Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
markthedark
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: To jul 27, 2021 1:53 pm

Nakup rabljen karavan ~15k

Napisal/-a markthedark Po avg 16, 2021 2:57 pm

Pozdravljeni,

prosim za pomoc oz. nasvet pri nakupu rabljenega vozila, v trenutnega P206 '04 se mi ne splaca vec metati denarja.

Ideja je nakup karavana v cenovnem rangu okoli 15k (do kake 19k, vec mi je ze meja razmisleka o novem), kateri bi naj prisel kmalu prav za druzinske potrebe, trenutno pa bolj za prevoz koles, izletov, dopusta itd.. Letno naredim okoli 10-15k km, med tednom bolj mestne voznje po Lj, ob vikendih pa ponavadi malo daljse ture ala 100km.. Prvotna ideja je bil zato bencinar, vendar je precej omejena izbira, zato se ogledujem tudi po dizlih, kolikor berem jim mestna voznja toliko ne skodi, ce se ga zapelje po AC vsake toliko.

Glavna zelja je avtomatik in da ima nekoliko vec KM (130-150), nekoliko novejsi letnik, okoli 100k prevoznih, poraba, kljuka bi bila plus, vendar je nima veliko vozil. Avto bi bil, ce bo vse po sreci, za daljse obdobje.
Med rezultati opazam predvsem veliko VW in skod med katerimi je tudi marsikater uvozen iz Nemcije.

- Osebno me Golf variant odvraca (res da bi prisparal par jurjev), Passat mi ni napacen, sumljivo mi je bolj da jih je toliko na razpolago.
- Pri skodah me zanima, ce je kaksna opazna razlika med superbom in octavio, razen da je prvi malo bolj premium in zgleda nekoliko 'lepse'. (podobno kot pri golfu vs passatu). Drugace bi naj bile vredne svojega denarja.
- Vsec mi je Mazda 6, katero najdem med rezultati, prav tako kak Ford Mondeo. Tukaj bi verjetno po kvaliteti imela prednost mazda?
- Volvo bi bil zanimiv, vendar mi ni noben padel v oko.
- Renault, Opel mi ne delujejo ravno zanesljivi, lahko me kdo popravi.
- Kia nevem, na pogled vsec, kolikor sem malo prebral spet ne najbolj kvalitetna zadeva
- BMW, Audi in ta visji razred mi ravno ne disi, malo zaradi izgleda, malo zaradi predvidevam drazjega vdrzevanja in vsega povezanega z njimi.

Nisem se pa se spravil malo okoli pogledat, kako se vsaj sedi v kateremu izmed teh.

Se je tukaj dobro izogniti katerim motorjem, modelom ali letnikom? Naletel sem na http://avtonasveti.com/, kjer mi delujejo dobro povzete lastnosti vecine modelov. Obstaja se kak vir ali forum, kjer bi clovek prisel do kaksnih informacij okoli nakupa?
Zanima me tudi so vecje avtohise (summit, porsche inter auto, malgaj) *naceloma* bolj verodostojne, kot manjse, ki so ze na vsakem vogalu (npr. 5+ ze samo okoli Lj Rudnika)?
Pri najemu storitve uvoza iz Nemcije za to ceno verjetno nebi dosti bolje skozi prisel?

Hvala za vsako mnenje, predlog ali vir. :)
Cheers
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Nakup rabljen karavan ~15k

Napisal/-a limas Po avg 16, 2021 4:02 pm

"Renault, Opel mi ne delujejo ravno zanesljivi, lahko me kdo popravi."
VW in škoda nista nič bolj zanesljiva.

Veliko denarja si pripravljen dati za rabljen avto, ki je sam po sebi loterija.
Če je na razpolago 19k, je edina racionalna opcija nov avto.
Če se odločaš za C segment - bencin. D segment stvar odločitve.
Na Lj koncu je verodostojen Špan. Obišči ga in preglej zalogo.
Velikost dilerja in kričeče ime, razni marketinški triki glede garancij in preverjenosti ter lokacija niso zagotovilo, da boš dobil dobro vozilo.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Nakup rabljen karavan ~15k

Napisal/-a esem Po avg 16, 2021 10:19 pm

Tega C5 pejt sprobat, morda ti ustreza. Če da, se pogajaj za bistveno nižjo ceno
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1588
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: Nakup rabljen karavan ~15k

Napisal/-a srcnik To avg 17, 2021 12:20 am

Tole je uvoženo iz italije, sam bi se na daleč izognil takemu avtu... (če malo bolj detajlno pogledaš ima polno malih poškodb v notranjosti - tipka sport, volan, vratna držala... Moja C5ka jih ima preko 300k, pa je notranjost svetlobna leta boljše ohranjena...)

Če že c5ko, potem exclusive opremo z avtomatskim menjalnikom in 2.0 hdi... To je pa top avto za svoj denar ;)
 
hnoda
Novinec
 
Prispevkov: 203
Pridružen: Sr maj 27, 2009 12:21 pm

Re: Nakup rabljen karavan ~15k

Napisal/-a hnoda To avg 17, 2021 1:15 am

Ker racionalno razmišljaš boš verjetno končal pri slovenskem zlatem standardu Octaviji. Verjetno bo treba vzeti v zakup, da VAG skupina ne jamči več ravno za zelo zanesljive avte, vsaj ne kolikor ta renome pri nas še vedno nekaj vpliva na držanje cene.
Jaz bi se za ta denar ozrl tudi po Hyundai i40 in kakega zapeljal. Če nimaš družine ima tudi novi P308 sw kar velik prtljažnik.
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: Nakup rabljen karavan ~15k

Napisal/-a VW T4 To avg 17, 2021 7:00 am

če imaš 19.000, pojdi po novega megana. Tce140 bencinski motor odlično pelje. Boš pa malo prekratek za avtomatika.
15.000 za rabljene golfe in podobno s 100.000km, dejmo no....
Za 15.000 ti dam jaz svojga megana letnik 2019, malo prevoženih km :mrgreen:

Sicer pa, odloči se najprej katero velikost avta želiš. Primerjaš golfe, pasate, mazde 6 itd... to so popolnoma dva različna segmenta.
Golf, megan, focus, astra, octavia; to je en razred
passat, mazda 6, mondeo, superb,; to je drugi (večji razred)

Zakaj je pasatov veliko; ker to je v tujini poslovni avto in jih naši dilerji na veliko uvažajo v slovenijo od lizing hiš.
Octavia - superb; ja je velika razlika, sploh pa v velikosti avta. Octavia "je" golf, superb pa passat.
Renault; nisem pristranski (ker ga pač sam imam), ampak moje osebno mnenje je, da bi si še vedno najbolj upal vzet prav njihov tce motor.
Nemška sveta trojica bmw,audi, MB; za 15.000 boš dobil že dobro zvožen avto, s konkretnimi kilometri. Ni toliko, da bi bilo vzdrževanje dražje, ampak bo pač avto že v takšni fazi, da bi bilo potrebnega nekaj vložka.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Nakup rabljen karavan ~15k

Napisal/-a limas To avg 17, 2021 8:36 am

Poglej še med Volvo karavani z avtomatikom. So precej bolj zanesljivi od VW in klonov.

https://www.avto.net/Ads/results.asp?zn ... rt=&stran=
 
atek
Novinec
 
Prispevkov: 128
Pridružen: Če jan 27, 2011 4:44 pm

Re: Nakup rabljen karavan ~15k

Napisal/-a atek To avg 17, 2021 10:03 am

Ja, volvote še poglej, sigurno se najde kaj pametnega in lepo vzdrževanega.
Lp atek
 
markthedark
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: To jul 27, 2021 1:53 pm

Re: Nakup rabljen karavan ~15k

Napisal/-a markthedark To avg 17, 2021 10:37 am

Hvala za vasa mnenja!

Nisem se zavedal, da pridejo karavani v dveh segmentih :| Bom malo pogledal po okoliskih avtohisah koliko se pozna, ampak bi bil manjsi C segment primernejsi.

19k je tudi meni ze nekako veliko za nekaj rabljenega, vendar sem dobil po zacetnem iskanju obcutek, da za manj dobis prevec zvozena/stara vozila. Mogoce mi je bolj smotrno pogledat, kaj se dobi blizje 10k (ce tudi izpustim avtomatika) za zdaj in se bi cez par let kupovalo glede na takratno realno potrebo.

Kar se tice C5-ke, mi ni najbolj vsec ta ogromna konzola na volanu, katera se ne obraca + slisal pripombe o povezljivosti preko BT v kombinaciji z navigacijo(?). Pogledam v zivo, ce jo kje zagledam.
Preverim poblizje Volvote, zdaj nisem bil toliko pozoren na njih, so mi pa zanimivi.

Edit: A je obcutna razlika pri zavarovanju/registraciji med npr. 110kW in 140kW (opazam vsaj pri volvotih, da jih je kar nekaj mocnejsih, sicer overkill). Ne najdem nikjer koliko vpliva moc motorja ceno zavarovanja..

Vsekakor pa se malo 'v zivo' razgledam okoli, da dobim obcutek kaj se dobi za kak denar.

Se oglasim, ko bom kaj blizje resitvi problema :)
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Nakup rabljen karavan ~15k

Napisal/-a xxl To avg 17, 2021 1:02 pm

Težko je svetovati, glej kaj anet približno vrže glede na želje, pa sem dal do 50 000 km prevoženih. Premislil bi raje o novem, čeprav bo potrebno sklepati še več kompromisov.
https://www.avto.net/Ads/results.asp?zn ... rt=&stran=
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
markthedark
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: To jul 27, 2021 1:53 pm

Re: Nakup rabljen karavan ~15k

Napisal/-a markthedark Sr avg 18, 2021 4:14 pm

Kaksne so pa iskusnje/mnenja s SEAT-i? Tale je sicer verjetno prepoceni, da bi bilo vse kul, ampak se najde kaj zanimivega..

Ta deal za Megana pa tudi ne izgleda slabo, samo ga moram vidit v zivo, ker vsaj pri prejsnih modelih mi je bila plastika in design notrajnosti bruh. :)
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 961
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: Nakup rabljen karavan ~15k

Napisal/-a matejxx Sr avg 18, 2021 4:46 pm

Seat dober avto, toda ne 1.6. To je premalo konjev.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Nakup rabljen karavan ~15k

Napisal/-a limas Sr avg 18, 2021 8:52 pm

/.../iskusnje/mnenja s SEAT-Leon/.../
/.../za Megana pa tudi ne izgleda slabo, samo ga moram vidit v zivo, ker vsaj pri prejsnih modelih mi je bila plastika in design notrajnosti bruh.


Glede dizajna notranjosti pri seatu se mi dozdeva, da je sredinska konzola iz audija 80, letnik tam nekje začetek 90.

Tole temo bi lahko prilepili k tisti: "Denis spet kupuje nov avto".
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1371
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Nakup rabljen karavan ~15k

Napisal/-a thunderbolt Sr avg 18, 2021 8:59 pm

Pojdi gledat megana-menjalnik stima, motor je super, udobje je super, notranjost pa boljsa od marsikaterega konkurenta v razredu. Nimas kaj dosti razmisljat, pa nov avto imas. Res pa je, da je videt, da je avto se pred facelift model.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Nakup rabljen karavan ~15k

Napisal/-a xxl Sr avg 18, 2021 11:26 pm

matejxx je napisal/-a:Seat dober avto, toda ne 1.6. To je premalo konjev.

Zate premalo, še ne pomeni, da je za koga drugega tudi. Sam imam raje več kot tale, je pa za ta denar vreden razmisleka.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Zodd
Novinec
 
Prispevkov: 415
Pridružen: To okt 17, 2006 9:38 pm

Re: Nakup rabljen karavan ~15k

Napisal/-a Zodd Če avg 19, 2021 4:00 am

Za 17k imaš novo corollo... dobiš preverjeno zanesljiv avto z 10 letno garancijo in 1.6 neuničljivim valvematic atmosfercem z 132 konji..
na dolgi rok je atmosferc zagotovo dobra naložba...
štrudlo sem naštimal da si je kupila 6 let staro toyoto auris z tem motorjem in moram reči da je dovolj močan zanjo :)
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: Nakup rabljen karavan ~15k

Napisal/-a VW T4 Če avg 19, 2021 6:40 am

Omenjeni megan je še pred face lift, se vidi po sprednji maski. Kar sicer ni nič narobe, sej dramatičnih sprememb ni bilo. Pa še cena je recimo ok, ker s faceliftom se je tudi podražil.
Sicer omenjena cena je verjetno z nekimi popusti vezanimi na leasing, katerega obresti bodo nanesle 1000€+. Vendar če imaš keš, se sigurno da tudi kaj dogovorit glede na to, da je vozilo iz zaloge bo pameten prodajalec gotovo prisluhnil, da se ga znebi.
 
Irmscher
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 80
Pridružen: Ne nov 24, 2013 11:17 pm

Re: Nakup rabljen karavan ~15k

Napisal/-a Irmscher Če avg 19, 2021 6:56 am

z Octavio 2.0 TDI DSG nimaš kej falit
 
coco66
Novinec
 
Prispevkov: 340
Pridružen: Sr okt 09, 2013 2:14 pm

Re: Nakup rabljen karavan ~15k

Napisal/-a coco66 Če avg 19, 2021 7:01 am

Z nobenim avtom nimaš kaj falit,odvisno je zdaj koliko so letni stoški servisiranja.
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: Nakup rabljen karavan ~15k

Napisal/-a VW T4 Če avg 19, 2021 8:41 am

za 10.000km na leto res ni potrebe po dieslu....
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 38 gostov