Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
scottie
Novinec
 
Prispevkov: 174
Pridružen: Če avg 24, 2006 8:54 am

Re: Nakup novega avta

Napisal/-a scottie To mar 09, 2021 7:15 pm

Velikost avta naj bi bila nekje v rangu Passata. Mazda 6 mi je na zunaj zanimiva, notri pa žal dolgočasna in za časom. Insignio ima kolega, sicer limuzino, pa mi je na zadnjih sedežih utesnjena, tudi servisi so precej dragi.

Kaj je še na voljo: Volvo je predrag, Kia in Hyundai nimata take velikosti karavana, Mondeo mi ni všeč, SEAT z Leonom tudi premajhen, MB/Audi/ BMW predragi,..

Kot je že nekdo rekel, izbira je velika samo na prvi pogled...
 
legendarac
Novinec
 
Prispevkov: 190
Pridružen: Po mar 05, 2007 9:28 pm

Re: Nakup novega avta

Napisal/-a legendarac To mar 09, 2021 7:37 pm

[quote="alexwell"]med passatoma ni neke razlike

Kako ni razlike? Definitivno je več prostora v B8 kot pa v B7.
 
golfabimu
Novinec
 
Prispevkov: 289
Pridružen: Če apr 10, 2014 9:01 pm

Re: Nakup novega avta

Napisal/-a golfabimu To mar 09, 2021 8:25 pm

Dec ima 2017 Passata, se pravi isto B8 ( pred facelift varjanta).
Jao dec pravi, da mu ima Octavija premal placa vi mu pa V60 Volvo predlagate. A je kdo sedu v Volvotu? Še V90 ne vem, če ima toliko placa kot Octavija.
Mazda pa tud ne blesti glih po prostornosti.
Tko da ostane ti Superb ali Mondeo, ali pa pač ostaneš na Passatu.

Lp,
 
Ruska_Luc
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 55
Pridružen: Če feb 04, 2021 8:38 pm

Re: Nakup novega avta

Napisal/-a Ruska_Luc To mar 09, 2021 8:48 pm

Možnost je tudi Toyota Corolla s cca 600 litri prtljažnega prostora.
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1451
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: Nakup novega avta

Napisal/-a For To mar 09, 2021 9:15 pm

Potem ti ostane samo Passat ali Superb :)

Klasika... :roll:
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Nakup novega avta

Napisal/-a emozul To mar 09, 2021 9:35 pm

Ja jeb.. ga, če ìščeš prostornost, je defenitivno superb prava izbira.
 
scottie
Novinec
 
Prispevkov: 174
Pridružen: Če avg 24, 2006 8:54 am

Re: Nakup novega avta

Napisal/-a scottie To mar 09, 2021 10:07 pm

emozul je napisal/-a:Ja jeb.. ga, če ìščeš prostornost, je defenitivno superb prava izbira.

No pa dejmo prostornost zaenkrat na stran, seveda ne sedaj predlagati ranga nižje. Kaj izbrati za 36-38k eur? Mora biti avtomatik.
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1451
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: Nakup novega avta

Napisal/-a For To mar 09, 2021 10:11 pm

Potem je 508 prava izbira :mrgreen:

Pejt pofirbcat, nič te ne košta. Tako je meni žena rekla, čeprav nikoli nisem razmišljal o Peugeotu ;)

edit: tukaj je podoben znesek, mogoče ti kaj pomaga
viewtopic.php?f=18&t=113648
 
 
hnoda
Novinec
 
Prispevkov: 203
Pridružen: Sr maj 27, 2009 12:21 pm

Re: Nakup novega avta

Napisal/-a hnoda Sr mar 10, 2021 12:14 am

Živijo. Če si lahko malo sposodim temo, tud pri nas je doma Passat let. 2017, 2.0 tdi, dsg, 150, pa me zanima zakaj menjaš. Pač amortizacija ali so bli tud kaki problemčki z avtom?

Da pa ne bom le smetil en predlog, na katerega morda nisi pomislil:
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... N%20HYBRID
 
scottie
Novinec
 
Prispevkov: 174
Pridružen: Če avg 24, 2006 8:54 am

Re: Nakup novega avta

Napisal/-a scottie Sr mar 10, 2021 6:30 pm

Zdravo,

avto menjam zaradi kilometrov in amortizacije. Trenutno imam 145.000 km in menim, da je tam okoli 150-160k km primeren čas za menjavo. Avto so mi na uradnem servisu tudi dobro ocenili in lažje je sedaj nekaj dodati za nov avto. Z mojim problemov nisem imel, so pa znani problemi z vodnimi pumpami, ki vse ne zdržijo do 210k km

Lp, Jaka
 
hnoda
Novinec
 
Prispevkov: 203
Pridružen: Sr maj 27, 2009 12:21 pm

Re: Nakup novega avta

Napisal/-a hnoda Sr mar 10, 2021 9:30 pm

Hvala za odgovor. Za vodne pumpe bi rekel, da ne zdržijo do 210.000, ker nam je šla pri okrog 80.000, na srečo še v okviru jamstva. Veliko užitka z novim Passatom ;)
 
gusti85
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 541
Pridružen: Sr nov 18, 2009 2:56 pm
Kraj: Kotlje - Koroška

Re: Nakup novega avta

Napisal/-a gusti85 Sr mar 10, 2021 9:32 pm

No ja ... tale stavek "Zamenjaj avto zdaj za novega, ko je stari še nekaj vreden" je največji marketinški nateg v avtomobilski industriji vseh časov. Sem ga slišal že od marsikaterega prodajalca novih avtomobilov in se mu lahko gladko :lol: Res pa je da še vedno veliko ljudi temu nasede. Miljonkrat dokazano in preračunano, da na avtu največ zgubiš prvo leto, nato malo manj drugo, še malo manj tretjo ... in tako naprej dokler avto ne razpade. Jaz sem se vprašal enako kot hnoda, zakaj bi menjal passata letnik 2017 z novim, ker boš dobil praktično enak avto, mogoče malo faceliftan in to je bolj ali manj to. Razumel bi, če so z avtom konstantno težave in je konstantno pri mehanikih ter se ga hočeš znebit. Da bi ga pa menjal zaradi tega ker ti bo mogoče v prihodnosti vodna pumpa crknila je pa smešno ... jo pač preventivno zamenjaj in je. Sej je poceni (<100€ + delo). To pa res ni razlog za menjavo avta.

Moj nasvet bi bil, da če je avto tehnično ok, ga obdrži. Denarnica ti bo hvaležna. Če ga pa želiš menjat zaradi imidža, ega, imaš preveč denarja in ne veš kam z njim pa nabavi novega (ampak raje kaj bolj premium od passata :D ).

Lp
 
scottie
Novinec
 
Prispevkov: 174
Pridružen: Če avg 24, 2006 8:54 am

Re: Nakup novega avta

Napisal/-a scottie Sr mar 10, 2021 10:42 pm

Nikjer nisem rekel, da menjam avto zaradi strahu pred okvaro vodne črpalke. Samo navedel sem znani problem teh Passatov.
Glede izgube vrednosti se strinjam s teboj, ampak vseeno menim, da ko enkrat prideš do 200k km, potem je najbolje avto zvoziti do konca. Sam delam cca 40k km letno, se pravi bom drugo leto tam. Pa za menjavo se odločam po svojih željah, prodajalec ni imel nič pri tem. ;)

Drugače Passat ni več med kandidati, ker je enostavno postal predrag, hkrati pa ponuja za razliko od mojega le kozmetične popravke.

Lp, Jaka
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 827
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Nakup novega avta

Napisal/-a Kristjan123 Če mar 11, 2021 6:39 am

Koliko nesmiselnih argumentov sem ze slisal povezanih z zamenjavo skoraj novih neproblematicnih vozil samo zato, ker je bila zelja po novem. Ena taka sveza "cvetka" je prodaja dobrih 4 l et stare mazde CX 5 s 60k km za skoraj 18k manj kot je bila nova pa ajde dejmo dodat se slabih 20k za nekaj podobnega novega... ker se splaca so full popusti, porabi full manj

Kaj je tako tezko rec? S svojim denarjem lahko kupis kar hoces. Ne mi iskat argumentov za menjavo tam kjer jih ni...
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Nakup novega avta

Napisal/-a Firediver Če mar 11, 2021 7:55 am

Sicer najbrž take avte dajo kar za polog novega, ampak dobro bi bilo tudi na tem forumu dat v oglas pod rubriko Prodam.
Znana dokazljiva slovenska zgodovina, en lastnik oz. en uporabnik in spodobni servisi bi morali nekaj prinesti k vrednosti. Ali pa bi morali biti avtomobili brez vsega tega še toliko bolj cenejši...

Je pa res, da je najmanj dela vse to kar v avtohiši uredit ob primopredaji novega vozila. Zanimivo bi bilo videti, za kakšen denar gredo ti avtomobili v odkup pri avtohiši.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1451
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: Nakup novega avta

Napisal/-a For Če mar 11, 2021 8:56 am

scottie je napisal/-a:Drugače Passat ni več med kandidati, ker je enostavno postal predrag, hkrati pa ponuja za razliko od mojega le kozmetične popravke.

Lp, Jaka

Jaz te popolnoma razumem. Me veseli, da si Passata prečrtal. Logično je, da tudi Superba črtaš ker je v bistvu vse “isto”. Ok malo več prostora je...
Tudi menjat stari avto za enak novi, mi ni logično. Jaz sigurno ne bi. Človek se naveliča, hoče kaj drugega probat.

Glede menjave te podpiram, enako jaz počnem že 25 let.
Pri Volkswagenu se preveč cenijo, pa niso nič boljši...verjemi.

Itak je to stvar vsakega posameznika in odvisno od tega kaj si lahko privošči. Če bi imel veliko denarja, bi avto menjal vsako leto...zakaj pa ne. Enkrat se živi. ;)

Glede 508 pa ti res svetujem, da greš probat.
Mislim da boš za ta znesek dobil maksimalno opremljenega, kar pomeni da imaš tudi aktivno podvozje in comfort drive mode, kar jaz malo pogrešam.
2.0 dizel 180 KM je baje neproblematičen in po mojih izkušnjaš lepo sodeluje z 8stopenjskim avtomatskim menjalnikom.
Tudi karavanska različica je zelo lep in uporaben avto.
Malo manj prostora sicer na zadnji klopi, to je pa tudi vse.
130-150 kmh komot gre z 5,5 L
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 827
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Nakup novega avta

Napisal/-a Kristjan123 Če mar 11, 2021 9:13 am

Firediver je napisal/-a:Sicer najbrž take avte dajo kar za polog novega, ampak dobro bi bilo tudi na tem forumu dat v oglas pod rubriko Prodam.
Znana dokazljiva slovenska zgodovina, en lastnik oz. en uporabnik in spodobni servisi bi morali nekaj prinesti k vrednosti. Ali pa bi morali biti avtomobili brez vsega tega še toliko bolj cenejši...

Je pa res, da je najmanj dela vse to kar v avtohiši uredit ob primopredaji novega vozila. Zanimivo bi bilo videti, za kakšen denar gredo ti avtomobili v odkup pri avtohiši.


32k je bil nov po dobrih 4 letih in 60k prevoženih so jim ga v isti hiši kjer je bil kupljen in servisiran odkupili za 14.700
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 827
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Nakup novega avta

Napisal/-a Kristjan123 Če mar 11, 2021 9:26 am

Je pa tako gres to privat prodajat boš morda uspel prodat za 16-17k

Njim se ni dalo ubadat s tem sta 14 dni po prodaji ugotovila da imata še komplet letnih gum.

Pa kaj češ delat z njimi... sta peljala v avtohišo upam da da jih bodo dali zraven novemu lastniku...
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Nakup novega avta

Napisal/-a xxl Če mar 11, 2021 10:34 am

Vsak naredi kakor mu paše. Moje izkušnje; avto katerega sem imel najdlje, sem največ izgubil, kar je nekako logično, AR 147 (145000 km) cca 20 000 evra, po 7,5 let dobil 4000 evra pri AH. Giulietta 170 TB, L2011,19200 evra, po 4,5 let in 86000 km prodal za 10500, zimski komplet posebej prodal. Torej, pri podobni nakupni ceni nove AR, enako stara Giulietta, je danes vredna veliko več od 4000, toliko so se rabljeni podražili (2011, 10 let stara, cena med 6-7000). Potem Kadjar za 20 780, po 2,5 let in 50 000 km v AH dobil 16 000 evra, letni komplet posebej prodal. T-Roc, 22 200 evra, 45 000 km, po dveh letih prodal za 19 000 evra+ zimski komplet. Če vi gledate cene po ceniku, potem so izgube večje. Odvisno je tudi kaj, kje in kako kupiš, malce sreče tudi treba imet. Dražji avto, višje izgube. Pri zdajšnjem, kateri je stal čez 30 000, bom imel verjetno manj sreče pri prodaji, bomo videli, moj denar, moja skrb. 8)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 27 gostov