Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1094
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Priključni hibrid

Napisal/-a cc09 Po jul 19, 2021 5:10 am

mrtwelvetrees je napisal/-a:Hja, če pa se voziš dosti po avtocesti, se ti nobenega hibrida ne splača. Hibrid je zelo dober v mestih - odličen.

Je pa sranje, če se ti spremeni način življenja. Kupiš hibrida, pol pa zamenjaš služno kjer se voziš veliko po avtocesti. Ali pa da se preseliš iz mesta na podeželje in se spet veliko voziš po avtocesti.... kaj ti ostane, menjava avta ?

Ne pretiravat. Po AC s hibridom nič ne izgubiš. Ne pridobiš kaj dost, ne pa niti izgubiš.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Priključni hibrid

Napisal/-a Firediver Po jul 19, 2021 5:43 am

Po 2030 sploh ne bo dileme več kje imaš službo.
Bo pa najbrž več samomorov, ker bodo nekateri izgubili voljo do življenja...ker novih dizlov ne bo več, pešačili pa ne bodo. Jim pa ego ne pusti pomisliti na EV ali pa vsaj hibrid.

Kje in kako se bo to polnilo pa bo vsak država reševala po svoje. Vsekakor bo nekaj zapletov - in to po celem svetu - ampak tako, kot je sedaj, ne bo nikoli več. Pa četudi bi marjetice frčale iz še tako čistih izpuhov, tehnologija ICE z nafto je passe.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
Blinder
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3784
Pridružen: Pe avg 08, 2003 9:40 pm
Kraj: Obala

Re: Priključni hibrid

Napisal/-a Blinder Po jul 19, 2021 7:07 am

Ljubitelji dizlov bodo leta 2029 kupili novega diesla in ga 10 let pozneje prodali za vec denarja, kolikor je stal ob nakupu.
Sem fant redkih besed. Govori vec moja desna noga.
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1156
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: Priključni hibrid

Napisal/-a meganer Po jul 19, 2021 7:09 am

nasamorpheus je napisal/-a:
meganer je napisal/-a:Ali ima kdo hibrida in ga je pripravljen posodit za testno vleko prikolice?

Kot je nekdo omenjal 400Nm navora more delat......

Počakaj ko bo Mel 300000km in bo avto star 10 let in več......

Ne vem zakaj misliš da ne zmore vleči prikolice? Se zavedaš da ima elektro motor (primerljiv) več navora kot Diesel?



Sej to....... Koliko časa traja ta navor...... Pa ovinkov in je..... Ali pa tudi to deluje samo 20km....
 
nasamorpheus
Novinec
 
Prispevkov: 271
Pridružen: Sr nov 04, 2020 2:36 pm

Re: Priključni hibrid

Napisal/-a nasamorpheus Po jul 19, 2021 7:39 am

edit mod
Predhodni post se NE citira


Dovolj dolgo, za vse klance sveta ki ga ti poznaš.. Baterija je vedno vsaj 20-30 posto polna čeprav ti kaže da je prazna.. Fila se v regeneraciji in pri laufanju motorja ko ne rabiš polne moči.. Ampak ti to ne razumeš ker imaš vedno gas do daske v dizlu.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Priključni hibrid

Napisal/-a xxl Po jul 19, 2021 7:53 am

Blinder je napisal/-a:Ljubitelji dizlov bodo leta 2029 kupili novega diesla in ga 10 let pozneje prodali za vec denarja, kolikor je stal ob nakupu.

Tisti, kateri ga bo kupil, pa ga bo lahko občudoval, v garaži. Naložba pa je. ;)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Priključni hibrid

Napisal/-a xxl Po jul 19, 2021 8:01 am

Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1156
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: Priključni hibrid

Napisal/-a meganer Po jul 19, 2021 9:25 am

Sem napisal, da ne poznam!

Bi pa rad probal pa nimaš kje......

Pa ne mislim prikolice za 2x na let peljati na smetišče.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Priključni hibrid

Napisal/-a mrtwelvetrees Po jul 19, 2021 2:05 pm

cc09 je napisal/-a:
mrtwelvetrees je napisal/-a:Hja, če pa se voziš dosti po avtocesti, se ti nobenega hibrida ne splača. Hibrid je zelo dober v mestih - odličen.

Je pa sranje, če se ti spremeni način življenja. Kupiš hibrida, pol pa zamenjaš služno kjer se voziš veliko po avtocesti. Ali pa da se preseliš iz mesta na podeželje in se spet veliko voziš po avtocesti.... kaj ti ostane, menjava avta ?

Ne pretiravat. Po AC s hibridom nič ne izgubiš. Ne pridobiš kaj dost, ne pa niti izgubiš.


No pa se vozi ti MB-LJ ali Lj - KP vsak dan, z hibridom :roll:
Če se boš vozil max 110, nikoli 130 ker bo več pil.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1154
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Priključni hibrid

Napisal/-a danci1973 Po jul 19, 2021 2:20 pm

mrtwelvetrees je napisal/-a:No pa se vozi ti MB-LJ ali Lj - KP vsak dan, z hibridom :roll:
Če se boš vozil max 110, nikoli 130 ker bo več pil.

V čem pa bi naj bil problem?

Na relaciji Maribor - Ljubljana - Maribor (240 km) ob čisto normalni vožnji po omejitvah porabi Hyundai Ioniq cca. 9 litrov bencina, če ga v LJ ne polnimo. Če ga v LJ napolnimo, porabi 6 litrov.
Se pravi je poraba 2,5 ali 3,75 L /100km.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Priključni hibrid

Napisal/-a xxl Po jul 19, 2021 3:11 pm

Od okolice MB do PU imam 340 km. Tempo 130 in po Istarsken ypsilonu 120.1500 kg, 184 KM SUV Hybrid, mi porabi enako, kot mi je Kadjar dci 130 KM, slabih 6 litrov. Najdi mi podobnega TD SUVa, podobne moči (cca 180 KM), kateri bo porabil manj ali pa bistveno manj. Eni govorimo iz prakse.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Gosic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2045
Pridružen: To jan 27, 2009 9:35 pm

Re: Priključni hibrid

Napisal/-a Gosic Po jul 19, 2021 10:18 pm

danci1973 je napisal/-a:
mrtwelvetrees je napisal/-a:No pa se vozi ti MB-LJ ali Lj - KP vsak dan, z hibridom :roll:
Če se boš vozil max 110, nikoli 130 ker bo več pil.

V čem pa bi naj bil problem?

Na relaciji Maribor - Ljubljana - Maribor (240 km) ob čisto normalni vožnji po omejitvah porabi Hyundai Ioniq cca. 9 litrov bencina, če ga v LJ ne polnimo. Če ga v LJ napolnimo, porabi 6 litrov.
Se pravi je poraba 2,5 ali 3,75 L /100km.


Podobne porabe dosegam tudi sam. Se mi zdi da 3/4 ljudi nikoli niti ni vozila PHEV-a, ampak mešajo z hibridom. Koliko pa je tvoj max le na elektriko? Moj je 69km po ravnem in 80 km po nekaj klancih navzdol.
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1094
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Priključni hibrid

Napisal/-a cc09 Če jul 29, 2021 5:42 am

Meni je zanimivo pri octaviji recimo, sej je vseeno kater dizel, ampak octavij je veliko in ima kao zelo nizko porabo. Pri 90 3 litre, pri 140 dobrih 5, itd., sej lahko tudi verjamem temu, ampak potem greš gledat na spritmonitor in povprečje čez 6. Od kod? Corolla 2,0 pri 90 ne porabi 3, ampak vseeno več, pri 140 tudi več kot 6, na spritmonitorju pa povprečje 5,5. Jaz ga imam sicer 5,1, na črpalki, pa ne poznam nikogar, ki bi z dizlom imel pod 6 s podobnimi relacijami. Tudi če imajo nekateri dizli pol konjev manj. Očitno se tu dogaja še nekaj drugega kar poraba pri konstantni vožnji, tudi če je to 150 km avtoceste na dan, ne zajame. Hladni štarti, pospeševanja, itd.
Mene sicer dizel ne bi zanimal niti pri pol nižji porabi, ampak mi je pa zanimivo kje pridela tolk izgube v realnosti.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Priključni hibrid

Napisal/-a Firediver Če jul 29, 2021 7:41 am

Najbrž lastniki pri octavijah bolj dosledno izklapljajo S&S sistem in je zato razlika v porabi tako velika.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Priključni hibrid

Napisal/-a xxl Če jul 29, 2021 9:04 am

Glede na miselnost, najbrž dizle kupujejo tisti, kateri se vozijo daljše relacije. Menda. Mogoče bi jaz enako ravnal, tako da, z nakupom hybrida sem zadel terno. Celo na ac me je presenetil. V vsakem primeru je potrebno primerjat primerljivo D ali celo B motorizacijo, če že zagovarjaš svoje stališče. Še enkrat, naj mi kdo najde primerljivega B ali D, kateri bo imel bistveno nižje povprečje od cca 5 litrov, pri vožnji v mejah dovoljenega, kot je v mojem primeru, da bi upravičil tezo, da se hybrid ne splača. Moj ima 184 sistemskih KM, če bi računal kot pri Renaultu ali Jeepu, kje jih enostavno seštejejo, jih imam 262, kar samo še bolj govori v prid hybridu.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
Blinder
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3784
Pridružen: Pe avg 08, 2003 9:40 pm
Kraj: Obala

Re: Priključni hibrid

Napisal/-a Blinder Če jul 29, 2021 9:17 am

Kaksen avto imas xxl, ce ni skrivnost? Ker, ce ti pije kot kadjar dci, ampak ima ob tem se toliko toliko vec konjev, je zelo fanj.
Sem fant redkih besed. Govori vec moja desna noga.
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1094
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Priključni hibrid

Napisal/-a cc09 Če jul 29, 2021 9:42 am

Glede na miselnost, najbrž dizle kupujejo tisti, kateri se vozijo daljše relacije.

Na daljših relacijah je poraba kvečjemu nižja. Pri dizlih, ne toliko pri hibridih.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Priključni hibrid

Napisal/-a xxl Če jul 29, 2021 9:59 am

Blinder je napisal/-a:Kaksen avto imas xxl, ce ni skrivnost? Ker, ce ti pije kot kadjar dci, ampak ima ob tem se toliko toliko vec konjev, je zelo fanj.

Ne, ni skrivnost, samo enim gre v nos, če to omenim, čeprav, vedno v kontekstu. Kadjar 1,6 dci mi je pil 5,8, ta pa 5, tudi pri vsakodnevnih opravkih. Gre za C-HR 2,0. Bencinski atmosferc ima 152, elektromotor 110, torej, če bi teoretično avto izgubil podporo elektromotorja, mi še vedno ostane 152 KM od sistemskih 184. Pri testu Cliota seštejejo konje na lepih 140, potem upravičeno kritizirajo, da mu na ac ostane 91 pri prazni bateriji pri hitrosti nad 130. Ta avto realno nima več kot sistemskih 110 KM, po moje. :?
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 28 gostov