Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
oort
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Po maj 10, 2021 8:41 pm

Renault Grand Scenic TCe 140

Napisal/-a oort Če maj 13, 2021 11:10 am

Pozdravljeni! Odločam se za nakup enoprostorca velikosti Touran, Zafira, S-max. In sicer bencinar z ročnim menjalnikom. Sprva sem najbolj gledal Tourana, ampak sem za VW-jev 1.5 TSI bral na več forumih, da so bile težave pri speljevanju oz. pospeševanju (cukanje), ki jih VW sprva ni priznaval, potem pa "rešil" z neko softversko nadgradnjo (v narekovajih zato, ker naj bi motor izgubil na moči). S-max bencinarja sploh ni v ponudbi. Zafire ne delajo več ... Sedaj se je v igri pojavil še Grand Scenic, ker sem imel možnost enega preizkusiti (bolj na hitro) in se mi zdi zelo v redu. Kakorkoli, iščem bencinarja z ročnim menjalnikom in pri Renaultu je to TCe 140, 1.3 litrski. Zanima me, ali poznate oz. imate izkušnje s kakšnimi težavami pri tem motorju? Ali tudi na splošno s Scenicom/Grand Scenicom? Hvala za mnenja.
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: Renault Grand Scenic TCe 140

Napisal/-a VW T4 Če maj 13, 2021 1:05 pm

Imam omenjen motor v meganu in nimam pripomb. Dela brez problema, super potegne. Se mi pa zdi grandscenic vseeno kar veliko vozilo za te bencinske motorje in bi pomoje bila kar visoka poraba. Sam sem mnenja, da v tako velika vozila sede diesel motor (ne pravim pa da je moje mnenje edino pravilno 8) )
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Renault Grand Scenic TCe 140

Napisal/-a limas Če maj 13, 2021 1:15 pm

oort je napisal/-a:/.../ in pri Renaultu je to TCe 140, 1.3 litrski. Zanima me, ali poznate oz. imate izkušnje s kakšnimi težavami pri tem motorju? Ali tudi na splošno s Scenicom/Grand Scenicom? Hvala za mnenja.

Če ti je uspelo na spletu ugotoviti, da je TSI problematičen, bi ti moralo uspeti dobiti tudi informacije glede 1.33 tce. Motor je Renault-Mercedesov in je brezhiben.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Renault Grand Scenic TCe 140

Napisal/-a esem Če maj 13, 2021 1:19 pm

oort
Si pozabil na C4P oz spacetourer ali ti ni všeč?
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Renault Grand Scenic TCe 140

Napisal/-a mrtwelvetrees Če maj 13, 2021 2:25 pm

140KM to je lih tis minimun za Scenika. 160 bi bilo veliko bolje, samo je najbrž samo s samodejnim menjalnikom.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
IcEm4n
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6393
Pridružen: Če jun 22, 2006 11:17 am

Re: Renault Grand Scenic TCe 140

Napisal/-a IcEm4n Če maj 13, 2021 2:57 pm

VW T4 je napisal/-a:Imam omenjen motor v meganu in nimam pripomb. Dela brez problema, super potegne. Se mi pa zdi grandscenic vseeno kar veliko vozilo za te bencinske motorje in bi pomoje bila kar visoka poraba. Sam sem mnenja, da v tako velika vozila sede diesel motor (ne pravim pa da je moje mnenje edino pravilno 8) )


(Grand) Scenica novega ne bo več dobil v dizelski različici (če pustim tisto, kar imajo trgovci še na zalogi).
Slika
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1371
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Renault Grand Scenic TCe 140

Napisal/-a thunderbolt Če maj 13, 2021 6:03 pm

Jaz pa mislim, da bi moralo biti dovolj. Pri nas je na frisno doma passata za eno leto zamenjal megane 1,3 v 115 konjski varianti. Motor nadpovprecno zivahen do 120 km/h in VARCEN! Na isti relaciji je med passatom 150km dsg razlike samo pol litra.
 
oort
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Po maj 10, 2021 8:41 pm

Re: Renault Grand Scenic TCe 140

Napisal/-a oort Če maj 13, 2021 7:02 pm

Mah, glede tega se ne obrmenjujem. Nekaj časa sem vozil Zafiro s samo 90KM in me je pripeljala, kamor je bilo potrebno. Imam pa zmenjeno še testno vožnjo tega motorja, a žal ne v Grand Scenicu.

Grand C4 Spacetourer ima tudi ugodne reviewe, predvsem kar se tiče notranjosti in prostornosti. Nisem ga imel še priložnosti preizkusiti v živo, ampak nisem niti imel namena, ker je bencinski motor možen le z pri najnižjem nivoju opreme.

Opcija so še kakšni SUV-ji s sedmimi sedeži kot npr. Kia Sorento, ki jo v testih najbolj pohvalijo, ampak so predragi za moj žep. Cena že tja proti 40 tisočakom (in več, če si zmišljujem glede opreme).
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1371
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Renault Grand Scenic TCe 140

Napisal/-a thunderbolt Če maj 13, 2021 9:04 pm

Ce je tako, bo 140 konjickov vrh glave-motor namrec ze v osnovi ni zaspan in je zelo prijeten. Ce finance omogocajo, glej varianto z avtomatikom!
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1588
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: Renault Grand Scenic TCe 140

Napisal/-a srcnik Če maj 13, 2021 9:30 pm

Citroen ima že pri najnižjem paketu opreme praktično zelo bogato opremo, tako da načeloma ne rabiš več:

Tole dobiš za 21 k€ na gotovino oz. 20k€ na financiranje:

12'' PANORAMSKI ZASLON VISOKE LOČLJIVOSTI Z MOŽNOSTJO INDIVIDUALIZACIJE
NAVIGACIJSKI SISTEM
SAMODEJNA KLIMATSKA NAPRAVA Z DVOPODROČNO REGULACIJO
SAMODEJNO BRISANJE VETROBRANSKEGA STEKLA
ELEKTRIČNI SEKVENČNI POMIK STEKEL SPREDAJ IN ZADAJ
PARKIRNI SENZORJI ZADAJ
TRIJE POSAMIČNI SEDEŽI V 2. VRSTI
7 SEDEŽEV: DVA DODATNA ZLOŽLJIVA SEDEŽA V 3. VRSTI

Pomoje je to top enoprostorec.

Renault je s scenicom in grand scenicom mal zgrešil v tej generaciji, ko so ga hoteli narediti bolj fancy SUV izgleda... Pozabili so pa malce na bistvene prednosti tega razreda, zato tudi nima treh samostojnih sedežev v 2. vrsti, ampak klasično klop... Posledično tudi ni tako prilagodljiv in družinsko prijazen kot prejšnje generacije... Škoda...
 
oort
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Po maj 10, 2021 8:41 pm

Re: Renault Grand Scenic TCe 140

Napisal/-a oort Po maj 17, 2021 5:49 pm

No, se javljam še enkrat. Scenica sem imel na testni vožnji. Glede motorizacije nimam pripomb, dela odlično! Sta me pa zmotili dve stvar in sicer, da se čuti vsako luknjo in to bolj kot pri avtih, ki sem jih imel doslej (imel sem neko predstavo, da Francozi lepše požirajo slabe ceste, ki jih imamo v Sloveniji) in drugo, da je dokaj nepregleden (streha potegnjena naprej in tisti glomazni senzorji na vetrobranskem steklu za ogledalom, skratka za voznika je pogled naprej slab). Potem je še par majhnih stvari kot recimo avtomatsko odklepanje/zaklepanje in senzor za dež. Da ne bo pomote, avto kot celota je še zmeraj super, ampak če že kupujem novega, bi raje takega, ki mi ustreza v vseh pogledih. In ko smo že pri novih avtih - imam občutek, da mi ga nočejo prodati, haha. Sem potem vseeno razširil iskanje še na dizle, čeprav delam malo kilometrov (do 15 tisoč na leto). Nič ni dobavljivo hitreje kot 6 mesecev, pa še to rečejo, da je zgolj okvirno in se bo rok dobave verjetno za par mesecev podaljšal. Motnje pri proizvodnji, koronavirus, itd. Testne vožnje tudi ni možno dobiti. Kaj pa vem, največji VW avto salon v Mariboru in okolici nima enega Tourana za testno vožnjo, kaj šele da bi želel preizkusiti 7-sedežnega. Isto na primer pri Fordu. Enega S-Maxa nimajo za testno vožnjo. Hm, hm, ... bom kot zgleda še malo počakal.
 
novinec1980
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 62
Pridružen: Ne jan 22, 2017 7:07 pm

Re: Renault Grand Scenic TCe 140

Napisal/-a novinec1980 To maj 18, 2021 8:19 am

Še moje mnenje. Za ženo sem kupoval enoprostorca, sicer rabljenega...

Žena je šla testirat C4 Grandspacetourer, Grand Scenic ter Touran. Če gledaš iz praktičnosti ter vožnje, sploh ni debate. Na polni črti zmaga Touran, žal...

Če pa gledaš lepoto je pa drugo. Grand Scenic je najlepši, ampak najbolj nepregleden, neuporaben, ter sploh najmanj prostoren. Grand SpaceTourer se zelo nagiba.

Touran tukaj pač zmaga.
 
tce130
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 20
Pridružen: Po jan 14, 2019 7:16 am

Re: Renault Grand Scenic TCe 140

Napisal/-a tce130 To maj 18, 2021 10:04 pm

Še moje mnenje.
Dve leti sem imel navadnega Scenica 4, ki pa sem ga bil prisiljen zamenjati zaradi težav z 1.2tce motorjem.
Ker sem imel poln kufer teh eksperimentov s temi malimi bencinskimi motorji (Renault, VW), sem pač moral v izbor spustiti tudi dizle. Tudi jaz delam manj kot 20.000 km letno, ampak jih tudi večina okoli mene s podobnimi dizli. Na servisih sem pa bil samo jaz z mojim cukajočim bencinarjem.

Sedaj imam Tourana, ki mi vizuelno ni niti blizu prejšnemu Scenicu, ampak cenim da ima ogromno prostora, prilagodljivost sedežev (tudi 6. In 7.).
Veliko zadev deluje bolje v Touranu, kot Scenicu (radar, infotainment, hill hold), da kvalitete izdelave raje ne omenjam. Touran z navadnimi felgami je neprimerno bolj udoben od vsakega Scenica s tistimi 20'' felgami.

Najbolj pogrešam brezkontaktno zaklepanje/odklepanje, to mi je bilo top, plus zagon na gumb. Všeč so mi bili sprednji sedeži v Scenicu (delno usnje).

Verjamem večim tu na forumu, ki imajo novejši 1.33tce, da je OK motor, meni bi tudi zadoščal.
Sedaj pač v Touranu ropoče 2.0 TDI, za katerega menim, da je ravno pravi za Tourana.

Če povzamem, Scenic mi je bil všeč, Touran pa je bolj uporaben.
Če bi se še 1x odločal, bi takoj vzel Tourana.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 39 gostov