Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Avto z robustnim podvozjem - predlogi

Napisal/-a limas To jul 13, 2021 1:54 pm

Kupuje se rabljen (2012-2019) avto s čim bolj robustnim in vzdržljivim podvozjem. Vožnja naj bo ekonomična.
Namen: vožnja po asfaltiranih cestah in občasno po makadamu. Gre za cestno infrastrukturo v Severni Makedoniji in Srbiji, ki je v obupnem stanju: udarne luknje, valovita površina, kolesnice, kamenje na cesti...
Avto naj bo nekoliko dvignjen (crossover). Klasični terenci ne pridejo v poštev. Vem, da je Toyota Hilux ali lada niva najboljši izbor. Nič nemškega.
Glavni kandidat je Subaru XV 2.0 atmo.
Honda HRV, Mica ASX?
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: Avto z robustnim podvozjem - predlogi

Napisal/-a VW T4 To jul 13, 2021 1:57 pm

Dacia
 
MadIggy
Novinec
 
Prispevkov: 263
Pridružen: Sr feb 04, 2009 8:57 pm

Re: Avto z robustnim podvozjem - predlogi

Napisal/-a MadIggy To jul 13, 2021 2:20 pm

Če odšteješ klasične terence bi bil meni najbližje Subaru. Obveno benz, ker so bili z dizli težave. Drugače pa v državah tretjega sveta vidiš ogromno Hyundaijev, morda bi se tudi pri njih kaj našlo.

Če pa je v igri tudi Hilux, potem bi se raje stegnil do Land Cruiserja, ki je vsestransko precej bolj uporaben.
 
nasamorpheus
Novinec
 
Prispevkov: 271
Pridružen: Sr nov 04, 2020 2:36 pm

Re: Avto z robustnim podvozjem - predlogi

Napisal/-a nasamorpheus To jul 13, 2021 3:05 pm

Hilux primerjaš z HRV in podobnimi izdelki.. mah bv
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Avto z robustnim podvozjem - predlogi

Napisal/-a limas To jul 13, 2021 3:39 pm

Nisi dobro prebral mojega posta. Nakazal sem, da ta razred pravih terencev ne pride v poštev, ker vožnja ni ekonomična! V mojem postu so opisani kriteriji in ne primerjave. Milenijalec?
 
Uporabniški avatar
DX5050
Novinec
 
Prispevkov: 458
Pridružen: Pe jun 24, 2011 11:09 am

Re: Avto z robustnim podvozjem - predlogi

Napisal/-a DX5050 To jul 13, 2021 4:09 pm

Mogoče pogledaš še za kakšnim volvom v cross country varianti, toyota Rav-om ali pa jeep-om (compass, cherokke)
Ne naredi vseh napak sam, daj priložnost za to tudi drugim.
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Avto z robustnim podvozjem - predlogi

Napisal/-a Ivan36 To jul 13, 2021 4:43 pm

Ako je dober za Ukraino in Russiaa bo tudi za zlovenske riti pa južnaške polceste!
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... 20Laureate
Ali pa clasikk 2017
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... 20Ambiance
 
Uporabniški avatar
whitee
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 784
Pridružen: Pe nov 22, 2013 8:25 pm
Kraj: Kozje

Re: Avto z robustnim podvozjem - predlogi

Napisal/-a whitee To jul 13, 2021 6:16 pm

Bi tudi jaz mogoče priporočil Volvota S60 Cross/V60 Cross. Doma je sicer navaden S60 letnik 2011, ampak kolikor se spomnem v zadnjih 100k km ni bilo nekih menjav na podvozju (avto ima sedaj 350k km).
 
nasamorpheus
Novinec
 
Prispevkov: 271
Pridružen: Sr nov 04, 2020 2:36 pm

Re: Avto z robustnim podvozjem - predlogi

Napisal/-a nasamorpheus To jul 13, 2021 9:45 pm

+1 za Dacio Duster
 
metor
Novinec
 
Prispevkov: 389
Pridružen: Ne maj 11, 2014 3:23 pm
Kraj: GO

Re: Avto z robustnim podvozjem - predlogi

Napisal/-a metor Sr jul 14, 2021 11:29 am

Mah duster nima bogve kaj podvozja. Pri redni terenski vožnji se hitro razlufta in še raje rjavi.Če se ne rabi ogromno prostora bi priporočal tudi pando 4x4, precej robustna zadeva.
Don't worry, be happy ;)
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1156
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: Avto z robustnim podvozjem - predlogi

Napisal/-a meganer Sr jul 14, 2021 12:03 pm

Vem za dva Dusterja... K jih dobesedno uničujeta pa delata BP.
 
Uporabniški avatar
ironmaiden
Novinec
 
Prispevkov: 353
Pridružen: Pe avg 17, 2007 7:51 pm

Re: Avto z robustnim podvozjem - predlogi

Napisal/-a ironmaiden Sr jul 14, 2021 12:04 pm

suzuki (4x4) sx4 s cross
vitara
ignis


...odvisno od prostora :mrgreen:
 
nasamorpheus
Novinec
 
Prispevkov: 271
Pridružen: Sr nov 04, 2020 2:36 pm

Re: Avto z robustnim podvozjem - predlogi

Napisal/-a nasamorpheus Sr jul 14, 2021 8:29 pm

metor je napisal/-a:Mah duster nima bogve kaj podvozja. Pri redni terenski vožnji se hitro razlufta in še raje rjavi.Če se ne rabi ogromno prostora bi priporočal tudi pando 4x4, precej robustna zadeva.

Panda ma boljš podvozje kot Duster, to hočeš zdej kle povedat al kako? No sej možno, sam neverjetno.
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: Avto z robustnim podvozjem - predlogi

Napisal/-a svetilnik Če jul 15, 2021 4:16 am

Jaz tukaj iz druge roke vidim samo Toyoto Rav in pa Subaru Forester.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Avto z robustnim podvozjem - predlogi

Napisal/-a Firediver Če jul 15, 2021 6:38 am

nasamorpheus je napisal/-a:
metor je napisal/-a:Mah duster nima bogve kaj podvozja. Pri redni terenski vožnji se hitro razlufta in še raje rjavi.Če se ne rabi ogromno prostora bi priporočal tudi pando 4x4, precej robustna zadeva.

Panda ma boljš podvozje kot Duster, to hočeš zdej kle povedat al kako? No sej možno, sam neverjetno.


Ni tako neverjetno, samo razumeti je treba, čemu je v večjem delu avto namenjen - ali je to cestni kompromis za lažji teren ali je bolj terensko naravnan in je temu primerno tudi podvozje bolj robustno in zato neudobno na cesti.
Da vas sedaj ne zabije v nasprotni breg! Panda ni terenec, ima pa več uporabnosti z 4x4 pogonom v majhnih vozilih in ni tako "limuzinsko" naravnana kot Duster.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
metor
Novinec
 
Prispevkov: 389
Pridružen: Ne maj 11, 2014 3:23 pm
Kraj: GO

Re: Avto z robustnim podvozjem - predlogi

Napisal/-a metor Če jul 15, 2021 10:09 am

nasamorpheus je napisal/-a:
metor je napisal/-a:Mah duster nima bogve kaj podvozja. Pri redni terenski vožnji se hitro razlufta in še raje rjavi.Če se ne rabi ogromno prostora bi priporočal tudi pando 4x4, precej robustna zadeva.

Panda ma boljš podvozje kot Duster, to hočeš zdej kle povedat al kako? No sej možno, sam neverjetno.



Točno to sem hotel povedat ja, sem videl že par podovozij pand in dusterjev, in pandino je nedvomno robustneje narejeno. Že sama kovina, roke, zaščita pred rjo dost boljš...

Da ne govorimo o prvi generaciji Dusterja, pri drugi so malce izboljšali, še vedno se vidi da so šparali.
Don't worry, be happy ;)
 
Uporabniški avatar
alexwell
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 649
Pridružen: Po dec 05, 2011 10:19 pm

Re: Avto z robustnim podvozjem - predlogi

Napisal/-a alexwell Če jul 15, 2021 2:26 pm

limas je napisal/-a:Kupuje se rabljen (2012-2019) avto s čim bolj robustnim in vzdržljivim podvozjem. Vožnja naj bo ekonomična.
Namen: vožnja po asfaltiranih cestah in občasno po makadamu. Gre za cestno infrastrukturo v Severni Makedoniji in Srbiji, ki je v obupnem stanju: udarne luknje, valovita površina, kolesnice, kamenje na cesti...
Avto naj bo nekoliko dvignjen (crossover). Klasični terenci ne pridejo v poštev. Vem, da je Toyota Hilux ali lada niva najboljši izbor. Nič nemškega.
Glavni kandidat je Subaru XV 2.0 atmo.
Honda HRV, Mica ASX?


no ja sem se pred par leti peljal z avtom do ohridskega jezera, pa morem reč, da ceste tam niti niso tako slabe, ponekod celo boljše kot pri nas....makedam pa je itak povsod isti
 
nasamorpheus
Novinec
 
Prispevkov: 271
Pridružen: Sr nov 04, 2020 2:36 pm

Re: Avto z robustnim podvozjem - predlogi

Napisal/-a nasamorpheus Če jul 15, 2021 8:34 pm

Mah jaz tiste male škatle od Pande nebi imel, premajhen avto grd k satan, ne gre nikamor... hehe Da ma podvozje boljše kot Duster tut ne verjamem glede na to da je Duster za klaso večji avto in bi kot tak moral bolje požirati neravnine.. A niso kao citroeni drgač ful mehki če hočeš udobje po luknjah? V glavnem veliko nelogičnosti je tu naokoli
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Avto z robustnim podvozjem - predlogi

Napisal/-a limas So jul 17, 2021 1:44 pm

Ne gre za mehkobo in udobje.
Namen sem opisal, cilj pa je vzdržljivost podvozja, torej polosi, končniki, stabilizatorji, ležaji, roke in amortizerji, naj bi zdržali čim dlje. 2-tonske mrcine v smislu pravih terencev niso opcija.
Ko sem še v študentskih letih potoval v Grčijo, sem v Severni Makedoniji redno menjal ležaje, pa kašno strgano manšeto. Res, da so bili študentski avti, ampak so bili vedno tehnično brezhibni. Z leti se glede cest ni nič izboljšalo, je pa deželica zanimiva za kratek dopust na poti na Egejsko ali Jonsko morje. Kombinacija nizkih cen, dobre hrane in šarma tretjega sveta.
Ceste so na zadovoljivem nivoju edino v Skopju, saj se vlaga edino v glavnem mestu. ostalo je rodeo, ki se začne takoj za hrvaško-srbsko mejo. Tvegam kazen, ker občasno vozim samo po prehitevalnem pasu - ta je v boljšem stanju kot vozni.
Avtocesta preko Severne Makedonije do Grčije: katastrofa. udarne luknje, grbine, krtine in padajoče skale tam kjer so pobočja. Varovalne mreže so seveda luknjaste in verjetno iz časa Tita. AC Tetovo - Gostivar (tista do Ohrida) je še hujša. Pa magistrala Ohrid-Resen-Bitola po EU standardih ne bi smela dobiti tehničnega dovoljenja. Tista od Prilepa do Bitole je podobna kot njiva s krtinami, Izbokline so enake kot krtine - kako jim rata?
Glede predlogov - hvala vsem. Vsak predlog je konstruktiven.
Najbolj suveren bi bil Subaru XV z resnično predimenzioniranim podvozjem in udobno vožnjo po AC.
Honda HRV: platforma od jazza. Le je še podvozje od jazza, potem je vse skupaj preslabotno. Prva generacija je bila OK, ampak je to že tehnološko zastarel avto.
Mica ASX: mislil sem, da ima platformo od lancerja, kar ni nič slabega, saj ima že klasičen lancer zelo vzdržljivo podvozje. Nato izvem, da ima ASX platformo od outlanderja, kar je spodbudno. Avto je v ožjem izboru.
Volvo V40 in ostali modeli z oznako cross-country: že osnovni civilni modeli imajo zelo robustno in napredno podvozje.
Dacia: novih modelov se ne bi branil, starejši pa me vizualno odvračajo.
Panda: zelo dobro podvozje, ampak premajhen avto in prekratko medosje.
Suzukiji: opcija vitara, ampak premalo podatkov glede podvozja. Nič ne vem kako je z vzdržljivostjo.
V ožjem izboru: volvo, mica in XV.
Bencin.

Pa še nekaj zanimivosti: ogromno odsluženih avtov iz Slovenije konča v Severni Makedoniji; vsi vozijo z odstranjenimi DPF; 1/4 vozil v prometu ni registriranih (informacija od lokalcev) in velik delež voznikov vozi brez veljavnih vozniških dovoljenj. Kmetijska mehanizacija in konjske vprege ponoči brez luči! Kolesarji ponoči brez luči!
Kolikšen delež vozil bi opravilo TP po slovenskih standardih? Zelo malo. Le tisti stari do enega leta, teh pa skorajda ni.
 
Uporabniški avatar
dask
Uporabnik
 
Prispevkov: 1097
Pridružen: Če jul 31, 2008 9:53 am

Re: Avto z robustnim podvozjem - predlogi

Napisal/-a dask Sr jul 21, 2021 10:56 am

Jaz sem svojega ravno prodal - Octavia Scout. Vožen je bil delno po cesti, delno po zelo slabih makadamskih in gozdnih cestah. Pri starosti 5 let in 205.000 prevoženih kilometrih nisem imel nobenega problema, niti kakšnega ropota ali podobnega. Edino, kar pri teh avtih lahko postane problem, je rja na plehu. Moja tega hb ni imela.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot], Google Adsense [Bot], herkul in 39 gostov