Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
gtrx
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 27
Pridružen: Ne feb 04, 2018 1:57 pm

Nakup novega avtomobila Berlingo, Rifter, Proace city

Napisal/-a gtrx So apr 10, 2021 1:19 pm

Pozdravljeni !

Rabim pomoč pri nakupu novega avtomobila v segmentu " enoprostorcev ".

In sicer odločam se med tremi avtomobili Berlingo, Rifter in novi Toyota proace city verso ?
Najbolj mi je v oči padel proace city verso ( seveda PSA grupa samo druga značka na avtu ). Predvsem mi je všeč, ker imajo daljšo garancijo in glede na denar, se dobi tudi več opreme. Seveda dam vsem trem slabo oceno glede plastike v kabini ampak to nekako zastopim, ker so pač družinski avtomobili.

Zato bi prosim lastnike, ki si lastite riftarja ali berlinga ali še bolje proace city verso od 2019 letnik naprej, da poveste svoje izkušnje z vašimi vozili ? imate kaj problemov in kako se obnese 1.5 diesel motor ( tukaj bi dal na poudarek bolj na ad-blue sistem ? ) baje pogosto crkuje pumpa ?

Hvaležen bi bil za kakršn koli nasvet glede teh vozil oz. kaj bi vi priporočali ?

Hvala za odgovore in pomoč ;)
 
Uporabniški avatar
alexwell
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 649
Pridružen: Po dec 05, 2011 10:19 pm

Re: Nakup novega avtomobila Berlingo, Rifter, Proace city

Napisal/-a alexwell So apr 10, 2021 5:47 pm

pozabil si še na opel combo.

drugače pa bolj ali manj stvar okusa, katera sprednja maska ti je bolj všeč. Opel in toyota imata bolj clean look, citroen ima svojo standardno sprednjo masko, rifter pa izgleda bolj robustno s plastičnimi dodatki nad blatniki.
 
Uporabniški avatar
215709
Novinec
 
Prispevkov: 154
Pridružen: Ne avg 08, 2010 4:44 pm

Re: Nakup novega avtomobila Berlingo, Rifter, Proace city

Napisal/-a 215709 So apr 10, 2021 6:36 pm

Vsi trije avti so v osnovi isti torej citroenova tehnika zunanje je samo šminka. Imas tudi opla na isti bazi poglej za šminko
Pri toyoti ti bojo nabijali da delajo svojega na posebni liniji.mah kok je to res je za prasat se, uglavm so vsi stirje iz iste tovarne.

Ce je prostor prioriteta je to to. Berlingoti so ze dolgo znani kot prostorni druzinski avto. Glede tehnike zdej bi rekel da je 1.5 dizel isti kot povsod v citroenovi paleti se bo pa z leti videlo ali so za kaj zankrat tezav ni - sicer je seveda nov avto tako da jih nebi smelo bit.

Pri nas je moja izbrala toyoto imamo najsvohejsega 100km dizla
Poraba je 6,6l/100km je pa dosti ac voznje ter nato se v rovte v klanc, tako da bi se pomoje z normalno voznjo dalo pod 6 pridit, pozna se pac velika celna povrsina. Ce bos kaj se vlekel vzami 130km poraba bo pomoje ista

https://www.spritmonitor.de/en/detail/1165340.html

Je fajn za vozit je kokar tok udoben glede na velikost - rally ovinke sicer nebos izvajal s takim avtom. Nad 145 pa ni vec udoben za vozit ker je prevec pisa vetra se cuti dost celne povrsine. Adblue sem pa do zdaj tankal samo enkrat najbolje je na avtocesti recimo omv kjer je za tovornjake gre lepo notri rocka bolje kot pa da kopujes posodce ker so zelo drazje.

Interval ima predpisano na 30k km/1leto. Servisni pogoji v navodilih so tut napisani kot da beres špansko vas. kar nekaj za ene kombije iz podobne palete imajo celo vecje intervale do 50kkm pomoje so to bolj te dostavne verzije. Meni se oboje zdi zelo pretirano osebno bom presaltal na 15kkm oljni servis na 30kkm pa naj ga gledajo tam na servisu pa menjajo kar imajo napisan. Sem pa dobil posebej za to verzijo motorja 1.5 100km od toyote program vzdrzevanja ki ga uporabljajo tam pa je malo bolje napisano kaj se vse menja. Smesno je da je dopisan do 750kkm tako da ze pricakujejo da bos ga tok zvozil xD. Uglavnem te navadne stvari olje filtri na 30kkm. Filter zraka in goriva ter zavorna tek. na 60kkm. Glavni servis ima predpisan na 180kkm /10 let.

Imel sem finto z zarnicami. Hotel sem pozicijske neke zamenjat za led je kar nekaj zastekalo pa ni gorelo je zgleda prevec pamenten racunalnik pa hoce res doloceno zarnico oz. Halogenke.

Evo tak na kratko ce se pa kaj se spomnim pa napisem
Slika
 
gtrx
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 27
Pridružen: Ne feb 04, 2018 1:57 pm

Re: Nakup novega avtomobila Berlingo, Rifter, Proace city

Napisal/-a gtrx So apr 10, 2021 6:56 pm

hej, obema hvala za odgovor...

Na opel nisem pozabil, samo izpustil sem ga, ker mi vizuelno od vseh štirih bratov ni všeč.

No super, da dobil odgovor nekoga, ki ima v lasti dejansko Toyota proace city verso :) hm tole glede žarnic mi res dober info, ker to bi bil tudi moj prvi poseg v avtu, vse zamenjati v led svetila, tudi glavne luči in dolge ...

Glavni razlog za razmišljanje o menjavi avtomobila je ravno prostor. Osebno pri Toyoti gledam 1.5 motor 130 konjev, family oprema ki za svojo ceno ponuja kar veliko v primerjavi z citroenom.
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Nakup novega avtomobila Berlingo, Rifter, Proace city

Napisal/-a Ivan36 Ne apr 11, 2021 7:33 am

Smesno je da je dopisan do 750kkm tako da ze pricakujejo da bos ga tok zvozil xD. Uglavnem te navadne stvari olje filtri na 30kkm. Filter zraka in goriva ter zavorna tek. na 60kkm. Glavni servis ima predpisan na 180kkm /10 let.

Berem tole čudenje in se vprašam zakaj si kupil vozilo le do 30 do 60tkm za 5 let ??? Primer vozilo imaš delno za sebe in večinoma za službo torej letno okrog 80.000km ... vozilo dela dobro, imamo v žlahti enega Berlingo letnik 2013 in dela BP pa ima že 220.000 km prevoženih , torej bo z lahkoto dodal vsaj še 80.000 km.
 
Uporabniški avatar
215709
Novinec
 
Prispevkov: 154
Pridružen: Ne avg 08, 2010 4:44 pm

Re: Nakup novega avtomobila Berlingo, Rifter, Proace city

Napisal/-a 215709 Ne apr 11, 2021 12:47 pm

Nerazumem kaj si mislil za 60kkm za 5 let, ker to nisem nic omenjal.
Bilo je misljen samo kot zanimiv opazek glede programa vzdrzevanja. Ponavadi so pisani do 300-400kkm pa potem se stvar ponovi. Sigurno so kaki ki naredijo se vec km to sigurno. Vrjetno njim 30kkm interval ustreza ker ga opravijo v manj kot pol leta

Ce je komentar misljen glede prevozenih do zdaj pa, se bo z vozilom delalo 35-40kkm ko bodo vse tele budelestine katerim smo priča sle mimo. Upam pa da bo laufalo bp
Slika
 
gtrx
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 27
Pridružen: Ne feb 04, 2018 1:57 pm

Re: Nakup novega avtomobila Berlingo, Rifter, Proace city

Napisal/-a gtrx Ne apr 11, 2021 2:19 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira


Jaz delam okoli 30.000km na leto, glede servisov bi tudi jaz vozil na 15.000km na menjavo olja. Imam trenutno Nissana kjer mam tudi na 15.000 km servise.

Mi je pa ravno danes en kolega dober povedu, k že skoz vozi Toyote, da glede na to da je toyota ena najbolj zanesljivih znamk, se ne bi ravno združili z PSA grupo če ne bi bili prepričani v kakovost njihovih avtomobilov ? Po eni strani sem tudi jaz takega mnenja, da si imena lih ne bi šli " umazat " , in da so dodobra raziskali ali se splača iti združevanja z PSA grupo ( konec koncev je skupni izdelk s PSA - AYGO, PROACE in sedaj proace city verso , mogoče še kakega izpustil ? ). Čeprav po drugi strani pa glavni trg Toyote je Amerika pa Azija ( samo poglej kakšen modele avtomobilov tam ponujajo ), tko da po en stran se jim j***be za Evropo.
 
Uporabniški avatar
alexwell
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 649
Pridružen: Po dec 05, 2011 10:19 pm

Re: Nakup novega avtomobila Berlingo, Rifter, Proace city

Napisal/-a alexwell Ne apr 11, 2021 5:16 pm

S PSA so se povezali, ker so vodilni v tem razredu in ker sami na Japonskem ponujajo tole:

Slika
 
snakess
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: To nov 12, 2019 9:36 pm

Re: Nakup novega avtomobila Berlingo, Rifter, Proace city

Napisal/-a snakess Po apr 12, 2021 7:55 am

Kaksne pa so razlike v ceni, jaz bi se odlocil na podlagi tega, tko al tko so enaki.
Sem sam pred casom razmisljal o nakupu Berlinga in je bil kolikor sem gledal najcenejsi izmed vseh njegovih dvojnikov, tako da sam bi izbral Berlinga.
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1635
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: Nakup novega avtomobila Berlingo, Rifter, Proace city

Napisal/-a Cefizelj Po apr 12, 2021 8:09 am

Smiselno je gledat tudi verigo pooblaščencev in kako je z kvalitetnimi servisi. Se mi zdi da tukaj prednjačita Peugeot in Toyota.
 
RUNAČ
Novinec
 
Prispevkov: 227
Pridružen: Če jul 09, 2020 4:18 pm

Re: Nakup novega avtomobila Berlingo, Rifter, Proace city

Napisal/-a RUNAČ Po apr 12, 2021 9:00 am

Na koncu ima pa še najboljši renome glede servisa, če gledamo štiri znamke katere vse prodajajo v osnovi en in isti model, Citroen z Jerovškom v Grosupljem.
"Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš."

Karl Heinrich Waggerl
 
gtrx
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 27
Pridružen: Ne feb 04, 2018 1:57 pm

Re: Nakup novega avtomobila Berlingo, Rifter, Proace city

Napisal/-a gtrx Po apr 12, 2021 10:24 am

Pri Toyoti proace city verso dobiš za 23.000€ kar veliko predvsem mi všeč ker dobiš in sprednje / zadnje parkirne senzorje + vratna kamera. Pr citroenu ponavadi dobiš al sam zadnje senzorje vse ostalo kot dodatna oprema ali pa še v višji opremi nad 24.000€ če gledamo dizle.

Predvsem pa všeč to, ker Toyota najdlje ponuja garancijo.. kar meni osebno veliko pomeni glede na to koliko se citroeni in peugeouti kvarijo. Sploh sem slišal da naj bi imeli probleme z adblue sistemom ( črpalke crkujejo ), to bi prosil če kdo lahko potrdi ali ne ?

Glede ostalih stvari so pa vsi isti, razen peugeout odstopa z njihovim " icockpit " al kako se že reče
 
snakess
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: To nov 12, 2019 9:36 pm

Re: Nakup novega avtomobila Berlingo, Rifter, Proace city

Napisal/-a snakess Po apr 12, 2021 11:19 am

Pri Berlingu ima opremski paket Shine kamero in senzorje zadaj + projekcijsko steklo za merilnike (mogoce se slisi neuporabno, ko sem dejansko sprobal mi je bilo precej vsec) in mislim da z doplacilom 150e radarski tempomat.
Cena za podaljsano verzijo s 130KM dizel motorjem je bila mislim da cca 21k.
Doplacas lahko za dodatna 3 leta jamstva.
 
Uporabniški avatar
alexwell
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 649
Pridružen: Po dec 05, 2011 10:19 pm

Re: Nakup novega avtomobila Berlingo, Rifter, Proace city

Napisal/-a alexwell Po apr 12, 2021 12:08 pm

potem pa skoraj boljše rifter GT z vso opremo
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... S%20S%20GT
 
gtrx
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 27
Pridružen: Ne feb 04, 2018 1:57 pm

Re: Nakup novega avtomobila Berlingo, Rifter, Proace city

Napisal/-a gtrx Sr apr 14, 2021 8:10 am

Imel bi še eno vprašanje in sicer glede goriva bencin in diesel. Vem da že prežvečena tema na tem forum :lol:

Nekako se še vedno odločam ali pri takem vozilu 1.2 bencinar ( se mi zdi malo prešvoh motor ) ali raje 1.5 diesel ? Osebno delam oz. sem delal veliko kilometrov povprečno 20-30.000km na leto, zadnje čase pa bolj 15k do 20.000 km. Dnevno naredim okoli 40 km upoštevajoč samo službo.

Če bi imel diesel motor, bi enkrat tedensko šel na avtocesto na cca. 15 min dolgo vožnjo z malo večjimi obrati med 3-4000, da bi pokurilo svinjarijo k bi se nabrala v filtrih zaradi " premalo kilometrov " med tednom in da se motor malo prediha. Je to kul opcija ? Po resnici povedano sploh ne vem kako pogosto se adblue aktivira oz. kakšni pogoji morjo bit ?

lp
 
pleomax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 597
Pridružen: Po jul 07, 2014 3:46 pm

Re: Nakup novega avtomobila Berlingo, Rifter, Proace city

Napisal/-a pleomax Sr apr 14, 2021 9:44 am

Sam 1.5 nisem sprobal, tisti ko so ga pa pravijo, da je bencinar 130 poskočnejši od 130 dizla... Priporočam, da sprobaš. Če se avto ne vozi ves čas nekaj ful naložen oa da ni veliko avtoceste... potem verjetno bencinar ni slaba izbira. Ampak sam peljem občasno ta motor v 308-ki, ki pa je sicer enih 300kg lažja.
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: Nakup novega avtomobila Berlingo, Rifter, Proace city

Napisal/-a VW T4 Sr apr 14, 2021 9:52 am

Glede na to, da neke aerodinamike pri takšnem vozilu ni, je pomoje pri bencinarju lahko hitro visoka poraba. Jaz bi vzel izključno dizla, saj bi neglede na razmere imel vedno neko ugodno porabo.
 
pleomax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 597
Pridružen: Po jul 07, 2014 3:46 pm

Re: Nakup novega avtomobila Berlingo, Rifter, Proace city

Napisal/-a pleomax Sr apr 14, 2021 10:42 am

Poraba zna bit zanimiva, ampak če ni vsakodnevno avtoceste, aerodinamika vseeno ne bo imela tako velikega vpliva. Testirat in pri tem resetirat stevec porabe, pa da vidimo :D
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Nakup novega avtomobila Berlingo, Rifter, Proace city

Napisal/-a Firediver Sr apr 14, 2021 11:54 am

Že res, da se velika čelna površina najbolj pozna na avtocesti, ampak vseeno, po podeželju moraš pa večkrat pospeševati maso vozila...moj glas gre dizlu!
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
pleomax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 597
Pridružen: Po jul 07, 2014 3:46 pm

Re: Nakup novega avtomobila Berlingo, Rifter, Proace city

Napisal/-a pleomax Če apr 15, 2021 6:26 pm

Se strinjam. Vseeno je to bolj delovni avto.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 23 gostov