Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
nasamorpheus
Novinec
 
Prispevkov: 268
Pridružen: Sr nov 04, 2020 2:36 pm

Re: Nakup srednje velikega SUV

Napisal/-a nasamorpheus Sr avg 04, 2021 8:56 am

Doseg DS7 crosback je manj kot 40 km preverjeno, RAV 4 nardi 60 +
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4158
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Nakup srednje velikega SUV

Napisal/-a xxl Sr avg 04, 2021 9:42 am

X3 tudi naredi okrog 40 km po poročanju hčere. Mogoče napišem kaj več o avtu, če se bomo kaj peljali, ker smo v centru Madrida in ga ne potrebujemo. Od letališča do centra, lahko rečem, da tudi samo na elektriko super potegne, skupaj pa, itak. Prtljažnik pa je plitek, zaradi baterije, sicer, dovolj za njiju. Vsak mesec gredo cca 650 km v eno smer, poraba cca 7-8 pri tempu 140. Čez 9 še nikoli. Za tako velik in težek avto s skoraj 300 KM, kaj vem, ni dosti.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
pleomax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 597
Pridružen: Po jul 07, 2014 3:46 pm

Re: Nakup srednje velikega SUV

Napisal/-a pleomax Če avg 05, 2021 6:21 pm

Po ogledu sta se oziroma smo se kar vsi 3 ohladili za audija q5. Najslabša notranjost in res najbolj skopa osnovna oprema, skratka kar razočaran. Sem pričakoval, da bo najkvalitetnejša kabina. Edino digitalni števci so lepši kot na bmw in tudi doplačilo je veliko ceneje, ker so pri bmw-ju na voljo le v paketu z drugimi opcijami, osnovni so sicer tudi digitalni v bmw, le manj prilagodljivi. Nagledan je trenutno bmw x3 s 184 konjskim bencinarjem, facelift, ki sicer pride nekje jeseni. Do 100-ke lih nekje enako hitro pospeši kot touareg tako, da bi moglo zadostovat, čeprav bomo poskusili peljat kateri drugi model s tem motorjem, da vidimo v praksi. Gre pa se gledat še volvo xc-60.
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1368
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Nakup srednje velikega SUV

Napisal/-a thunderbolt Če avg 05, 2021 6:31 pm

Ce ni skrivnost-o kakih popustih glede na mpc pa je govora pri bmw in volvu?
 
pleomax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 597
Pridružen: Po jul 07, 2014 3:46 pm

Re: Nakup srednje velikega SUV

Napisal/-a pleomax Če avg 05, 2021 7:04 pm

Osnovni modeli v bistvu nič, če pa dodaš nekaj opreme pa lahko tam 13,14%. Za volvo pa še ne veno, ker še nismo bili, ampak baje ima od vseh premium največje popuste.
 
pleomax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 597
Pridružen: Po jul 07, 2014 3:46 pm

Re: Nakup srednje velikega SUV

Napisal/-a pleomax Po sep 06, 2021 9:10 am

Odločitev je padla. Naročen je bmw x3, bencinar. Pride okvirno konec januarja, kaj bo v resnici, to bomo pa videli. Nekako je bil zraven volvoja xc-60 najbolj prepričljiv. Najbolj razočarani pa smo bili nad audijem q5. Zakaj ne volvo? Oblikovno staršem ni bil tako všeč kot x3, pa cena bancinarja je visoka, saj tam praktično ni popusta, je pa res kvaliteten avtomobil, ki s ponosom kaže, da je nekaj drugačnega od nemških.
 
HitriZajcek
Novinec
 
Prispevkov: 149
Pridružen: Ne dec 12, 2021 9:34 pm

Re: Nakup srednje velikega SUV

Napisal/-a HitriZajcek So dec 18, 2021 9:53 pm

Pozdravljen pleomax!

Vem, da je minilo že nekaj časa od nastanka teme in so se pogoji medtem spremenili, me pa vseeno zanima na kakšnih končnih cenah ponudb ste na koncu pristali (za X3 in XC60) preden ste sprejeli odločitev?

Sprašujem, ker iščemo avto s praktično identičnimi kriteriji in sta v izboru ostala X3 in XC60 - vzel bom pa očitno XC60, razlog: ker BMW stane bistveno več za precej bolj omejen avto po mojih kriterijih (ne morem dobiti določenih asistenčnih sistemov, šibkejši motor, dražji avto). XC60 B4P z solidno dodatno opremo bo prišel cca. 50K EUR, BMW X3 20i malce bolj oskubljen (ker kot rečeno nekatere stvai niso na voljo) bi pa prišel približno 57K EUR - ima pa X3 xDrive, XC60 B4P je pa FWD, ima pa XC60 malce moćnejši motor.

Za dodatnih ~7K EUR kolikor je dražji XC60 B5P z AWD se cena obeh izenači, XC60 je pa bolje opremljen (pa še "strošek priprave vozila 980 EUR" me pogreje čisto vsakič, ko vidim tisto številko :x ).
 
pleomax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 597
Pridružen: Po jul 07, 2014 3:46 pm

Re: Nakup srednje velikega SUV

Napisal/-a pleomax Ne dec 19, 2021 3:59 pm

Pri bmw-ju je bla cena s popustom 57.100. To je x3 xdrive 20i, m sport paket z dodatno opremo: asistencni sistemi, prilagodljive led luci s samodejnim preklopom dolge/kratke luči, električni sedeži, galvansko obdelane tipke na vratih, brusen aluminij na armaturki, ambientalna osvetlitev znotraj in neke dodatne lucke zunaj, bussines class paket (dostop brez kljuca, dodatna akusticna zasteklitev, digitalni kljuc...), zatemnjena zadnja stekla, elektronsko uravnavanje blažilnikov in pa dodatna platisca 18 z zimskimi gumami. Tak model je zdaj zagotovo drazji s to opremo. Volvo je pa imel super akcijo nekaj vozil xc60, in sicer podobna oprema kot bmw, le da je imel se aktivni tempomat, 45.000€. Ampak je bil dizel, kar je bil za nas no go in bi bilo potrebno avto naročiti ampal pri volvotu ne moreš dobiti trenutno sistema za zaznavanje vozil v mrtvem kotu, pri bmw-ju pa ne aktivnega tempomata, ampak nam več pomeni zaznavanje vozil v mrtvem kotu kot ta tempomat in pa bmw ima ze usnjene sedeze (umetno, ampak nikoli ne ugotovis da je umetno, res kakovostno). In ce bi sli v narocilo novega volvoja z bencinskim motorjem, resda mocnejsim kot bmw, bi bila cena 71.000€ in tudi ce bi vzeli mocnejsega bmw-ja, bi bolvo se vedno ob primerljivi ceni bil drazji za 4-5 jurjev z nekaj manj konji kot bmw. Plus vzdrzevanje je cenejse za bmw. Realno pa po mojem mnenju z nobenim ne fališ, edino volvo je trši s klasičnim vzmetenjem kot bmw.
 
HitriZajcek
Novinec
 
Prispevkov: 149
Pridružen: Ne dec 12, 2021 9:34 pm

Re: Nakup srednje velikega SUV

Napisal/-a HitriZajcek Ne dec 19, 2021 8:00 pm

Najlepša hvala za odgovor! Pri BMW je senzor mrtvega kota v "Driving Assistant"? Jaz se iz tistih njihovih poimenovanj ne znajdem najboljše, nekatera se mi zdijo namenova zavajujoča (npr. LiveCockpit različne verzije).
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4158
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Nakup srednje velikega SUV

Napisal/-a xxl Ne dec 19, 2021 10:39 pm

Kako pri teh cenah pri enem ni ACC, pri drugem pa ne senzorja mrtvega kota? To ima večina za pol manj cene. Pri tej ceni bi jaz razmišljal o EV, razen, če vas moti doseg teh vozil.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
pleomax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 597
Pridružen: Po jul 07, 2014 3:46 pm

Re: Nakup srednje velikega SUV

Napisal/-a pleomax Ne dec 19, 2021 10:54 pm

Odkrito si tudi sam zaenkrat ne bi kupil ev, ker vprašanje kaj bo s temi vozili čez 10 let, kaj bo, ko bo baterija fuč, kakšne bodo cene menjave... Še pri teh klasičnih motorjih so težave, ko pridejo novi motorji... Jaz zaenkrat nimam zaupanja še. Se mi zdi zato bolj varna klasika. To je res, da nima acc, po drugi strani pa ti sistemi ne delujejo dostikrat dobro. Niti klasičnega tempomata nista recimo starša uporabljala in se mi zdi za njiju veliko bolj uporaben električni prtljažnik, ki pa je recimo serijski. Pač fore premium znamk, da je treba ful stvari doplačat in da so velikokrat na voljo kot posamezna oprema in ne kot paketi. Recimo megane conquest ponuja pri ceni 27.000€ kak dodatek več kot bmw za 55 jurjev, ni pa primerjave recimo v avtomatskem menjalniku. Veliko bolj je dodelan pri bmw. Po drugi strani pa niti opcijsko nima elektricnih prtljaznih vrat tale megane. Zanimiva je ta politika znamk. Pa pri teh dragih znamkah v glavnem še vedno vse temelji na dizlih, bencinarja ni niti enega samcatega na zalogi, to je vedno vse samo in zgolj po naročilu.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4158
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Nakup srednje velikega SUV

Napisal/-a xxl Ne dec 19, 2021 11:51 pm

Ja, pomisleki so upravičeni. Kaj pa PHEV? Po moje, najmanj tvegana kombinacija.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
pleomax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 597
Pridružen: Po jul 07, 2014 3:46 pm

Re: Nakup srednje velikega SUV

Napisal/-a pleomax Po dec 20, 2021 12:38 pm

PHEV je pa že dosti bolj mamljiva stvar, ampak jim ni bil noben všeč, bmw pa valda še dražji in glede na kilometre, ki se bodo naredili s tem avtom, ne upraviči cene.
 
HitriZajcek
Novinec
 
Prispevkov: 149
Pridružen: Ne dec 12, 2021 9:34 pm

Re: Nakup srednje velikega SUV

Napisal/-a HitriZajcek Po dec 20, 2021 7:54 pm

Pri nas je dnevno vozakanje manj kot 10 km v obe smeri skupaj, a smo v (relativno novem) bloku, kjer v garaži ni električne napeljave za filanje električnega avta. Tako da od PHEV ne bi imeli nič, razen bistveno višje cene, dokler stanovalci ne predelamo garaže :roll: Enostavno ni računice, tisto razliko v ceni bomo pač dali za bencin pa še manj skrbi bo ker je manj kar lahko crkne.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4158
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Nakup srednje velikega SUV

Napisal/-a xxl Po dec 20, 2021 9:49 pm

No ja, vsaj pri Toyotinih hibridih ni turba, interkulera, sklopke, anlasera, alternatora, praktično niti menjalnika ni, itn. Kaj je torej ceneje za vzdrževanje bi se dalo debatirat. Saj ne mislim prepričevat nobenega, samo se mi bencinar v takšnem razredu ne zdi najmodrejša odločitev, tudi dolgoročna ne, za nadaljnjo prodajo, recimo. Pač, vsak ve najbolje zase.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: Nakup srednje velikega SUV

Napisal/-a Renault VG To dec 21, 2021 7:48 pm

pleomax je napisal/-a:Odkrito si tudi sam zaenkrat ne bi kupil ev, ker vprašanje kaj bo s temi vozili čez 10 let, kaj bo, ko bo baterija fuč, kakšne bodo cene menjave... Še pri teh klasičnih motorjih so težave, ko pridejo novi motorji... Jaz zaenkrat nimam zaupanja še. Se mi zdi zato bolj varna klasika. To je res, da nima acc, po drugi strani pa ti sistemi ne delujejo dostikrat dobro. Niti klasičnega tempomata nista recimo starša uporabljala in se mi zdi za njiju veliko bolj uporaben električni prtljažnik, ki pa je recimo serijski. Pač fore premium znamk, da je treba ful stvari doplačat in da so velikokrat na voljo kot posamezna oprema in ne kot paketi. Recimo megane conquest ponuja pri ceni 27.000€ kak dodatek več kot bmw za 55 jurjev, ni pa primerjave recimo v avtomatskem menjalniku. Veliko bolj je dodelan pri bmw. Po drugi strani pa niti opcijsko nima elektricnih prtljaznih vrat tale megane. Zanimiva je ta politika znamk. Pa pri teh dragih znamkah v glavnem še vedno vse temelji na dizlih, bencinarja ni niti enega samcatega na zalogi, to je vedno vse samo in zgolj po naročilu.

Zanimivo, meni je pa ACC super stvar, meni je eden najboljših dodatkov, pa seveda v kombinaciji z avtomatikom. El. prtljažnik je pa super če ima odpiranje z brco, brez je pa samo počasnejši od klasičnega.
 
HitriZajcek
Novinec
 
Prispevkov: 149
Pridružen: Ne dec 12, 2021 9:34 pm

Re: Nakup srednje velikega SUV

Napisal/-a HitriZajcek Sr dec 22, 2021 7:46 pm

xxl je napisal/-a:No ja, vsaj pri Toyotinih hibridih ni turba, interkulera, sklopke, anlasera, alternatora, praktično niti menjalnika ni, itn. Kaj je torej ceneje za vzdrževanje bi se dalo debatirat. Saj ne mislim prepričevat nobenega, samo se mi bencinar v takšnem razredu ne zdi najmodrejša odločitev, tudi dolgoročna ne, za nadaljnjo prodajo, recimo. Pač, vsak ve najbolje zase.

Probali smo RAV4, že na parkirišču pred salonom se je stresal kot v starih časih ko vžig na enem cilindru ni v redu deloval, potem vožnja po AC do izvoza, kjer je spet začelo avto nemarno trest, zaradi omejitve se pa niti ni dalo drastično povečat obratov da bi mogoče prišel motor k sebi ... v glavnem pogon pusti izredno slab vtis. RAV4 je tudi precej plastik-fantastik, pa na kupujem ga za prodajo nekomu drugemu, ampak za naslednjih 10+ let peljat s čimmanj ugibanja kaj bo tehnično šlo narobe (ali bo motor sam od sebe razpadel, ali se bo baterija skuhala poleti na morju, kaj bo s CVTjem ... zato tudi nočem novodobnega dizla z dolivanjem uree, regeneracijami DPF, problematičnim EGR in ne vem kaj še). Kratke relacije = bencinar, manj tehničnih komplikacij = bencinar, je pa res malo višja poraba.
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1056
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: Nakup srednje velikega SUV

Napisal/-a D12J12 Sr dec 22, 2021 8:29 pm

Kaj za vraga si ti to vozil? Hibrida? Jaz nisem vedel kdaj je motor prižgan, ko si ti občutil treslaje? :shock:
 
HitriZajcek
Novinec
 
Prispevkov: 149
Pridružen: Ne dec 12, 2021 9:34 pm

Re: Nakup srednje velikega SUV

Napisal/-a HitriZajcek Če dec 23, 2021 8:27 pm

RAV4 s hibridnim pogonom, ja - sorry ker nisem takj jasno napisal (testni avto iz Toyota salona v BTC). Prodajalec, ki je bil ob prvi rundi teh tresljajev še v avtu pred testno vožnjo, da je malo razložil stvari, je rekel da "se mora malo motor ogreti". No, isti tresljaji po cca. 10 km vožnje po AC, ko bi najbrž že moral biti ogret, stresa se cel avto, slišiš kako motor teče neenakomerno.

Vmes ko lahko motor naviješ na obrate - torej ko se motor ne stresa nenormalno - je pa res kot si napisal: RAV4 ima solidno izoliran potniški prostor, zvok motorja med normalnim delovanjem ni moteč. Nimam pa volje pri avtu za 45K EUR ugotavljat kdaj njemu paše delovat normalno in kdaj ne, sploh ker zaradi CVTja nimaš neposrednega vpliva na obrate (višji obrati = brez tresljajev).
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1056
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: Nakup srednje velikega SUV

Napisal/-a D12J12 Pe dec 24, 2021 12:48 am

To si dobil pokvarjeno vozilo na test.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov