Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Kia XCeed 1.5 T-GDI ISG LX PRIME

Napisal/-a xxl Po jul 05, 2021 10:07 am

svetilnik je napisal/-a:Joj, neeeee, določenih znamk res nebi nikoli kupil... Opel mi nikakor ne sede. Tudi Renault in Citroen ne. Zaenkrat bom imel v vidu Corollo.

Predsodki pač, Ford spada v isti rang, malce boljše vozne lastnosti pri večini ne odtehtajo tega. ;)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
geronimo77
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 81
Pridružen: To maj 05, 2015 1:08 pm

Re: Kia XCeed 1.5 T-GDI ISG LX PRIME

Napisal/-a geronimo77 Po jul 05, 2021 10:50 am

svetilnik je napisal/-a:Joj, neeeee, določenih znamk res nebi nikoli kupil... Opel mi nikakor ne sede. Tudi Renault in Citroen ne. Zaenkrat bom imel v vidu Corollo.


Tudi jaz gledam corollo, sedan ali karavan, nisem še odločen. Sedanka mi je zelo lepa, cena je relativno ugodna glede na opremo, ki ima že osnovni model za 17k€ notri skoraj vse in še več kot potrebujem.

V igri imam še Hondo HR-V, ki pa cenovno ni tako ugodna.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Kia XCeed 1.5 T-GDI ISG LX PRIME

Napisal/-a xxl Po jul 05, 2021 11:03 am

Sedanka ima zdaj motor 1,5 125 namesto 1,6 132, ostale verzije pa 1,2 turbo. Sam bi raje imel 1,8 hybrida, še bolje 2,0, no, to imam, ampak, cena pa zraste.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: Kia XCeed 1.5 T-GDI ISG LX PRIME

Napisal/-a svetilnik Po jul 05, 2021 12:11 pm

geronimo77 je napisal/-a:
svetilnik je napisal/-a:Joj, neeeee, določenih znamk res nebi nikoli kupil... Opel mi nikakor ne sede. Tudi Renault in Citroen ne. Zaenkrat bom imel v vidu Corollo.


Tudi jaz gledam corollo, sedan ali karavan, nisem še odločen. Sedanka mi je zelo lepa, cena je relativno ugodna glede na opremo, ki ima že osnovni model za 17k€ notri skoraj vse in še več kot potrebujem.

V igri imam še Hondo HR-V, ki pa cenovno ni tako ugodna.


sam gledam Corollo Sol, zaradi videza, feltne, velikost koles in zatemnjene zadnje šipe. kar se Honde tiče, bi imel Civica, samo ne za to ceno, zato sem malce pozoren na kakšno akcijo zaradi novega modela... Čeprav Japonci niso ravno za akcije ;)
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1156
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: Kia XCeed 1.5 T-GDI ISG LX PRIME

Napisal/-a meganer Po jul 05, 2021 12:13 pm

1 pojdi v Kio..... In fino poglej kako financiranje majo (obup)

1.0 motor za tako velik avto........ Jaz osebno nikoli.
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: Kia XCeed 1.5 T-GDI ISG LX PRIME

Napisal/-a svetilnik Po jul 05, 2021 5:16 pm

tha_man je napisal/-a:Nov avto z močnim motorjem in popolno opremo za 18500 EUR bo težka. Če ti ni pogoj visoko sedenje ali da je avto dvignjen od tal, potem si bližje željam, ker so crossoverji in SUV-i že po defaultu jurja ali dva dražji od njihovih "nižjih" sorodnikov. Recimo klasičnega Ceeda s tem 160 konjskim motorjem in osnovno opremo (ki niti ni tako "osnovna" kot zveni, odvisno od želja pač) na gotovino dejansko dobiš za tak denar, medtem ko je podoben XCeed dobrega jurja več. Pri malčkih ranga Polo je večinoma težava sploh dobit močan motor, če pa že obstaja, je ta po navadi v kombinaciji s polno opremo oz. specialno športno oizvedbo, kar nabije ceno v višave.

Drugače pa Corolla fajn izbira, še posebej če nočeš problemov :)


Tudi to bi bila varjanta, z nekaj slabšimi voznimi lastnostmi....


https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... O%20SPLETA
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Kia XCeed 1.5 T-GDI ISG LX PRIME

Napisal/-a Ivan36 Po jul 05, 2021 5:34 pm

@ svetilnik Ako ni gnara se pa komplicira, ker ni za 18200 :lol: :roll: € Kupi kar lahko ne kar bi rad pa ne moreš :mrgreen: Gnar v žepe pa po avto!!!
Zadnji nakup vozila pod nujno! 2000€ v žepu + 600€ še na računu ako bi se našlo nekaj novejšega +12 letnik na obroke .... Kupili za 900€ :DDD :lol: :roll: Ako bi kupovali NOVO bi enako storila, v žepu 25,000€ + na računu 6000€ :evil: :roll: Verjentno bi kupila nekaj med 17000€ in 19000€.
Še primer, kar sem gledal in poteem zagledal še Kadjar NOVI model za isti denar :evil: Itak višje sedenje in višja vrata oziroma streha na Kadjarju!
To sem ogledal
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... 0115%20Zen
To bi pa vzela
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... %20Limited
Mogoče dizel? ...
 
Uporabniški avatar
tha_man
Uporabnik
 
Prispevkov: 1007
Pridružen: To nov 08, 2005 7:18 pm

Re: Kia XCeed 1.5 T-GDI ISG LX PRIME

Napisal/-a tha_man Po jul 05, 2021 8:17 pm

svetilnik je napisal/-a:Tudi to bi bila varjanta, z nekaj slabšimi voznimi lastnostmi....


https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... O%20SPLETA


2008 je ena najboljših izbir v svojem razredu, še posebej z vidika dizajna, udobja in kakovosti notranjosti. Ali pa Kamiq, ki ga za približno tak denar lahko dobiš s 150 konjskim motorjem in je še malo bolj fajn za vozit. Ni pa tako fancy :)
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Kia XCeed 1.5 T-GDI ISG LX PRIME

Napisal/-a xxl Po jul 05, 2021 9:30 pm

No 2008 ni slaba izbira, ampak teh 130 KM sigurno ni nič prepričljivejših od 116 pri Corolli, če so ti že konji pomembni.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
pleomax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 597
Pridružen: Po jul 07, 2014 3:46 pm

Re: Kia XCeed 1.5 T-GDI ISG LX PRIME

Napisal/-a pleomax To jul 06, 2021 8:17 am

Do avtoceste mogoče res ni neke blazne razlike, tam pa se začnejo kazati, pežo ima prožnejši motor, občutno več navora...
 
Uporabniški avatar
Blinder
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3784
Pridružen: Pe avg 08, 2003 9:40 pm
Kraj: Obala
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Kia XCeed 1.5 T-GDI ISG LX PRIME

Napisal/-a xxl To jul 06, 2021 8:54 am

Ma kakšen Toyota fan, samo povedal sem mnenje glede na njegove želje. Pomembni so mu konji, zato je skeptičen glede teh 115 KM, 2008 s 130 pa, glede na obliko in težo, tudi ni kaj boljše. Naj gre peljat, pa bo sam videl.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Kia XCeed 1.5 T-GDI ISG LX PRIME

Napisal/-a Firediver To jul 06, 2021 8:58 am

Tako ne pridemo nikamor.

Popolnoma objektivno ne moreš nič presoditi, ker avtomobil se kupuje (tudi) z očmi in, kot vedno poudarjam, so zraven vedno čustva.
O obliki ima vsak svoj okus, se pravi, ni debate.
Glede ostalega pa ima vsak svoje preference in spet - nima smisla se prerekati, kateri avto je boljši, ker smo si s preferencami tako različni.

Samo birokrati si lahko domišljajo, da je zadeva objektivno dobra ali slaba samo s primerjavo podatkov na papirju. Pa tile avtomobilistični testi sploh niso objektivni na način, da bi ne dopuščal skepse. Niti ni izvedljivo.

Zato je edini pravi način, da stestiraš avto in se sam vprašaš, če je to to. Nihče drug ne more tega narediti namesto tebe in čakanje na forumu na "pravi" odgovor ne reši zadeve. Nikoli ni.

Samo folk je vedno bolj len in bi rad, da se mu na pladnju servira "pravi odgovor". Nope, tukaj je treba dvignit rit in sprobati favorite in seveda se za izbirek tudi odločiti.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: Kia XCeed 1.5 T-GDI ISG LX PRIME

Napisal/-a svetilnik To jul 06, 2021 10:50 am

Pri meni ni lenobe, saj sem se šele te dneve začel odločati glede novega avtomobila. Vse kar me zanima bom seveda preizkusil, debata pa se je začela s ceno KIA. Res pa je, da ne mislim hoditi po salonih in gledati kar mi je nedosegljivo in kar me ne zanima.
Če se navežem na Peugeot.... nekaj kar mi je zelo moteče in bi se res moral privaditi, če sploh bi se... Z novim peugeotom 208, 100KM Allure sem naredil okoli 1500km. Moti pa me njegova izredna mehkost na volanu in mogoče malce plavanja v dolgih ovinkih. Volan ne da vrtiš lahko z mezincem, ženska ga bi lahko z nohtom :lol:
 
Uporabniški avatar
Maister
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 65
Pridružen: Sr jul 23, 2008 4:14 pm
Kraj: Kranj

Re: Kia XCeed 1.5 T-GDI ISG LX PRIME

Napisal/-a Maister Pe jul 09, 2021 8:17 am

Zanimam se za nakup tega avtomobila.
Kot prvo bi prosil, če mi kdo lahko okvirno pove razlike v opremi med JOY, EX WAY, PRIME?
Vem, da naj bi bila v joy najmanj opreme oziroma najbolj oskubljena toda zanima me kaj katera ponuja. Ker vsak ima kakšne druge prioritete.
Potem me zanima kaj priporočate diesla ali bencinarja? Konkretno me najbolj zanima 1.5 T-GDi ISG 7DCT EX WAY-118 kW (160 KM), 1482 ccm, bencinski motor, avtomatski menjalnik.
Kakšna je dejanska poraba, če imaš malo bolj teško nogo. Itak pa je treba teh 160 konjev izkoristit, če ne vseeno, če vzameš tistega z 116 konji. Posebej ker imam namen malo večkrat iz čez Ljubelj in podobne prelaze.
In pa razlika v cenah? Namreč v vsakem salonu so drugačne cene. OK razumem da je to začetna cena potem pa še vsako malenkost zraven nabijejo toda kot primerjavo sem gledal tukaj
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... E%20AKCIJA
kjer so najbolj ugodni pa ne vem ali tudi dejansko so oziroma koliko bi bila cena na koncu, ko avto odpeljem. V opisu pa tudi nič ne piše kaj ponujajo za to ceno glede na to opremo EX WAY.
Kateri salon priporočate na območju Gorenjske, Osrednjeslovenske... Sem iz Gorenjske okolice Kranja tam nekje do 100 kilometrov naokoli.
Imam pa gotovino, nobenega njihovega financiranja ne potrebujem oziroma na kakšne obroke in podobno.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Kia XCeed 1.5 T-GDI ISG LX PRIME

Napisal/-a xxl Pe jul 09, 2021 8:37 am

Kateri paket vsebuje kakšno opremo, ti lepo piše na njihovi web strani. Ne bomo mi namesto tebe tega preučevali. Porabo pričakuj vsaj liter višjo od deklarirane, teh 160 KM je tudi odvisno od relacij in tvoje noge. To lahko pije od 5, pa tudi čez 10, najpogosteje od 6-8.
Cene imajo vsi enako, razlike so lahko, koliko ocenijo tvoje staro vozilo, kakšne bonbončke še dobiš (gumi tepihe in korito, ne zaračunajo ti pripravo vozila), katero modelno leto je. Moraš pa vedet, da oglaševane cene (najbolj mamljive) so pogojene z max. 30% pologom, potem te oberejo pri obresti na obroke, drugače je realna cena nekaj tisočakov višja. To boš opazil, če boš avto kupoval, recimo s 50% pologa, ali gotovino. Torej, če kupuješ avto "brez denarja", potem ti je ta opcija praktično edina in verjetno najboljša, ker te bo samo zanimalo, ali ti višina obroka gre skozi družinski proračun. Srečno.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
nasamorpheus
Novinec
 
Prispevkov: 271
Pridružen: Sr nov 04, 2020 2:36 pm

Re: Kia XCeed 1.5 T-GDI ISG LX PRIME

Napisal/-a nasamorpheus Pe jul 09, 2021 8:52 am

Poraba bo 7-8, pod zelo težko, morda pri res umirjeni vožnji.. Mi mamo v familiji Sportage 2.0 crdi (136 HP ) pa je podhranjen na polno, zre pa 8 plus z lahkoto po mestu 10. Ni pa primerjava na mestu ( diesel, velikost in teža avta, 4x4) samo informativno.. Bo pa šel avto na čipiranje na 180 HP plus..
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Kia XCeed 1.5 T-GDI ISG LX PRIME

Napisal/-a xxl Pe jul 09, 2021 9:06 am

Tvoja primerjava ni na mestu, dva popolnoma različna avtomobila vožena pod različnimi pogoji. Sam sem imel 150 KM TB in je pri meni bila povp. 6,5,. Normalno, da po ac ali mestu ne, ali po podeželju, zato imamo povprečje. Terma o porabi že obstaja, tako da, nehajmo o tem.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
Maister
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 65
Pridružen: Sr jul 23, 2008 4:14 pm
Kraj: Kranj

Re: Kia XCeed 1.5 T-GDI ISG LX PRIME

Napisal/-a Maister Pe jul 09, 2021 9:23 am

Maister je napisal/-a:Imam pa gotovino, nobenega njihovega financiranja ne potrebujem oziroma na kakšne obroke in podobno.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Kia XCeed 1.5 T-GDI ISG LX PRIME

Napisal/-a xxl Pe jul 09, 2021 9:29 am

No, te pripravi nekaj tisočakov več od cene v oglasu. Evo, potrudil sem se namesto tebe. To je modelno leto 2021, ponujajo tudi 2022. Cena za gotovino 22699+ priprava 190 evra+ barva 200 navadna, ali + 490 metalna. Cena z 0% obrestno mero 24099+ kot sem napisal prej. Nekaj tisočakov več, torej.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 25 gostov