Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
jablana123
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: So apr 25, 2020 6:57 pm

Škoda Octavia 2.0 TDI DSG 2017 Facelift

Napisal/-a jablana123 Sr jun 09, 2021 3:36 pm

Živijo,

Zanimam se za nakup zgoraj omenjenega avtomobila. Stvar je sledeča,
Avto se mi ne mudi kupit samo me malo zanima ali ima kdo izkušnje z njimi... Je pa to mašina 150 konjska DSG saj me tiste ''RS'' 184 niti ne privlačijo ko samo pomislim na brezvezen dodaten strošek (izgled noter/zunaj je res lepši).
Se pravi preskok iz Leona 1.9 tdi 110KM (l. 2004) katerega imam zdaj je kar gromozanski glede na napredek. Bi pa raje kupil avto ki mi bo igral lepo vlogo 7-10 let saj nimam namena kar menjavati avte v nedogled oz niti nimam želje.
Tile 2017 letniki resda so za nekatere ''grši'' zaradi dodatnih luči spredaj vendar meni osebno lepo izpadejo pa še cena varira od 11k€ - 13k€ plus kilometri pri tej starosti niso kaj preveč visoki, avto pa je tudi zasnovan bolj kot družinski avto in predvidevam da ni tako gonjen kot kaka RS varijanta.

Zanima me ali ima kdo kaj takega ali pa pozna koga ki bi imel tako škodo s to kombinacijo motorja in menjalnika, da bi imel kake probleme večje ali pa kako se obnesejo škode na daljši rok (pleh, elektronika, menjalnik....).

Je pa poleg škode tukaj v igri še Seat Leon fr 2.0 TDI DSG 150KM (isti motor in menjalnik kot pri škodi) sicer me malo skrbi ker ko vidim mladino kako se vozi z njimi mi je kar slabo...

Ps. Čuden pogled za 25 letnika :lol:

Hvala za vse odgovore vnaprej!!
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Škoda Octavia 2.0 TDI DSG 2017 Facelift

Napisal/-a mrtwelvetrees Sr jun 09, 2021 5:43 pm

Nisi edini, ki ne da dosti na izgled avta. Če bi bi bilo po moje bi obvezno hotel imeti navadna kovinska platišča ne pa lite feltne ki jih enostavno popraskaš. Pa športne izvedbe so še nižje. da ja sprednji odbijač popraskaš spodaj ob pločniku. Pa nisem dosti starejši od tebe. Vozim pa enoprostorca (brez otrok !). Pogrešam čase ko si dobil bolj močno mašino brez raznih športih dodatkov. :D Sorry za off topic :)
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
jablana123
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: So apr 25, 2020 6:57 pm

Re: Škoda Octavia 2.0 TDI DSG 2017 Facelift

Napisal/-a jablana123 Sr jun 09, 2021 6:16 pm

edit mod
Predhodni post se NE citira



Ja dejansko je luštno od začetka vsaj zase to vem :D
Potem pa ko se navadiš na avto je isti kot vsak od točke A do točke B.
 
Uporabniški avatar
DX5050
Novinec
 
Prispevkov: 458
Pridružen: Pe jun 24, 2011 11:09 am

Re: Škoda Octavia 2.0 TDI DSG 2017 Facelift

Napisal/-a DX5050 Sr jun 09, 2021 7:54 pm

Če tako misliš, pol bo Škoda kar taprav avto zate...
Ne naredi vseh napak sam, daj priložnost za to tudi drugim.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 30 gostov