Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Kia XCeed 1.5 T-GDI ISG LX PRIME

Napisal/-a svetilnik So jul 03, 2021 7:20 am

Zasledil sem akcije in ugodne cene za omenjen model avta. Privlači me prostornost, oblika ni ravno zaostala, notranjost tukaj zelo slabo vidna, toda mislim, da je ok, ne vem katere varnostne sisteme ima in pa odlično, da ima teh 160KM za ta denar.
Kaj menite vi o samem avtomobilu, predvsem če je tukaj kakšen lastnik?

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... LX%20PRIME
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Kia XCeed 1.5 T-GDI ISG LX PRIME

Napisal/-a xxl So jul 03, 2021 10:32 am

Ena od lepših na trgu. Verjetno veš, da ta cena velja samo ob max 30% pologu, razliko potem dobijo z visokimi obresti, oziroma obroki.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: Kia XCeed 1.5 T-GDI ISG LX PRIME

Napisal/-a svetilnik So jul 03, 2021 10:56 am

Ne, ne vem, nisem se spuščal v podrobnosti. Saj mi je malce čudna cena... Hvala za opozorilo.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Kia XCeed 1.5 T-GDI ISG LX PRIME

Napisal/-a xxl So jul 03, 2021 11:19 am

Njihova dolgoletna praksa. Če imaš želje po več pologa, je cena takoj nekaj tisočakov višja.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
nasamorpheus
Novinec
 
Prispevkov: 271
Pridružen: Sr nov 04, 2020 2:36 pm

Re: Kia XCeed 1.5 T-GDI ISG LX PRIME

Napisal/-a nasamorpheus So jul 03, 2021 2:07 pm

Cena avta ni tista oglasevana ampak izključno to kar plačaš. Sploh pri Kia. Dobro preracunaj
 
Uporabniški avatar
tha_man
Uporabnik
 
Prispevkov: 1007
Pridružen: To nov 08, 2005 7:18 pm

Re: Kia XCeed 1.5 T-GDI ISG LX PRIME

Napisal/-a tha_man So jul 03, 2021 2:47 pm

Tole financirarnje (bonus popust) pride na koncu lahko najdražja varianta. Bolje je vzet financiranje VAUU EOM 0%, kjer je sicer manj popusta, ampak se obrestna mera ne spreminja in vsaj veš koliko boš dal (najverjetneje manj kot pri bonus variantti), pa tud vseeno je na koliko mesecev vzameš. Najceneje pa avtomobil pride če plačaš z gotovino, kjer dejansko drži oglaševana cena z gotovinskim popustom. Tako mi je razložil prodajalec pred dobrim mesecem, ko smo se zanimali za nakup Stonica. Poglej si cenik na njihovi strani.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Kia XCeed 1.5 T-GDI ISG LX PRIME

Napisal/-a xxl So jul 03, 2021 3:36 pm

No, vsepovsod oglašujejo ceno z bonus financiranjem, ne pa z gotovinskim popustom, to seveda izveš v salonu. Tudi avtor teme je "nasedel" oglaševani ceni, zato smo že tolikokrat povedali, da v bistvu KIA (še najbolj) zavaja.
Rekel bi, da je ta način financiranja primeren za kupce, kateri niti nimajo več kot 30% v "žepu".
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
tha_man
Uporabnik
 
Prispevkov: 1007
Pridružen: To nov 08, 2005 7:18 pm

Re: Kia XCeed 1.5 T-GDI ISG LX PRIME

Napisal/-a tha_man So jul 03, 2021 9:34 pm

Saj vsi ograšujejo cene na financiranje, ki so v vseh primerih nižje od končne. Mogoče je Kia pri tem malo bolj bombastična od večine, ampak saj itak pred nakupom narediš izračun v salonu. Na koncu ugotoviš, da so cene vseh znamk precej primerljive. Opazno odstopajo kvečjemu Dacia navzdol in premium proizvajalci navzgor.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Kia XCeed 1.5 T-GDI ISG LX PRIME

Napisal/-a xxl So jul 03, 2021 11:34 pm

Saj pravim, da KIA še najbolj zavaja pri tem, ostali pa ji sledijo.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: Kia XCeed 1.5 T-GDI ISG LX PRIME

Napisal/-a svetilnik Ne jul 04, 2021 5:43 am

Saj drugače KIA ni po mojem okusu avtomobila in pa, ker ne spremljam vsega, nisem zasledil njene finančne politike glede financiranja. V oči mi je padla zaradi velikosti, moči, opreme in, ker je nova.
Pozimi nekako prihaja čas, da bi zamenjal avto in gledam predvsem nove, saj ga bom potem vozil 7 let in si ne želim problemov. Moj okus so predvsem mali, Polo GTI, Fiesta ST, toda to odpade. Za avtomobil dam max 18.500€. Rad imam skoraj popolno opremljen avto(varnostni sistemi, povezljivost s tel, DAB radio), stabilen, dobro vozen avto in pa ,da ima nekaj moči. Očitno tega ne bom dobil za ta denar, zato mi je KIA padla v oči. Se pa malo prizemljujem glede na to, da nisem več rosno mlad, da so radarji povsod na preži, zato sem se začel spogledovati s Toyoto Corollo 116KM. Čudovit avto, kateremu pa manjka kakšen konjiček... Dobiti dober nov avto za omenjen denar misija nemogoče.
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Kia XCeed 1.5 T-GDI ISG LX PRIME

Napisal/-a Ivan36 Ne jul 04, 2021 7:45 am

Za avtomobil dam max 18.500€. Rad imam skoraj popolno opremljen avto(varnostni sistemi, povezljivost s tel, DAB radio), stabilen, dobro vozen avto in pa ,da ima nekaj moči.

I tata bi sine :lol: :DDD Ne bi vložil 20k +, da bi imel več opreme? Torej poglej za srednji model opreme?
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... 20LX%20JOY
Slika
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... ME%20M%20T
Slika
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: Kia XCeed 1.5 T-GDI ISG LX PRIME

Napisal/-a svetilnik Ne jul 04, 2021 9:05 am

ivan36, ne, raje uživam, klatim okoli, kot, da dam za avto 20+. Včasih se je treba z majhnim zadovoliti... :lol: Pač gledam, če bo kje kakšen služben avtomobil.... Recimo nekaj takšnega...
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... %20VINJETA
 
Uporabniški avatar
tha_man
Uporabnik
 
Prispevkov: 1007
Pridružen: To nov 08, 2005 7:18 pm

Re: Kia XCeed 1.5 T-GDI ISG LX PRIME

Napisal/-a tha_man Ne jul 04, 2021 10:34 am

Nov avto z močnim motorjem in popolno opremo za 18500 EUR bo težka. Če ti ni pogoj visoko sedenje ali da je avto dvignjen od tal, potem si bližje željam, ker so crossoverji in SUV-i že po defaultu jurja ali dva dražji od njihovih "nižjih" sorodnikov. Recimo klasičnega Ceeda s tem 160 konjskim motorjem in osnovno opremo (ki niti ni tako "osnovna" kot zveni, odvisno od želja pač) na gotovino dejansko dobiš za tak denar, medtem ko je podoben XCeed dobrega jurja več. Pri malčkih ranga Polo je večinoma težava sploh dobit močan motor, če pa že obstaja, je ta po navadi v kombinaciji s polno opremo oz. specialno športno oizvedbo, kar nabije ceno v višave.

Drugače pa Corolla fajn izbira, še posebej če nočeš problemov :)
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Kia XCeed 1.5 T-GDI ISG LX PRIME

Napisal/-a xxl Ne jul 04, 2021 3:23 pm

svetilnik je napisal/-a:ivan36, ne, raje uživam, klatim okoli, kot, da dam za avto 20+. Včasih se je treba z majhnim zadovoliti... :lol: Pač gledam, če bo kje kakšen služben avtomobil.... Recimo nekaj takšnega...
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... %20VINJETA

Idi preizkusiti teh 116 KM, mogoče ti bo dovolj, za varna prehitevanja zagotovo bo. Slabost te opreme je, da nima park senzorje (ima pa kamero), nima navi (ima androidauto). Asistenčni sistemi mene ne navdušujejo pri Toyoti, ampak služijo namenu. Moti me line assist, avto ne drži lepo sredi voznega pasu, če je ovinek, pa "prebije" črto in gre na drugi pas. VW je glede tega veliko prpeičljivejši.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
nasamorpheus
Novinec
 
Prispevkov: 271
Pridružen: Sr nov 04, 2020 2:36 pm

Re: Kia XCeed 1.5 T-GDI ISG LX PRIME

Napisal/-a nasamorpheus Ne jul 04, 2021 10:55 pm

18 jurjev pa hočeš avto C razreda z vso možno opremo.. no ko ga najdeš se meni javi kupim kuj.
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: Kia XCeed 1.5 T-GDI ISG LX PRIME

Napisal/-a svetilnik Po jul 05, 2021 4:11 am

Vem, da mešam jabolke in hruške, toda prihaja čas za nov avto in kot sem napisal, raje sem svoboden, finančno neobremenjen, rad klatim okoli, kot, da dajem v pleh. Ja, vidim, da bo težko kaj novega za ta denar, v nakup nekaj iz druge roke pa nisem ravno navdušen. Včasih sem avto zamenjal na štiri leta in pol, danes na šest do sedem let.
Kot sem že napisal, me KIA ne zanima, pritegnila me je samo cena glede na dano.
Imam raje nižje, športno naravnane avtomobile. Če bi bil SUV, potem bi to bila edino Ford Puma ST Line. Je pa zame predraga.
Z večjim zadkom in boljšimi materiali bi bil tudi Yaris ok, glede na opremo, ceno, toda tukaj se že približam večji, lepši Corolli. Ne iščem velikega avta, celo raje ostanem na klasi moje fieste, Clia, P 208...
Najraje pa bi ostal na Ford fiesti, ST Line oprema, 155km, toda pri nas se jo ne dobi, pa še cena take fieste je šla v nebo.... Moja Fiesta je odlična, saj v šestih letih ni bila zamenjana niti žarnica. Samo olje, filtri in to je to.
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: Kia XCeed 1.5 T-GDI ISG LX PRIME

Napisal/-a svetilnik Po jul 05, 2021 4:21 am

xxl je napisal/-a:
svetilnik je napisal/-a:ivan36, ne, raje uživam, klatim okoli, kot, da dam za avto 20+. Včasih se je treba z majhnim zadovoliti... :lol: Pač gledam, če bo kje kakšen služben avtomobil.... Recimo nekaj takšnega...
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... %20VINJETA

Idi preizkusiti teh 116 KM, mogoče ti bo dovolj, za varna prehitevanja zagotovo bo. Slabost te opreme je, da nima park senzorje (ima pa kamero), nima navi (ima androidauto). Asistenčni sistemi mene ne navdušujejo pri Toyoti, ampak služijo namenu. Moti me line assist, avto ne drži lepo sredi voznega pasu, če je ovinek, pa "prebije" črto in gre na drugi pas. VW je glede tega veliko prpeičljivejši.


Navi ne rabim, imam Garmina ali androidavto, kamera je ok, edino teh 116km je vprašljivih.....
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Kia XCeed 1.5 T-GDI ISG LX PRIME

Napisal/-a xxl Po jul 05, 2021 7:45 am

Kaj pa kaj takšnega? Samo to mi vrže Anet, bi bilo za pozanimat se, ali se dobi kaj za tvoj denar. https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... %208%20LET
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: Kia XCeed 1.5 T-GDI ISG LX PRIME

Napisal/-a svetilnik Po jul 05, 2021 8:49 am

Joj, neeeee, določenih znamk res nebi nikoli kupil... Opel mi nikakor ne sede. Tudi Renault in Citroen ne. Zaenkrat bom imel v vidu Corollo.
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: Kia XCeed 1.5 T-GDI ISG LX PRIME

Napisal/-a uros11 Po jul 05, 2021 8:54 am

115 KM se mi zdi popolnoma dovolj. Vsekakor pa se splača iti na testno, da se vidi, če ima kakšno drugo pomanjkljivost, npr. pri speljavanju....
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 26 gostov