Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
vinny
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 76
Pridružen: To sep 20, 2011 9:46 am

Nakup Renault Clio 2

Napisal/-a vinny Če avg 26, 2021 9:35 pm

Zdravo,

kupujem omenjeno vozilo, renault clio 2, letnik od 2004 do 2006, gledam samo bencinarje.

Zakaj nakup omenjenega vozila? Služba blizu doma, na leto naredim max 5000 km ali pa še to ne in majhni stroški vzdrževanja. Glavni razlog je pa tudi ta, da trenutno šparam denar za novejši avto, ker se trenutno še ne mislim zakreditirat.

Zdaj me pa zanimajo plusi in minusi. Sem si tudi že na spletu nekaj malega prebral o avtu. Tisti, ki pa ste že vozili cliota mi boste pa še lažje iz prve roke svetovali kako in kaj.
Za danes toliko, jutri bom pa še nalimal povezave avtov, katere sem mislil iti pogledat.

Hvala za pomoc.

Lp
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Nakup Renault Clio 2

Napisal/-a limas Če avg 26, 2021 10:05 pm

Minusov dejansko ni. Kakšna tuljava.
Išči najbolj ohranjenega in redno servisiranega. Pa čim manj lastnikov.
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1060
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: Nakup Renault Clio 2

Napisal/-a D12J12 Pe avg 27, 2021 4:43 am

Moj predlog 1.2 16V 75 km, svetovna mašina za moje pojme. Minus je pa masa v zadnji luči, abs ring rad poči drugo je pa ok, to so bile "večje" napake pri našem cliotu. Olje je elf 5w-40 tako, da je redno servisiranje tam okoli 50€.
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: Nakup Renault Clio 2

Napisal/-a VW T4 Pe avg 27, 2021 7:12 am

Se strinjam 12. 16V, neproblematična mašina, to kar dela in dela 8)
 
Uporabniški avatar
Blinder
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3784
Pridružen: Pe avg 08, 2003 9:40 pm
Kraj: Obala

Re: Nakup Renault Clio 2

Napisal/-a Blinder Pe avg 27, 2021 9:30 am

Sem fant redkih besed. Govori vec moja desna noga.
 
Uporabniški avatar
vinny
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 76
Pridružen: To sep 20, 2011 9:46 am

Re: Nakup Renault Clio 2

Napisal/-a vinny Pe avg 27, 2021 10:02 am

Hvala za mnenja upam da jih bo še več. Glede ohranjenosti se vidi, da so nekateri lepo ohranjeni za ta letnik, gledam pa seveda 1.2 16v kot ste mi že sami svetovali. Jih je kar veliko bencinarjev s to mašino kot sem opazil.
Zanima me kaj je razlika med modeli storia, billabong, expression, extreme, dynamique, authentique? Verjetno se razlikujejo med sabo po opremi? Če kdo kaj več ve, kateri model se še najbolj splača vzeti. Zanima me še koliko je sploh realna cena teh cliotov? Ker se cene med sabo kar razlikujejo, prodajajo se od 600€ pa do 1500€.

Lp
 
Uporabniški avatar
vinny
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 76
Pridružen: To sep 20, 2011 9:46 am

Re: Nakup Renault Clio 2

Napisal/-a vinny Pe avg 27, 2021 10:06 am



Hvala sem si tudi že prebral in je kar dosti zanimivih informacij.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Nakup Renault Clio 2

Napisal/-a limas Pe avg 27, 2021 10:16 am

Billabong in extreme sta iz zadnje generacije in imata boljšo opremo. Clio II so prenehali izdelovati l. 2005, v NM pa so nadaljevali s tem modelom, pod imenom Storia do 2012. Storia je bila v dveh opremah: Expression in Dynamique. Zakaj razlika v ceni? Zaradi različnih letnikov, kanede.
 
Uporabniški avatar
Blinder
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3784
Pridružen: Pe avg 08, 2003 9:40 pm
Kraj: Obala

Re: Nakup Renault Clio 2

Napisal/-a Blinder Pe avg 27, 2021 11:07 am

limas je napisal/-a:Zakaj razlika v ceni? Zaradi različnih letnikov, kanede.


Letnik vpliva bolj malo pri taki starosti.
Sem fant redkih besed. Govori vec moja desna noga.
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: Nakup Renault Clio 2

Napisal/-a VW T4 Pe avg 27, 2021 11:21 am

Seveda, avto letnik 2000 in 2008, nima kaj bit razlike v ceni...
 
Uporabniški avatar
Blinder
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3784
Pridružen: Pe avg 08, 2003 9:40 pm
Kraj: Obala

Re: Nakup Renault Clio 2

Napisal/-a Blinder Pe avg 27, 2021 1:01 pm

A ste vsi postali imbecili? Če je tip napisal, letnik 2004 do 2006.
Sem fant redkih besed. Govori vec moja desna noga.
 
Uporabniški avatar
berlonso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1125
Pridružen: Po nov 05, 2007 9:18 pm

Re: Nakup Renault Clio 2

Napisal/-a berlonso Pe avg 27, 2021 2:01 pm

Kot je limas napisal, Clio storia je zacela, ko je nastop zacel Clio III. Ostalo so samo stopnje opreme. Svetoval bi Dynamique, ki ima airbag (mislim da 4x), servo, elektro sipe, rocna klima, dajinsko zaklepanje, skratka vse "nujno". Poleg tega ima kar dobre sedeze, z dobro bocno oporo (niso to ne sportni ne komfortni, a precej boljsi kot v nizjih opremah). Sem si lastil Clio II, letnik 2002 1.2 16V Dynamique.

Sicer ta motor ne potegne, ma še vedno se da skurit gume v 8000km (in to z dobro optiko :lol: ) kjer je želja je moč 8)
V primerjavi z 206 in Saxo-jem je precej bolj stabilen na cesti. (Primerjava primerljivih modelov, ki sem jih v tistih letih sprobal).
Napake:
- 2x odpovedal glavni racunalnik, 1. v garanciji, 2. cez enih 5 let in je bilo popravilo mislim da 450€ z nekim reprogramiranjem (znak je bil ta, da se ni dalo izklopit 4 zmigavcev, samo z snetjem varovalke), od takrat se to ni ponovilo
- 1x tuljava in kabli ter zajla ročne
- odpustil se je del stropa letos julija
- zacel piti olje v zadnjih 2 letih, cca 1l v 1 letu in 10000km. Pod pokrovom olja, ko je hladno opazena smetana, sumim na kondenz, ker poleti tega ni, zaenkrat dolivam, nisem iskal vzroka napake

Ga imamo od novega in še sedaj je pri hisi, se menjujejo samo lastniki.
Drugace zelo hvalezen avto, zgoraj napisane vse tezave v 19 :shock: letih.
Sedaj malenkost rje pri koloteku zadnje leve gume, kolone, vrata in ostalo brez rje.

Če so kakšna vprašanja, kar na dan z njimi.
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Nakup Renault Clio 2

Napisal/-a ojnica So avg 28, 2021 9:04 am

Sem vozil 1.2 58km, 1.2 16v 75km (tega sedaj) in 1.4 8v 75km. Moj nasledji nakup bo vrjetno spet clio 2
Rade crkujejo tuljave, strošek 40-50-60 evrov. Kak kolesni ležaj zadaj, na enem mi je puščala notranja pečka za gretje in je smrdel po antifriz v kabini, končniki in kugla na roki so bli na vseh treh menjani. Zavore so itak menjajo pri vseh.
Sklopke nisem menjal pr nobenmu ta sedaj ima 272.000km, bivši s 58km 303.000km pri prodaji, dobil za njega 280 evrov l.2004. Ventile se pri 8 ventilci nastavljajo, če motor spušča glasne zvoke. Senzor nad menjalnikom treba spucat, senzor za hitrost je crknil pri 1.4.
Drugač najmanj stroškov imam s tem 1.2 16v se pozna da so ga vozil po avtocesti.Na 1.2 58km sem vložil kar nekaj dnarja sploh menjava zadnji silenov....takrat če bi vedel bi avto prodal s to okvaro in kupil druzga..
Vsi trije seveda predelani na plin.
 
Uporabniški avatar
vinny
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 76
Pridružen: To sep 20, 2011 9:46 am

Re: Nakup Renault Clio 2

Napisal/-a vinny So avg 28, 2021 9:08 am

berlonso je napisal/-a:Kot je limas napisal, Clio storia je zacela, ko je nastop zacel Clio III. Ostalo so samo stopnje opreme. Svetoval bi Dynamique, ki ima airbag (mislim da 4x), servo, elektro sipe, rocna klima, dajinsko zaklepanje, skratka vse "nujno". Poleg tega ima kar dobre sedeze, z dobro bocno oporo (niso to ne sportni ne komfortni, a precej boljsi kot v nizjih opremah). Sem si lastil Clio II, letnik 2002 1.2 16V Dynamique.

Sicer ta motor ne potegne, ma še vedno se da skurit gume v 8000km (in to z dobro optiko :lol: ) kjer je želja je moč 8)
V primerjavi z 206 in Saxo-jem je precej bolj stabilen na cesti. (Primerjava primerljivih modelov, ki sem jih v tistih letih sprobal).
Napake:
- 2x odpovedal glavni racunalnik, 1. v garanciji, 2. cez enih 5 let in je bilo popravilo mislim da 450€ z nekim reprogramiranjem (znak je bil ta, da se ni dalo izklopit 4 zmigavcev, samo z snetjem varovalke), od takrat se to ni ponovilo
- 1x tuljava in kabli ter zajla ročne
- odpustil se je del stropa letos julija
- zacel piti olje v zadnjih 2 letih, cca 1l v 1 letu in 10000km. Pod pokrovom olja, ko je hladno opazena smetana, sumim na kondenz, ker poleti tega ni, zaenkrat dolivam, nisem iskal vzroka napake

Ga imamo od novega in še sedaj je pri hisi, se menjujejo samo lastniki.
Drugace zelo hvalezen avto, zgoraj napisane vse tezave v 19 :shock: letih.
Sedaj malenkost rje pri koloteku zadnje leve gume, kolone, vrata in ostalo brez rje.

Če so kakšna vprašanja, kar na dan z njimi.


Ej hvala za tako izčrpen odgovor oziroma mnenje, mi bo kar dosti pomagal pri odločitvi. Se pravi da v teh letih se clio te generacije še kar dobro drži na cesti. :) Mi je všeč tudi to, da so stroški servisa majhni, pa da je avto kar vzdržljiv, seveda pa leta naredijo svoje. Če prav razumem dynamique je top oprema? Ker kakor gledam pri oglasih ima večina napisane podobne reference kot za dynamique, čeprav so drugi modeli. Recimo največ sem zasledil modelov extreme, ki ima tudi dosti opreme.
Nisem zahteven glede opreme, glavno da je klima pa da je udoben avto. Pa tud nimam visokih pričakovanj, upam samo da mi uspe dobiti kakšnega dobro ohranjenega, da ne bo v zadnjih izdihljajih. :)
 
Uporabniški avatar
vinny
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 76
Pridružen: To sep 20, 2011 9:46 am

Re: Nakup Renault Clio 2

Napisal/-a vinny So avg 28, 2021 9:28 am

ojnica je napisal/-a:Sem vozil 1.2 58km, 1.2 16v 75km (tega sedaj) in 1.4 8v 75km. Moj nasledji nakup bo vrjetno spet clio 2
Rade crkujejo tuljave, strošek 40-50-60 evrov. Kak kolesni ležaj zadaj, na enem mi je puščala notranja pečka za gretje in je smrdel po antifriz v kabini, končniki in kugla na roki so bli na vseh treh menjani. Zavore so itak menjajo pri vseh.
Sklopke nisem menjal pr nobenmu ta sedaj ima 272.000km, bivši s 58km 303.000km pri prodaji, dobil za njega 280 evrov l.2004. Ventile se pri 8 ventilci nastavljajo, če motor spušča glasne zvoke. Senzor nad menjalnikom treba spucat, senzor za hitrost je crknil pri 1.4.
Drugač najmanj stroškov imam s tem 1.2 16v se pozna da so ga vozil po avtocesti.Na 1.2 58km sem vložil kar nekaj dnarja sploh menjava zadnji silenov....takrat če bi vedel bi avto prodal s to okvaro in kupil druzga..
Vsi trije seveda predelani na plin.


Vidim vas je kar dosti takih, ki ste zadovoljni z 1.2 16v mašino. Glede na to, da si imel tri cliote, kateri se ti je pa zdel še najbolj poskočen oziroma, kater je imel dobre pospeške? Iz drugih mnenj kot sem jih dobil ima 1.2 16v dobre pospeške glede na zmogljivost.
Kilometrov imaš pa veliko prevoženih, jaz tiste ki gledam imajo vsi okol 200k ali pa malo čez 200k pa nevem a je to realno zdaj ali je prevrteno nazaj.
 
Uporabniški avatar
berlonso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1125
Pridružen: Po nov 05, 2007 9:18 pm

Re: Nakup Renault Clio 2

Napisal/-a berlonso So avg 28, 2021 9:34 am

Aja, pozabil omeniti kolesne lezaje, mislim da so bili vsi 4 menjani, original jih je kar hitro pojedlo (ce se ne motim pred 100.000km) ter končniki in sponi volana (se to smatra kot potrošni?).
Leta 2002 so bile opreme Authentique, expression, dinamique in sport, slednji samo z 1.6 motorjem, tako da takrat je bil dinamique najvisji paket. Kasneje so prisle Billabong, extreme in podobne, katerih pa ne poznam ker se takrat nisem zanimal.
Če nanj natakneš kakšne 15, 16 col gume, vsaj 195 širine ter malenkost spustiš, je avto zame še vedno "kulski" na izgled, kljub temu da je oblika 20 let stara. Je mel prijatelj takega črnega, takrat je bil Clio II kar priljubljen med metalci, seveda črn s kako belo nalepko :lol:

Pospeškov žal res nima dobrih, imeli doma od novega tudi Clio I, 1.2 60km (tisti pa razen pumpe bencina v garanciji je bil res kot tank). Vglavnem kar se občutka moči tiče, razlike res minimalne. Ko vklopiš klimo pa je še kak kolesar ala Roglič izziv ob ovinkasti cesti oops ampak tako je pri vseh teh malih avtih z malim atmosferskim motorjem. Če iščeš pospeške, bo treba pogledati druge motorje.
 
MORDOR
Novinec
 
Prispevkov: 174
Pridružen: To maj 19, 2009 10:19 am

Re: Nakup Renault Clio 2

Napisal/-a MORDOR So avg 28, 2021 10:40 am

Moraš pa nekaj vedeti. Clio 2 je eden izmed avtomobilov katerega ob hitri menjavi smeri ali rahlem zapetju ob pločnik takoj obrneš na streho. Jaz tega sprva nisem vrjel. A je bilo veliko primerov po Evropi. No potem se je pa še moji ženi zgodilo. Hvala bogu brez posledic za ženo.
Življenje ni praznik,ampak delovni dan!
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Nakup Renault Clio 2

Napisal/-a limas So avg 28, 2021 11:17 am

Noben verodostojen podatek ne potrjuje tvoje trditve, da se clio II rad obrne na streho. So kakšni podatki za losov test?
Glede dotika robnika pa je možno vsak avto z lahkoto obrniti na streho.
Brez zamere, ampak, če bi moja žena obračala avte na streho zaradi robnikov, bi ji odvzel vozniško ad acta.
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 961
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: Nakup Renault Clio 2

Napisal/-a matejxx So avg 28, 2021 11:27 am

MORDOR je napisal/-a:Moraš pa nekaj vedeti. Clio 2 je eden izmed avtomobilov katerega ob hitri menjavi smeri ali rahlem zapetju ob pločnik takoj obrneš na streho. Jaz tega sprva nisem vrjel. A je bilo veliko primerov po Evropi. No potem se je pa še moji ženi zgodilo. Hvala bogu brez posledic za ženo.


Kje si pa prebral to bedarijo? Pa clio je eden boljših malčkov za vozit in če lahko cliota hitro obrneš na streho, kaj je šele pri drugih znamkah. Prav tako je odličen za vožnjo po snegu. S tem avtom sem pa res prišel kamor sem želel.
 
MORDOR
Novinec
 
Prispevkov: 174
Pridružen: To maj 19, 2009 10:19 am

Re: Nakup Renault Clio 2

Napisal/-a MORDOR So avg 28, 2021 11:27 am

Vidim da si pameten kot radio. Malo poguglaj preveri podatke pa boš dojel. In ne vsak avto ne ne obrne z lahkoto na streho.
Življenje ni praznik,ampak delovni dan!
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 24 gostov