Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Občutna podražitev starejših vozil

Napisal/-a ojnica Ne nov 14, 2021 2:51 pm

Mi tud na misel ne pride da menjam avto sploh zarad plina ki dela prfektno.
Vse se da porihtat.....majbolj sitno mi je urejat papirje, navidez enostavno, ampak zakomplicirano, sploh če imaš dva avta 50km od doma in lahk sam enga odpelješ, druzga pa pač pustiš tam in upaš da ga kdo kupi. Tud če druzga čez kak dan spraviš domov, moram še zmeraj it 20km stran na tehnični delat prepis pa spet nekoga rabim da me pride iskat. Te zmešnjave se nažru za skoraj večno.
Tako da tega cliota (2005) vozim čist do konca. Pol bo lažje ker grem po drug avto tega pa pustim tam dokler ne pride asistenca, da spravim domov.
 
Uporabniški avatar
jack86
Uporabnik
 
Prispevkov: 1265
Pridružen: Ne feb 24, 2008 8:01 pm
Kraj: Dolenjska

Re: Občutna podražitev starejših vozil

Napisal/-a jack86 Ne nov 14, 2021 9:00 pm

Jaz sem svojega dal na oglas, nastavil malo visjo ceno. Ce bo sel, bo sel, ce ne ga bom gladko obdrzal.

Po koroni delamo vecino od doma in nama avtomobila stojita. Zato sva dala mojega na oglas.

Bo ze trg povedal, koliko je dejanska cena :)
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: Občutna podražitev starejših vozil

Napisal/-a VW T4 Po nov 15, 2021 8:11 am

Ojnica, nevem kakšne probleme imaš ti z nakupom avta...
Ko sem jaz nazadnje kupoval rabljenga je bilo tako;
Po telefonu sem zahteval, da mi predstavi popolno jasno stanje, ker če mi kaj prikriva, bom zahteval povrnjene stroške za prihod. Poslal mi je sliko prometnega, katero sem posredoval agentu, ta mi je naredil zavarovanje, poslal polico preko emaila, ki sem si jo sam sprintal. S prijateljem sem se zmenil, da me je peljal na ogled vozila, ker je bilo stanje enako opisanemu, sva šla na tehnični, naredila prepis, jaz sem tam opravil še registracijo.
Se mi zdi, da je skoraj bolj komplicirano v dipotu kupit omaro.
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1156
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: Občutna podražitev starejših vozil

Napisal/-a meganer Po nov 15, 2021 12:33 pm

Da bi meni takole zahteval ..... Bi ti samo reku ..... Čao.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Občutna podražitev starejših vozil

Napisal/-a limas Po nov 15, 2021 1:54 pm

ojnica je napisal/-a:...
Tako da tega cliota (2005) vozim čist do konca. .


Saj se sodobnih avtov, ki se redno vzdržujejo in primerno uporabljajo, ne da zvoziti do konca. Avto nima roka uporabe. Pač menjaš potrošni material in skrbiš, da vse deluje. Avti stari desetletje-dve-tri bodo na dolgi rok bolje delovali od teh najnovejših, saj nimajo toliko elektronike, nepotrebnih asistenčnih sistemov in zaslonov na dotik...
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: Občutna podražitev starejših vozil

Napisal/-a VW T4 Po nov 15, 2021 2:14 pm

Meganer, tudi jaz tebi.
Ampak se pravi podpiraš to, da prodajalec po telefonu poda neko stanje, ki v živo pač ni takšno in se ob prihodu na ogled lahko samo obrneš?
Če mi prodajalec pove, da ima avto tu in tam buško, da ima grinto rje, opraskana platišča, natrgan sedež in izrabljene zavore, in je to stanje ki ga sprejmem, je to tudi stanje ki ga ob ogledu pričakujem, in če je res vse tako, ga bom tudi kupil.
Če pa prodajalec poda o vozilu neko stanje (zadeve po katerih sam vprašam), ob ogledu pa se na daleč vidi da se realno stanje ne ujema z opisanim, je to golo zajebavanje kupca.
Še za vsak avto, ki sem ga prodajal, sem kupcu podal popolno stanje avta, da niti ne hodi na ogled in zapravlja mojega in svojega časa, da potem ugotovi zadeve, ki bi mu jih lahko povedal v naprej.
P.s.: sej ne pričakujem, da bi mi dejansko prodajalec kakšne stroške ogleda vračal, ampak je to bolj fraza, da mu daš vedet da naj pove stanje kot je treba. Jaz ne hodim gledat 10 avtov ampak izberem resnega kandidata, se o njem informiram kolikor se da, naredim zavarovanje in grem do prodajalca samo še preverit, če je vse kar je povedal res in avto odpeljem. Če sem pa zarad tega jaz mona, pa naj bom 8)
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Občutna podražitev starejših vozil

Napisal/-a ojnica Po nov 15, 2021 10:21 pm

Veš me je vse minil. Morda nekega leta spet grem v menjavo avta.
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Občutna podražitev starejših vozil

Napisal/-a ojnica To nov 16, 2021 10:16 am

...pa da ne omenjam teh goljufov, lažejo.
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: Občutna podražitev starejših vozil

Napisal/-a VW T4 To nov 16, 2021 10:42 am

Jah, dokler clio ne rikne, ti ne bo treba 8) Naj služi še dolgo ;)
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3579
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Občutna podražitev starejših vozil

Napisal/-a ban To nov 16, 2021 11:17 am

VW T4, kako pa lahko narediš zavarovanje pred nakupom?
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1371
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Občutna podražitev starejših vozil

Napisal/-a thunderbolt To nov 16, 2021 12:08 pm

Pogoj za zavarovanje je kartoncek za homologacijo in odjavljena prometna in ne lastnistvo. Ce jaz nekomu placam zavarovanje, ne bo zaradi tega noben jezen ali oskodovan.
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: Občutna podražitev starejših vozil

Napisal/-a VW T4 To nov 16, 2021 12:14 pm

Enostavno, pošljem sliko prometnega agentu in naredi zavarovanje za od tistega dne naprej ko naj bi se zgodil nakup. V kolikor avto kupim, zavarovanje tudi isti dan plačam, v nasprotnem primeru javim agentu, da naj ga stornira. Zadnjih 10 let sem za vsako vozilo prišel z že pripravljeno polico.
No sej je tudi thuderbolt že pojasnil 8)
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Občutna podražitev starejših vozil

Napisal/-a DePalmo To nov 16, 2021 12:26 pm

Niti odjavljena prometna ni pogoj, samo prometna oz. slika le te. Sem tudi sam že tako sklepal zavarovanja za rabljene avte. Res pa da preko agenta, nisem še probal na šalterju če bi šlo skozi.
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Občutna podražitev starejših vozil

Napisal/-a Ivan36 To nov 16, 2021 4:43 pm

Če pa prodajalec poda o vozilu neko stanje (zadeve po katerih sam vprašam), ob ogledu pa se na daleč vidi da se realno stanje ne ujema z opisanim, je to golo zajebavanje kupca.

Točno tako! Najdem Octavio 2.0 letnik 2001limuzina , zelena kao 1 lastnik slike odlične, km normalni 250.000 :DDD :lol: Odlična za moje dele iz rdeče Octavia , super grem gledat v Črnomelj! Heeee Že, ko se mimo zapelje me še ni videl opazim, da je lvi bok čisto spraskan za levimi vrati in vrata :roll: :DDD :evil: no potem vidim, da je še vsaj 30% slabše ohranjena od moje z 310.000 km prevoženimi, sem mu mojo pokazal je pa zmrznu :lol: :roll: Pač lep izlet v Gypsi Land :lol: 8)
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Občutna podražitev starejših vozil

Napisal/-a ojnica To nov 16, 2021 5:29 pm

Jah men je enkrat eden pripeljal (sm kupoval avto nekje drugje) octavio zbuškano do toče , sem mu kar rekel, da ne bo šlo....pa en avto se isto spomnem, sam prpeljal tja pa rekel, da se ne bova nič zmenila...te mine. Če pa je avto pošminkan, in ko pogledaš spodaj vse mastno, se spomnem enkrat enga volvota, zvečer se zmenil (spotoma ko se vračal domov) v temi za ogled, zato ker sem imel s seboj ono res dobro naglavno lučko, k se vid 3x boljš kot podnevi...pogledam spodaj, olje čez cel podn... :lol: da ne omenjam motorja. in kao 250.000km.
Teh barab, goljufivih se nažreš do konca. Tak da nič več. Ko pa crkne clio mamo še enga doma s pol manj kilometri....ga voz en drug pri bajti.
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: Občutna podražitev starejših vozil

Napisal/-a VW T4 Sr nov 17, 2021 9:41 am

Ojnica; zgleda, da si res na same kante naletel, če je tako kot praviš. Ampak bodimo pa tudi realni, je kateri od ogledanih avtov bil dražji od 500€?
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Občutna podražitev starejših vozil

Napisal/-a ojnica Sr nov 17, 2021 9:48 am

tud po 2000 evrov, ampak gre zato da če nekaj pišejo, govorijo po telefonu potem naj bi držal tud pri ogledu, pač goljufi, ki se jih nažreš. :evil:
 
megane16v
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 56
Pridružen: Če avg 15, 2013 8:43 pm

Re: Občutna podražitev starejših vozil

Napisal/-a megane16v So nov 20, 2021 11:00 am

Mislim, da je prodaji rabljenih avtov nekoliko pošla sapa, bliža se novo leto, bo nov letnik, trgovci že spuščajo cene
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Občutna podražitev starejših vozil

Napisal/-a limas So nov 20, 2021 12:24 pm

Že po telefonskem pogovoru moraš dobiti občutek ali gre za pošteno osebo ali ne. Vedno sem naletel na korekten avto in dokaj iskrenega prodajalca. Kakšno malenkost pa bolj ali manj vsi prikrijejo ali jo ne omenijo.

Prodaja rabljenih še vedno cveti. Lokalni dilerji iz moje regije kar hitro menjajo zaloge. To se prepričam na lastne oči. Novo koledarsko leto ne vpliva veliko na ceno rabljenih. Pomanjkanje čipov gor ali dol, še vedno so velike zaloge novih neprodanih vozil.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Šani in 39 gostov