Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
bluedot
Novinec
 
Prispevkov: 236
Pridružen: Ne jun 09, 2013 11:23 am

Re: Električni ali bencinar?

Napisal/-a bluedot Če jan 20, 2022 4:53 pm

Vzeli smo Fiat 500 Hybrid. Mehki hibrid je, poraba je 4,2 l/100 km po lokalnih cestah in 5,3 l/100 na avtocesti (normalen tempo, od 110 do 130 km/h). Avto je sicer fajn, ampak realno se za ta denar pri konkurenci dobi več. Pri Fiatu ni nobenih novejših varnostnih asistenc (preprečevanje naleta, lane assist, backup kamera, ...) - pri konkurenci jih dobiš za isto ali nižjo ceno.

Po ceniku je bil €15.060, ampak odpeljali smo ga za €13.600.
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: Električni ali bencinar?

Napisal/-a VW T4 Pe jan 21, 2022 7:55 am

hmmm majhen hibrid avto, poraba pa takšna kot na večjem dizlu?
 
krik
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: Če avg 06, 2015 6:08 am

Re: Električni ali bencinar?

Napisal/-a krik Pe jan 21, 2022 7:59 am

Ni vse v porabi. Dizel ni za mestne vožnje in pika.
 
BlackT
Novinec
 
Prispevkov: 112
Pridružen: Sr sep 26, 2007 6:32 pm

Re: Električni ali bencinar?

Napisal/-a BlackT Pe jan 21, 2022 8:44 am

Je pa eco bio green :lol:
 
bluedot
Novinec
 
Prispevkov: 236
Pridružen: Ne jun 09, 2013 11:23 am

Re: Električni ali bencinar?

Napisal/-a bluedot Pe jan 21, 2022 9:15 am

krik je napisal/-a:Ni vse v porabi. Dizel ni za mestne vožnje in pika.
VW T4 je napisal/-a:hmmm majhen hibrid avto, poraba pa takšna kot na večjem dizlu?


To je res. Kolegom in znancem, ki furajo dizel po mestu prej ali slej začne DPF nagajati, tisti bolj divjaški ljudje pa DPF dajo odstraniti, potem pa avti dimijo in smrdijo, da je prav neumno vse skupaj.
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1163
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: Električni ali bencinar?

Napisal/-a meganer Pe jan 21, 2022 10:42 am

Sam se vozim z dizli ...... Že 13let vsak dan "mestne vožnje" po največ 1.5km ... Raje 500m. Med vikendi pa gremo malo naokoli.


Pa nikoli nobenih problemov ..... (Tok-tok).

Zato ..... Ne prodajat bučke od turbinah, dpf, ......
Danes ima skoraj vsak avto turbo .......

Da bi se pa vozil po AC z 90km avtom pa zbiral zelene listke.... Pa definitivno ne.
 
bluedot
Novinec
 
Prispevkov: 236
Pridružen: Ne jun 09, 2013 11:23 am

Re: Električni ali bencinar?

Napisal/-a bluedot Pe jan 21, 2022 10:51 am

Lokalni avtoserviser ima vsaj 1x na teden avto s prenapolnjenim DPF filtrom, sam mi je to rekel. Kar nekaj kolegom pa je avto prešel v zasilni način delovanja zaradi polnega DPF.

Je pa res, da so lahko problemi še preden začne avto karkoli javljati. Naš bivši Ford je smrdel, sicer dimil ni, in poraba je bila precej višja od normalne. Tudi pospeševal ni, kot včasih. Sicer se je to zgodilo pri okoli 200.000 km in avto je bil večino časa vožen po avtocesti na dolge ture.

Po čiščenju DPF filtra (pa ne tisto zasilno, ampak prav pranje filtra v MB) avto ni več smrdel, poraba se je uredila in lepše ga je bilo voziti, postal pa je tudi bolj odziven. Sicer DPF lučka ni zasvetila nikoli.

Vendar, če se dizel vozi na krajše relacije se to lahko zgodi prej in večina ljudi tega sploh opazila ne bo, ker se zadeva počasi nabira skozi leta.
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: Električni ali bencinar?

Napisal/-a VW T4 Pe jan 21, 2022 11:57 am

No ja če je avto res samo izključno za mestno vožnjo in niti enkrat na teden ne laufa vsaj eno uro v kosu, potem so res težave.
Ampak vseeno za hibrida je vseeno kar velika poraba (moje mnenje), nek osnovni mali bencina recimo 80KM ima lahko zelo ugodno mestno porabo, pri občutno nižji nabavni ceni. Tako da v tem primeru za takšnega hibrida ne vidim ravno smisla.
Ko so še tako izpostavljene težave dpf itd... Mnogokarat se to pojavi pri nekoliko starejših vozilih, ker se pojavijo dodatni dejavniki, ki svinjajo sistem bolj kot kratke vožnje. Naprimer manjša puščanja olja v sistemu, slabo dihtanje kolektorja in vse to potem lamba narobe pokaže in tudi izgorevanje ni pravilno, svinjanje sistema pa ogromno. Seveda na servisu lepo egr blindiranje in dpf v koš...vzork se navede "kratke fure" dejanske težave pa se ne odpravi ampak samo zaobide...
 
bluedot
Novinec
 
Prispevkov: 236
Pridružen: Ne jun 09, 2013 11:23 am

Re: Električni ali bencinar?

Napisal/-a bluedot Pe jan 21, 2022 12:06 pm

Fiatov hibrid je samo marketinška finta - toliko samo, da so se leta 2019 pridružili hibridni klapi in da delujejo bolj moderno. V bistvu ima 500ka samo ojačan alternator (mislim, da proizvede eno konjsko moč), ki občasno pomaga pri pospeševanju. Bistveno ne zmanjša porabe. Sem pa s porabo po lokalnih cestah kar zadovoljen. 4,2 l/100 se mi zdi super.

Konkurenca ni nič boljša glede porabe.
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: Električni ali bencinar?

Napisal/-a VW T4 Pe jan 21, 2022 12:25 pm

Hvala za to tehnološko pojasnilo ;)
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Električni ali bencinar?

Napisal/-a mrtwelvetrees Pe jan 21, 2022 12:36 pm

Sam jaz Fiata nebi vzel, to je taka slaba kvaliteta, na podnu, po garancji se bo začelo vse kvarit. Razen če avto misliš imeti do 5 let pol pa prodat.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
bluedot
Novinec
 
Prispevkov: 236
Pridružen: Ne jun 09, 2013 11:23 am

Re: Električni ali bencinar?

Napisal/-a bluedot Pe jan 21, 2022 12:40 pm

Vem, da ni vrhunec kvalitete. Šli smo v riziko. :) Sicer pa je že problem s trdo stopalko za zavoro pred prižigom motorja (brez, da bi jo sam napumpal s pritiskom ali dvema). Na servisu trdijo, da je normalno (čeprav, prve 4 mesece ni bilo tako) - zdaj čakam uraden odgovor od Fiata, šel pa bom tudi na drugi uraden servis.
 
Uporabniški avatar
berlonso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1129
Pridružen: Po nov 05, 2007 9:18 pm

Re: Električni ali bencinar?

Napisal/-a berlonso Pe jan 21, 2022 5:12 pm

Gledal sem nekaj časa za Fiati 500 in nisem zasledil, da bi bile z njimi kakšne velike težave. Pri (vseh) Italijanih mislim da je najbolj problem plastika v notranjosti... kar je škoda, ker zelo pokvari 1.vtis o avtu.
Drugače je mehanika precej preverjena in ne bi smelo biti nekih težav... to z zavoro pa zgleda je tovarniška napaka, če se je tako hitro pokazalo, bom spremljal tu gor koliko je fer uradna mreža.
Cena fičota pa je seveda višja, ker se plača videz... poglejte za rabljenimi, dobiš za enak znesek (isti letnik, kilometri) že kakšno Astro. Ampak fičo je fičo in štorija zase, vprašajte svoje lepše polovice :lol:
Mi to težje razumemo.
 
bluedot
Novinec
 
Prispevkov: 236
Pridružen: Ne jun 09, 2013 11:23 am

Re: Električni ali bencinar?

Napisal/-a bluedot Pe jan 21, 2022 5:18 pm

Res je, to ni bil logičen nakup, ampak čustven. :) Tako, kot moja Alfa.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Električni ali bencinar?

Napisal/-a xxl Pe jan 21, 2022 6:13 pm

mrtwelvetrees je napisal/-a:Sam jaz Fiata nebi vzel, to je taka slaba kvaliteta, na podnu, po garancji se bo začelo vse kvarit. Razen če avto misliš imeti do 5 let pol pa prodat.

Daj ne kvasi bedarije, prosim te lepo :roll: Imam izkušnje z Italijani, še posebej z Alfami in tudi Fiati od tasta. ;)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Električni ali bencinar?

Napisal/-a xxl Pe jan 21, 2022 6:17 pm

bluedot je napisal/-a:Fiatov hibrid je samo marketinška finta - toliko samo, da so se leta 2019 pridružili hibridni klapi in da delujejo bolj moderno. V bistvu ima 500ka samo ojačan alternator (mislim, da proizvede eno konjsko moč), ki občasno pomaga pri pospeševanju. Bistveno ne zmanjša porabe. Sem pa s porabo po lokalnih cestah kar zadovoljen. 4,2 l/100 se mi zdi super.

Konkurenca ni nič boljša glede porabe.

Temu se reče mild hybid. 4,2, oziroma še manj, porabi moj 1500kg, 184 KM hybrid. :) Po mestu pa cca 5, me zanima kateri podoben dizel ali bencinar to zmore? Pustimo ac, saj so pripombe letele o mestni in primestni vožnji.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
bluedot
Novinec
 
Prispevkov: 236
Pridružen: Ne jun 09, 2013 11:23 am

Re: Električni ali bencinar?

Napisal/-a bluedot Pe jan 21, 2022 6:30 pm

Jaz sem mislil na konkurenco od Fiata 500. Kolikor vem, ima tudi Toyota Aygo samo mild-hybrid verzijo. Hibrid ali plug-in hibrid mislim, da nima noben v tej klasi.
 
Uporabniški avatar
berlonso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1129
Pridružen: Po nov 05, 2007 9:18 pm

Re: Električni ali bencinar?

Napisal/-a berlonso Pe jan 21, 2022 9:32 pm

bluedot je napisal/-a:Res je, to ni bil logičen nakup, ampak čustven. :) Tako, kot moja Alfa.


Stelvio in Fiat 500... tako kombinacijo (še raje Giulia) bi si želel videt tudi na mojem dvorišču, res dober (lep) izbor :bow
Srečne kilometre!
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Električni ali bencinar?

Napisal/-a sašo5 Pe jan 21, 2022 10:13 pm

ob taki jajcasti voznji je imel tudi puntič 1.2 71KM 4.8 do 5.5 lit. fantastičen osemventilski motor z ogromnim eco potencialom že desetletje nazaj, ampak Fiat je pač v zatonu in je taki kot je....diha na škrge....
 
boštjan_01
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 708
Pridružen: To avg 31, 2021 7:20 am

Re: Električni ali bencinar?

Napisal/-a boštjan_01 So jan 22, 2022 8:42 am

Sem imel Puntoja prve generacije. Okrog 5l porabe, to je bilo najmanj, avto je imel okrog 750kg in zelo dobre ocene na krash testih v svojem segmentu. Skoraj 30 let razlike :shock:
Sicer je pri lahkih hibridih zmotno razmišljanje, da si naredil kaj za okolje, sploh če ni priključni hibrid. Okolju bolj prijazno je predelava na plin, pa še cenejše te pride.
Amak z plinom se ne moreš hvaliti :)
Ne vem od kod vam takšne ideje da dizli niso za krajše mestne vožnje. So pa manj primerni, je velika razlika. Sicer bencinar ali dizel, če oba ustrezata okoljskim standardom, sta oba enako (ne)prijazna do okolja. To so samo razni miti v glavah in da moraš slediti trendom.

lp
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: meganer in 42 gostov