Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
zidnidvojnik
Novinec
 
Prispevkov: 129
Pridružen: Če sep 27, 2012 1:46 pm

Fuge pri novem avtu

Napisal/-a zidnidvojnik Če mar 11, 2021 10:52 am

Ker imam namen v krajsi prihodnosti kupiti nov avto malo pocasi ogledujem po avtohisah.

Preseneca me, da so novi avti zelo slabo narejeni (pac verjetno vidim stvari, ki jih eni niti ne opazijo). Predvsem mislim na fuge med vrati, odbijacem, pokrovom motorja...

Pa sploh niso enakomerne. Ce pogledam moj 20 let star avto, je doktor v izdelavi za vse te nove. Pa si pravim dobro, ker gledam avte "nizjega" razreda je verjetno to normalno, mogoce je bil kaksen se celo poskodovan. Naj omenim da sem si ogledal Renault, Dacia, Opel.

Nic ko se vracam domov se iz firbca vstavim se v salonu MB. Je boljse ne bom rekel, ampak za tako ceno se vedno preslabo za moje pojme.


Kaksen pa je vas komentar na izdelavo novih avtov?

Lp
 
NoFear85
Novinec
 
Prispevkov: 323
Pridružen: Ne jun 21, 2009 11:32 am

Re: Fuge pri novem avtu

Napisal/-a NoFear85 Če mar 11, 2021 11:14 am

Da se prevec obremenjujes. Dacia bo imela nova tudi vec kot 10 poskodb, ki jih mogoce ne bos niti opazil.
 
zidnidvojnik
Novinec
 
Prispevkov: 129
Pridružen: Če sep 27, 2012 1:46 pm

Re: Fuge pri novem avtu

Napisal/-a zidnidvojnik Če mar 11, 2021 12:42 pm

Ma ja to jaz dobro vem, samo s takim razmisljanjemi ti in podobno misleci samo se podpirate proizvajalce ki tako prodajajo. Pa brez zamere sem samo dobronamerno napisal.

Samo kako so lahko 20 let nazaj natedili lep avto, danes pa na vse strani nekaj zija.
 
MadIggy
Novinec
 
Prispevkov: 263
Pridružen: Sr feb 04, 2009 8:57 pm

Re: Fuge pri novem avtu

Napisal/-a MadIggy Če mar 11, 2021 12:48 pm

Pa si siguren da so 20 let nazaj delali boljše avtomobile, se spomniš kvalitete fug in spojev takrat tako natančno? Ali je to samo nostalgija v stilu, v Jugi smo boljše živeli TAS Golf je bil naboljši avto itd...
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4340
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Fuge pri novem avtu

Napisal/-a Firediver Če mar 11, 2021 12:55 pm

Sej lahko tudi danes kupiš avto s perfektnimi linijami, ampak bo cena krepko višja. Pač moraš vzeti takega, ki je ročno sestavljen.

Glede na to, kako hitro ga sestavijo (hitreje je ceneje), pa koliko je kompleksen (veliko materialov/sestavnih delov različno predobdelanih) in koliko dodatne opreme dobiš za tak denar je to to.
Prej avto ni bil tako kompleksen (lahko bi rekel, da je bil še predrag za to, kar je nudil), je pa tudi res, da tudi ljudje niso bili tako dlakocepski.

Torej, za zahtevnejše kupce pač avto iz masovne proizvodnje ni primeren! Zakaj? Ker morajo proizvajalci "štepati" avte dovolj hitro in taki detajli so najbolj opazna posledica tega.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
MORDOR
Novinec
 
Prispevkov: 175
Pridružen: To maj 19, 2009 10:19 am

Re: Fuge pri novem avtu

Napisal/-a MORDOR Če mar 11, 2021 2:39 pm

Deej ti raje fuge pri svoji poštimaj pa bo. Avto je za vozit ne pa gledat.
Življenje ni praznik,ampak delovni dan!
 
zidnidvojnik
Novinec
 
Prispevkov: 129
Pridružen: Če sep 27, 2012 1:46 pm

Re: Fuge pri novem avtu

Napisal/-a zidnidvojnik Če mar 11, 2021 3:14 pm

Sej zato ker imate vsi tsko rszmisljanje je pa tako da nam vedno slabse in drazje izdelke prodajajo.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4340
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Fuge pri novem avtu

Napisal/-a Firediver Če mar 11, 2021 3:23 pm

UUUU, kakšna užaljenost...

To ni odvisno od našega razmišljanja, samo večina uspe razumeti, zakaj se to dogaja.
Ostali, ki tega ne folgate, zmorete samo to, da nas okrivite za to, kar se dogaja. Ker je to najlažje...

Ne zagovarjam nenatančnih fug, zmorem pa razumeti, da se masovna proizvodnja nima časa posvečati detajlom za tak denar.

Razumeš sedaj?
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
MORDOR
Novinec
 
Prispevkov: 175
Pridružen: To maj 19, 2009 10:19 am

Re: Fuge pri novem avtu

Napisal/-a MORDOR Če mar 11, 2021 3:25 pm

Dej no mal se hecam.Če boš tako strogo na življenje gledal te bo še infarkt. Drugače prav da si pri izbiri avta natančen, nikakor pa ne bodi pikolovski. Srečno.
Življenje ni praznik,ampak delovni dan!
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2192
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Fuge pri novem avtu

Napisal/-a limas Če mar 11, 2021 4:20 pm

Fuga pri ploščicah in tlakovcih ali razmak med karoserijskimi deli pri avtu?
Pri evropskih proizvajalcih gre na slabše. Japonci se še držijo svoje proizvodne etike, ampak kaj, ko dobivamo avte iz Anglije in Turčije. Prvim se roke tresejo pred koncem izmene, saj morajo popiti nekaj alkohola, drugi pa pokaditi cigareto.
S temi avti zagotovo ne boš razočaran, tudi če jih meriš v mikrometrih.

https://youtu.be/ZbOwI-baL-A
https://youtu.be/1W07wVAoa9E
https://youtu.be/Jat6victUzY
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: Fuge pri novem avtu

Napisal/-a uros11 Če mar 11, 2021 6:20 pm

Si misliš, da so ti pri avtu glavni problem fuga na avtu in jih dnevno meriš s pomičnim merilom? Merilo ti je pa 20 let stara kanta?
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2355
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Fuge pri novem avtu

Napisal/-a DePalmo Pe mar 12, 2021 11:25 am

Glavno merilo ne, opaziš pa. Tudi na svojem Ceedu 2017 sem to opazil da ni vse lepo kot bi moralo biti, ampak nekaj štrli po svoje. Tega nisem opazil na 20 let starem Peugeotu, tam so linije vse štimale. Ko pa gledam Ceeda, pa to vedno (brez izjeme) opazim.
 
zidnidvojnik
Novinec
 
Prispevkov: 129
Pridružen: Če sep 27, 2012 1:46 pm

Re: Fuge pri novem avtu

Napisal/-a zidnidvojnik Pe mar 12, 2021 1:01 pm

No pa sva ze dva. Bi rekel uros da delas primerjavo z 20 let staro kanto. Tako pac je avti so bili boljsi vcasih. In ce je 20 let star brez okvar in z lepimi fugami kanta, kaj so potem sele novi?

In ja ker smo ze pri kantah. Moj avto bo letos dopolnil 21 let, fuge ima v nulo, rje nobene, je kvalitetno narejen in za sabo ima 520.000 km s prvo sklopko in brez enega posega v motor. Uros ko bo tvoja novodobna kanta vsaj pol toliko podobna tej kanti ko bo stara 21 let pa lahko komentiramo naprej.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4340
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Fuge pri novem avtu

Napisal/-a Firediver Pe mar 12, 2021 2:06 pm

Pojdeš po Rolls-Royca (s perfektnimi linijami), ko ti bo starodobna 21-letna kanta odpovedala?
Ali boš čakal do konca življenja, da bo kateri avto iz masovne proizvodnje končno sestavljen tako dobro, kot tvoja kanta?
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
McLaren
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3281
Pridružen: To jul 29, 2003 1:19 pm
Kraj: Cela EU

Re: Fuge pri novem avtu

Napisal/-a McLaren Pe mar 12, 2021 2:26 pm

zidnidvojnik je napisal/-a:No pa sva ze dva. Bi rekel uros da delas primerjavo z 20 let staro kanto. Tako pac je avti so bili boljsi vcasih. In ce je 20 let star brez okvar in z lepimi fugami kanta, kaj so potem sele novi?

In ja ker smo ze pri kantah. Moj avto bo letos dopolnil 21 let, fuge ima v nulo, rje nobene, je kvalitetno narejen in za sabo ima 520.000 km s prvo sklopko in brez enega posega v motor. Uros ko bo tvoja novodobna kanta vsaj pol toliko podobna tej kanti ko bo stara 21 let pa lahko komentiramo naprej.

Katet tank mas to?
 
motom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 555
Pridružen: Po jan 04, 2016 5:04 pm

Re: Fuge pri novem avtu

Napisal/-a motom Pe mar 12, 2021 8:57 pm

Fuge so zdaj pol manjše kot pred 20 leti in se zato bolj opazi.
 
yeo
Novinec
 
Prispevkov: 260
Pridružen: Pe maj 24, 2013 5:40 pm

Re: Fuge pri novem avtu

Napisal/-a yeo So mar 13, 2021 1:16 pm

zidnidvojnik je napisal/-a:No pa sva ze dva. Bi rekel uros da delas primerjavo z 20 let staro kanto. Tako pac je avti so bili boljsi vcasih. In ce je 20 let star brez okvar in z lepimi fugami kanta, kaj so potem sele novi?

In ja ker smo ze pri kantah. Moj avto bo letos dopolnil 21 let, fuge ima v nulo, rje nobene, je kvalitetno narejen in za sabo ima 520.000 km s prvo sklopko in brez enega posega v motor. Uros ko bo tvoja novodobna kanta vsaj pol toliko podobna tej kanti ko bo stara 21 let pa lahko komentiramo naprej.
Tudi ce 20 let ni crknil, bi jaz na tvojem mestu sel po novega z neenakomernimi fugami, zaradi varnost, saj so avti vsako leto varnejši, zaradi udobja, zaradi voznih lastnosti, zaradi boljšega ozvočenja, da ne dodajam asistenčnih pripomočkov, ki jih avti imajo danes serijsko + opcijsko. Ali si prepričan, da imaš raje star avto, če pogledaš chrash test 21 let starega avta in novega avta s fugami?
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4340
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Fuge pri novem avtu

Napisal/-a Firediver So mar 13, 2021 4:44 pm

Njemu so pomembne samo fuge, ker so pač šle z leti na slabše.
Je pa fascinantno, da vztraja pri starem tudi zaradi fug... :D
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
MORDOR
Novinec
 
Prispevkov: 175
Pridružen: To maj 19, 2009 10:19 am

Re: Fuge pri novem avtu

Napisal/-a MORDOR So mar 13, 2021 5:52 pm

Ejga fantje kakšen pa bi bil svet brez fug. Fuge morajo bit in to v piko.
Življenje ni praznik,ampak delovni dan!
 
pleomax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 598
Pridružen: Po jul 07, 2014 3:46 pm

Re: Fuge pri novem avtu

Napisal/-a pleomax Ne mar 14, 2021 4:05 pm

Joj, kako se eni zapnete... Človek je napisal, da ima na svojem starem avtu natančnejšo izdelavo pri teh fugah ali karkoli že to je in tudi jaz to opažam občasno. Pismo, zaprt prtljažnik in se luči ne ujemajo za pol cm... kot da so vrata zamaknjena. Mene take stvari tudi zmotijo, sploh ker so cene avtov nenormalno zrastle. Kaj bi mogel kupiti avto za 200 jurjev, da bi bilo to ok ali kako? Naj bodo te fuge, ampak potem naj bodo tudi avti cenejši, če jih stroji ne uspejo skupaj dobro zložiti. Ampak če ima enak avto te fuge ok, drug enak model pa ne, to pomeni, da torej se da pri taki ceni narediti tako, da je ok. V to varnost pa itak bomo počasi vsepovsod dvomili, ker povsod beremo samo, kako je imela ta in ta firma toliko in toliko dobička/izgube, kot da drugo ni nič pomembno.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 27 gostov