Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
sonic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2393
Pridružen: To okt 14, 2003 9:26 am
Kraj: Ljubljana

Novi Citroen C3 - je kaka boljša alternativa?

Napisal/-a sonic Sr jun 23, 2021 8:55 pm

Fotr kupuje nov avto. Doslej ima Peugeot 308 l.2010 (1.6 atmosferc bencin).

Nekaj se je ogrel za novega C3 1.2 bencinarja s 83 KM za cca 12.500 EUR.
A je to turbo motor ali bolj verjetno atmosferc? Se zadnje cajte ne spoznam dosti na nove avte, sploh evropske, pa sprašujem. Na hitro sem pogledal kratek test Avtomagazina, pa motorja na pohvalijo najbolj...

Fotr in mama sta ga šla gledat, pa jima je še všeč (v salonu, vozil ga pa še ni...).

A je kakšna boljša alternativa v tem cenovnem in velikostnem rangu za upokojenca? Žal pridejo pri njemu v poštev samo novi avti...

Do ponedeljka imam čas, da ga ustavim, preden se zajebe.
1997 Chevrolet Tahoe LT 5.7 V8
2010 VW Touran 1.4 TSI DSG

"Everything in life is somewhere else, and you get there in a car." (E. B. White)
 
Uporabniški avatar
alexwell
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 649
Pridružen: Po dec 05, 2011 10:19 pm

Re: Novi Citroen C3 - je kaka boljša alternativa?

Napisal/-a alexwell Sr jun 23, 2021 9:07 pm

zajebat se po moje ne more, ker c3 velja za kar zanesljiv avto, alternative pa so recimo peugeot 208, clio, corsa, yaris...
 
Skyen
Novinec
 
Prispevkov: 203
Pridružen: Pe nov 29, 2013 1:56 pm

Re: Novi Citroen C3 - je kaka boljša alternativa?

Napisal/-a Skyen Sr jun 23, 2021 9:12 pm

A more pa biti ta kvazi SUV model avta?
Zdaj če ne rabi biti, bi jaz rekel, da bosta veliko več dobila pri Cliotu, mogoče Captur če hočeta SUV videz? Notranjost Renaulta je korak naprej pred citroenom.
Kar se tiče motorja, če ga mislita imeta za do trgovine, potem je 1.2 ok, čim pa je govora da se malo več potuje z avtom takoj priporočam s turbino, razlika je kot dan in noč (sam sem imel v prejšnjem cliotu 1.2 motor in mi je bilo vsak dan žal, da nisem vzel močnejšega, tudi za umirjeno vožnjo) zato če se le lahko stegnejo do taprvega trivaljnika s turbo, naj vzame. Pri renaultu je ta 1.0 tce z 90 konji in je zelo lušen, citroen pa ima PSAjev 1.2 turbo tudi neprimerno bolje gre..
Pa še ena stvar je pri C3, ki bi jo rad izpostavil, ni fizičnih gumbov za nastavljanje temperature.. Ne vem koliko sta stara, ampak ko se včasih peljem z mojo taščo in gledam, kako se matra že s fizičnimi gumbi, razmišljam, da ne bi upal da ima samo tipke na zaslonu oz da more iskati po ekranu, ker bi verjetno zapelala s ceste, če bi hotla vklopit klimo, ampak lej mogoče je samo ona takšna :lol:
 
Uporabniški avatar
sonic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2393
Pridružen: To okt 14, 2003 9:26 am
Kraj: Ljubljana

Re: Novi Citroen C3 - je kaka boljša alternativa?

Napisal/-a sonic Sr jun 23, 2021 9:19 pm

SUV? Mislim da ne iščeta SUV. Saj C3 ni SUV, a ne?
(gledal je navadni C3, ne aircross)
1997 Chevrolet Tahoe LT 5.7 V8
2010 VW Touran 1.4 TSI DSG

"Everything in life is somewhere else, and you get there in a car." (E. B. White)
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Novi Citroen C3 - je kaka boljša alternativa?

Napisal/-a xxl Sr jun 23, 2021 9:23 pm

SUV ni, turbo ni, turbo ima 110 KM in eno prestavo več, in je zame veliko boljša izbira. Naj me popravijo, če se motim, ampak mislim, da je C3 še na stari platformi, 208 in Corsa na novi.
Kaj pa tale 208? Ne sme bit več kot 12 500 evra? https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... ive%20Pack
Zadnjič spremenil xxl, dne Sr jun 23, 2021 9:26 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Skyen
Novinec
 
Prispevkov: 203
Pridružen: Pe nov 29, 2013 1:56 pm

Re: Novi Citroen C3 - je kaka boljša alternativa?

Napisal/-a Skyen Sr jun 23, 2021 9:25 pm

sonic je napisal/-a:SUV? Mislim da ne iščeta SUV. Saj C3 ni SUV, a ne?
(gledal je navadni C3, ne aircross)

Tukaj bolj mislim na te avte, ki jih potem rahlo dvignejo in nabijejo tisto plastiko nad koloteke, da izgleda SUV-ish oz. "offroad", kar vpliva tudi na ceno, vsaj pri drugih znamkah :roll:
Pri citroenu tako ali tako nimaš izbire ker imajo dejansko čisto vse na to vižo narejene, ampak recimo če drugje primerjaš Clio - Captur, 208 - 2008, Fiesta - Puma ipd. - tej ki niso dvignjeni imajo nižjo ceno in več dobiš od odpreme.
Zadnjič spremenil Skyen, dne Sr jun 23, 2021 9:28 pm, skupaj popravljeno 2 krat.
 
Uporabniški avatar
sonic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2393
Pridružen: To okt 14, 2003 9:26 am
Kraj: Ljubljana

Re: Novi Citroen C3 - je kaka boljša alternativa?

Napisal/-a sonic Sr jun 23, 2021 9:25 pm

Pa še ena stvar je pri C3, ki bi jo rad izpostavil, ni fizičnih gumbov za nastavljanje temperature.. Ne vem koliko sta stara, ampak ko se včasih peljem z mojo taščo in gledam, kako se matra že s fizičnimi gumbi, razmišljam, da ne bi upal da ima samo tipke na zaslonu oz da more iskati po ekranu, ker bi verjetno zapelala s ceste, če bi hotla vklopit klimo, ampak lej mogoče je samo ona takšna


Hmm, good point, ga moram še na to opozorit.

Sem pozabil, da je treba na te male pizdarije mislit... se vidi, da sem čisto ven iz modernih avtov (zadnja leta me zanimajo samo oldskool amerikanci, vsaj 20 let stari, vse ostalo mi je brezveze; no zdej moram pa fotru pomagat izbirat moderen nov kinderjajček, ehh)
1997 Chevrolet Tahoe LT 5.7 V8
2010 VW Touran 1.4 TSI DSG

"Everything in life is somewhere else, and you get there in a car." (E. B. White)
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Novi Citroen C3 - je kaka boljša alternativa?

Napisal/-a xxl Sr jun 23, 2021 9:28 pm

Te pa Dacia, old scool s primesi novih prijemov. 8)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
sonic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2393
Pridružen: To okt 14, 2003 9:26 am
Kraj: Ljubljana

Re: Novi Citroen C3 - je kaka boljša alternativa?

Napisal/-a sonic Sr jun 23, 2021 9:31 pm

xxl je napisal/-a:Kaj pa tale 208? Ne sme bit več kot 12 500 evra? https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... ive%20Pack


Peugeote sta šla tudi gledat, ampak "niso več tko v redu" kot dosedanji 308...
1997 Chevrolet Tahoe LT 5.7 V8
2010 VW Touran 1.4 TSI DSG

"Everything in life is somewhere else, and you get there in a car." (E. B. White)
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1371
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Novi Citroen C3 - je kaka boljša alternativa?

Napisal/-a thunderbolt Sr jun 23, 2021 10:09 pm

Ne vem, ce sta tvoja dva kaj drugacna, ampak po navadi je tako, da kar si vbijejo v glavo, to je, pa lahko po trepalnicah okoli skaces. Tako da sit back and relax, gre za njun kes.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Novi Citroen C3 - je kaka boljša alternativa?

Napisal/-a xxl Sr jun 23, 2021 11:45 pm

Razloži jim, da sta ta dva avta pod isto streho. ;)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: Novi Citroen C3 - je kaka boljša alternativa?

Napisal/-a svetilnik Če jun 24, 2021 6:27 am

Vozil sem ogromno različnih avtomobilov, tudi takšnih ketere marsikdo ni, toda slabšega od C3 in Dacie še nisem.
 
pleomax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 597
Pridružen: Po jul 07, 2014 3:46 pm

Re: Novi Citroen C3 - je kaka boljša alternativa?

Napisal/-a pleomax Če jun 24, 2021 7:16 am

Čisto tako, odvisno kje se vozi oče, ampak dejstvo je, da je ta motor šibkejši od tistega v 308-ki. Jaz bi toplo priporočal močnejšega. Porabi lih enako kot šibkejši, gre pa neprimerno bolj. Avto je čisto korekten, z udobnimi sedeži, zato se mi ne zdi slaba izbira, razen če se išče zadnji krik tehnike, potem je 208-ka, clio... boljše. In tudi dražje.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Novi Citroen C3 - je kaka boljša alternativa?

Napisal/-a mrtwelvetrees Če jun 24, 2021 8:01 am

Res tudi jaz ne priporočam 82KM, sploh če greš iz 1.6. Res pa da je da bo treba malo več "šaltanja" menjalnika ker ima 6 prestav, sploh po mestu, ker je turbak.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
sonic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2393
Pridružen: To okt 14, 2003 9:26 am
Kraj: Ljubljana

Re: Novi Citroen C3 - je kaka boljša alternativa?

Napisal/-a sonic Če jun 24, 2021 8:03 am

xxl je napisal/-a:Te pa Dacia, old scool s primesi novih prijemov. 8)


Hehe, a veš da sem šel gledat nove Dacia Sandero na avto.net, saj za ta denar mi sploh ne izgleda švoh... pa vidim da so tovarnško že preelani na LPG, to je pa tudi plus.
Ima kdo izkušnje s temi najnovejšimi Daciami?


Ne vem, ce sta tvoja dva kaj drugacna, ampak po navadi je tako, da kar si vbijejo v glavo, to je, pa lahko po trepalnicah okoli skaces. Tako da sit back and relax, gre za njun kes.


Ja vem, tastari so trmasti.
Ne morem pa povsem mirno sit back and relax, konec koncev stari zapravlja mojo dediščino :D
1997 Chevrolet Tahoe LT 5.7 V8
2010 VW Touran 1.4 TSI DSG

"Everything in life is somewhere else, and you get there in a car." (E. B. White)
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Novi Citroen C3 - je kaka boljša alternativa?

Napisal/-a xxl Če jun 24, 2021 8:40 am

Že nekaj let zasledujem, da je Dacia v vrhu po zadovoljstvu lastnikov (Anglia), tako da, nekaj je že na tem. Zelo dobro se prodaja v GB, D, I (v Italiji med 3 najbolj prodajanih).
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
Gapiii
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1122
Pridružen: Pe feb 25, 2005 4:28 pm
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Novi Citroen C3 - je kaka boljša alternativa?

Napisal/-a xxl Če jun 24, 2021 9:26 am

Koliko razumem, je cena nakupa omejena, drugače bi priporočal nekaj z vrha lestvice. ;)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Novi Citroen C3 - je kaka boljša alternativa?

Napisal/-a limas Če jun 24, 2021 9:47 am

Glede priporočil za avto, ki bo v lastništvu penzionistov, je treba reševati zadevo z zornega kota penzionistov.

Preferirajo predvsem naslednje dejavnike:
- lahek dostop do sedežev, kar pomeni da se čim lažje usedejo. Če je avto nekoliko dvignjen, je to prednost;
- položaj za volanom glede na motorično in zdravstveno specifiko. Penzionista med vožnjo ne sme nič boleti, nastavitve pa mu morajo omogočiti optimalno pozicijo. Tukaj so velike razlike med avti, zato je testna vožnja nujna;
- merilniki in stikala naj bodo večja. Pretirana digitalizacija in vse na dotik je prej slabost kot prednost;
- zaradi načina vožnje in verjetno krajših relacij ne priporočam turbo bencinarja, ampak klasični atmo.
- konec koncev mora biti avto penzionistu tudi všeč.

Poglejte še kakšnega yarisa z odličnim 1.5 atmo. Suzuki swiftje tudi zelo pregleden in okreten. Ne vem, če ima še v ponudbi odlične atmo bencinarje. Drugače pa mali evropski križanci z atmo motorjem, ki so glede na toyotin 1.5 prave nepremičnine.

Kot odgovoren sin boš moral biti pri izbiri avta poleg staršev.
 
nasamorpheus
Novinec
 
Prispevkov: 271
Pridružen: Sr nov 04, 2020 2:36 pm

Re: Novi Citroen C3 - je kaka boljša alternativa?

Napisal/-a nasamorpheus Če jun 24, 2021 10:04 am

Sandero Stepway je za penzioniste po mojem top izbira, predvsem cenovno pride pod 13k.. . Lp
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot], Google Adsense [Bot] in 36 gostov