Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Sumski
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Ne maj 02, 2021 6:57 pm

Nakup rabljenega avtomobila Passat / Superb

Napisal/-a Sumski Ne maj 02, 2021 8:58 pm

Pozdravljeni,

Pripravljam se za nakup rabljenega vozila. Odločam se med karavanoma VW Passat B8 (letnik 17, 18) in Škoda Superb B8 (letnik 17, 18).

V grobem me zanimajo sledeče zadeve:
    - VAG DSG avtomatski menjalnik v zgoraj omenjenih tipih vozil - je to OK izbira? Kakšni so stroški servisiranja? Je na kaj potrebno paziti?
    - VAG 2.0 TDI (110 kW) motor v kombinaciji z avtomatskim menjalnikom DSG - je to zanesljiva kombinacija ali so v zgoraj navedenih letnikih kakšne zadeve na katere je potrebno paziti?
    - Je zgoraj omenjeni motor dovolj močan za tak avto (v avtu 2 odrasla in 2 majhna otroka)? Glede na ponudbo na SLO trgu, kjer se prodaja večinoma ta motor bi rekel, da ja, vseeno vprašam.

V avtomobilizmu nisem amater, sem pa daleč od poznavalca. Se priporočam za kakšne uporabne insighte.

Hvala!
Zadnjič spremenil Sumski, dne Ne maj 02, 2021 9:18 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
Godward
Uporabnik
 
Prispevkov: 1378
Pridružen: So maj 05, 2007 11:16 am

Re: Nakup rabljenega avtomobila Passat / Superb

Napisal/-a Godward Ne maj 02, 2021 9:06 pm

Thunderbolt prodaja passata. Sicer pa se mi zdi 110kw premalo, ce bo dosti voznje po ac. Vozil sem novo octavio in je zmanjka. Seveda spet odvisno, kaksen stil voznje imas.
Renault 5 Campus 1.1/1.4 1992 - prodano
Renault Laguna 1.8 16V 2000 Fairway - prodano
Volvo S80 D5 2003 - prodano
Volvo S60 D5 2010 Summum avt.
Slika
 
Sumski
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Ne maj 02, 2021 6:57 pm

Re: Nakup rabljenega avtomobila Passat / Superb

Napisal/-a Sumski Ne maj 02, 2021 9:16 pm

Hvala za info, sem poiskal sedaj njegov post, vidim da prodaja limuzino, jaz kupujem izključno karavan (sem pozabil omeniti v svojem postu).

Glede stila vožnje - ker so večinoma v avtu otroci prav divjam ne, rad pa vozim dinamično.
 
Uporabniški avatar
Godward
Uporabnik
 
Prispevkov: 1378
Pridružen: So maj 05, 2007 11:16 am

Re: Nakup rabljenega avtomobila Passat / Superb

Napisal/-a Godward Ne maj 02, 2021 10:23 pm

Aha, ok, potem bi priporcal 190 hp.
Renault 5 Campus 1.1/1.4 1992 - prodano
Renault Laguna 1.8 16V 2000 Fairway - prodano
Volvo S80 D5 2003 - prodano
Volvo S60 D5 2010 Summum avt.
Slika
 
gusti85
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 541
Pridružen: Sr nov 18, 2009 2:56 pm
Kraj: Kotlje - Koroška

Re: Nakup rabljenega avtomobila Passat / Superb

Napisal/-a gusti85 Ne maj 02, 2021 10:27 pm

Jaz imam passata karavana B8 (l.2015), 2.0tdi 110kW + DSG + highline oprema.

Strošek vzdrževanja DSG-ja je okoli 300€/60.000km ker se takrat menja olje in se ga veliko porabi, ker se najprej neki spira oz. kroži po sistemu. Te menjave ne more narediti čisto vsak popoldanc, ker rabiš neko mašino za to. Meni je top menjalnik. Sicer sem na začetku rabil malo časa, da sem se ga navadil ampak zdaj ga ne zamenjam več za nič drugega. 110kW mi je vrh glave dovolj tudi, ko se vozim brez otrok naokoli. Sploh ko menjalnik cukneš v športni način, gre avto ko raketa. Niti malo ne pogrešam močnejšega motorja. Je pa res, da se zelo redko vozim po avtocestah tako da težko rečem kako se tam obnese. Drugače pa mi je v letu in pol crknila ena grelna svečka in to je to (menjano pod jamstvom). Zdaj ima prevoženih 180k+.

Nevem ali so se 17 in 18 letniki še prodajali s halogenkami ampak, če imaš možnost obvezno vzami full LED. Razlika je kot dan in noč. Dobesedno :D
 
BlackT
Novinec
 
Prispevkov: 112
Pridružen: Sr sep 26, 2007 6:32 pm

Re: Nakup rabljenega avtomobila Passat / Superb

Napisal/-a BlackT Po maj 03, 2021 7:51 am

Da ne bo kdo res mislil da je 110kW raketa :lol:
 
Sumski
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Ne maj 02, 2021 6:57 pm

Re: Nakup rabljenega avtomobila Passat / Superb

Napisal/-a Sumski Po maj 03, 2021 8:05 am

Hvala Godward in gusti85.

Zelo uporabni odgovori!
 
chad
Novinec
 
Prispevkov: 230
Pridružen: So jun 27, 2015 2:22 pm

Re: Nakup rabljenega avtomobila Passat / Superb

Napisal/-a chad Po maj 03, 2021 8:19 am

noben pasat ni ne vem kakšna raketa niti 240ps, samo do sto ima dober štart, potem ga pa povsem zmanjka pri hitrosti, saj motor kljub sto turbinam nima osnovnega pogoja: prostornine. To je ekonomično družinsko vozilo, tako da je vsak motor popolnoma dovolj za normalno vožnjo, kaj več si pa človek od 60/40 weight distribution niti ne želi
 
zundapp
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 593
Pridružen: Ne mar 16, 2003 10:55 am

Re: Nakup rabljenega avtomobila Passat / Superb

Napisal/-a zundapp Po maj 03, 2021 8:39 am

Nevem, kaj rabiš na AC konje, 130-150 gre vsak avto, konje rabiš izven AC pomoje
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Nakup rabljenega avtomobila Passat / Superb

Napisal/-a Firediver Po maj 03, 2021 9:15 am

Konje rabiš zato, da prideš dovolj hitro na 130-150 km/h. In pri tem "dovolj" hitro ni nikoli dovolj hitro...

Pa kao za reševanje takih situacij, kjer moraš "dobro potegniti". Vedno imej pripravljenih vsaj 5 situacij, da izpadeš heroj, ker si tako rešil zadevo. Se razume - konjev ne rabiš za hitrost, ampak za pospešek v krizi - varnost je pa na prvem mestu, a ne?

Pa še pa še se dobi izgovorov, da se potrebuje (pre)več konjev.

Nekaj podobnega kot za hudo kubaturo, AWD in avtomatski menjalnik (vse skupaj) za vožnjo - po mestu.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
zundapp
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 593
Pridružen: Ne mar 16, 2003 10:55 am

Re: Nakup rabljenega avtomobila Passat / Superb

Napisal/-a zundapp Po maj 03, 2021 9:18 am

Ja, če imaš pa na AC krizne situacije :D pol pa ti res rabiš veliko konjev.
 
Sumski
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Ne maj 02, 2021 6:57 pm

Re: Nakup rabljenega avtomobila Passat / Superb

Napisal/-a Sumski Po maj 03, 2021 9:30 am

Hvala še enkrat za uporabne informacije. Vsak verjetno zelo dobro pozna svoj stil vožnje in je iz danih informacij sposoben oceniti ali je avto primeren zanj ali ne.

Če ima pa še kdo kakšne uporabne informacije glede na moje zgornje vprašanje pa se seveda priporočam.

Hvala!
 
Uporabniški avatar
Blinder
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3784
Pridružen: Pe avg 08, 2003 9:40 pm
Kraj: Obala

Re: Nakup rabljenega avtomobila Passat / Superb

Napisal/-a Blinder Po maj 03, 2021 9:38 am

chad je napisal/-a:nima osnovnega pogoja: prostornine.


:jao:
Sem fant redkih besed. Govori vec moja desna noga.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Nakup rabljenega avtomobila Passat / Superb

Napisal/-a Firediver Po maj 03, 2021 10:11 am

zundapp je napisal/-a:Ja, če imaš pa na AC krizne situacije :D pol pa ti res rabiš veliko konjev.


Hja, že vključitev na AC je ena taka situacija, da moraš na pospeševalnem pasu - ne normalno ampak res konkretno - pospešit, da se vrineš med dva šleperja na voznem pasu.

No, če že imaš veliko konjev, lahko tudi v mestu bolj "ustrezno" zvoziš križišče ob trenutku vklopa zelene luči...hehe. Pa štirikolesni pogon, da ne zacvilijo gume v prazno (baje je ravno to cviljenje znak agresivne vožnje, na podlagi katere ti policaj napiše kazen).
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
novinec1980
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 62
Pridružen: Ne jan 22, 2017 7:07 pm

Re: Nakup rabljenega avtomobila Passat / Superb

Napisal/-a novinec1980 Po maj 03, 2021 10:14 am

jst sem zdaj nabavu Tourana 2.0 TDI 110KW DSG, motor se dobro razume z menjalnikom, sicer ko hočeš v križišču na hitro speljat ima malce več dela.
Drgač pa, vsaj Touran, ne gre kot raketa, je pa sicer dovolj za normalno vožnjo.

lp
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Nakup rabljenega avtomobila Passat / Superb

Napisal/-a emozul Po maj 03, 2021 10:28 am

Firediver je napisal/-a:
zundapp je napisal/-a:Ja, če imaš pa na AC krizne situacije :D pol pa ti res rabiš veliko konjev.


Hja, že vključitev na AC je ena taka situacija, da moraš na pospeševalnem pasu - ne normalno ampak res konkretno - pospešit, da se vrineš med dva šleperja na voznem pasu.

No, če že imaš veliko konjev, lahko tudi v mestu bolj "ustrezno" zvoziš križišče ob trenutku vklopa zelene luči...hehe. Pa štirikolesni pogon, da ne zacvilijo gume v prazno (baje je ravno to cviljenje znak agresivne vožnje, na podlagi katere ti policaj napiše kazen).


Skratka iz tvojega zapisa gre sklepati, da rabiš minimalno 200KM in na vse 4 pogon.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Nakup rabljenega avtomobila Passat / Superb

Napisal/-a Firediver Po maj 03, 2021 10:30 am

Jaz ne, samo povzemam tiste lastnike avtomobilov, ki na raznorazne načine utemeljujejo "potrebo" po tolikšni konjaži.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Kohec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: So jun 13, 2009 2:03 pm

Re: Nakup rabljenega avtomobila Passat / Superb

Napisal/-a Kohec Po maj 03, 2021 11:22 am

Nekateri ste pri temi malo zašli.
Tudi sam sem v fazi menjave avta. Ravno urejamo papirje. Sem se odločil za rabljenega passata 2.0 tdi, 110 kw, ima 7 stopenjski dsg. Za moje potrebe je tako kot za večino voznikov, več kot dovolj.
Priporočam, da oba malo sprobaš, motor in tehnika sta itak ista, od tebe je odvisno, kateri ti je bolj všeč in kakšne potrebe imaš.
Servisi za Škodo pa so baje nekoliko cenejši.
 
chad
Novinec
 
Prispevkov: 230
Pridružen: So jun 27, 2015 2:22 pm

Re: Nakup rabljenega avtomobila Passat / Superb

Napisal/-a chad Po maj 03, 2021 11:57 am

V glavnem za ta konfekcijska vozila je 150 moči popolnoma dovolj, samo ne pobirati ven raznih filtrov, ker za starimi tdi motorji potem pa res agresivno smrdi
 
hnoda
Novinec
 
Prispevkov: 203
Pridružen: Sr maj 27, 2009 12:21 pm

Re: Nakup rabljenega avtomobila Passat / Superb

Napisal/-a hnoda Po maj 03, 2021 1:12 pm

Živjo, doma imamo b8 variant connect, letnik proti koncu 2017, 2.0 tdi, 110 kw, dsg 7g.
Na kratko moje mnenje.
150 konjev je povsem dovolj. Gre za škatlastega karavana, ki nima nekih blaznih voznih lastnosti, za AC pri nas pa več kot zadošča.
DSG menjalnik je uporabniško zelo v redu. Razlika med 7g in 6g, mislim da je prehod nekje v drugi polovici letnika 2017, je tudi v tem, da olje pri 7g menjaš na 120.000 in ne 60.000.
Največji plus avta poleg menjalnika sta prostornost in dobro razmerje med performansi in porabo.
Precej ljudi zelo hvali sedeže, tudi moj kolega, ki ima dobro leto starejši avto. Meni osebno so pretrdi in kljub večkratnemu nastavljanju neudobni. Daljših voženj z avtom, za kar je sicer namenjen, se zato ravno ne veselim. To dobro preveri pri obeh, meni je bil Superb udobnejši.
Full LED deluje super, upoštevaj pa da ni vključen v 6 letno jamstvo in je lahko drago, če crkne.
Avto se pri nama s kolegom ni izkazal za najzanesljivejsega oziroma najbolje sestavljenega. Kupljena nova. Jaz sem imel po 10.000 vpoklic zaradi elektronske napake krmiljenja. Pri nekaj čez 80.000 je šla vodna pumpa. Kolega je imel pri 50.000 težave z aku oz. elektroniko in ga je pustil na cesti, ker ni pokazal, da zmanjkuje goriva. Nam so se razmajala vozniška vrata oziroma mehanizem, ga je bilo treba zategnit. Bil je še en problem, ki se ga pa ne spomnim. Vožena sta oba lepo (našega vozi v glavnem žena) in uradni servis. Ni nekaj, da bi res zgubljal živce, sploh ker so bile napake odpravljene v okviru jamstva, vendar slabše od tega, kar bi človek pričakoval, čeprav sem vedel, da so morali začeti pri vw šparat. Je po mojem za upoštevati pri nakupu rabljenega.
Če kupuješ na daljši rok bi jaz gledal tudi na višji okoljski standard motorizacije, zaradi tega kam gre trend obdavčitev oziroma omejevanja vstopa v urbana naselja.
Avta sta primerljiva. Pri nas smo se odločali med obama, prevagala je zanimivo cena in ne znamka. Če je manjše parkirišče, npr. blok, upoštevaj, da je Superb nekaj daljši in mislim da širši. Verjamem tudi, da zna biti servis kaj cenejši.
Sicer pa srečno l.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Kohec in 46 gostov