Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Nakup avtomobila do 10.000€

Napisal/-a limas To avg 16, 2022 1:47 pm

Ne kupuj motorjev z direktnim vbrizgom, ker boš verjetno ti tisti lastnik, ki bo imel težave z nabiranjem ogljika na ventilih.
Francoza ne bi, ampak C4 v izvedbi 1.6 16v je kar dober avto.
Glede zanesljivosti pa izbiraj med Toyoto auris/corolla 1.6, Hondo civic 1.8 in Mico lancerjem 1.6.
Ne razmišljaj o rabljenem dizlu ali turbo mlinčku.
 
Ključ17
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 25
Pridružen: Po apr 04, 2022 5:55 pm

Re: Nakup avtomobila do 10.000€

Napisal/-a Ključ17 To avg 16, 2022 2:02 pm

Če iščeš zanesljivost, potem Japonec z atmosferskim bencinskim motorjem, po domače, brez turbine. Karkoli od Toyote z 1.6 ali 1.8 valvematic motorjem, Honda Civic 1.8, tudi Mazda in Mitsubishi nista slaba izbira.

Novejših evropskih bencinarjev (razen 1.2 pri PSA in še par izjem v mestnih malčkih) brez turbine ni več. Sicer turbina sama po sebi ni problem, če je bil avto redno vdrževan in pravilno vožen. Je pa ena stvar več, ki se lahko pokvari, in če se pokvari, potegne s sabo kar lepe stroške.

Poleg tega je bilo kar nekaj konstrukcijskih failov pri turbobencinskih mlinčkih - Renault 1.2 TCe, prvi VW-jevi 1.4 TSI, porodne težave PSA-jevih 1.2 in 1.6 turbobencinarjev, in verjetno sem še kakšnega izpustil.
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1371
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Nakup avtomobila do 10.000€

Napisal/-a thunderbolt To avg 16, 2022 4:12 pm

Ni vse tako crno, kot nekateri prikazujejo. Se vedno je najbolje, da kupis redno servisiran avto, cim bolj preverjen. Noben, tudi pri novem avtu, ti ne more garantirat, da bos imel 5 let res mir. Rabis sreco. Sicer pa, ce gledas roomsterja, je to ze kar staro?? V tem primeru, je fajn upostevat nekaj priporocil o izogibanju dolocenih motorjev, novi so priblizno vsi tam tam. Danes 10 tisocakov za nakup rabljenega avta ni veliko. Bratranec je 15 let nazaj dobil 3 leta staro bmw 3 (uvozeno, ki mu je super sluzila) s 130k km za 13500€ :lol:
 
Gregz
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: To avg 16, 2022 7:34 am

Re: Nakup avtomobila do 10.000€

Napisal/-a Gregz To avg 16, 2022 6:40 pm

Ma Roomsterja sem en dan opazil na cesti in mi je pritegnil pozornost, pol sm pa šel še na avtonet pogledat po kolk so, pa sem videl da je v budgetu. Kaj več resercha nisem delal, tako da je še daleč od odločitve, da bi dejansko vzel Roomsterja :)
Zavedam se da dandanes ni več tolko izbire znotraj 10k€ budgeta za avto, ampak res ne mislim zapravljat preceč za avto oz. si trenutno sploh ne upam privoščit.

Sem bil pa prej pri mehaniku in tudi njega mal povprašal glede mnenja, pa mi je dal eno zanimivo mnenje glede japoncev. Rekel je, da vse lepo in prav, da res peljejo brez problemov čez 400k+ km, v večini primerov delajo kot urca, ampak ko gre/če gre kaj narobe, da je sama štala z njimi glede popravil. Manj rezervnih delov, manj jih je po odpadih, diagnostika je baje bolj tombola, medtem ko kak nemški/evropski avto, pa maš malo morje rezervnih delov in še dobro so "podokumentirani" glede popravil.

Res bo to bolj igra na srečo dobit nek pameten avto, že vidim :lol:
 
 
Uporabniški avatar
alexwell
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 649
Pridružen: Po dec 05, 2011 10:19 pm

Re: Nakup avtomobila do 10.000€

Napisal/-a alexwell To avg 16, 2022 10:33 pm

Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 27 gostov