Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
ramlo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Če maj 20, 2021 10:08 am

Mazda 6 vs opel insignia

Napisal/-a ramlo So maj 29, 2021 8:22 pm

Pozdravljeni,
Ker sem pred nabavo novega rabljenega vozila, me zanimajo izkušnje iz prve roke prej ko se podam na lov. Ker iščem dizla, karavan, avtomatik v rangu 15.000€, sta v ožjem izboru mazda 6 in opel insignia, torej mazda 2016 in opel 2017 letnik. Sam sem vozil mazdo, ampak bencinskega, zato me zanimajo izkušnje iz prve roke za oba. Mazda je zanimiva zaradi vožnje, opel predvsem zaradi opreme. Oba imata dokaj sigurne motorje in menjalnike. Na forumih ne najdem kaj dosti zato vprašam, najdem nekatere informacije o težavah na mazdinih motorjih iz tujih forumov, ampak bi naj bilo OK z letniki 2016.
Hvala in Lp
 
Uporabniški avatar
avto fan1308
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 743
Pridružen: So sep 19, 2015 9:54 am
Kraj: Koper-Ljubljana

Re: Mazda 6 vs opel insignia

Napisal/-a avto fan1308 So maj 29, 2021 8:52 pm

2017 predvidevam, da gledaš še star model? Moja bivša letnik 2014 je bila top v malce več kot dveh letih lastništva nisem imel enega problema razen termostata. Napake iz prejšnje serije so že odpravljene tako, da glede tega ni problema.

+odzivnost, pospeški
+ prostorna notranjost (odlagalna mesta itd.)
+slovenski jezik
+ zanimivi bonbončki
+poraba

- barva
- občasno zelo neodziven vmesnik (na splošno je počasen sam po sebi)
- prostor za glave zadaj predvsem pri osebah višjih od 186cm
- sovoznikov sedež nima veliko možnosti za nastavitev
- detajli
- na oko cenen material (na dotik je vsaj super)
Citroen C5 najbolj (h)udoben avto na celem svetu
Citroen C5 2.0 BlueHDi 180 Exclusive Avt. 2016 (privat)
Opel Insignia 2.0 CDTI edition start/stop 2014 (privat)
Citroen C4 1.6 HDi 2011 (privat)
Audi A6 Avant 3.0 TDI clean diesel quattro S tronic 2015 (služben)
 
ramlo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Če maj 20, 2021 10:08 am

Re: Mazda 6 vs opel insignia

Napisal/-a ramlo So maj 29, 2021 9:38 pm

Gledam nove modele, ki so začeli 2017, so cenovno kr dosegljivi. Imajo pa Fiat motore če se ne motim, kar je sapo plus.
 
spektr
Novinec
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Sr feb 26, 2003 6:34 pm
Kraj: Cerklje

Re: Mazda 6 vs opel insignia

Napisal/-a spektr Po maj 31, 2021 6:46 am

Svetujem ti, da tudi Mazdo gledaš 2017 letnik, ker so proti koncu 2016 ravno naredili FL s kar nekaj koristnimi dodatki oz prenovo. Tudi sam si jo lastim, če te bo pa kaj extra zanimalo mi pa lahko pišeš v zs.
lp dejan
 
kseb
Novinec
 
Prispevkov: 396
Pridružen: Sr sep 11, 2013 2:24 pm

Re: Mazda 6 vs opel insignia

Napisal/-a kseb Po maj 31, 2021 2:38 pm

Za Mazde vprašaj na Mazda forumu. Pri 2.2 dizlu so imeli včasih težave s turbinami in odmičnimi. Ali je to aktualno pri modelih, ki jih gledaš ne vem.
npr. https://www.mazda-si.net/topic/14008-vz ... ived-2012/
Japonci delajo super vzdržljive bencinarje, njihovega dizla pa ne bi kupil.
Drugače pa je MAzda lep avto in pa, seveda dober nakup.
 
Uporabniški avatar
IcEm4n
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6393
Pridružen: Če jun 22, 2006 11:17 am

Re: Mazda 6 vs opel insignia

Napisal/-a IcEm4n Po maj 31, 2021 4:26 pm

ramlo je napisal/-a:Gledam nove modele, ki so začeli 2017, so cenovno kr dosegljivi. Imajo pa Fiat motore če se ne motim, kar je sapo plus.


Predvidevam, da imaš v mislih 2.0 CDTI 170KM; ni pa to (več) Fiatov motor, ampak je njihov lastni motor (so pa nasplošno neproblematični).
Je bil pa v prejšnji generaciji res nekoliko predelan fiatov motor - nažalost na slabše. Zato verjetno tudi razvoj novega motorja.
Slika
 
ramlo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Če maj 20, 2021 10:08 am

Re: Mazda 6 vs opel insignia

Napisal/-a ramlo Po maj 31, 2021 10:37 pm

Ja, prebral na mazda forumu in res so očitne neke težave, čeprav malo napisano glede na to, da na cesti jih je kr dosti. Izredo lep avto in res posrečena notranjost vsaj meni. Opel je zanimiv kr je na slabem glasu še iz prejšne serije in je cenovno kr ugodn. Je prav hudič, kr rablen bencinar pri nas je ko samorog, še v tujini je malo, drugač bi bla mazda 2,5. Zaradi opisanih težav z mazdo dizlom se nagibam proti oplu.
 
ramlo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Če maj 20, 2021 10:08 am

Re: Mazda 6 vs opel insignia

Napisal/-a ramlo Po maj 31, 2021 10:51 pm

spektr je napisal/-a:Svetujem ti, da tudi Mazdo gledaš 2017 letnik, ker so proti koncu 2016 ravno naredili FL s kar nekaj koristnimi dodatki oz prenovo. Tudi sam si jo lastim, če te bo pa kaj extra zanimalo mi pa lahko pišeš v zs.


Mi ne gre pisat v ZS, si kaj naštudiral ali se je moč izognit problematičnim letnikom ali je pač potrebno pazit, nevem nivo olja, preventivne menjave...
Trenutno vozim peugeot 2.0hdi in sem kr razvajen, ni bilo potrebe po kakšni kontroli, samo tankaj in vozi, ampak ima že 250.000 in sem naveličan.

Hvala in lp
 
spektr
Novinec
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Sr feb 26, 2003 6:34 pm
Kraj: Cerklje

Re: Mazda 6 vs opel insignia

Napisal/-a spektr To jun 01, 2021 6:41 am

Večino zadev je po 2015 letniku če rečemo urejenih, oz manj možnosti za kake nepredvidene stroške. Je pa tako, odvisno od prevoženih kilometrov. Prvo kot prvo je treba zamenjati podložke na injektorjih, to je minimalni stroškek. Iz tega naslova je lahko kar precej težav, pa je čisto banalna stvar.

Ostalo - vsaj pri meni zaenkrat in pri kolegih s foruma, nekih težav ni. Pelje se precej dobro, motor je kar se tiče karakteristik vsaj meni zelo dober, vleče lepo, prožen, sorazmeroma tih. Jaz vlečem še počitniško prikolico, imam avtomatika 175 konjev plus powerbox, ma to gre res lepo. Kar se pa tiče avtomatskega menjalnika je pa tako. Gre za bolj kot ne kar buletproof zadevo, terja pa malenkost več goriva, kot DSG recimo.

Tko overall ni nek komplet, ki bi na vse kriplje težil k najmanjši porabi, se pa oddolži s čim drugim. Aja mogoče še to, jaz bi se izognil tej soul red barvi, ker je barva zelo občutljiva. Jaz imam machine grey nimam težav, jih pa poznam nekaj, ker se jim je ta soul red luščila.

Lahko bi naredil sladko / kisle :)
lp dejan
 
ramlo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Če maj 20, 2021 10:08 am

Re: Mazda 6 vs opel insignia

Napisal/-a ramlo To jun 01, 2021 12:18 pm

res je, da ima mazda več karakterja kot opel. V kolikor grem pogledat rabljena vozila, ali je mogoče prepoznat ali je težava na injektorju? Med vožnjo, sicer 2,5 bencinarja je automat deloval super, fino za vozit, verjetno je enak menjalnik.

LP
 
spektr
Novinec
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Sr feb 26, 2003 6:34 pm
Kraj: Cerklje

Re: Mazda 6 vs opel insignia

Napisal/-a spektr To jun 01, 2021 12:26 pm

Avtomat je načeloma enak ja. Tja do 100 tisoč enkrat zamenjaš olje in piči dalje.

Hja, zdej preko OBD se da marsikaj sicer videt in razbrat. Zdej lih kok so podložke zapečene (če so) boš težko videl iz enega pokazatelja, bi pa skupek enih indicov lahko nakazovali na kaj takega. Pač sej to vprašaš, kaj je bilo narejeno. Odvisno kdo je prodajalec :) Zlaže se ti lahko vsak, je pa dobro tja do ene 100 tisoč to definitivo zamenjat in spotoma se preveri še mrežica na karterju. Če so bili servisi delani redno načeloma ne bi smelo biti težav..

Za insignio težko povem kaj, ker je nisem imel, vem toliko kar sem slišal od znancev. To je res najbolje, da greš peljat oba in vidiš, kaj ti bolj sede.
lp dejan
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 50 gostov