Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Liquorski
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: So okt 22, 2016 10:19 pm

Avtohiša in uvožen avto

Napisal/-a Liquorski To avg 10, 2021 4:55 pm

Pozdravljeni,

Zanimam se za nakup MItsubishi Outlanderja pa sem danes videl ta oglas. Nekaj sem prebiral o tej avtohiši in nič kaj dobrih novic nisem našel. Je to še vedno tako kot je bilo včasih? Od prevrtenih kilometrov do razbitih vozil itd...ali se je situacija spremenila? Kako je s tem ve kdo?
Gre pa za oglas:
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... XENON-NAVI

lp Tjaš
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Avtohiša in uvožen avto

Napisal/-a limas To avg 10, 2021 8:15 pm

Situacija se vsekakor spreminja - na slabše.

Glede poškodbe lahko ugotoviš sam, če si vešč z merilcem laka, za kilometre pa ni nobene pomoči.
Največji približek realnega stanja je vpogled v dokumentacijo z licitacije. Vsak diler jo ima. Če nič ne skriva, ti jo lahko pokaže. Seveda, če si resen kupec.

Mica nima enotne servisne platforme za celo Evropo, kar pomeni, da ti na uradnem servisu ne bodo predložili servisne zgodovine.
 
Liquorski
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: So okt 22, 2016 10:19 pm

Re: Avtohiša in uvožen avto

Napisal/-a Liquorski To avg 10, 2021 8:21 pm

Potem je verjetno najbolje, da raje uzamem slovenski avto pa z malo manj opreme. Če pa so še vedno taki, da uvažajo slabe avtomobile se jih bom raje izognil.
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 961
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: Avtohiša in uvožen avto

Napisal/-a matejxx Sr avg 11, 2021 4:52 pm

In kaj je razlika med slovenskim avtom? Idi do firme, ki uvažajo avte in ti bodo uvozili avto po tvojih željah.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Avtohiša in uvožen avto

Napisal/-a mrtwelvetrees Sr avg 11, 2021 6:10 pm

naj ti dajo VIn številko, mogoče pa dobiš tudi kakšne slike o tem avtu in zgodovino, ena od takih strani je https://www.carfax.eu/
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
atek
Novinec
 
Prispevkov: 128
Pridružen: Če jan 27, 2011 4:44 pm

Re: Avtohiša in uvožen avto

Napisal/-a atek Sr avg 25, 2021 11:09 am

Pri nakupu avta iz uvoza je riziko enak kot pri nakupu slovenskega. Vsi te želijo nategnit :)
Jaz vedno kupim iz uvoza, ker je po dosti bolj opremljen in ni toliko razklopotan - moraš bit pa zelo previden, da niso zbiti kilometri ali pa da ni bil preveč poškodovan.
Lp atek
 
Uporabniški avatar
mihaing
Uporabnik
 
Prispevkov: 2870
Pridružen: To okt 21, 2008 9:24 am
Kraj: Slovenc

Re: Avtohiša in uvožen avto

Napisal/-a mihaing Sr avg 25, 2021 11:40 am

Glede na to, da ima vinjeto je bil že vožen ali vsaj registriran pri nas. Preveriti ne vse na prvo žogo kot so tukaj komentarji. Ker lahko je avto bil dan v račun in mu nič manjka.
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 827
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Avtohiša in uvožen avto

Napisal/-a Kristjan123 Sr avg 25, 2021 12:29 pm

atek je napisal/-a:Pri nakupu avta iz uvoza je riziko enak kot pri nakupu slovenskega. Vsi te želijo nategnit :)
Jaz vedno kupim iz uvoza, ker je po dosti bolj opremljen in ni toliko razklopotan - moraš bit pa zelo previden, da niso zbiti kilometri ali pa da ni bil preveč poškodovan.

Bi rekel, da "razklopotan" je tocno toliko kot ga je razklopotal nekdo pred tabo. Od kje prihaja nima veze . Ce vse stima ohranjenost, realnost km, cena... je lahko iz vesolja zaradi mene ga bom kupil.
 
Uporabniški avatar
McLaren
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3277
Pridružen: To jul 29, 2003 1:19 pm
Kraj: Cela EU

Re: Avtohiša in uvožen avto

Napisal/-a McLaren Sr avg 25, 2021 2:58 pm

Aha, ker slovenske zjebane ceste nic ne vplivajo na to kolk je podvozje razmajano pri 150.000 km
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 827
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Avtohiša in uvožen avto

Napisal/-a Kristjan123 Sr avg 25, 2021 3:06 pm

Slovenske? Bi rekel raje, da je bolj odvisno kje je avto nabral te kilometre

Moj ima že 200k morda sem izjema ampak imam res večinoma avtocesto in pa res nekaj malega OK lokalnih cest
Je še vse na podvozju prvo vgradnja razen zavornih ploščic.
 
Uporabniški avatar
McLaren
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3277
Pridružen: To jul 29, 2003 1:19 pm
Kraj: Cela EU

Re: Avtohiša in uvožen avto

Napisal/-a McLaren Sr avg 25, 2021 3:11 pm

Dobro, ni vsak slovenski avto avtomatsko razkopan, recimo tako kot vozis ti, je vseeno al je nabiral kilometre na slovenski al pa nemski avtocesti. Ce pa kupis avto od nekoga ki se je 5x na teden vozil iz recimo bele krajine v LJ na siht 5 let...verjami da avto slej ko prej dobi vsaj cricke....iz prve roke
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 24 gostov