Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
mihaing
Uporabnik
 
Prispevkov: 2870
Pridružen: To okt 21, 2008 9:24 am
Kraj: Slovenc

Re: Japonski avto do 23k

Napisal/-a mihaing Pe jan 07, 2022 8:36 am

Lahko dobim prosim link in telefonsko številko za Corrolo Hybrid 1.8 in enakovredno opremi Mazdi 3 za 23k€. Danes jo grem iskati in kot dokaz vmamem s seboj vsakega iz tega foruma, ko si vzame popoldne čas.

Iskrena hvala za pomoč. Ker moje oči pokažejo zneske krepko prkeo 30k €.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Japonski avto do 23k

Napisal/-a xxl Pe jan 07, 2022 8:52 am

Pa je kdo, do zdaj, omenjal stopnjo opreme? Seveda ni nujno, da so primerljivi po ceni in opremi, zato vsak jemlje svoj kriterij pri izbiri. Vsekakor Mazdi dodaj še samodejni menjalnik za primerjavo, pa polni hibrid prinese kakšna 2 tisočaka, a ne? ;)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1103
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Japonski avto do 23k

Napisal/-a cc09 Pe jan 07, 2022 9:25 am

mihaing je napisal/-a:Lahko dobim prosim link in telefonsko številko za Corrolo Hybrid 1.8 in enakovredno opremi Mazdi 3 za 23k€. Danes jo grem iskati in kot dokaz vmamem s seboj vsakega iz tega foruma, ko si vzame popoldne čas.

Iskrena hvala za pomoč. Ker moje oči pokažejo zneske krepko prkeo 30k €.

Ali obratno, če naložiš mazdo s tem kar ima korola za 30 jurjev, bo tudi mazda čez 30. Se pač moraš odločit kaj ti je (bolj) pomembno.
Če bi jaz hotel HB, bi sigurno vzel mazdo. Če rabiš karavana, mazde 3 itak ni. Limuzino pa itak malokdo vzame.
 
Zodd
Novinec
 
Prispevkov: 415
Pridružen: To okt 17, 2006 9:38 pm

Re: Japonski avto do 23k

Napisal/-a Zodd Pe jan 07, 2022 10:12 am

mihaing je napisal/-a:Lahko dobim prosim link in telefonsko številko za Corrolo Hybrid 1.8 in enakovredno opremi Mazdi 3 za 23k€. Danes jo grem iskati in kot dokaz vmamem s seboj vsakega iz tega foruma, ko si vzame popoldne čas.

Iskrena hvala za pomoč. Ker moje oči pokažejo zneske krepko prkeo 30k €.


ne pozabi da imaš pri toyoti 10letno garancijo....
pač voziš na uradni servis in to je to, zame je to ogromen plus... bejba je kupila 6 let star avto, za katerega sem preveril pri lovšetu in je še 4 leta v garnciji.... :) pod to se pa šteje komplet motor, menjalnik elektronika in tako :) ta dragi deli so pokriti


DO 10 LET JAMSTVA
TOYOTA RELAX

Sprostite se in si zagotovite do 10 let popolne brezskrbnosti z rednim servisiranjem v novem prilagodljivem programu vzdrževanja Toyota Relax!

Servisiranje pri pooblaščenem servisu Toyota pomeni, da bodo za vaš avtomobil skrbeli izkušeni in strokovno usposobljeni mehaniki, ki pri svojem delu uporabljajo izključno originalne rezervne dele.

Naročite se na servis in Toyota Relax program jamstva se bo podaljšal za dolžino enega servisnega intervala - vse dokler ne bo vaš avtomobil dosegel starosti 10 let oziroma bo imel 160.000 prevoženih kilometrov (kar nastopi prej).

Program jamstva Toyota Relax se lahko aktivira ob opravljenem rednem vzdrževanju in spoštovanju splošnih pogojev, kritje programa pa traja en servisni interval, kakršnega je proizvajalec predpisal za vaše vozilo. Program jamstva Toyota Relax se lahko obnovi in s tem ponovno aktivira ob vsakem predpisanem rednem vzdrževalnem posegu pri izbranem pooblaščenem servisnem partnerju Toyota in velja do naslednjega rednega vzdrževalnega intervala.
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1068
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: Japonski avto do 23k

Napisal/-a D12J12 Pe jan 07, 2022 3:08 pm

Odvisno kako vzameš, je plus 10 letna garancija, ampak to pomeni 10 letno servisiranje na pooblaščencu. 13 servisev pride 3747€ (2.0 hibrid), povprečje 290€ na servis. Če jih delaš več kot 15.000 letno je to skoraj 600€ na leto v 10 letih je to 6000€... je potrebno pred nakupom gledati na vse, ker 5 letna garancija in potem 5 let servisirati pod kozolcem prišpara 2000€.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Japonski avto do 23k

Napisal/-a xxl Pe jan 07, 2022 3:35 pm

Ja, odvisno kako vzameš, po drugi strani hibrid nima toliko možnosti okvar, kot klasični ICE ali TB. Ima CVT, ni anlasera, ni alternatora, ni sklopke, turba, interkulera...
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
tha_man
Uporabnik
 
Prispevkov: 1007
Pridružen: To nov 08, 2005 7:18 pm

Re: Japonski avto do 23k

Napisal/-a tha_man Pe jan 07, 2022 9:08 pm

Na kratko: Toyota je zanesljiva in varčna, Mazda je klasika z odlično notranjostjo in opremo, Honda je poskočna in prostorna. Hibrid vs atmosferc vs turbo.

Na daljše:
- za večinoma relacijske vožnje ali avtoceste bi osebno vzel Mazdo: super za po ovinkih, zelo tiha v notranjosti pri višjih hitrostih in možnost kvalitetnega (Bose) ozvočenja, kar mi je pomembno. Povprečna poraba 6-7.
- za večinoma mestne vožnje ali dosti stanja v kolonah/zastojih bi se odločil za Toyoto, ker je hibrid za tovrstno uporabo idelaen. Povprečna poraba med 4,5-5,5.
- Civic se mi kljub starosti še vedno zdi najboljši all-rounder, ampak se zanj ta moment ne bi odločil, ker bo zdaj-zdaj dobil naslednika in ker sem še vedno malce skeptičen zaradi težav, ki so jih imeli z 1.5 motorjem. Poraba podobno kot Mazda (ampak boljše performance).
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3582
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Japonski avto do 23k

Napisal/-a ban Pe jan 07, 2022 10:16 pm

Mene je pri mazdi 3 zmotil zelo majhen prtljažnik glede na velikost avta. Tudi preglednost nazaj je zaradi zajetnih c stebričkov slaba.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Japonski avto do 23k

Napisal/-a xxl So jan 08, 2022 12:44 am

tha_man, odlično napisano. Zdaj pa naj se vsak sam odloči, oziroma avtor teme. Več mu težko pomagamo.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
geronimo77
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 81
Pridružen: To maj 05, 2015 1:08 pm

Re: Japonski avto do 23k

Napisal/-a geronimo77 So jan 08, 2022 3:22 pm

tha_man je napisal/-a:Na kratko: Toyota je zanesljiva in varčna, Mazda je klasika z odlično notranjostjo in opremo, Honda je poskočna in prostorna. Hibrid vs atmosferc vs turbo.

Na daljše:
- za večinoma relacijske vožnje ali avtoceste bi osebno vzel Mazdo: super za po ovinkih, zelo tiha v notranjosti pri višjih hitrostih in možnost kvalitetnega (Bose) ozvočenja, kar mi je pomembno. Povprečna poraba 6-7.
- za večinoma mestne vožnje ali dosti stanja v kolonah/zastojih bi se odločil za Toyoto, ker je hibrid za tovrstno uporabo idelaen. Povprečna poraba med 4,5-5,5.
- Civic se mi kljub starosti še vedno zdi najboljši all-rounder, ampak se zanj ta moment ne bi odločil, ker bo zdaj-zdaj dobil naslednika in ker sem še vedno malce skeptičen zaradi težav, ki so jih imeli z 1.5 motorjem. Poraba podobno kot Mazda (ampak boljše performance).


Hvala vsem za mnenja.
Dokler ne bom poizkusil Mazde, ne bom vedel nič, tako da prvo opravim testno vožnjo z Mazdo in če bo tisti ta prav občutek, bom najbrž vzel Mazdo. Honda civic mi je všeč, vendar bi raje vzel novega, ki pride konec leta. Všeč mi je tudi novi HRV, ki pride baje januarja, vendar bo samo hibrid in ceno okoli 30k. Mogoč še to počakam, če me Mazda ne bo čisto prepričala.
Idealna bi bila kombinacija Mazde3 z hondinim 1.5 turbo motorjem :D
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2192
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Japonski avto do 23k

Napisal/-a limas So jan 08, 2022 3:28 pm

Poskusi še Toyoto corollo. So v različnih izvedenkah, limuzina pa ima - če se ne motim - samo atmosferske motorje.
Gre za enaki segment in v ničemer ni slabša od Mazde ali Honde.
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1068
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: Japonski avto do 23k

Napisal/-a D12J12 So jan 08, 2022 4:01 pm

Lansko leto je prišla tudi mazda3 turbo, ampak je očitno ne bomo videli :( . Je očitno samo za zahod, bi pa pasalo imeti 2.5 litrsko mašino in 4x4 :D .
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: Japonski avto do 23k

Napisal/-a Renault VG So jan 08, 2022 5:58 pm

Jaz čakam na odmero DMV za Mazdo 3 Skyactive-X. Glavni razlog za izbiro pri meni je bila oprema in notranjost. Res se prijetno počutim notri. Je pa res, da jaz drugih japoncev nisem gledal ampak sem gledal EU konkurenco. Honda je stara, pri Toyoti pa notranjosti ne morem preživet, plus motorja ni nobenega pametnega, samo 115 KM in pa hibrida, kjer si pa obsojen na ta depresivni CVT.
 
Uporabniški avatar
McLaren
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3281
Pridružen: To jul 29, 2003 1:19 pm
Kraj: Cela EU

Re: Japonski avto do 23k

Napisal/-a McLaren So jan 08, 2022 6:15 pm

D12J12 je napisal/-a:Lansko leto je prišla tudi mazda3 turbo, ampak je očitno ne bomo videli :( . Je očitno samo za zahod, bi pa pasalo imeti 2.5 litrsko mašino in 4x4 :D .


Jp! Ker oblika je res vrhunska in 250 konjev je lih prav za tak avto.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Japonski avto do 23k

Napisal/-a mrtwelvetrees So jan 08, 2022 6:20 pm

Sej ga lahko dobiš 2.5 turbo, v Nemčiji so ga sigurno že uvozili iz ZDA ;)
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
brett
Novinec
 
Prispevkov: 296
Pridružen: Če okt 02, 2008 11:38 am

Re: Japonski avto do 23k

Napisal/-a brett Ne jan 09, 2022 10:52 am

Sam imam CX-3 g120, letnik 2019. Res da je drug rang, zato bi se dotaknil le menjalnika in porabe.

1 Menjalnik ob zagonu zelo rad zaškrta, ko prestavljam navzgor. Dol bp. V šesto, ga je še po 3km vožnje od zagona, skorajda nemogoče spravit. Ko pa se segreje, pa vse teče kot po maslu. Na servisu vedno isti odgovori: v mejah normale, nič posebnega. Tako, da glede tega mi je bil moj VW golf VI veliko všečnejši!
2 Poraba: čez sezono 5,7L/100km, pozimi 5,9L/100km. Kar se mi zdi za tip vozila zelo dobro. Res pa, da se 95% časa držim omejitev hitrosti in veliko uporabljam tempomat.

Sedel 1x v Toyoti corolla (od bratovega tasta). Notranjost mi deluje ceneno, plastično in tisti velik ekran na sredini armature mi je bljak. Notranjost mi ima Mazda za rang in pol bolje in kvalitetneje izpeljano. Zunanjost pa mi je corolla lepša kot Mazda 3. Res pa je vse to subjektivni pogled.
 
mito3000
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: To feb 24, 2015 11:35 am

Re: Japonski avto do 23k

Napisal/-a mito3000 Ne jan 09, 2022 4:44 pm

Sem mislil da imam samo jaz probleme z menjalnikom pri Mazdi res pa da pri CX30. Tudi meni rad zaškrta iz prve v drugo. V peto ga je včasih zelo težko spravit. Ko je ogret je malo bolje ampak vseeno ne idealno. Porabo imam okoli 6,2 kar je za 186 KM mislim da zelo dobro.
Če bi še enkrat kupoval bi raje vzel Toyoto hybrid 2.0 ali pa ponovno Forda Focusa (zaradi turbo motorjev, ki so mi ljubši) čeprav imata notranjost po obliki žalost napram Mazdi. Ima pa vsaj Toyota manj čričkov kot Mazda, ki se množijo ko ščurki. Toyoto sem vozil parkrat in je za umirjeno vožnjo prijetna za vozit jasno predvsem na račun samodejnega menjalnika. Priganjanje pa ne pri Mazdi in ne pri Toyoti ni preveč prijetno saj so motorji leni, pri Toyoti se zaradi menjalnika še pošteno dere.
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Japonski avto do 23k

Napisal/-a emozul Ne jan 09, 2022 6:50 pm

To me pa res zanima kako voziš, da imaš tako porabo.
 
mito3000
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: To feb 24, 2015 11:35 am

Re: Japonski avto do 23k

Napisal/-a mito3000 Ne jan 09, 2022 8:03 pm

Vozim malo nad omejitvami, zelo malo po avtocesti. Ni nek problem doseci tako porabo s tem motorjem.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Japonski avto do 23k

Napisal/-a xxl Po jan 10, 2022 2:13 pm

Ne vem no, ok, Mazda ima res najboljše materijale v notranjosti, ampak, kaj ti to pomaga, če je polna cričkov, potem še menjalnik... Poraba je pač odvisna od marsikaterih dejavnikov, splošno razmerje preveriš lahko na spritmonitor in tam je razvidno, da je razlika, recimo, med 186 KM pri Mazdi CX 30 in 184 pri C-HR, slaba 2 litra.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 59 gostov