Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
geronimo77
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 81
Pridružen: To maj 05, 2015 1:08 pm

Re: Toyota Corolla

Napisal/-a geronimo77 Po apr 12, 2021 9:44 am

edit mod
Predhodnega posta se NE citira


Je 1.6 motor danes še smiselen nakup ali je bolje kupiti 1.5 turbo?
 
geronimo77
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 81
Pridružen: To maj 05, 2015 1:08 pm

Re: Toyota Corolla

Napisal/-a geronimo77 Po apr 12, 2021 10:08 am

Tale corolla se mi di dober nakup. Edino kar me moti so števci, ker niso vsaj malo digitalni. Malce staromodno zgleda. Nekatere corolee vem da imajo digitalne števce.

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... T-i%20Luna
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: Toyota Corolla

Napisal/-a svetilnik Po apr 12, 2021 12:02 pm

xxl je napisal/-a:Cotolla 1,6 ima 132 KM, 150 ne obstaja, razen 2,0 TS hybrid, katera ima sistemsko moč 180 KM.
Ja, na to sem mislil
 
RUNAČ
Novinec
 
Prispevkov: 227
Pridružen: Če jul 09, 2020 4:18 pm

Re: Toyota Corolla

Napisal/-a RUNAČ Po apr 12, 2021 2:35 pm

geronimo77 je napisal/-a:edit mod
Predhodnega posta se NE citira


Je 1.6 motor danes še smiselen nakup ali je bolje kupiti 1.5 turbo?


Toyotin 1.5 ni turbo ampak atmosferec s tremi cilindri.
"Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš."

Karl Heinrich Waggerl
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Toyota Corolla

Napisal/-a limas Po apr 12, 2021 2:55 pm

Glede corolle sem podal osebno izkušnjo, torej iz prve roke.
Glede na gabarite in medosje in kakovost izdelave, se avto močno približuje D segmentu, čeprav je uradno C segment.
 
RUNAČ
Novinec
 
Prispevkov: 227
Pridružen: Če jul 09, 2020 4:18 pm

Re: Toyota Corolla

Napisal/-a RUNAČ Po apr 12, 2021 3:28 pm

Kako je pa kaj pri Toyotah s pooblaščenimi servisi?

Kdo priporoča kakšnega, je mogoče Jereb na dobrem glasu kar se tega tiče? Kdo mogoče kakšnega odsvetuje?
"Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš."

Karl Heinrich Waggerl
 
geronimo77
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 81
Pridružen: To maj 05, 2015 1:08 pm

Re: Toyota Corolla

Napisal/-a geronimo77 Po apr 12, 2021 4:37 pm

RUNAČ je napisal/-a:
geronimo77 je napisal/-a:edit mod
Predhodnega posta se NE citira


Je 1.6 motor danes še smiselen nakup ali je bolje kupiti 1.5 turbo?


Toyotin 1.5 ni turbo ampak atmosferec s tremi cilindri.


Ja, 1.5 naj bi bil nov motor, ki so ga začeli vgrajevati v letu 2021. Se pravi, vse Corolle sedan z modelnim letom 2021 imajo 1.5 motor, ki je nadomestil prejšnji 1.6. Seveda zaradi okoljskih zahtev.

Ima kdo izkušnje s tem 1.5 motorjem? Trije cilindri se ne slišijo ravno dobr.
 
Kohec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: So jun 13, 2009 2:03 pm

Re: Toyota Corolla

Napisal/-a Kohec Po apr 12, 2021 6:43 pm

RUNAČ je napisal/-a:Kako je pa kaj pri Toyotah s pooblaščenimi servisi?

Kdo priporoča kakšnega, je mogoče Jereb na dobrem glasu kar se tega tiče? Kdo mogoče kakšnega odsvetuje?



Dober servis je na Ptuju AH FURMAN.
Ne priporočam pa AC FRI- MOBIL iz Celja.
Z obema imam izkušnje - z enim dobre, z drugim slabe.
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: Toyota Corolla

Napisal/-a svetilnik To apr 13, 2021 3:34 am

Jereb se mi zdi že po prodaji avtomobilov dražji od ostalih.

Zanima me malce glede 1.2, 116 KM motorja. Ima kdo izkušnje, napake, je to 3 cilindraš?
 
RUNAČ
Novinec
 
Prispevkov: 227
Pridružen: Če jul 09, 2020 4:18 pm

Re: Toyota Corolla

Napisal/-a RUNAČ To apr 13, 2021 6:01 am

Toyotin motor 1.2 turbo ima 4 cilindre
"Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš."

Karl Heinrich Waggerl
 
gtrx
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 27
Pridružen: Ne feb 04, 2018 1:57 pm

Re: Toyota Corolla

Napisal/-a gtrx To apr 13, 2021 1:22 pm

Kot je reku predhodnik, corolla ma 4 cilindre in delajo brez problemov. Sosed jo ma, karavan verzijo in je zadovoljen. Sva se z " njegovo "veliko prevozila. Porabo ima cca. 7 litrov z ne prevec lepo voznjo. Z lepo voznjo spravis porabo na okoli 6.5l/ 100km

Kar se moci tice, " poskocnost " dobi nad 1800 obrati ko brcne turbina, je pa res da ne precakuj veliko ce seveda pricakujes veliko moci / pospeskov. Skratka motor dovolj mocen za normalno voznjo.

Ima pa bencinarka , rocni menjalnik eno lepo presenecenje v sport nacinu in to je " rev match " kar je ponavadi bolj kot ne funkcija v sportnih avtih. Tko da voznja v sport nacinu zelo zabavna sploh zaradi usluge rev matcha je prestavljanje v nizje prestave zelo zabavno.
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: Toyota Corolla

Napisal/-a svetilnik To apr 13, 2021 2:59 pm

gtrx, hvala
Sicer mi je ta Corolla zelo všeč, vse je kot mora biti, tudi cena ni ravno huda, me pa skrbi ravno ta poskočnost.... Kakšnih 15 - 20 konjičkov bi ji lahko še dodali... ;)
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1060
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: Toyota Corolla

Napisal/-a D12J12 To apr 13, 2021 6:15 pm

1.6 motor je eden zadnjih bencinarjev pri kateremu lahko rečeš da je "bulletproof", škoda da bo odšel na smetišče zgodovine. Za nezahtevnega uporabnika je več kot dovolj oz. za razmere v prometu, ko je vsak dan več prometa je še preveč teh 130 konjičev :D . Glede merilnikov mi je pa bolj všeč analogna varianta, ker tisti digitalni so malo ceneni, grafika je malo tako tako.
 
gtrx
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 27
Pridružen: Ne feb 04, 2018 1:57 pm

Re: Toyota Corolla

Napisal/-a gtrx To apr 13, 2021 8:20 pm

Kot sem reku, ne pricakuj razultatov kot bi imel recimo pr 150km mocnem motorju...

Dovolj jih ima za vsakodnevno voznjo + za obcasno divjanje. In pod pogojem seveda da ti poraba ni number 1. Meni osebno 7 litrov cist povprecna poraba sploh pod dejstvi da je to poraba pri mesani voznji ( normalna + malo divjanja oz. Agrasivne voznje ).

Ce si pa mahnjen na majhne porabe aka kokr pr dizlih, pol pa glej hibrida ? Ampak cenovno ze drazje. Sosed ma 1.2 turbo in drugo najvisjo opremo se mi zdi, ima bi led zaromete, pa lepse feltne kot nizja oprema ( ne vem imena opreme ) .

Novi modeli majo tud ze android auto , 2019 letnik se niso imeli ...

Vsekakor je avto, ki ga ne bos obzeloval. Ce bi vzel 1.2 turbo loh se zmer cepiras avto da pridobis tistih 20.km vec
 
Bucko99
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 771
Pridružen: Če apr 13, 2006 9:14 pm
Kraj: Around Ljubljana

Re: Toyota Corolla

Napisal/-a Bucko99 Če apr 15, 2021 7:38 pm

Tole pjt probat, https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... brid%20cvt , mogoce imajo se na kaksni toyoti kje kaksno, pa ni na netu.. pozanimaj se !
 
denis099
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 745
Pridružen: Po apr 21, 2008 7:00 pm

Re: Toyota Corolla

Napisal/-a denis099 Če apr 15, 2021 8:26 pm

Kupil sem nov Chr in made in Turkey.. Ucasih črički v armaturni ostalo bp..toyota OK
denis
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Toyota Corolla

Napisal/-a xxl Pe apr 16, 2021 7:28 am

Moja 2.0 tudi. Crički zadaj, vrata kuferanga verjetno, po poročanju iz C-HR FB. Me ne moti, zato bom počakal na redni servis, pa bomo videli, kaj se da narediti.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
geronimo77
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 81
Pridružen: To maj 05, 2015 1:08 pm

Re: Toyota Corolla

Napisal/-a geronimo77 Pe apr 16, 2021 8:14 am

Bucko99 je napisal/-a:Tole pjt probat, https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... brid%20cvt , mogoce imajo se na kaksni toyoti kje kaksno, pa ni na netu.. pozanimaj se !


Uf, hybrid. Dobra makina, me tudi mika. Sam ne vem kako se kej obnese, če se velik na avtocestah voziš? Pa CVT menjalnik nisem še nikoli poskusil. Nekateri pravijo, da je fajn glasen, ko pohodis gas na polno. Ima kdo izkušnje?
 
Uporabniški avatar
J.McLane
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1287
Pridružen: Ne feb 19, 2006 5:01 pm

Re: Toyota Corolla

Napisal/-a J.McLane Pe apr 16, 2021 8:57 am

Sedanka bo za na AC kar dobra izbira, ker ima nizek zračni upor. Glede 1.8 hibridnega pogona pa najbolje, da greš sprobat, testna vožnja pri Toyoti še nikoli ni bila problem, edino, če je sedaj zaradi korone kaj drugače.

Elektrika naredi veliko na odzivnosti pri nizkih hitrostih, pri visokih pa moraš vedeti, da vedno ko boš zahodil gas, da moč pride z zamikom, ker motor tipično počiva na nizkih obratih in se za max moč mora zavrteti na obrate. Torej vsaka sprememba gas pedala zahteva najprej neke obrate motorja, šele nato dobiš tisto moč, ki jo zahtevaš. Ni pa tiste luknje kot pri klasičnem AT kickdownu, kjer je kar močen pojemek in potem pospešek. Pri hibridu se to zgodi to lepo počasi in zvezno, brez lomljenja vratov potnikom :lol:

Pri nekem dizlu, pri visokih hitrostih velikokrat ni potrebe po šaltanju in dobiš takoj tisto srednjo moč, ki jo zahtevaš. Ravno nasprotno je pa pri speljevanju in nizkih hitrostih, kjer dizel mora stalno šaltat pri tem se pa čuti še turbo lag. Tu je hibrid poezija za vozit, lepo zvezno pospeševanje.

Pri pospeševanju se bosta pa tako 1.6 klasičen in 1.8 hibrid enako drla v visokih obratih. Pri 1.6 sicer lahko pospešuješ po polžje v visoki prestavi in z gasom v poden, ampak tako počasno pospeševanje lahko isto narediš s hibridom samo gasa v poden ne smeš tiščat.
Prius (prodan): Slika
Prius (2018):Slika
Hilux (prodan): Slika
Subaru XV Bi-Fuel: Slika
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Toyota Corolla

Napisal/-a xxl Pe apr 16, 2021 9:08 am

geronimo77 je napisal/-a:
Bucko99 je napisal/-a:Tole pjt probat, https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... brid%20cvt , mogoce imajo se na kaksni toyoti kje kaksno, pa ni na netu.. pozanimaj se !


Uf, hybrid. Dobra makina, me tudi mika. Sam ne vem kako se kej obnese, če se velik na avtocestah voziš? Pa CVT menjalnik nisem še nikoli poskusil. Nekateri pravijo, da je fajn glasen, ko pohodis gas na polno. Ima kdo izkušnje?

CVT zatuli ja, če pa zmerno pospešuješ, pa ne. Na ac še nisem bil od oktobra, ko sem avto kupil, niti vinjete še nimam. Ker je moja relativno visoka in je 2.0 184 KM, sigurno ni idealna za ac. Pri nižji Corolli in 1,8 122 KM, poraba ne bi smela bit problem. Sam presodi kašen si voznik in koliko si na ac. Fajn je vedet, da hibridi nimajo sklopke, prestav, anlasera, alternatorja, turba, interkulerja, šob..., česar ni, pa se ne more pokvarit. :D
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 42 gostov