Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
BlackT
Novinec
 
Prispevkov: 112
Pridružen: Sr sep 26, 2007 6:32 pm

Re: Nov srednji razred ali rabljen višji premium razred

Napisal/-a BlackT Po avg 30, 2021 2:55 pm

Bmw3 bo verjetno premajhen za voziček in ostalo kramo. Glede na to, da imaš sedaj passata (da ne bo kdo o fičo časih), na manjše je težko it.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Nov srednji razred ali rabljen višji premium razred

Napisal/-a DePalmo Po avg 30, 2021 4:50 pm

emozul je napisal/-a:Je pa tukaj še eno vprašanje. Kaj bo z dizli čez 5 let? Sam ne vem, če bi si upal kupiti dozla, ker je vprašanje kako ga boš sploh prodal, če bo elektrika na vrhuncu, dizel in bencin pa ekstremno draga.

Slabe štiri leta nazaj sem kupoval nov avto in so ravno tako strašili kok je dizel slaba izbira in da kmalu ne bomo mogli več v mestna središča, da bojo dajatve in gorivo cenovno zelo narasla, da bojo samo še električni avti na cesti in da se ne bomo mogli znebit dizlov razen če se ga bo prodalo na balkan za drobiž. No, vmes so še v Nemčiji odprli par mestnih središč za dizle (katere so predhodno zaprli), danes smo pa točno tam kjer smo bili štiri leta nazaj. Pa sem takrat zelo resno tuhtal o turbo bencinarju, ampak je takrat odločitev bila prava. Sicer se je vmes spremenila trasa kjer se avto vozi in bi v sedanjih pogojih bil boljši turbo bencinar, ampak tudi dizel ni za odpis.

Tako da če relacije ustrezajo dizlu, potem se kupi dizla. Zakaj bi samega sebe tunkal v drek in kupil nekaj kar nočeš?
 
mavrica
Novinec
 
Prispevkov: 394
Pridružen: Ne nov 13, 2011 3:36 pm

Re: Nov srednji razred ali rabljen višji premium razred

Napisal/-a mavrica Po avg 30, 2021 6:03 pm

Nov avto je nov. Pri premium razredu so servisi ubijalski. Sploh če crkne elektronika in je potrebno menjati celotna armaturka. Če je denar na lagerju za servise, potem je MB E zanimiv voz.

Dtugače pa če se direktorji podjetij vozijo s passati, navsezadnje tudi direktor policije, potem ne vidim razloga zakaj ne bi bil dober za vas.
 
Uporabniški avatar
McLaren
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3277
Pridružen: To jul 29, 2003 1:19 pm
Kraj: Cela EU

Re: Nov srednji razred ali rabljen višji premium razred

Napisal/-a McLaren Po avg 30, 2021 9:27 pm

Kera logika lol
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: Nov srednji razred ali rabljen višji premium razred

Napisal/-a VW T4 To avg 31, 2021 6:40 am

To pa je strokovna diagnostika; crkne elektronika in je treba menjat celotno armaturno :?:
In tud sicer, servisi niso nič posebno dražji, poanta je v tem, da za nek omejen budget, se dobi premium avto, ki je že nekoliko bolj zvožen in ga zato pač čakajo večji servisni posegi (ki jih je pa potreben vsak avto pri določeni kilometrini).
Omenjen voziček gre tudi v bmw3, je pa res da je pritljažnik manjši ob pasata. Ampak, nima smisla zdej definirat avta okrog tega vozička, ki ga boš imel max še eno leto (če ima otrok zdej pol leta, ga boš mel še največ eno leto, pa še to lahko imaš namesto glavnega vozička not kar en marela voziček, ki ne zasede nič, toliko za silo, ker otrok po enem letu itak hodi...).

Moje mnenje; če imaš keš za nov srednji avto, bi se jaz odločil za to. Sam pa veš, kaj ti dejansko želiš ;)
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Nov srednji razred ali rabljen višji premium razred

Napisal/-a Firediver To avg 31, 2021 8:03 am

Malo neugoden čas kupovati avto, ker je novega ali skoraj novega škoda za vse peripetije pri potovanju z majhnim otrokom.

Bolj se nagibam k temu, da mora biti avto praktičen, tudi z ozirom lažjega čiščenja otroškega bruhanja in podobnih zadev.

Kasneje, ko otroci prerastejo to začetno fazo, je lažje kupiti kaj bolj limuzinskega in s tem bolj "nepraktičnega".
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: Nov srednji razred ali rabljen višji premium razred

Napisal/-a VW T4 To avg 31, 2021 9:03 am

škoda je samo lepe punce same spat ;)
To je bolj odvisno kakšen tip si, ali ti je stvari škoda ali ne... Če ti je hudo za vsako stvar, boš imel problem tudi z rabljenim avtom.
Jaz naprimer sem kupil novega in hočem da meni služi. To ne pomeni, da se avto zanemarja, ampak mi je pa prav vseeno, če se otrok skozla...sej mamo vodni sesavc, vse vn potegne :) (ok, pri otrocih ravno neke svetle alkantare ne bi jemal...) Tako da ja, jst mam nov avto, pa dva majhna otroka in psa v prtljažniku, meni avto služi, zato sem ga pa kupil 8)
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1371
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Nov srednji razred ali rabljen višji premium razred

Napisal/-a thunderbolt To avg 31, 2021 9:55 am

Debata gre v 3 krasne, kot po navadi. Pri omenjenih rabljenih dobis 2 leti fabrske, novemu avtu enakovredne garancije, kar je vrh glave. Redni servis: pri passatu z njihovim oljem na 15k bi bil 180€, na prigotu je kolega dal za E-ja 280€, s tem da je servis naceloma na 30k km. Za ostale stroske ne vem, ker jih ni bilo.
Glede na to, da gre se vse za aktualne modele,pojdi po salonih, primerjaj,testiraj in se odloci.
 
hnoda
Novinec
 
Prispevkov: 203
Pridružen: Sr maj 27, 2009 12:21 pm

Re: Nov srednji razred ali rabljen višji premium razred

Napisal/-a hnoda To avg 31, 2021 4:28 pm

To, da sta tisti dve leti dodatne garancije pri rabljenih enakovredni tovarniški za tehnično brezhibnost močno dvomim. Že to, da sta kao nek srebrni in zlati paket pove, da ni isti obseg jamstva. Bog obvaruj, da bi imeli na spletni strani povezavo do pogojev. To so v praksi lahko zelo različne stvari tudi za drage dele.
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1371
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Nov srednji razred ali rabljen višji premium razred

Napisal/-a thunderbolt To avg 31, 2021 5:14 pm

Pa zakaj nekaj pisete, ce pojma nimate?
 
mavrica
Novinec
 
Prispevkov: 394
Pridružen: Ne nov 13, 2011 3:36 pm

Re: Nov srednji razred ali rabljen višji premium razred

Napisal/-a mavrica To avg 31, 2021 5:58 pm

Seveda nimajo pojma.
 
bluesman
Novinec
 
Prispevkov: 172
Pridružen: Ne jun 01, 2003 8:52 am

Re: Nov srednji razred ali rabljen višji premium razred

Napisal/-a bluesman To avg 31, 2021 7:34 pm

Saj je jasno, da je passsat čisto ok avto (kar nekaj ljudi si ga niti ne more privoščiti). Dejstvo je, da bom v avtu preživel kar nekaj časa dnevno pa tudi čez vikend smo precej mobilni. Avto imam tudi jaz za to da meni služi in ne obratno.

Torej se bolj nagibam k višjem premium razredu, ker je pač en razred višje od trenutnega, da se dobro počutim na cesti. Isti avto ne bi kupoval, ker tako zelo ni nujno menjati obstoječega. Dražji servis za 100 € si tudi lahko privoščim.

Še vedno pa me privlači Volvo V90. Od zunaj mi je odličen, notranji minimalizem mi tudi ugaja.

Nekaj jih je tudi na voljo. Gledam minimalno D4, najraje pa bi imel D5, čeprav berem in gledam po youtubu, da neke velike razlike v vožnji ni. Na običajnih cestah ne divjam, na avtocesti pa mogoče tja do 160 km/h če je AC prazna (vem vem... ni po omejitvah).
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1060
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: Nov srednji razred ali rabljen višji premium razred

Napisal/-a D12J12 Sr sep 01, 2021 3:28 am

Saj je jasno, da je passsat čisto ok avto (kar nekaj ljudi si ga niti ne more privoščiti).
Zakaj je bilo to potrebno napisati? :roll:
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Nov srednji razred ali rabljen višji premium razred

Napisal/-a Firediver Sr sep 01, 2021 6:54 am

Avto, ki ga ne more imeti vsak, ima "boljši" pedigre, je bolj "high" klasa za izbrance, ki ne more biti čisto vsak...pa koliko ste stari, da tega ne veste?
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: Nov srednji razred ali rabljen višji premium razred

Napisal/-a VW T4 Sr sep 01, 2021 7:39 am

No ja, za voznika mercedesa je pa passat prav navaden delavski avto 8)
Mislim, da se je avtor le nerodno izrazil in ni imel povzdigovanja. Pač res je passat (če kupiš novega) že kar konkreten voz in tudi cenovno si ga z povprečno plačo niti ne moreš privoščit.
 
mavrica
Novinec
 
Prispevkov: 394
Pridružen: Ne nov 13, 2011 3:36 pm

Re: Nov srednji razred ali rabljen višji premium razred

Napisal/-a mavrica Sr sep 01, 2021 1:11 pm

Uuu, privoščim ti najboljši avto. A pičlih 100 EUR razlike v rednem servisu naj ti ne bo merilo.

Pisal sem že, da je sodelavcu crknil osrednji zaslon z radijem in navigacijo na Peugeot 3008 in je bila cena menjave na servusu 1500 eur (10% vrednost avtomobila).

Na mojem najbolj prodajnem (4 leta starem) vozilu ni bilo kontakta. Ker sem redno servisiral vozilo, mi ga je asistenca brezplačno potegnila na prvi servis Porsche Koper. Tam je serviser odšel v pisarno in se vrnil z naročilnico v znesku 1.400 EUR. Povedal je, da se je pokvarila ključavnica za branje ključa, ki je vezana na prikazovalnik, ter da je le to potrebno zamenjati v celoti. Na koncu sem avto potegnil na moj uradni servis, ki je zamenjal le nek delček. Ne predstavljam si, da bi mi kakšen tak del odpove na MB, kjer je veliko manj servisov, navsezadnje tudi manj vozil in verjetno tudi brez neoriginalnih delov. Tu se potem pokažejo lepote vzdrževanja v vsej svoji razsežnosti. Pa ne mi rečt, da je MB nepokvarljiv.
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1156
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: Nov srednji razred ali rabljen višji premium razred

Napisal/-a meganer Sr sep 01, 2021 5:29 pm

Žlahtnik ima E klaso vredno ene 2000 ...... Popravilo je pa 4200 na predračunu.


Tako da se popolnoma strinjam z predhodnikom. Ni servis samo olje in filtri.
 
Uporabniški avatar
Tattoo-
Uporabnik
 
Prispevkov: 1318
Pridružen: Če dec 16, 2004 10:33 pm
Kraj: Circuit de la Sarthe

Re: Nov srednji razred ali rabljen višji premium razred

Napisal/-a Tattoo- Če sep 02, 2021 7:28 am

cc09 je napisal/-a:Če ti je nov premium predrag, ti je tudi rabljen. V smislu predrag, da tolk nočeš dat, ne nujno da nimaš.

Dejansko najboljši odgovor...
There are only three sports: bull fighting, car racing and mountain climbing. The rest are mere games! - Ernest Hemingway
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 827
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Nov srednji razred ali rabljen višji premium razred

Napisal/-a Kristjan123 Če sep 02, 2021 11:11 am

+1
Imel bi premium rad bi pa low budget stroske lastnistva. Ne gre to skupaj...
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1371
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Nov srednji razred ali rabljen višji premium razred

Napisal/-a thunderbolt Če sep 02, 2021 12:40 pm

Pa kdo govori o tem? Dejstvo pa je, da se stroske lastnistva takega avta (pre)napihuje. Ne vem zakaj folk, ki je apriori proti rabljenim avtomobilom sploh pise v take teme? Vasi odgovori so ze itak vnaprej jasni in zato ne prispevate nicesar k pomoci avtorju teme, kar pa je pravzaprav smisel.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Majestic-12 [Bot] in 28 gostov