Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
bluesman
Novinec
 
Prispevkov: 172
Pridružen: Ne jun 01, 2003 8:52 am

Re: Nov srednji razred ali rabljen višji premium razred

Napisal/-a bluesman Sr sep 08, 2021 10:26 am

Danes grem v Portorož, jutri na štajerko in potem nazaj. Poročam, ko bodo podatki malo bolj kredibilni.

Poraba na prvi pogled pa bo do 2 l višja. Tam od 6 do 7 l (zmerna relacijska vožnja).

Pa pozabil sem napisati še besedo o zavarovanju: gre za premium vozilo zato naj vsak pričakuje tudi temu primerno zavarovanje, še posebej če se vzame lilzing in se avto kasko zavaruje. Kot verjetno veste se zavarovalna premija gleda na novo vozilo ne na 3 leta rabljeno (čeprav v primeru totalke potem ne dobite novo vrednost vozila :evil: ). Stroški zavarovanja so za 130 % višji.
Passat malce pod 400 € (delni kasko + premium asistenca + AO plus)
Volvo 1130 € (polni kasko)
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1060
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: Nov srednji razred ali rabljen višji premium razred

Napisal/-a D12J12 Sr sep 08, 2021 4:37 pm

In koliko popusta? Mazda 3 plačal 804€ in 999€ popusta ( lansko leto).
 
Uporabniški avatar
Godward
Uporabnik
 
Prispevkov: 1378
Pridružen: So maj 05, 2007 11:16 am

Re: Nov srednji razred ali rabljen višji premium razred

Napisal/-a Godward Sr sep 08, 2021 9:23 pm

Ne razumem najbolj kaj te moti pri menjalniku glede prehitevanja. Saj imas sport mode za prehitevanje?
Renault 5 Campus 1.1/1.4 1992 - prodano
Renault Laguna 1.8 16V 2000 Fairway - prodano
Volvo S80 D5 2003 - prodano
Volvo S60 D5 2010 Summum avt.
Slika
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1094
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Nov srednji razred ali rabljen višji premium razred

Napisal/-a cc09 Če sep 09, 2021 7:09 am

Če moraš prestavljat pred vsakim prehitevanjem, potem to zame ni "avtomatski" menjalnik.
 
BlackT
Novinec
 
Prispevkov: 112
Pridružen: Sr sep 26, 2007 6:32 pm

Re: Nov srednji razred ali rabljen višji premium razred

Napisal/-a BlackT Če sep 09, 2021 7:53 am

Godward je napisal/-a:Ne razumem najbolj kaj te moti pri menjalniku glede prehitevanja. Saj imas sport mode za prehitevanje?


Dejstvo je, da če je prej vozil DSG (ker je imel passata) potem ta menjalnik grozno počasen.
 
Uporabniški avatar
Pecho
Novinec
 
Prispevkov: 128
Pridružen: Ne avg 03, 2003 10:30 am
Kraj: Veleje Veleje

Re: Nov srednji razred ali rabljen višji premium razred

Napisal/-a Pecho Če sep 09, 2021 9:40 am

No ja, grozno počasen je pretiravanje. Je počasnejši ampak v praksi je razlika komaj opazna. V vsakem primeru imam raje ta menjalnik v Volvu kot DSG. Noben od teh pa ne dosega ZF 8 stopenjskih avtomatov ali pa MB 9G-tronica.
 
Uporabniški avatar
jack86
Uporabnik
 
Prispevkov: 1265
Pridružen: Ne feb 24, 2008 8:01 pm
Kraj: Dolenjska

Re: Nov srednji razred ali rabljen višji premium razred

Napisal/-a jack86 Če sep 09, 2021 10:49 am

Čestitke za nakup!

Tudi sam se zaradi naraščaja (3. otrok) odločam po večjem avtu. Folk mi tupi razne sharane, tourane, s-max, berlingote...
Na koncu imam v ožjem izboru starejši V60 ali za malo več € V90. Verjetno bo V90, do takrat se bom pa še brez večjih prostorskih težav vozil z 9-3.

Kako si zadovoljen z opremo? Jaz gledam R-Design (več opreme, sploh pa 1.a sedeži! :D )
Menjalnik je OK?
Nekaj sem enkrat nekje slišal o hibah pr 2.0 4 valjnem dizlu, si kje zasledil o tem?

So kakšni ostali potencialni škrati na teh avtih, ki bi jih bilo dobro preveriti pred nakupom?

Ja, prodajalci...
Se mi zdi, da se prodajalčevi odnosi odražajo glede na povprečne stranke s katerimi imajo opravka.
Večina jih je v k...cu. :D
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: Nov srednji razred ali rabljen višji premium razred

Napisal/-a VW T4 Če sep 09, 2021 12:00 pm

Z razlogom dobivaš takšne predloge. V kolikor so še vsi otroci v otroških sedežih, moraš imet možnost imet na zadnji klopi tri stolčke. Zelo malo sodobnih limuzin ima to možnost. Če pa že, so stolčki zelo natlačeni, skoraj nemogoče je, da bi starejši otrok npr. sam zlezel v stol in zapel pas, itd...
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Nov srednji razred ali rabljen višji premium razred

Napisal/-a Firediver Če sep 09, 2021 12:41 pm

Izgleda da uporabnost ni na visokem mestu pri izbiri vozila, kar je neobičajno za tako veliko mlado družino.
Se pa da potrpet s še tako nepraktičnim vozilom. Ampak čemu?
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
jack86
Uporabnik
 
Prispevkov: 1265
Pridružen: Ne feb 24, 2008 8:01 pm
Kraj: Dolenjska

Re: Nov srednji razred ali rabljen višji premium razred

Napisal/-a jack86 Če sep 09, 2021 12:49 pm

Ker se bova 97% vozila samo jaz in sovoznik. Med otroci je toliko razlike, da bodo starejša uporabljala v naslednjih dveh letih "jahače". Avto kupujem za naslednjih 10 let.
Se splača zato enoprostorca? za 2 tedna na leto na dopust?

Ne rabite me prepričvat, "da kupšiš pralni stroj in ga moraš nekako domov spravit".
To je že odločeno, enoprostorec ne in pika.
Če bi ostala na 2, je bil alternativa rang bmw 4 gran coupe, ali A5 sportback.

:D
 
novinec1980
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 62
Pridružen: Ne jan 22, 2017 7:07 pm

Re: Nov srednji razred ali rabljen višji premium razred

Napisal/-a novinec1980 Če sep 09, 2021 1:07 pm

Pri prvih dveh otrocih je bil družinski avto karavan, pri tretjem pa sem kupil še enoprostorca in sicer Tourana 2.0 tdi dsg. Vsakodnevna opravila postanejo bistveno lažja. Praktičnost takega avta se sploh ne more primerjati s karavanom.

lp
 
Uporabniški avatar
jack86
Uporabnik
 
Prispevkov: 1265
Pridružen: Ne feb 24, 2008 8:01 pm
Kraj: Dolenjska

Re: Nov srednji razred ali rabljen višji premium razred

Napisal/-a jack86 Če sep 09, 2021 1:30 pm

Tema je o V90 in tu so šeenkrat moja vprašanja avtorju teme:
jack86 je napisal/-a:Čestitke za nakup!


Kako si zadovoljen z opremo? Jaz gledam R-Design (več opreme, sploh pa 1.a sedeži! :D )
Menjalnik je OK?
Nekaj sem enkrat nekje slišal o hibah pr 2.0 4 valjnem dizlu, si kje zasledil o tem?

So kakšni ostali potencialni škrati na teh avtih, ki bi jih bilo dobro preveriti pred nakupom?



Ne obremenjujte se zame, kako se bom vozil v takem avtu z otroci in pika. Ta tema ni predmet te debate.
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1371
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Nov srednji razred ali rabljen višji premium razred

Napisal/-a thunderbolt Če sep 09, 2021 1:42 pm

Jack86, te popolnoma razumem, sicer pri enem tudi sam hecam zeno za a5 :-) Tudi jaz ne bi nikoli imel enoprostorca, res pa potem s tremi otroki postanes omejen. Kolega ima 2. generaciji staro BMW5, pa tudi 3 otroke - pravi, da se je treba znajti, pa gre.
 
Uporabniški avatar
ironmaiden
Novinec
 
Prispevkov: 353
Pridružen: Pe avg 17, 2007 7:51 pm

Re: Nov srednji razred ali rabljen višji premium razred

Napisal/-a ironmaiden Če sep 09, 2021 4:07 pm

jack86

Ko boš kupil avto, nam povej katerega enoprostorca si kupil :mrgreen:
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1156
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: Nov srednji razred ali rabljen višji premium razred

Napisal/-a meganer Če sep 09, 2021 4:34 pm

Pri 2 otrcih šel iz karavana na Grand senika.


Ko dan pa noč ... ter nazaj na "tla" ne grem več.
MOGOČE bi povohal kak alltrack, scout, croscauntry, .... ampak močno dvomim.


Da bi delal vsak dan po 200km + .... Pa bi pogledal tud kaj nižje sedečega.
 
Uporabniški avatar
Godward
Uporabnik
 
Prispevkov: 1378
Pridružen: So maj 05, 2007 11:16 am

Re: Nov srednji razred ali rabljen višji premium razred

Napisal/-a Godward Če sep 09, 2021 9:18 pm

No, ja, sem vozil DSGja in tisti zamik preden speljes ni ravno za pohvalit. Sicer se zaradi DC ne moreta primerjati, no ne moreta se niti po zanesljivosti. Kickdowna osebno ne uporabljam veliko, bolj mi pase sport mode. Sem pa gledal da ti novejsi vec nimajo oznake S, je torej sploh se ta opcija?
Renault 5 Campus 1.1/1.4 1992 - prodano
Renault Laguna 1.8 16V 2000 Fairway - prodano
Volvo S80 D5 2003 - prodano
Volvo S60 D5 2010 Summum avt.
Slika
 
Uporabniški avatar
jack86
Uporabnik
 
Prispevkov: 1265
Pridružen: Ne feb 24, 2008 8:01 pm
Kraj: Dolenjska

Re: Nov srednji razred ali rabljen višji premium razred

Napisal/-a jack86 Pe sep 10, 2021 6:04 am

meganer je napisal/-a:Pri 2 otrcih šel iz karavana na Grand senika.


Ko dan pa noč ... ter nazaj na "tla" ne grem več.
MOGOČE bi povohal kak alltrack, scout, croscauntry, .... ampak močno dvomim.


Da bi delal vsak dan po 200km + .... Pa bi pogledal tud kaj nižje sedečega.


Saj to. Dnevno delam 150-200 km, vrtec in solo imam cez cesto, enkrat na let morje (pa se to bo verjetno camper), pozimi pa par dni smucanja. Za vmes pa kaksen enodnevni izlet in to je to glede druzinske uporabe avta.

Je bil v izboru tudi xc90, ampak realno ne verjamem, da se mi izplaca tako kravo fotrat.
 
bluesman
Novinec
 
Prispevkov: 172
Pridružen: Ne jun 01, 2003 8:52 am

Re: Nov srednji razred ali rabljen višji premium razred

Napisal/-a bluesman Pe sep 10, 2021 7:13 pm

jack86 je napisal/-a:Tema je o V90 in tu so šeenkrat moja vprašanja avtorju teme:
jack86 je napisal/-a:Čestitke za nakup!


Kako si zadovoljen z opremo? Jaz gledam R-Design (več opreme, sploh pa 1.a sedeži! :D )
Menjalnik je OK?
Nekaj sem enkrat nekje slišal o hibah pr 2.0 4 valjnem dizlu, si kje zasledil o tem?

So kakšni ostali potencialni škrati na teh avtih, ki bi jih bilo dobro preveriti pred nakupom?



Ne obremenjujte se zame, kako se bom vozil v takem avtu z otroci in pika. Ta tema ni predmet te debate.



Zdravo,
sem bil odsoten. Da odgovorim:
Moj ima opremo momentum + nekaj dodatkov (keyless go, odpiranje/zapiranje prtljažnika z nogo, vzratna kamera). Zelo zadovljen, hotel sem imeti kamero, ker je avto dolg 5 m pa je dobro imeti, keyless go pa je htela žena, ker smo imeli v preteklosti scenica. :D, odpiranje prtljažnika z nogo pa (ne boš verjel) naredi avto najbolj premium pri sosedih :lol: Nekaj sem bral, da je R-design trši. Jaz sem bolj za konfort zato so mi moja 17" platišča dovolj.

Menjalnik je drugačen od DSG-ja, drugačen občutek pri vožnji, ne prestavlja tako hitro, po drugi strani pa tudi ne cuka pri speljevanju. v treh dneh sem šel 2X iz štajerske v portorož. Če avto presenetiš s kickdown-om potrebuje sekundo da premisli, če uporabljaš tempomat ali pilot assist je super. Še enkrat, to prav gotovo ni avto za divjati, tu verjetno kak 530d ali 540i potem :)

Za enkrat nimam težav, en "poznavalec" je omenjal da volvo ni več volvo odkar so jih kupili kitajci.

Edina stvar ki sem jo opazil da oba ključa malce štrajkata. Nisem še uspel menjati baterije, po moje je to. Drugih napak za enkrat ni videti. Avto je odličen za potovati. Sedeži so vrhunski, moj ima tudi integrirana booster sedeža na zadnji klopi tako da je tudi to en plus.

Pa da še odgovorim za vprašanje glede popusta pri zavarovanju: polni kasko brez bonusa je krepko čez 2000 € jaz imam polni popust in sem dal polovico tega zneska. Mi je kolega preverjal pri vseh zavarovalnicah in so cene zelo podobne, čeprav ima ena zavarovalnica max 45 % popusta, druga pa 60 %. Cena pa ista. Zdaj pa bodi pameten če si lahko :lol:
 
mavrica
Novinec
 
Prispevkov: 394
Pridružen: Ne nov 13, 2011 3:36 pm

Re: Nov srednji razred ali rabljen višji premium razred

Napisal/-a mavrica So sep 11, 2021 7:42 am

Bravo za V90!! Sicer pa pri premium vozilu ne gledaš na stroške kot je dražje zavarovanje, servise itd. Najbolj smešno da lastniki Caravelle oz. Multivanov jokajo, ker ni vinjeta za osebno vozilo. Torej za pičlih 110 eur na leto.

Glede treh otrok, je pa Superb dober za 3 isofix sedeže ali Touran. Prvega če bi vsak dan drajsal po AC nad 100/200 km+, Tourana pa za mestno in primestno vožnjo.
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: Nov srednji razred ali rabljen višji premium razred

Napisal/-a Renault VG So sep 11, 2021 4:23 pm

Godward je napisal/-a:No, ja, sem vozil DSGja in tisti zamik preden speljes ni ravno za pohvalit. Sicer se zaradi DC ne moreta primerjati, no ne moreta se niti po zanesljivosti. Kickdowna osebno ne uporabljam veliko, bolj mi pase sport mode. Sem pa gledal da ti novejsi vec nimajo oznake S, je torej sploh se ta opcija?

Kater menjalnik pa je to sploh? AISIN ali je kaj drugega?
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 23 gostov