Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Patrik2255
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: So jan 08, 2022 10:18 pm

Nakup/menjava avta

Napisal/-a Patrik2255 Ne jan 09, 2022 12:41 pm

Pozdravljenj.
Nekej sem se s kolegom pogovarjal o nakupu novega avta in me zanima ce je to mozno ali sem samo jaz narobe razumel in kako je to dejansko v praksi.
Stevilke niso tocne in jih govorim na pamet ampak zato da lazje predstavim moj problem.

Torej:
Hocem kupiti nov avto ki stane tocno 20k
Polog je 20% se pravi 2000e potem se pa placuje obrok leasinga recimo 200e/mesec.

Ker hocem avto menjati na vsake 2 leti se odlocim tudi ta avto po dveh letih zamenjat(nocem, ampak govorim na primer)

Torej ta avto odnesem v avtohiso da ga ocenijo. Recimo da sem ga imel dve leti , nisem prevozil ful veliko in mi ga ocenijo na 15k.
V dveh letih leasinga sem odplacal 4800e(200€ x12 mesecev x 2 leti)+2000e pologa =6800e
Se pravi od 20k odstejem ze poravnanih 6800e in mi ostane 13200e leasinga za odplacat.

No in sedaj bi jaz vzel nov avto in bi pac dal starega njim v odkup. Dejansko ga ocenijo na 15k evrov, in to zadostuje za poplacilo leasinga in celo polog za novega(recimo spet 2k€)

Mene zanima zdej dejansko sledece, ce je to tko potem imas lahko realno ob pologu 2000e + 200e na mesec obrok vedno nov avto vsake 2 leti?
V dveh letih se vedno ne zgubis prevec vrednosti in ali je vedno tako ocenjen da odplacas leasing + da imas za polog za novega pri tej avtohisi.

Mogoce sem napisal bolj nerazumljivo, to pa zato ker se sam ne spoznam na to in govorim kolikor se spomnem.

Pa se primer: jaz bi kupil nov avto za 20k
Dam 2000 pologa in placujem 2 leti 200e na mesec za lizing
Po dveh dam auto ocenit, s tem kar mi oni ponudjo odplacam leasing in najbrs ostane dosti za polog in vzamem zopet popolnoma novo vozilo in to ponavljam celo zivljenje?
A sem kej spustil, kje so triki, varke?
Lp
 
luks104
Novinec
 
Prispevkov: 119
Pridružen: So mar 09, 2013 10:02 am

Re: Nakup/menjava avta

Napisal/-a luks104 Ne jan 09, 2022 1:13 pm

Polog 20% ob ceni 20000€, bi znašal 4000€. Potem izračun pride malo drugače.

Drugače pa se za tak način menjavanja avta največkrat koristi operativni leasing. V ZDA npr. je ta način zelo razširjen.
https://www.summit-leasing.si/pogosta-v ... ni-lizing/
 
HitriZajcek
Novinec
 
Prispevkov: 154
Pridružen: Ne dec 12, 2021 9:34 pm

Re: Nakup/menjava avta

Napisal/-a HitriZajcek Ne jan 09, 2022 1:14 pm

Izpustil si kako uro matematike v osnovni šoli če res verjameš da je 20% od 20K EUR enako 2K EUR :D

Sicer pa ja, ce bi vse tvoje predpostavke drzale, bi za 2K EUR pologa in 200 EUR na mesec (plus stroski) lahko imel dolgorocno najet relativno nov (0-2 leti) avto cenovnega razreda 20K. Ti je to vredno 200 EUR/mesec + nedostopnih 2K EUR pologa + tveganje da katerakoli od tvojih predpostavk ne drži, da avto zaradi okvare ali trka izgubi na vrednosti več kot si pričakoval itd.?

Za ilustracijo preden odgovoriš: približno toliko stanej dejanski dolgoročni najemi vozil, kjer je vsaj nekaj od omenjenih tveganj že prenešenih na najemodajalca.
 
atek
Novinec
 
Prispevkov: 128
Pridružen: Če jan 27, 2011 4:44 pm

Re: Nakup/menjava avta

Napisal/-a atek Po jan 10, 2022 5:57 pm

Če je avto 20 jurjev, je avansa (predplačila) minimalno 20%, kar znese 4 jurje.
Tudi leasing ni zastonj, minimalno 2 jurja, tako da ti ostane še za plačat 18 jurjev. Če boš od plačeval 5 let (60 mesecev) bo obrok 300€.
Tako boš v 2 letih plačal 4 jurje avansa in 24 obrokov (7.200€), skupaj 11.200€.
Malo na hitro skicirano, da boš lažje razumel.
Lp atek
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 54 gostov