Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
whitee
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 784
Pridružen: Pe nov 22, 2013 8:25 pm
Kraj: Kozje

Re: Nov avto do cca 20k?

Napisal/-a whitee Če feb 03, 2022 8:07 pm

Marsikdo nima niti 10k. Pa tudi če ima, recimo 20k na strani, je meni še vedno bolj logično nekaj od tega dat za polog, ostalo plačevati na obroke. Nikoli ne veš, kdaj pride kaka situacija (zdravje, obnovitev hiše itd), 20k pa ni lahko nabrati, seveda je tu govora o večini z povprečno plačo.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Nov avto do cca 20k?

Napisal/-a xxl Če feb 03, 2022 9:01 pm

Koliko zmoreš plačat za avto, ali kar koli drugega, je odvisno od veliko faktorjev. Mislim, da je to vsakemu jasno. Sam sem skozi življenje nekaj ustvaril, zato mogoče imam več, kot nekdo, kateri je šele začel, pa spet manj od nekoga drugega, celo mlajšega, ker je sposobnejši, ali je fajn dedoval. Ne se primerjat, pa ti bo lažje. Na nobenega konkretno ne mislim.
Torej, avto kupujem po zmožnostih, skozi življenje mi je bil vedno lažje dosegljiv, ampak, v bistvu, dlje kot nov "C" segment nisem prišel, niti nimam neke želje.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
pissdrunx
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 55
Pridružen: Pe dec 26, 2008 12:04 pm

Re: Nov avto do cca 20k?

Napisal/-a pissdrunx Pe feb 04, 2022 7:55 am

Ma nikol se nisem obremenjeval s tem, katerega segmenta avto vozim, sam da zadostuje mojim potrebam. Trenutno vozim outlanderja, pa dvomim, da se bom kaj manjvrednejšega počutli z manjšim avtom. Predvsem pa to, da bo šla toyota v garažo, kar outlander ne gre-je predolg in tako nebo v eno posrana od ptičev :D
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Nov avto do cca 20k?

Napisal/-a Firediver Pe feb 04, 2022 8:10 am

Ni potrebe po utemeljevanju smotrnosti nakupa. Smo si preveč različni, pa vsak ima svoj prav.
Star pregovor pravi, da je premožen tist, ki ima veliko pod palcem, bogat pa tist, ki je srečen s tistim, kar ima (kolikor pač ima).

Tako, da tisti, ki si izbere avto samo za dajanje vtisa svoje premožnosti ni niti premožen niti bogat. Je pa res malo takih, ki dejansko uporabljajo vse tisto, kar dražji/luksuzni avti ponudijo. Vseeno, kam ti bo 200+ konjev, če moraš upoštevati omejitve? Še speljati ne smeš preveč agresivno, ker obstaja kazen tudi za to.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
pissdrunx
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 55
Pridružen: Pe dec 26, 2008 12:04 pm

Re: Nov avto do cca 20k?

Napisal/-a pissdrunx Pe feb 04, 2022 9:24 am

S tem kako hiter je avto se pa še manj obremenjujem, dokler je dovolj hiter :D imam 1000ccm motor in rabiš kr 400+km avto da te navduši, ko enkrat voziš motor s 150 ali več konji :D
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Nov avto do cca 20k?

Napisal/-a xxl Pe feb 04, 2022 12:17 pm

Če neke stvari ali situacije v življenju želiš izkusiti, je fajn, da temu strmiš. Če sem želel izkusiti 4 sec do 100, sem si kupil motor, veliko ceneje je, zadevo preživel, prodal. Zdaj mi paše maxiskuter. Za avto gledam, da ima vsaj 10 do 100 in lep navor, končna me ne zanima (več) :D , pa da je zmerna poraba in zdajšnji vse to izpolnjuje.
Pa še tole, skozi leta tudi lahko spremeniš mnenje. Včasih sem obsojal tiste, kateri vse dajo na avto in gredo skozi življenje čez svoje zmožnosti. Sam sicer tega ne delam, ampak, to je lahko tisto, kar sem na začetku zapisal, izkusi kar si želiš. Kaj potem, če se zalomi? Prodaš, vrneš in greš naprej. Življenje je samo eno. Tukaj bi vseeno dodal, počni to kolikor toliko odgovorno, ne ogrožaj druge s svojimi odločitvami.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Medvedek11
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 18
Pridružen: To dec 28, 2021 9:02 pm

Re: Nov avto do cca 20k?

Napisal/-a Medvedek11 Pe feb 04, 2022 6:55 pm

Pissdrunx mi prosim napišeš kako si zadovoljen z outlanderjem? Letnik? Motor? Poraba? Izkušnje? Malo razmišljam da bi corollo dal ženi, njenega prodal sebi pa nekaj od terenca nabavil.
 
pissdrunx
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 55
Pridružen: Pe dec 26, 2008 12:04 pm

Re: Nov avto do cca 20k?

Napisal/-a pissdrunx Pe feb 04, 2022 8:59 pm

Otlander je 2016 letnik, 2.2 did automatik. Avto je super! Ni športno vozilo, ti v ovinkih hitro pove to sam, ampak prileze marsikam in pelu sm tudi 1600km v enmu dnevu brez problema. Res udoben avto. Ta ima še dva sedeža v prtljažniku, če je sila...dovolj za otroke, za odrasle pa mogoče tolk, da svoje pijane prijatle pelješ domov :) če pa podreš zadnje sedeže, pa dva 180+ osebka komot spita noter- raven prtljažnik.
Če kupuješ dizla kupi takega, ki je še v garanciji pa ti naj zamenjajo balanser odmične zamenjajo, al pa glej da je že zamenjano. Na AC mobil so kr kreteni, dobr vejo, da ma motor to napako, nebojo pa zrihtal, če jim neboš res težil. Šubelj Domžale je zakon servis, na AC ne odpeljem več, pa tudi približno ne. Pa puše na mostu zadaj ti pozimi škripajo...na ac mobil ti mal namažejo, pa je dobr za en tedn, Šubelj ti zamenja za uretanske in je to to. Od takrat ni več zaškripalo.
Servisi so dokaj dragi, ker gre v motor skor 9L olja, v menjalniku se pa na 80k menja, tudi dokaj drago, ampak pri Šubelju več kot pol ceneje kot na AC...no, zdej se pa že ponavljam :)
Kakorkoli, meni na žalost stoji zdej, ker delam od doma, bratu s kupom otrok bo pa zlo prav prišel. Poraba cca 8L, ne spremljam tako striktno, ampak ja magistrala ene 6, mesto ene 10, avtocesta pa cca 8, pa tudi povprečje je nekje tukaj.
Baje so ti phev hibridi kr kul, ga pa še nisem vozil.
 
HitriZajcek
Novinec
 
Prispevkov: 154
Pridružen: Ne dec 12, 2021 9:34 pm

Re: Nov avto do cca 20k?

Napisal/-a HitriZajcek Ne feb 06, 2022 1:26 pm

Če bi imel za višji obrok (dobrih 250 EUR namesto 120 EUR mesečno), to ne bila težava - kredit pa je takoj avto tvoj. Če je njim vreden 9000 EUR po petih letih, potem bi ti zanj dobil še več pa še izbiral bi lahko znamko naslednjega (konec koncev bi tudi lahko vzel še eno Toyoto če bi tako želel) in tudi trenutek, ko bi spet menjal ;)

(na 7 let bi bil pa obrok slabih 190 EUR)
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Nov avto do cca 20k?

Napisal/-a xxl Ne feb 06, 2022 3:16 pm

Ne, ni glih tako. Zakaj? Če ga prodaš za več, recimo 11 000 €, njim moraš izplačati 9 000 in greš po drugega z 2000 € v žepu. Če pa nadaljuješ pri Toyoti, ti za polog vzamejo tvoj avto v vrednosti 9 000 €. 9 000 proti 2000. Razumeš? Če ga prodaš za 11 000 in nadaljuješ pri njih, lahko položiš teh 11 000 €, drugače moraš vrniti teh dogovorjenih 9 000, če se pomisliš in greš drugam. ;)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
pissdrunx
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 55
Pridružen: Pe dec 26, 2008 12:04 pm

Re: Nov avto do cca 20k?

Napisal/-a pissdrunx Ne feb 06, 2022 6:40 pm

Ma nism tolk analitična oseba :) avto itak mislim met, dokler bo šou. Kredita pa nisem hotu jemat, ker kupujem hišo, in v primeru da bom rabil kredit nisem hotu zmanjšat moje kreditne sposobnosti, na kar leasing ne vpliva.
 
HitriZajcek
Novinec
 
Prispevkov: 154
Pridružen: Ne dec 12, 2021 9:34 pm

Re: Nov avto do cca 20k?

Napisal/-a HitriZajcek Ne feb 06, 2022 8:05 pm

@xxl: Narobe sva se razumela - moj point je bil da če bi ga plačal takoj v celoti (kredit), bi imel po petih letih recimo 11000, s katerimi bi lahko sel kamorkoli. Pri Toyoti bi v primeru, da bi uredili zadevo brez končnega plačila (torej da bi bil mesečni obrok višji - enakovreden kreditu) imel 9000, ki bi jih lahko porabil samo pri Toyoti.

@pissdrunx: Razumem, hvala za pojasnilo. Vseeno ostane point, da če bi leasing odplačal v celoti po petih letih (preko višjih mesečnih obrokov), bi lahko šel kamorkoli, pa že spet bi imel najbrž v žepu več kot 9000 od prodaje.

Vem, nima vsak človek neomejeno denarja da bi kar v nedogled višal mesečni obrok, ampak dodatnih 130 evrov na mesec ali pa biti priklenjen na eno znamko pod pogoji, ki si vsaj do neke mere neugodni (10+%) ... Pustiti jim neodplačan avto je itak najslabša opcija, če pa hočeš še nekaj imeti od njega pa je najbrž smortno v naprej malo razmislit.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Nov avto do cca 20k?

Napisal/-a xxl Ne feb 06, 2022 9:55 pm

Če pri Toyoti vzameš klasičen kredit ali lizing, lahko greš kamor hočeš po drugega.
Imaš več možnosti, izbereš tisto, katera tebi odgovarja. Jaz bi se odločil za takšno financiranje z dogovorjenim odkupom, v primeru, da vzamem meni, s klasičnim financiranjem, nedosegljivo vozilo. Torej, če imam 200€ klasičnega lizinga, vzamem avto za 30 000 €, v drugem primeru pa 40-45 000 €. Po izteku bi vozilo bilo vredno cca 15-18 000 €, katere nimam za odkup, zato izkoristim možnost, da ga upoštevajo za polog naslednje Toyote.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
boštjan_01
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 694
Pridružen: To avg 31, 2021 7:20 am

Re: Nov avto do cca 20k?

Napisal/-a boštjan_01 Po feb 07, 2022 11:12 am

Teh 2500€ obresti v 5 letih niti ni tako grozno, če upoštevaš inflacijo. Glede na stanje rabljenih avtov lahko pričakuješ, da bo vreden precej več kot 9000€ in si že z tem povrneš obresti. Je pa tudi res da bo takrat avto istega ranga precej dražji kot je danes.
Ne kupujem novih avtov, nimam izkušenj. Predvidevam da imajo vse lizing hiše zelo podobno.
Vsak se sam odloči kako in koliko bo dal. Ni tako enostavno spreminjat mesečnih obrokov, saj ne živimo samo za avto (vsaj večina).

lp
 
Medvedek11
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 18
Pridružen: To dec 28, 2021 9:02 pm

Re: Nov avto do cca 20k?

Napisal/-a Medvedek11 To feb 08, 2022 3:38 pm

Pissdrunx hvala ti za izčrpen odgovor o outlanderju. Sam bom sicer kupoval malo starejšega ampak z tem 2.2motorjem ker bo to za drugi avto pri hiši za vleči kako prikolico in podobno. Tam do 12.....13 jurjev. V glavnem hvala
 
pissdrunx
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 55
Pridružen: Pe dec 26, 2008 12:04 pm

Re: Nov avto do cca 20k?

Napisal/-a pissdrunx Ne jul 31, 2022 7:15 pm

No, da malo updejtam temo. Yarisa imam že dober mesec...cca 14 dni je blo zamude z dobavo. Pred leti bi bil jezn, zdej ko pa govoril s kolegom, ki berlinga čaka že eno leto sm pa kr srečn :)
Kakorkoli, kupu sm v Toyota btc in so bli vsi super ustrežljivi in prijazni. Iz salona sm se odpelu na petrol tankat in v lidl po sekret papir pa v garažo za 10 dni :D ...sm na žalost tolk delu, da nism mel časa za nič. Mi je blo pa žal enega deževnega popoldneva, da nism šou z avtom na šihr, ker sm z motorjem kresnu po tleh in stegu nove hlače!
Kakorkoli, dost heca...avto je kul. Ni presežek, je pa fajn. Najbol me navdušuje motor, malo me vsa izkušnja spomni na mlada leta, ko smo vozl spuščene 1.6 civice :) Navora več ko dovolj za na AC, lepo 6 prestava pa tempomat od 90 naprej. Isto po mestu, komot voziš ma 2k obratih.
Lega, sma se šla s punco kopat v idrijsko belo, pa sm komot gume do roba gnal, še počez je šou ene 2x :D pelje se super, menjalnik je zakon!!! Zadnjih 5 let sm vozu velikega suv avtomatik dizla, tk da je to kr kontrastna zadeva. Zadaj ma togo premo, ampak bi skoraj prisegu, da sm se 1x po treh kolesih pelu :D
Sedeži so sorazmerno udobni, po dveh urah je bil mal čas za pretegnit se. Avto je dokaj tih na ac, ampak ne pričakovat preveč, ni to velik švaba, ampak zadovoljivo.
Js sm dobrih 180 visok in mi je čist udobno noter, edino na ac, ko sm flegma na tempomatu me mal rob slodnjega dela armature v koleno tišči. Za mano na zadnjih sedežih je bore malo prostora. Za odraslega se morm naprej prestavit. Je pa prtljažnik presenetljivo velik in maš trojno dno v bistvu. Spodaj kjer bi bla rezerva je kit za zaflikat in komoresor, v ostale predele sem komot spravil kable za aku, šotorsko krilo, wd...nujne zadeve no. Pol v vmesni prostor prvo pomoč, pa ta komplet od toyote, ki še nism pogledu kaj je. Predvidevam da trikotnik pa prva pomoč :) na drugi pokrov prtljažnika še čakam, kot tudi na strešne nosilce(ni blo na zalogi). No s tem pokrovom se bodo zadnji sedeži podrli v skoraj ravno površino....skoraj :)
In kaj me moti? Da ni android auto wireless. Fak...nisem presran, ampak že celo življenje stremim k manj kablom in evo. Sm že poguglal nek wireless adapter, bom investiral teh 100€.
Na volanu maš gumb, da se oglasiš na klic, ne pa za prekinit.?!?! Ampak verjetno sm glup, pa je neka fora.
Tapicirunge na vratah so kot iz lepenke-verjetno so res in se takoj pozna ko komolec gor naslanjam. Verjetno pač zato ker so nove, in ko enkrat pokomolčkam celo bo enakomerno umazana...ampak ja.
Aja, porabo mam 5,7L in ni hibrid. Glede na to da mi motorji vedno porabjo ene 2L več kot normirano, sm pri avtu pričakoval podobno, ampam evo, prijetno presenečen. Res pa da sem zadja leta pol penzion šofer, razn kadar se mi res da(mam dvokolesa za šibat).
To je pa to načeloma. Avto je na leasing in ima 10 let/160k garancije, tk da upam da bom teh 10 let delu redne servise in čao.
Aja, zimske gume in feltne še morm nabavit. Zadnič mi je vulkanizer reku, da ma toyota neko butasto finto in si zapomni sam 4 ventilčke, tk da je treba za vsako menjavo na novo neki programirat. No, upam da je to rešeno na novih modelih, ker drgač bo mal butasto to. Javim, ko nabavim.
Kakorkoli, priporočam avtek za zdej, sam upajmo da je toyota kvaliteta kot je bla.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Nov avto do cca 20k?

Napisal/-a xxl Po avg 01, 2022 11:54 am

Toyota ima ventile s senzorjem brez grafičnega prikaza, zasveti opozorilna lučka in greš preverjati vsako posebej. Pri zamenjavi pnevmatik moraš v nastavitvah resetirati zadevo. Minuta dela.
Garancija/jamstvo (krije skoraj vse kot garancija) je podaljšana na 185 000 km.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
pissdrunx
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 55
Pridružen: Pe dec 26, 2008 12:04 pm

Re: Nov avto do cca 20k?

Napisal/-a pissdrunx To avg 02, 2022 7:30 am

A ok, to mi je pokazal prodajalec kako se restira ja. Ja super, ena skrb manj :) podaljšana garancija pa še toliko bolje!
Kako priporočilo za zimske gume? Na prejšnjem sem vzel neke michelin, se ne spomnim modela. Vzel bom pa 16".
 
Uporabniški avatar
215709
Novinec
 
Prispevkov: 154
Pridružen: Ne avg 08, 2010 4:44 pm

Re: Nov avto do cca 20k?

Napisal/-a 215709 To avg 02, 2022 7:56 am

če imajo novejše toyote kaj boljše narejeno da računalnik sam zazna nove ID senzorjev bo ta reset vredu špilal. pri malo starejših toyotah 2015 in tm +-, sem imel zelo velike probleme s tema dvema kompleta platišč. na koncu je prišlo že tako daleč da sem en komplet prodal ter začel menjat zimske/letne oz zadnja leta se vozi vozilo na celoletnih ker dela manj km.

za zimske gume sem jaz bil zelo zadovoljen s Kleber HP3, glede na ceno je winwin - podlastnik je prav tako michelin se mi zdi

sem pa rešil problem z adaptarjem CARISTA in njihovo aplikacijo ki ima notri modul prav za toyote in tpms senzorje problem je samo da moraš poznati svoje ID šifre in jih lahko vneseš na novo v računalnik tako da ugasneš lučko. Letos sem menjal en senzor in mi trije vulkanizerji niso znali resetirat lučko oz preprogramirat ker je vedno po 20 km prišla nazaj. orginal servis pa zahteva 50 eur za vnos kod. glede toyote servisa zadnja leta sama razočaranja tako zlatarskih cen kot kakovostjo storitev.
Slika
 
Uporabniški avatar
Blinder
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3784
Pridružen: Pe avg 08, 2003 9:40 pm
Kraj: Obala

Re: Nov avto do cca 20k?

Napisal/-a Blinder To avg 02, 2022 9:10 am

215709 je napisal/-a:orginal servis pa zahteva 50 eur za vnos kod.


nateguni
Sem fant redkih besed. Govori vec moja desna noga.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 48 gostov