Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 827
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Nov srednji razred ali rabljen višji premium razred

Napisal/-a Kristjan123 Če sep 02, 2021 2:50 pm

Ni fora v tem, da če voziš premium moraš avtomatično odkartat par k eur na servisu lahko ja lahko pa ne...

Pač ko pride kar pride plačaš in gremo dalje.... ne pa "živet v strahu" koliko stane posamezen del za avto in kakšen je % verjetnosti da crkne...

Bi te presenetilo koliko lastnikov premium vozil povprašuje pri lokalnem vulkanizerju za rabljene gume al pa doživi pred infarktno stanje, ko posveti kaka lučka. In potem ko se pogovarjaš s takimi ljudmi vse super. Zame je en klinc super če delaš vse prej napisano...

Pač neki podobnega kot, da se usedeš v top shit gostilno pa razmišljaš kako bi lahko doma ceneje jedel potem pa naročiš neki manjšega bolj poceni . V lokalni piceriji pa teh težav nimaš zanimivo...

No vidiš nekateri pa nimajo teh težav in sploh ne pomislijo, da je kje ceneje pač zdaj so tam in toliko je kot je... Enako velja za avte

Še enkrat ni fora koliko imaš na TRR ampak koliko ti ni problem zapravit za avto!
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1371
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Nov srednji razred ali rabljen višji premium razred

Napisal/-a thunderbolt Če sep 02, 2021 3:37 pm

Avtor teme je to zadnje ze razcistil, vi pa ga stalno prepricujete kak strel v koleno je to. Kot sem ze napisal: danes je golf avtomatik takoj 30 jurjev in res moras bit nor, da bi to nabavil, ker avto tega ni vreden. Po drugi strani pa za tak denar dobis dobro leto staro bmw trojko z dvoletno garancijo za enak denar. Ima kak kos opreme manj, pelje se in narejena je pa 10x bolje. 2017, ko sva z zeno kupila novega passata, precej lepo opremljenega, je bil 29 jurjev, danes za enakega pod 34 nimas kaj praskat. Za slabih 36 jurjev pa dobis NOVEGA odlicno opremljenega V60.

In ne menjaj avtorja teme s tistimi, ki nabavijo zvozen premium zato da se vidi, sami so pa na minimalcu. Taki bi imeli tezave z vzdrzevanjem vsakega avta.

Pa tista je tudi bosa: ce nimas za nov premium, potem tudi rabljenega ne kupuj. Kolega je vzel 10 mesecev stari e klaso z 19k km in mercedesovo dvoletno Junge Sterne garancijo za 34 jurjev, cena novega pa je bila 64 jurjev MPC. Bil bi kr*ten, ce bi kupil novo.

Drug kolega je pa vzel novi mazdo3, ker je pac zanesljiv avto, in je do 180k km pomenjal pol avta, potem so pa se sobe sle. Strosek obnove je bil pa enak kot za kolegovo e klaso.
 
MadIggy
Novinec
 
Prispevkov: 263
Pridružen: Sr feb 04, 2009 8:57 pm

Re: Nov srednji razred ali rabljen višji premium razred

Napisal/-a MadIggy Če sep 02, 2021 3:53 pm

Zadnja leta preživim glavni dopust v Grčiji in južnije ter veliko kilometrov naredim z rentanimi budget avtomobili iz tega dela sveta ala Peugeot 301 itd. Vedno manj smisla vidim v kupovanju nekih evropskih "premium" vozil, vsaj za povprečno kilometrino. Se mi zdi že moja Octavia predraga in v bistvu z leti počasi znižujem delež razpoložljivega dohodka, ki ga namenim za avtomobile. Tako, da bi avtorju predlagal, da kupi avto ki mu bo skozi življrnsko dobo prinesel najnižje stroške lastništva in hkrati še zadovoljil minimalne zahteve.
 
mavrica
Novinec
 
Prispevkov: 394
Pridružen: Ne nov 13, 2011 3:36 pm

Re: Nov srednji razred ali rabljen višji premium razred

Napisal/-a mavrica Pe sep 03, 2021 3:49 pm

@Madlggy Pametno!

Že Jurček ve, da če ne moreš imeti novega S ali E, si pač umisliš novi opremljen A.
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 961
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: Nov srednji razred ali rabljen višji premium razred

Napisal/-a matejxx Pe sep 03, 2021 3:56 pm

Zakaj bi pa moral imeti novega, če pa lahko kupiš rabljenega?
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1094
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Nov srednji razred ali rabljen višji premium razred

Napisal/-a cc09 Pe sep 03, 2021 8:21 pm

. Kolega je vzel 10 mesecev stari e klaso z 19k km in mercedesovo dvoletno Junge Sterne garancijo za 34 jurjev, cena novega pa je bila 64 jurjev MPC. Bil bi kr*ten, ce bi kupil novo

k****n je tist, ki misli, da je kdo plačal tistega mercedesa 64 jurjev.
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1371
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Nov srednji razred ali rabljen višji premium razred

Napisal/-a thunderbolt Pe sep 03, 2021 9:32 pm

:D Resno? Od celega posta si se zapicil v to samoumevno malenkost? :lol: Se ne slepim, da je bilo to namenjeno meni. Sem zraven jasno napisal, da gre za MPC (kar pri avtu po mojem se nikoli noben ni placal), zdaj a si to spregledal, ali samo prcas, ali pa sam spadas v to tvojo kategorijo.
 
bluesman
Novinec
 
Prispevkov: 172
Pridružen: Ne jun 01, 2003 8:52 am

Re: Nov srednji razred ali rabljen višji premium razred

Napisal/-a bluesman So sep 04, 2021 5:06 pm

Evo glih podpisal za volvota V90 D4 awd summum+ nekaj dodatne opreme, letnik 2018, prevoženih 80.000, volvo selekt + 2 leti zlatega jamstva.

Sedel sem tudi v bmw 520d, vendar kot sem že napisal, mi norveški dizajn zelo paše, avto mi je tudi zelo lep. BMW je bil zelo impresiven, na koncu sem se odločil kot sem se.

Upam, da bom zadovoljen in da bom na cilj prihajal manj utrujen. :D
 
Uporabniški avatar
Godward
Uporabnik
 
Prispevkov: 1378
Pridružen: So maj 05, 2007 11:16 am

Re: Nov srednji razred ali rabljen višji premium razred

Napisal/-a Godward So sep 04, 2021 6:08 pm

Švedski dizajn*
Renault 5 Campus 1.1/1.4 1992 - prodano
Renault Laguna 1.8 16V 2000 Fairway - prodano
Volvo S80 D5 2003 - prodano
Volvo S60 D5 2010 Summum avt.
Slika
 
JG2
Novinec
 
Prispevkov: 214
Pridružen: Po avg 01, 2011 8:58 pm

Re: Nov srednji razred ali rabljen višji premium razred

Napisal/-a JG2 So sep 04, 2021 6:19 pm

Bravo, ne bo ti žal. Sam sem na istem vprašanju kot ti, saj sem avgusta vplačal avans za novega Volva samo so začeli prestavljati dobavo tako da se lahko zgodi da bom tudi sam mogel poseči po kaj dve/tri leta staremu ampak večjemu Volvu.
 
bluesman
Novinec
 
Prispevkov: 172
Pridružen: Ne jun 01, 2003 8:52 am

Re: Nov srednji razred ali rabljen višji premium razred

Napisal/-a bluesman Ne sep 05, 2021 7:33 am

Saj so tudi meni "pomagali", sicer na vw v avtohiši na ptuju. :D Sem prišel vprašat za novega passata (informativno) in me je kar hitro zavrnil z "najprej je treba vedeti, da se na avto čaka 2 leti"... to je bilo namesto dober dan... :?

Potem pa sem pokazal na arteona SB v salonu in vprašal, če je ta tudi že prodan... In je rekel, da ne... in to je bilo to. Je nadaljeval delo za računalnikom, čeprav sem šel odpret prtljažnik, se vsedel vanj... Očitno nisem bil dobro oblečen in je ocenil, da nisem prava stranka za njih... :roll:

Na Volvu so se precej bolj potrudili :D
 
Sriple Tix
Novinec
 
Prispevkov: 267
Pridružen: Pe feb 10, 2006 2:16 pm

Re: Nov srednji razred ali rabljen višji premium razred

Napisal/-a Sriple Tix Ne sep 05, 2021 8:29 am

Mi je poznano.
Enkrat pri kupovanju BMW motocikla, ko sem, zaradi odnosa prodajalca, potem pristal na Yamahi in pri kupovanju Mazde6, ko me je, najbrz gazdin sine, odgnal k Hondi :)
 
krimič
Novinec
 
Prispevkov: 351
Pridružen: Pe okt 09, 2009 6:40 pm

Re: Nov srednji razred ali rabljen višji premium razred

Napisal/-a krimič Po sep 06, 2021 8:35 am

bluesman je napisal/-a:Saj so tudi meni "pomagali", sicer na vw v avtohiši na ptuju. :D Sem prišel vprašat za novega passata (informativno) in me je kar hitro zavrnil z "najprej je treba vedeti, da se na avto čaka 2 leti"... to je bilo namesto dober dan... :?

Potem pa sem pokazal na arteona SB v salonu in vprašal, če je ta tudi že prodan... In je rekel, da ne... in to je bilo to. Je nadaljeval delo za računalnikom, čeprav sem šel odpret prtljažnik, se vsedel vanj... Očitno nisem bil dobro oblečen in je ocenil, da nisem prava stranka za njih... :roll:

Na Volvu so se precej bolj potrudili :D


Tudi jaz sem na Ptuju dozivel enako situacijo. Pa ne letos, ko so res cakalne dobe. Ocitno sem bil tudi jaz narobe oblecen in premlad za nakup novega avtomobila.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Nov srednji razred ali rabljen višji premium razred

Napisal/-a limas Po sep 06, 2021 8:48 am

Glede dobavnih rokov bi samo opozoril, da se bodo nerazumno daljšali, ker se sesuvajo dobavne verige. Ne gre samo za opevane polprevodnike, ampak za vse, vključno s transportom iz Azije. Kot kaže namerno sesuvajo globalno ekonomijo.
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: Nov srednji razred ali rabljen višji premium razred

Napisal/-a uros11 Po sep 06, 2021 8:54 am

Naročil VW marca, dobava september. Napoved je bila, da se bo čakalo 1 leto. Morda se je kaj popravilo glede dobavnih verig.
 
kseb
Novinec
 
Prispevkov: 396
Pridružen: Sr sep 11, 2013 2:24 pm

Re: Nov srednji razred ali rabljen višji premium razred

Napisal/-a kseb Po sep 06, 2021 11:05 am

limas je napisal/-a:.....Kot kaže namerno sesuvajo globalno ekonomijo.

Res je veliko tega zadnje čase. Skoraj preveč za neka naključja.
Mogoče kakšno razmišljanje zakaj pa? In pa kdo?
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah
 
kseb
Novinec
 
Prispevkov: 396
Pridružen: Sr sep 11, 2013 2:24 pm

Re: Nov srednji razred ali rabljen višji premium razred

Napisal/-a kseb Po sep 06, 2021 2:32 pm

esem:
Prav. Malo me je odneslo.
 
bluesman
Novinec
 
Prispevkov: 172
Pridružen: Ne jun 01, 2003 8:52 am

Re: Nov srednji razred ali rabljen višji premium razred

Napisal/-a bluesman Sr sep 08, 2021 10:00 am

Da še sam sebi odgovorim na vprašanje ali je razlika v vožnji po parih dneh:

Absolutno. Dejansko se čuti, da je avto razred višje. Izoliranost kabine je občutno boljša, občutek za volanom tudi, sedeži so precej boljši.

Občutek varnosti je tudi zelo dober. Hkrati pa se pri vodljivosti ne čuti, da vozim 5 m dolg avto.

Najbolj sem bil skeptičen za avtomatski menjalnik, ki ga največ kritizirajo (predvsem ker "premisli" najprej pri kickdown-u). Vendar sam nisem športni voznik in me to ne moti. Vzamem v zakup in se pripravim vnaprej pri prehitevanju.

Pilot assist je nadgradnja aktivnemu tempomatu in lane assistu v passatu, vendar me ni prepričal, ker za moj občutek prepozno korigira smer v ovinkih. Aktivni tempomat deluje bp, 190 KM je dovolj zame, AWD pa bomo preizkusili ob večjem dežju ali pozimi na snegu :D
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1371
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Nov srednji razred ali rabljen višji premium razred

Napisal/-a thunderbolt Sr sep 08, 2021 10:09 am

Super, da si zadovoljen, naj ti dolgo in brez tezav sluzil! Si pa eden redkih, ki zgodbi o kupovanju da epilog, kar je pohvalno!

Lahko ze kaj poves o porabi (primerjalno s passatom)?
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 27 gostov