Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
geronimo77
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 81
Pridružen: To maj 05, 2015 1:08 pm

Toyota Corolla

Napisal/-a geronimo77 So apr 10, 2021 9:12 am

Kupujem avto, obvezno japonski, trenutno vozim 13 let staro hondo civic limuzino in prvi izbor mi je bil civic grand. Sedaj pa mi je v oči padla tudi Toyota Corolla limuzina, ki ima tudi relativno ugodno ceno. Dobi se jo tudi že za 15 k€ z aktivnim tempomatom. Civic grand je samo eden v ponudbi testni za 19k€. Pri Toyoti je veliko večja izbira.
Avto menjam na približno 10 let, nisem zahteven voznik. Doslej nisem imel nikoli niti ene okvare na avtu, zato tudi mora bit avto japonski.
Kakšne so vaše izkušnje z corollo? Gledal sem tudi i30 fastback, ampak je kar dost dražji. Za avto bi dal okoli 20k€, raje manj ☺️.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Toyota Corolla 2019

Napisal/-a xxl So apr 10, 2021 9:18 am

Če nisi zahteven in ne rabiš veliko opreme, potem vzameš sedanko z 1.6 atmosfercem in si zmagal. Sem pa opazil, da so začeli vgrajevati nov 1.5 iz Yarisa. Jaz bi raje vzel preverjenega starega, ali reskiraj in vzameš novega, oziroma, preizkusi oba. Sam bi gledal, da dobim čim več do tega zneska, katerega si pripravljen dat in ne najcenejšo.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
RUNAČ
Novinec
 
Prispevkov: 227
Pridružen: Če jul 09, 2020 4:18 pm

Re: Toyota Corolla 2019

Napisal/-a RUNAČ So apr 10, 2021 10:28 am

Mislim, da je v Sloveniji še nekaj coroll z štiricilindrskim 1.6 atmosfercem, kateri je res preverjena zadeva. Kar je ostalo avtov pa sta osnovna oprema Terra ali en rang višje Luna.

Mogoče samo še nasvet. Preveri cenik na njihovi spletni strani in razmisli če bi morda raje vzel opremo Luna namesto osnovne Terra. Ne glede na to, da je v avtu po nove tricilindrski 1.5 atmosferec, je verjetno oprema po večini ostala ista. Po tem boš ocenil, če ima Luna toliko več opreme, da bi bil pripravljen še nekaj doplačati od cene, katero si omenjal v svojem zapisu.

Ta avto bi bil zanimiv tudi meni, samo kaj ko moram pol leta prevažati kosilnico v prtljažniku na parcelo, kjer je ni varno pustiti v lopi. Pač odprtina prtljažnika je za tako zadevo premajhna.

Drugače pa tudi 1.2 turbo, kateri je v kombilimuzinski in karavanski izvedbi, nima nekih težav, samo je 1.6 sigurno še bolj preverjena zadeva.
"Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš."

Karl Heinrich Waggerl
 
RUNAČ
Novinec
 
Prispevkov: 227
Pridružen: Če jul 09, 2020 4:18 pm

Re: Toyota Corolla

Napisal/-a RUNAČ So apr 10, 2021 7:30 pm

Še to, ko omenjaš japonske avte. Tvoj civic sedan je sigurno made in Japan, aktualna corolla sedan je made in UK, aktualni civic sedan pa made in Turkey.

Samo toliko, da te ne bo kdo prinesel okoli glede tega.
"Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš."

Karl Heinrich Waggerl
 
Uporabniški avatar
alexwell
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 649
Pridružen: Po dec 05, 2011 10:19 pm

Re: Toyota Corolla

Napisal/-a alexwell So apr 10, 2021 8:11 pm

pa sej honda ima že več kot 20 let v turčiji tovarno in zarad tega niso nič slabši modeli kot pa made in japan
 
geronimo77
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 81
Pridružen: To maj 05, 2015 1:08 pm

Re: Toyota Corolla

Napisal/-a geronimo77 So apr 10, 2021 9:05 pm

RUNAČ je napisal/-a:Še to, ko omenjaš japonske avte. Tvoj civic sedan je sigurno made in Japan, aktualna corolla sedan je made in UK, aktualni civic sedan pa made in Turkey.

Samo toliko, da te ne bo kdo prinesel okoli glede tega.


Moja Honda je narejena na Japonskem ja, med zadnjimi.
 
RUNAČ
Novinec
 
Prispevkov: 227
Pridružen: Če jul 09, 2020 4:18 pm

Re: Toyota Corolla

Napisal/-a RUNAČ So apr 10, 2021 9:08 pm

alexwell je napisal/-a:pa sej honda ima že več kot 20 let v turčiji tovarno in zarad tega niso nič slabši modeli kot pa made in japan


Jaz sem od enega Hondaša slišal celo, da ima tovarna v UK, katero letos zapirajo, še najslabšo kvaliteto izdelave izmed vseh Hondinih na svetu. Turška naj bi bila torej boljša od UK.
"Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš."

Karl Heinrich Waggerl
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Toyota Corolla

Napisal/-a limas So apr 10, 2021 9:21 pm

RUNAČ je napisal/-a: aktualna corolla sedan je made in UK,.


Corolla sedan je izdelana v Turčiji. Nobenih težav glede kakovosti izdelave.
Je pa nakup 1.6 valvematic dobra naložba, saj bo preživel vse male turbake.
 
RUNAČ
Novinec
 
Prispevkov: 227
Pridružen: Če jul 09, 2020 4:18 pm

Re: Toyota Corolla

Napisal/-a RUNAČ Ne apr 11, 2021 12:10 am

@limas; Saj res, imaš prav. Očitno sem pisal neumnosti :D

Hvala za opozorilo in popravek.
"Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš."

Karl Heinrich Waggerl
 
Uporabniški avatar
Blinder
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3784
Pridružen: Pe avg 08, 2003 9:40 pm
Kraj: Obala

Re: Toyota Corolla

Napisal/-a Blinder Ne apr 11, 2021 9:27 am

limas je napisal/-a:... Je pa nakup 1.6 valvematic dobra naložba, saj bo preživel vse male turbake.


Zakaj ze? A zato, ker ima 1/4 manj navora kot primerljivi turboti, zaradi cesar se motor vrti s 33% vecijimi obrati, tako da tak motor pri 300.000 km se je zavrtel toliko krat, kot turboti pri 400.000 km?
Sem fant redkih besed. Govori vec moja desna noga.
 
Uporabniški avatar
alexwell
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 649
Pridružen: Po dec 05, 2011 10:19 pm

Re: Toyota Corolla

Napisal/-a alexwell Ne apr 11, 2021 10:14 am

tud turbota moreš pritisnit v obrate, če hočeš, da kam gre....bolj se pozna pri porabi in navoru
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Toyota Corolla

Napisal/-a Firediver Ne apr 11, 2021 10:16 am

Sej je simpl..če turbo imaš, ti lahko crkne, če ga nimaš, pa ne more crkniti.
Če ti karakter N/A motorja ustreza - go for it!
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Toyota Corolla

Napisal/-a xxl Ne apr 11, 2021 4:40 pm

Saj je napisal, da ni zahteven. Jaz bi poiskal 1.6, raje kot 1.5, ki je slabši in ima 3 cilindre. Najbrž so ga vgradili zaradi norm.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: Toyota Corolla

Napisal/-a Renault VG Ne apr 11, 2021 4:52 pm

Če si upaš uvažat mogoče tole?
https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?action=parkItem&id=320815802

Če se ne motim je tole pa še vedno Made in Japan.
 
RUNAČ
Novinec
 
Prispevkov: 227
Pridružen: Če jul 09, 2020 4:18 pm

Re: Toyota Corolla

Napisal/-a RUNAČ Ne apr 11, 2021 7:48 pm

xxl je napisal/-a:Saj je napisal, da ni zahteven. Jaz bi poiskal 1.6, raje kot 1.5, ki je slabši in ima 3 cilindre. Najbrž so ga vgradili zaradi norm.


Motor 1.5 ponujajo tudi v novem yarisu.

Sicer pa če malo razmišljam na glas, je verjetno med tri cilindraši 1.5 atmosferec v osnovi boljše zasnove kot vsi 1.0 turbaki.

Saj lahko, pa da za marsikoga tudi napačno razmišljam :D
"Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš."

Karl Heinrich Waggerl
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Toyota Corolla

Napisal/-a limas Ne apr 11, 2021 8:05 pm

1.6 valvematic se še dobi - iz zaloge, ne bo pa dolgo. Oba imata verigo in nizke stroške vzdrževanja. 1.6 je glede na zasnovo in danosti zelo živahen in zmogljiv motor. Tudi na AC zadovolji moje potrebe, ker omogoča dokaj dinamično vožnjo.
1.2T je 4-valjnik in zanesljiv motor, nikakor pa ne bo dočakal tako visoke kilometraže kot 1.6. Pa ne mislim na turbino, ampak na splošno zasnovo. Po zmogljivostih sta si zelo blizu.
 
geronimo77
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 81
Pridružen: To maj 05, 2015 1:08 pm

Re: Toyota Corolla

Napisal/-a geronimo77 Ne apr 11, 2021 8:36 pm

xxl je napisal/-a:Saj je napisal, da ni zahteven. Jaz bi poiskal 1.6, raje kot 1.5, ki je slabši in ima 3 cilindre. Najbrž so ga vgradili zaradi norm.


Preverjen 1,6 motor je sigurno moj favorit, pospeške ima 9,7 do sto, poraba okoli 6 litrov, za moje potrebe več kot dovolj. Nisem ravno fan turbotov.
Pomembno mi je npr. tudi kakšen je hrup v kabini pri npr 130 km/h. Želel bi da je avto pri tej hitrosti čim bolj tih in uglajen.
Zdej tko, za 18 jurjev se res dobi kar želiš, npr. Corolla nova, malo rabljena Mazda 3 (nov model), kot tudi Honda civic. Težka izbira bo ;)
Bo treba it na testno vožnjo z Corollo, bo več jasno pol.
Je pa ena stvar, ki se jo najbolj veselim v novem avtu, in to je tempomat. V trenutni Hondi najbolj pogrešam ravno tempomat.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Toyota Corolla

Napisal/-a limas Ne apr 11, 2021 9:42 pm

Vse Honde so turbaki. Tako, da izbiraj med Toyoto in Mazdo. Toyota ponuja veliko več prostora na zadnji klopi in v prtljažniku. Na splošno je kabina bolj zračna, pri 130 pa ni nobenega hrupa.
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: Toyota Corolla

Napisal/-a svetilnik Po apr 12, 2021 3:34 am

geronimo77 je napisal/-a:
xxl je napisal/-a:Saj je napisal, da ni zahteven. Jaz bi poiskal 1.6, raje kot 1.5, ki je slabši in ima 3 cilindre. Najbrž so ga vgradili zaradi norm.


Preverjen 1,6 motor je sigurno moj favorit, pospeške ima 9,7 do sto, poraba okoli 6 litrov, za moje potrebe več kot dovolj. Nisem ravno fan turbotov.
Pomembno mi je npr. tudi kakšen je hrup v kabini pri npr 130 km/h. Želel bi da je avto pri tej hitrosti čim bolj tih in uglajen.
Zdej tko, za 18 jurjev se res dobi kar želiš, npr. Corolla nova, malo rabljena Mazda 3 (nov model), kot tudi Honda civic. Težka izbira bo ;)
Bo treba it na testno vožnjo z Corollo, bo več jasno pol.
Je pa ena stvar, ki se jo najbolj veselim v novem avtu, in to je tempomat. V trenutni Hondi najbolj pogrešam ravno tempomat.


Ja, za 18 jurjev se dobi, toda pri vseh manjši motor. Mene vsi našteti modeli tudi zanimajo, se pa cene kar dvignejo glede na mojo željo motorizacije. Mazda 3 150 km, Honda Civic 182km, Corolla pa tudi tam nekje 150km.
Tempomat sem v šestih letih enkrat uporabil in nikoli več, bi pa imel aktivni tempomat. Nimam potrebe, tako kot je nimam po gretju sedežev in volana.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Toyota Corolla

Napisal/-a xxl Po apr 12, 2021 9:18 am

Cotolla 1,6 ima 132 KM, 150 ne obstaja, razen 2,0 TS hybrid, katera ima sistemsko moč 180 KM.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 29 gostov