Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
nasamorpheus
Novinec
 
Prispevkov: 271
Pridružen: Sr nov 04, 2020 2:36 pm

Re: Nakup avtomobila - novega ali rabljenega?

Napisal/-a nasamorpheus To jun 01, 2021 9:03 am

cc09 je napisal/-a:Imaš račun in imaš kljukice kaj se naredi za ta denar na servisu. Kje je prišlo do razlike?

Piše kaj se naredi na rednem servisu in to so naredili, nič drugega. Do razlike prihaja verjento pri postavki dela, za yaris so rabili 1h 10 min. Ni pa nikjer specificirano po postavkah v ceniku, koliko je posamezno delo stalo ..Avto je bil pripeljan izključno za redni servis. V prilogi račun in cenik pa primerjaj. In pol oni te cene oglašujejo tudi v avto revijah pri testih, na koncu pa ugotoviš, da bo treba v 10 letih dat še jurja ali dva zraven. Strah me je naslednjega servisa, po mojem bo 350 eur.
Priponke
IMG_20210531_175613.pdf
(535.41 KiB) Prenešeno 75 krat
cenik-servis-YARIS-SLO-2021.pdf
(61.07 KiB) Prenešeno 47 krat
Zadnjič spremenil nasamorpheus, dne To jun 01, 2021 9:09 am, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Nakup avtomobila - novega ali rabljenega?

Napisal/-a pskoda To jun 01, 2021 9:06 am

To je verjetno čistilo inektorjev in ne ne rabiš ga na 15kkm

ps.: olje je dražje oz imajo večjo maržo kot pri vw
Zadnjič spremenil pskoda, dne To jun 01, 2021 9:08 am, skupaj popravljeno 1 krat.
Lp
 
nasamorpheus
Novinec
 
Prispevkov: 271
Pridružen: Sr nov 04, 2020 2:36 pm

Re: Nakup avtomobila - novega ali rabljenega?

Napisal/-a nasamorpheus To jun 01, 2021 9:06 am

emozul je napisal/-a:
nasamorpheus je napisal/-a:Žena je avto prevzela včeraj in ni nič rekla, plačala in šla, ker sploh ni vedela koliko naj bi bil servis. Nato je doma našla cenik od lani, ko je kupila avto.
https://www.toyota.si/owners/maintenance-pricelists tukaj je tudi objavljen na internetu, če pogledaš yaris hybrid je cena 174 eur z davkom, v resnici je pa 224 eurov. Poslal sem jim mail in čakam odgovor. Verjetno bom poslal tudi tržno, čeprav imajo v drobnem tisku obvestilo, da so cene lahko različne od cenika :? :shock: .. Čemu potem je cenik sploh namenjen. V glavnem, Kia odnos, ki je postal praksa tudi pri Toyoti. Hvala lepa ampak naslednji avto skoraj gotovo ne bo Toyota, razen če mi ga dajo za 30 posto ceneje. Je pa to šola za naslednjič tudi za mojo ženo, bi pa rekla prej za ponudbo .. Problem pri Toyoti je, ker ni ravno izbire razen Vič in Btc. Avto je peljala v BTC, sam bejž.. Uno corollo zame si pa lahk v rit vtaknejo, kupu bom golfa. Nama se bo tak odnos poznal v denarici 50 eur pri servisu, njim pa precej več.


Sam pri golfu boš pa pogosto na izrednih servisih. Raje plačam malo več za servis.


Ni problem mi plačat za servis, problem je zavajanje. Če bi mi bil servis res velik problem bi kupil 10 let staro toyoto pa bi jo vozil k šušmarju.
 
nasamorpheus
Novinec
 
Prispevkov: 271
Pridružen: Sr nov 04, 2020 2:36 pm

Re: Nakup avtomobila - novega ali rabljenega?

Napisal/-a nasamorpheus To jun 01, 2021 9:07 am

pskoda je napisal/-a:To je verjetno čistilo inektorjev in ne ne rabiš ga na 15kkm

Ja razumem, čistilo injektorjev sem odštel od cene in je še vedno 224 eur
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Nakup avtomobila - novega ali rabljenega?

Napisal/-a pskoda To jun 01, 2021 9:09 am

Nazaj pojdi vprašat, zakaj je dražji servis.
Lp
 
nasamorpheus
Novinec
 
Prispevkov: 271
Pridružen: Sr nov 04, 2020 2:36 pm

Re: Nakup avtomobila - novega ali rabljenega?

Napisal/-a nasamorpheus To jun 01, 2021 9:10 am

Sem jim poslal pritožbo preko maila in čakam odgovor.
 
MadIggy
Novinec
 
Prispevkov: 263
Pridružen: Sr feb 04, 2009 8:57 pm

Re: Nakup avtomobila - novega ali rabljenega?

Napisal/-a MadIggy To jun 01, 2021 10:07 am

Razlika je sigurno v filter kabine in čistilo za šobe, pa verjetno še cena urne postavke. Objavi odgovor, me prav zanima kaj bodo rekli. Naslednjič pridi na servis s temle cenikom in jim ga pomoli pod nos.
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1094
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Nakup avtomobila - novega ali rabljenega?

Napisal/-a cc09 To jun 01, 2021 10:17 am

Jaz sem dal za točno isti servis v Novem mestu 215, samo da za corollo 2,0 (in se mi je še zmeraj zdelo drago, ampak ok).
Zarad tistega aditiva se pa ne sekiraj. Imam tudi hyundaija, kjer tega ne dajajo in je ravno pri 15,000 začel občasno malo cukat, na servisu se delajo neumne, za tak aditiv niso pa še nikoli slišali. Je to bolje?
 
Janezek65
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 93
Pridružen: Če apr 20, 2017 7:47 pm

Re: Nakup avtomobila - novega ali rabljenega?

Napisal/-a Janezek65 To jun 01, 2021 10:36 am

Piše pa tudi to na koncu cenika:
"Cene rednega vzdrževanja so lahko pri pooblaščenih serviserjih različne od navedenih na ceniku. Toyota Adria d.o.o. si pridržuje pravico,
da spremeni cenik brez predhodnega obvestila."

Sicer pa da bi se za teh par EUR gor/dol sekiral; v glavnem, da je vse poštimano kot je treba in da je avto brezhiben.
 
nasamorpheus
Novinec
 
Prispevkov: 271
Pridružen: Sr nov 04, 2020 2:36 pm

Re: Nakup avtomobila - novega ali rabljenega?

Napisal/-a nasamorpheus To jun 01, 2021 10:45 am

Najbolja da se jim še opravičim :) Kot sem napisal zgoraj nekje, ne gre se za ceno ampak za princip. Pa pustmo to..
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1060
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: Nakup avtomobila - novega ali rabljenega?

Napisal/-a D12J12 To jun 01, 2021 10:51 am

Cena servisov je šla v nebo. Mazda3 G122 prvi servis olje+3je filtri 286€. Drugo leto ko se bo poleg rednega servisa še menjalo zavorno in mazalo zavore ne vem če bo 400€ dovolj, bo šla cifra bolj proti 500€.
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3579
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Nakup avtomobila - novega ali rabljenega?

Napisal/-a ban To jun 01, 2021 11:00 am

emozul je napisal/-a:
nasamorpheus je napisal/-a:Žena je avto prevzela včeraj in ni nič rekla, plačala in šla, ker sploh ni vedela koliko naj bi bil servis. Nato je doma našla cenik od lani, ko je kupila avto.
https://www.toyota.si/owners/maintenance-pricelists tukaj je tudi objavljen na internetu, če pogledaš yaris hybrid je cena 174 eur z davkom, v resnici je pa 224 eurov. Poslal sem jim mail in čakam odgovor. Verjetno bom poslal tudi tržno, čeprav imajo v drobnem tisku obvestilo, da so cene lahko različne od cenika :? :shock: .. Čemu potem je cenik sploh namenjen. V glavnem, Kia odnos, ki je postal praksa tudi pri Toyoti. Hvala lepa ampak naslednji avto skoraj gotovo ne bo Toyota, razen če mi ga dajo za 30 posto ceneje. Je pa to šola za naslednjič tudi za mojo ženo, bi pa rekla prej za ponudbo .. Problem pri Toyoti je, ker ni ravno izbire razen Vič in Btc. Avto je peljala v BTC, sam bejž.. Uno corollo zame si pa lahk v rit vtaknejo, kupu bom golfa. Nama se bo tak odnos poznal v denarici 50 eur pri servisu, njim pa precej več.


Sam pri golfu boš pa pogosto na izrednih servisih. Raje plačam malo več za servis.

Golfe furam že 14 let pa še nikoli nisem bil na izrednem servisu :roll: Mimogrede, sem imel pred parimi dnevi četrti servis na 60 kkm za golfa, olje (njihovo), filter, svečke, zavorna tekočina, servisni pregled=260€.
 
Janezek65
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 93
Pridružen: Če apr 20, 2017 7:47 pm

Re: Nakup avtomobila - novega ali rabljenega?

Napisal/-a Janezek65 To jun 01, 2021 11:03 am

nasamorpheus je napisal/-a:Najbolja da se jim še opravičim :) Kot sem napisal zgoraj nekje, ne gre se za ceno ampak za princip. Pa pustmo to..


Ne. Nikakor.
Tudi sam se razjezim ob podobnih situacijah. Predvsem zato, ker tudi delam v trgovini/veleprodaji, pa me za vsak CENT "jahajo".
Klavzulo pa sem objavil samo zato, ker vem, na kakšen način te potem odpravijo, ko podaš reklamacijo.

Kot je zapisal predhodnik, pa je že pri vseh znamkah isto; cene servisov "gredo v nebo".
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1094
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Nakup avtomobila - novega ali rabljenega?

Napisal/-a cc09 To jun 01, 2021 11:26 am

Golfe furam že 14 let pa še nikoli nisem bil na izrednem servisu

Če bi fural enega 14 let, bi to še kaj pomenilo.
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3579
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Nakup avtomobila - novega ali rabljenega?

Napisal/-a ban To jun 01, 2021 12:01 pm

10+4, tašča ga ima pa 12 let pa tudi BP. Drgač pa dat 200 + € za servis olja in filter je veliko predrago.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Nakup avtomobila - novega ali rabljenega?

Napisal/-a limas To jun 01, 2021 2:42 pm

Malo prej sem prelistal celotno servisno dokumentacijo, torej račune pooblaščenega servisa za 14 let staro toyoto, ki jo je na moj nasvet in priporočilo kupila neka gospa.
Skupna vrednost je srhljiva, zaradi urejene servisne zgodovina pa avto ni bil nič dražji od običajne tržne vrednosti. Drugače avto ni bil nikoli v okvari in je brezhiben.

Moje priporočilo vsem: opravite samo prvi servis na pooblaščencu, nato pa delajte redne servise sami, ali pri okoliškem popoldancu. Vse račune in tiste kartončke lepo kronološko hranite v mapi, da bo imel naslednji lastnik celotno zgodovino avta.

10-letno servisiranje pri pooblaščencu je finančni samomor in neracionalno dejanje.
 
adinfinito
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 15
Pridružen: Sr maj 06, 2009 9:41 am

Re: Nakup avtomobila - novega ali rabljenega?

Napisal/-a adinfinito To jun 01, 2021 6:02 pm

limas je napisal/-a:Malo prej sem prelistal celotno servisno dokumentacijo, torej račune pooblaščenega servisa za 14 let staro toyoto, ki jo je na moj nasvet in priporočilo kupila neka gospa.
Skupna vrednost je srhljiva, zaradi urejene servisne zgodovina pa avto ni bil nič dražji od običajne tržne vrednosti. Drugače avto ni bil nikoli v okvari in je brezhiben.

Moje priporočilo vsem: opravite samo prvi servis na pooblaščencu, nato pa delajte redne servise sami, ali pri okoliškem popoldancu. Vse račune in tiste kartončke lepo kronološko hranite v mapi, da bo imel naslednji lastnik celotno zgodovino avta.

10-letno servisiranje pri pooblaščencu je finančni samomor in neracionalno dejanje.


A toyotine hibride lahko servisiram pri popoldancu? :?:
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1094
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Nakup avtomobila - novega ali rabljenega?

Napisal/-a cc09 To jun 01, 2021 7:02 pm

limas je napisal/-a:Malo prej sem prelistal celotno servisno dokumentacijo, torej račune pooblaščenega servisa za 14 let staro toyoto, ki jo je na moj nasvet in priporočilo kupila neka gospa.
Skupna vrednost je srhljiva, zaradi urejene servisne zgodovina pa avto ni bil nič dražji od običajne tržne vrednosti. Drugače avto ni bil nikoli v okvari in je brezhiben.

Moje priporočilo vsem: opravite samo prvi servis na pooblaščencu, nato pa delajte redne servise sami, ali pri okoliškem popoldancu. Vse račune in tiste kartončke lepo kronološko hranite v mapi, da bo imel naslednji lastnik celotno zgodovino avta.

10-letno servisiranje pri pooblaščencu je finančni samomor in neracionalno dejanje.

Been there done that, toyota, če se ne bo kvarila bo tam nekje kot avto, ki se normalno, povprečno, kvari, in ga popravljaš sam ali poluradno. Samo da delaš servise na 15,000 in to je to.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Nakup avtomobila - novega ali rabljenega?

Napisal/-a xxl To jun 01, 2021 8:35 pm

Verjetno ne bom imel avta več kot 5 let, prej manj, tako, da bom že prenesel teh 5,6 rednih servisov.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
JG2
Novinec
 
Prispevkov: 214
Pridružen: Po avg 01, 2011 8:58 pm

Re: Nakup avtomobila - novega ali rabljenega?

Napisal/-a JG2 Sr jun 02, 2021 7:15 am

nasamorpheus je napisal/-a:Najbolja da se jim še opravičim :) Kot sem napisal zgoraj nekje, ne gre se za ceno ampak za princip. Pa pustmo to..


V bistvu se gre samo in samo za ceno. Če bi bil račun 20 eur cenejši kot na ponudbi bi bil tiho kot r...
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: errhec in 32 gostov