Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
ahonen
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: Ne jul 22, 2018 2:23 pm

Re: Suzuki SX4 SCross/Peugeot 2008

Napisal/-a ahonen So jul 17, 2021 5:19 pm

Tisti ki vozite SCrossa..kakšna pa je kaj zvočna izolacija kabine?
Malo sem bral po forumih da ima P.2008 zelo dobro izolacijo, medtem ko naj bi bila pri SCrossu slaba saj se pri malo višjih hitrostih močno sliši šumenje vetra...
Mi zna kdo kaj več povedat?
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1588
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: Suzuki SX4 SCross/Peugeot 2008

Napisal/-a srcnik So jul 17, 2021 6:29 pm

Sliši se nekje od 130kmh in naprej... Pri 90 kmh je še lepo tih (1.4T 4x4)...

Ne vem zakaj ne greš na testno obeh, pa jih zapelješ na AC?
 
Uporabniški avatar
tha_man
Uporabnik
 
Prispevkov: 1007
Pridružen: To nov 08, 2005 7:18 pm

Re: Suzuki SX4 SCross/Peugeot 2008

Napisal/-a tha_man Ne jul 18, 2021 11:18 am

Peugeot 2008 je res tih, eden tišjih avtomobilov za tak denar kar sem jih vozil. Suzuki ni na tem nivoju, ni pa niti približno tako glasen kot nekateri pravijo. Bi rekel, da je nekje v povprečju in do zakonsko dovoljenih avtocestnih hitrosti čist kul.

Moraš pa vedet, da glasnost niso samo decibeli ampak tud frekvenčni spekter. Meni so recimo bolj moteče nizke frekvence oz. hrumenje, ki ponavadi prihaja izpod koles/podvozja kot piš vetra ali zvoki iz okolice. Tako mi je bil včasih kak po decibelih tišji avto dejansko bolj moteč, samo zato ker so bile nizke frekvence bolj izrazite, čeprav so do izraza mogoče prišle samo zato, ker so bile višje frekvence bolje izolirane. Gre za precej subjektivno stvar in absolutno velja stestirat, če ti je to pomembno.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 28 gostov