Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Tonti
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 14
Pridružen: Pe jan 29, 2010 3:12 pm

Priključni hibrid

Napisal/-a Tonti Pe jul 16, 2021 8:28 am

Pozdravljeni!

Doma so pred menjavo avtomobila. Zanima jih priključni hibrid, ki je sposoben prevoziti vsaj 30 km na elektriko. Glede na to, da je na Avtonetu težko določiti kakšne vrste hibrid je posamezni avto, me zanima kateri rabljeni sploh obstajajo do 20000€?

LP Toni
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm
 
Tonti
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 14
Pridružen: Pe jan 29, 2010 3:12 pm

Re: Priključni hibrid

Napisal/-a Tonti Pe jul 16, 2021 9:36 am

Hvala! Kar nekaj zanimivih.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Priključni hibrid

Napisal/-a xxl Pe jul 16, 2021 9:41 am

Mislim da bi bil BMW 225xe pravšnji za njiju.
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... tage%20Avt.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
JG2
Novinec
 
Prispevkov: 214
Pridružen: Po avg 01, 2011 8:58 pm

Re: Priključni hibrid

Napisal/-a JG2 So jul 17, 2021 10:39 am

Volvo V60 twin engine D5 ali D6, oba petvalnika 2.4 plus elektrika z dosegom cca 50 km.
 
nasamorpheus
Novinec
 
Prispevkov: 271
Pridružen: Sr nov 04, 2020 2:36 pm

Re: Priključni hibrid

Napisal/-a nasamorpheus So jul 17, 2021 2:40 pm

Moj glas gre na moje presenečenje BMW ju , daleč najboljši od teh in proti npr golfu raketa od raket.. vzemi 225 konjsko varianto in doživljaj orgazme v vožnji :)
 
Uporabniški avatar
gore
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 502
Pridružen: Če feb 27, 2003 6:54 pm
Kraj: Kamnik

Re: Priključni hibrid

Napisal/-a gore Ne jul 18, 2021 10:50 am

Ima kdo lastne izkušnje s takšnim BMWjem?
Kako je s porabo, če nisi na elektriki? Verjetno hibridni sklop ni tako dobro narejen kot pri Toyoti (torej, da gre vse skupaj preko električnega sklopa - da je hibrid brez menjalnika, alternatorja ...)? Ali pač? Ne vem, nisem še nikoli preizkusil ali govoril s kom o tem.
 
Uporabniški avatar
Tattoo-
Uporabnik
 
Prispevkov: 1318
Pridružen: Če dec 16, 2004 10:33 pm
Kraj: Circuit de la Sarthe

Re: Priključni hibrid

Napisal/-a Tattoo- Ne jul 18, 2021 1:41 pm

nasamorpheus je napisal/-a:Moj glas gre na moje presenečenje BMW ju , daleč najboljši od teh in proti npr golfu raketa od raket.. vzemi 225 konjsko varianto in doživljaj orgazme v vožnji :)
Oboje je eno navadno sr**je...

Vozil sem oba, ampak plug-in hybrid je totalni nateg...dokler je zadosti baterije so zmogljivosti sicer na nivoju ampak ker imajo plug-in hybridi minorno baterijo / dosega lahko te zmogljivosti koristiš samo zelo kratek čas. Takoj ko zmanjka baterije pa s seboj vlačiš še dodatno težo (hibridni sklop + beterije) in porabo nabijaš v višave...da o tem, kakšna je poraba če bi slučajno rad baterijo napolnil med vožnjo z bencinskim motorjem niti ne govorim! :roll:

Tako ti pri plug-in hybridu ne ostane drugega, kot da se voziš kot po jajcih (ohranjanje baterije) ali pa da izkoriščaš dane zmogljivosti ampak boš potem moral polniti baterijo na vsakih 30-40 km. :huh:

@Tonti:
Če se želite normalno voziti kupite običajnega bencinarja / diesla če bi bili pa radi moderni pa full-on električarja.
There are only three sports: bull fighting, car racing and mountain climbing. The rest are mere games! - Ernest Hemingway
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Priključni hibrid

Napisal/-a xxl Ne jul 18, 2021 3:32 pm

Nimam PHEV, ampak, mislim, da se motiš. Po porabljeni bateriji začne delat kot moj HEV. Ja, bencinski motor začne polniti baterijo, ampak tudi polni po hribu navzdol in pri zaviranju, kot HEV. Lahko tudi v nastavitvah nastaviš takoj delovanje v hibridnem načinu. Skratka, poraba ne gre v višave. Zakaj potem moj 1500 kg (nič kaj dosti več kot ICE) hibrid SUV s 184 KM porabi cca 5 litrov, na ac pa 6 pri tempu 130?
Več kot 50% vozim na elektriko, na ac pa cca 15%.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Gosic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2045
Pridružen: To jan 27, 2009 9:35 pm

Re: Priključni hibrid

Napisal/-a Gosic Ne jul 18, 2021 4:55 pm

Kupi 2.0 TDI. Saj veš, tako kot pravi Tatto in ostalih 95% državljanov. Ni ga čez TDI in dizel. Pet minut tankanja, pa vsak naredi s tankom minimalno, ampak zares minimalno 1000 km.

Mimogrede, nevem kakšne PHEV-e imate nekateri, ampak z mojim v hibrid načinu nikakor ne skuriš baterije, niti do juga dalmacije (stestirano), elektro motor pa večino časa pomaga, predvsem v klancih in pospeševanju.
Porabe so smešne, npr LJ-MB po omejitvah 2.5 - 3l. Ob predpostavki, da skuriš baterijo po poti. Mimogrede - klimo ti poganja štrom, tako da medtem, ko se kdo duši v zaprtem prostoru (npr klet trajekta), ti lepo sediš v ohlajenem vozilu. Enako v kolonah. Večini deluje motor v tri krasne ves čas gneče, ti v tišini in s porabo 0 goriva.
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1154
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Priključni hibrid

Napisal/-a danci1973 Ne jul 18, 2021 5:18 pm

Tattoo- je napisal/-a:Vozil sem oba, ampak plug-in hybrid je totalni nateg...dokler je zadosti baterije so zmogljivosti sicer na nivoju ampak ker imajo plug-in hybridi minorno baterijo / dosega lahko te zmogljivosti koristiš samo zelo kratek čas. Takoj ko zmanjka baterije pa s seboj vlačiš še dodatno težo (hibridni sklop + beterije) in porabo nabijaš v višave...da o tem, kakšna je poraba če bi slučajno rad baterijo napolnil med vožnjo z bencinskim motorjem niti ne govorim! :roll:

Kaj pomeni 'porabo nabijati v višave'? Koliko L/100km je to?

Moj brat ima Hyundai Ioniq PHEV in dolgoročno porabo bencina ima cca. 1 - 1,1 L/100 km, zato ker so vse dnevne vožnje (služba, nakupi, ...) na elektriko, na daljših poteh (500+ km) pa je povprečje od 3 L/100 km (bo bolj ravnih deželah) pa do 5 L/100 km (po Toskani).
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Priključni hibrid

Napisal/-a xxl Ne jul 18, 2021 6:33 pm

Evo dobil si odgovor. Hvala PHEVcima, tudi z HEV imam podobne izkušnje pri kolonah. Pred Dragonjo se mi v 20 minutah čakanja in cijazenja pod klimo, motor niti enkrat ni zagnal. Naslednji avto bo PHEV ali EV.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
nasamorpheus
Novinec
 
Prispevkov: 271
Pridružen: Sr nov 04, 2020 2:36 pm

Re: Priključni hibrid

Napisal/-a nasamorpheus Ne jul 18, 2021 6:37 pm

Ravno danes sem govoril s kolegom, ima Priusa PHEV poraba po 3 letih dober liter na 100 km.. Toyota je tu verjetno še vedno na vrhu . Vsak dan relacija Škofja Loka Ljubljana... Tja in nazaj na elektriko vseskozi.
 
lugr78
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 29
Pridružen: To maj 24, 2011 9:12 am

Re: Priključni hibrid

Napisal/-a lugr78 Ne jul 18, 2021 8:02 pm

Passat GTE , povprečna poraba 2,7 l. Z avtom lahko vedno voziš v načinu kjer se baterija polni ob vsakem zaviranju. Tako imaš vedno na voljo 218 konjev in 400 Nm navora. Lahko pa voziš samo na elektriko in se baterija izprazni v nekih 40 km. Tako se naredi da tudi en teden bencinar ne zalavfa..
Zjutraj avto prijetno topel, popoldan prijetno hladen ker nastaviš uro kdaj naj bo temperatura v kabini npr. 21 stopinj...

Ko se enkrat navadiš je vse ostalo "sranje" ;)

Je pa res da hibrid ni namenjen dolgim vožnjam po AC, tam pride do izraza dizel.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Priključni hibrid

Napisal/-a mrtwelvetrees Ne jul 18, 2021 8:06 pm

Hja, če pa se voziš dosti po avtocesti, se ti nobenega hibrida ne splača. Hibrid je zelo dober v mestih - odličen.

Je pa sranje, če se ti spremeni način življenja. Kupiš hibrida, pol pa zamenjaš služno kjer se voziš veliko po avtocesti. Ali pa da se preseliš iz mesta na podeželje in se spet veliko voziš po avtocesti.... kaj ti ostane, menjava avta ?
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
lugr78
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 29
Pridružen: To maj 24, 2011 9:12 am

Re: Priključni hibrid

Napisal/-a lugr78 Ne jul 18, 2021 8:13 pm

za AC je dizel najboljši, za vse ostalo je hibrid super. Glede na to da povprečni slovenec vsak dan naredi okoli 50 km je hibrid najboljša izbira. Ko delaš krajše vožnje greš na štrom, ko greš kam dlje delata oba motorja...tudi takrat je poraba čisto OK.
Letos npr. do Zadra in nazaj z surfom na strehi povprečna poraba 5,9 l, vožnja malo nad omejitvami na AC.
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1156
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: Priključni hibrid

Napisal/-a meganer Ne jul 18, 2021 8:36 pm

Ali ima kdo hibrida in ga je pripravljen posodit za testno vleko prikolice?

Kot je nekdo omenjal 400Nm navora more delat......

Počakaj ko bo Mel 300000km in bo avto star 10 let in več......
 
nasamorpheus
Novinec
 
Prispevkov: 271
Pridružen: Sr nov 04, 2020 2:36 pm

Re: Priključni hibrid

Napisal/-a nasamorpheus Ne jul 18, 2021 8:39 pm

Za tiste ki delajo 100 plus na dan po avtocesti je res boljša izbira diesel, kar se tiče porabe seveda, ker bo porabil 2 litra manj.. Za vse ostalo pa j*** ga Dolenjci , plugin je boljsi
 
nasamorpheus
Novinec
 
Prispevkov: 271
Pridružen: Sr nov 04, 2020 2:36 pm

Re: Priključni hibrid

Napisal/-a nasamorpheus Ne jul 18, 2021 8:40 pm

meganer je napisal/-a:Ali ima kdo hibrida in ga je pripravljen posodit za testno vleko prikolice?

Kot je nekdo omenjal 400Nm navora more delat......

Počakaj ko bo Mel 300000km in bo avto star 10 let in več......

Ne vem zakaj misliš da ne zmore vleči prikolice? Se zavedaš da ima elektro motor (primerljiv) več navora kot Diesel?
 
nasamorpheus
Novinec
 
Prispevkov: 271
Pridružen: Sr nov 04, 2020 2:36 pm

Re: Priključni hibrid

Napisal/-a nasamorpheus Ne jul 18, 2021 8:42 pm

Edini problem je da ko prideš domov ga je treba priklopit če hočeš met porabo blizu nule, aja pa cena novega..
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 46 gostov