Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: Nov avto do cca 20k?

Napisal/-a svetilnik So jan 15, 2022 8:34 pm

xxl je napisal/-a:Fanta, on misli na samodejno zaviranje v sili. Avto sam zavira. Nista vedela, da to obstaja? Takšni avti niso 14 let stari. ;)


Točno to
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Nov avto do cca 20k?

Napisal/-a Ivan36 Ne jan 16, 2022 11:14 am

Sistem za uravnavanje stabilnosti vozila (VSC) je del našega koncepta integriranega sistema za nadzor dinamike vozila (VDIM), ki z naprednim zavornim sistemom pomaga uravnavati nestabilno vozilo. Na primer, če bi med vožnjo skozi moker ovinek začeli izgubljati oprijem in nadzor nad vozilom, bi sistema VSC in VDIM posredovala s povišanjem zavornega tlaka in prilagoditvijo odklona posameznega kolesa. Tako bi lahko znova vzpostavili nadzor nad vozilom in zmanjšali možnost nezgode.

Torej BAS ?!
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... is%20Cross
Podvozje:
lahka - ALU platišča:original 18 col
ABS zavorni sistem
BAS pomoč pri zaviranju
ESP elektronski program stabilnosti
štirikolesni pogon 4x4 / 4WD
ASR regulacija zdrsa pogonskih koles

Baje samo 1leto stara tehnogija :lol: SLO osli grejo večxat na led baje :roll: Torej od vsega tega NOVEGA Espace letnik 2003 nima samo ASR!
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Nov avto do cca 20k?

Napisal/-a xxl Ne jan 16, 2022 1:31 pm

Ne veš o čem pišeš. Še enkrat preberi oglas za Cross katerega si prilepil, pa boš mogoče opazil tole; sistem za samodejno zaviranje v sili.

Ima tvoj tudi tole?
sistem za ohranjanje voznega pasu
sistem za samodejno zaviranje v sili
sistem za opozarjanje na mrtvi kot
opozorilnik spremembe voznega pasu
sistem za prepoznavo prometnih znakov
nadzor zračnega tlaka v pnevmatikah
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
Blinder
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3784
Pridružen: Pe avg 08, 2003 9:40 pm
Kraj: Obala

Re: Nov avto do cca 20k?

Napisal/-a Blinder Ne jan 16, 2022 1:57 pm

Mogoče on misli na EBD.
Sem fant redkih besed. Govori vec moja desna noga.
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: Nov avto do cca 20k?

Napisal/-a svetilnik Po jan 17, 2022 3:50 pm




Vozil sam jo, pa mi nikakor ni všeč, niti vizuelno.
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: Nov avto do cca 20k?

Napisal/-a svetilnik Po jan 17, 2022 3:55 pm

xxl je napisal/-a:
bishop je napisal/-a:Vse lepo in prav, samo bo pa 20k€ premalo za Yaris cross.(glede na avto.net)

http://www.toyota-center.si/buy-a-toyot ... ffrId=4488
Brez baterije je še ceneje. ;)


Ta bi bila ok, samo kaj, ko jih ni na zalogi. Ko bom prodajal avto, takrat bom takoj potreboval novega.

Sicer pa bom prodajal točno takšno redko Fiesto, isti letnik, le, da ima sedaj okoli 87000 km.
https://www.reezocar.com/en/occasion/an ... 31863.html
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: Nov avto do cca 20k?

Napisal/-a VW T4 To jan 18, 2022 7:59 am

Ivan pa še kar ne more s svoje kože, espace je super avto, ampak dej mir, priznaj mu svoja leta 8) Pa še kar se ne pusti dopovedat razlike med BAS in >Samodejno zaviranje<... :roll:
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Nov avto do cca 20k?

Napisal/-a xxl To jan 18, 2022 9:08 am

svetilnik je napisal/-a:
xxl je napisal/-a:
bishop je napisal/-a:Vse lepo in prav, samo bo pa 20k€ premalo za Yaris cross.(glede na avto.net)

http://www.toyota-center.si/buy-a-toyot ... ffrId=4488
Brez baterije je še ceneje. ;)


Ta bi bila ok, samo kaj, ko jih ni na zalogi. Ko bom prodajal avto, takrat bom takoj potreboval novega.

Sicer pa bom prodajal točno takšno redko Fiesto, isti letnik, le, da ima sedaj okoli 87000 km.
https://www.reezocar.com/en/occasion/an ... 31863.html

Težko boš danes dobil avto (po želji) brez da čakaš vsaj 3 mesece. Saj lahko daš ocenit avto, naročiš, čakaš in voziš svojo do dobave novega, oziroma tik pred tem jo prodaš. Meni je uspelo 8)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: Nov avto do cca 20k?

Napisal/-a VW T4 To jan 18, 2022 10:07 am

xxl; jaz sem bil pa prav cigan ko sem kupoval. V končni ceni je bil vključen tudi popust za staro za novo (ni bilo pa definirano kateri star avto). In tako sem do dobave vozil obstoječega naprej, ter zanj imel tudi oglas. Cca 3 tedne pred dobavo, sem avto prodal za 1000€ več kot so mi ga v salonu ocenili. Da ne bi bil brez avta sem od kolega kupil staro Lancio Y za 50€ ter se z njo vozil še 3 tedne, potem pa jo dal salonu v račun :)
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: Nov avto do cca 20k?

Napisal/-a svetilnik To jan 18, 2022 3:58 pm

xxl je napisal/-a:
svetilnik je napisal/-a:
xxl je napisal/-a:
bishop je napisal/-a:Vse lepo in prav, samo bo pa 20k€ premalo za Yaris cross.(glede na avto.net)

http://www.toyota-center.si/buy-a-toyot ... ffrId=4488
Brez baterije je še ceneje. ;)


Ta bi bila ok, samo kaj, ko jih ni na zalogi. Ko bom prodajal avto, takrat bom takoj potreboval novega.

Sicer pa bom prodajal točno takšno redko Fiesto, isti letnik, le, da ima sedaj okoli 87000 km.
https://www.reezocar.com/en/occasion/an ... 31863.html

Težko boš danes dobil avto (po želji) brez da čakaš vsaj 3 mesece. Saj lahko daš ocenit avto, naročiš, čakaš in voziš svojo do dobave novega, oziroma tik pred tem jo prodaš. Meni je uspelo 8)


xxl, avto bi rad sam prodal, ne pa ga dal na pol zastonj avto hiši. Drugače pa ni za moj značaj kompliciranje, to je zame stres.... pa tudi vedeti moram kako in kaj finančno...
 
pissdrunx
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 55
Pridružen: Pe dec 26, 2008 12:04 pm

Re: Nov avto do cca 20k?

Napisal/-a pissdrunx Sr feb 02, 2022 3:10 pm

Pozabil kaj odpisat. Torej včeraj naročil avto v Toyota BTC, dostavljen bo v cca treh mesecih, ampak ga dejansko nočem pred junijem, ker ga nebom še imel kam dat. Drugače pa ja, cca 3 mesece za počakat navadnega bencica, za hibrida je pa več, ampak ne vem točno kolk več.
Torej, vzel sem sport opremo, navadnega bencinca, pa strešni prtljažnik itd. 30% pologa-cca 6k, plačam, ko prevzamem avto. Potem pa leasing 5 let za cca 120€ na mesec, potem se pa odločiš al odkupiš avto, vzameš drugega al pa naprej leazing plačuješ. Cena na računu je 19.680€, kar v realnosti znese nekih 22k v petih letih z leasingom.

Cena je primerjiva s capturem ali pa xceed oba s 3 cyl turbo motorji, ki pa grejo slabše kot pa ta navaden atmosferc, kia s 120km gre slabše kot pa reno s 90km, vsaj to kar sem peljal...nisem pa statistik gledal. Ročni menjalnik najbolši pri toyoti, renault se mi je skoz iz 5 v četrto zatikal...verjetno se navadiš, ampak me motijo take stvari. Oprema podobna pri vseh, renault še največ ponuja, kia je notranjost najbol dodelana za moje pojme, toyota kr zadi za obema, ampak ima vse kar rabim.
Torej, nekak sem želel nov avto s preiskušeno tehnologijo in pregovorno zanesljivostjo, zato je pol padla toyota. Kaj več pa lahko napišem čez 5 let, ko ga odplačam :D
 
mavrica
Novinec
 
Prispevkov: 394
Pridružen: Ne nov 13, 2011 3:36 pm

Re: Nov avto do cca 20k?

Napisal/-a mavrica Sr feb 02, 2022 5:39 pm

Velja, te bomo držali za besedo :) A se vseeno se še kaj javi in poročaj kako toyota gre.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Nov avto do cca 20k?

Napisal/-a xxl Sr feb 02, 2022 11:06 pm

Vidim, da si se odločil za tisto financiranje, za katerega ti v naprej ocenijo avto, če se spet odločiš kupit drugega pri njih, drugače ga moraš odkupiti ali tam pustiti. Ali prodati in izplačati in ti mogoče celo kaj ostane. Koliko so ti ponudili? 8-9000€?
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
pissdrunx
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 55
Pridružen: Pe dec 26, 2008 12:04 pm

Re: Nov avto do cca 20k?

Napisal/-a pissdrunx Če feb 03, 2022 2:45 pm

Tako ja, cca 9000€ je odkupna cena v mojem primeru. Je odvisno od prevoženih km ter ohranejnosti.
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1060
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: Nov avto do cca 20k?

Napisal/-a D12J12 Če feb 03, 2022 2:53 pm

To pomeni 9000€ je zadnji obrok, če želiš avto :shock: ?
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Nov avto do cca 20k?

Napisal/-a xxl Če feb 03, 2022 3:36 pm

Normalno. Lahko pa ga daš kot polog za novega. Ali ga poskusiš prodati za več. Prednost tega je, da si imel precej nižji obrok do odločitve kako boš naredil potem, ko se izteče financiranje. Najslabše je, da ga poplačaš za dogovorjen znesek in se odpelješ, ali še slabše, ga pustiš tam, ker potem greš praznih žepov ven in še brez avta. Dokler pri njim kupuješ avte, ti ni treba tega naredit. Upam, da me razumete, kaj hočem povedat.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
mavrica
Novinec
 
Prispevkov: 394
Pridružen: Ne nov 13, 2011 3:36 pm

Re: Nov avto do cca 20k?

Napisal/-a mavrica Če feb 03, 2022 6:02 pm

Privezali so ga nase kot sužnja.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Nov avto do cca 20k?

Napisal/-a xxl Če feb 03, 2022 7:17 pm

Bedarija. Nihče te ne sili. Meni je interesantno, ker bi v tem primeru lahko vzel avto za 40-50 000 €. Do konca vozniška kariere bi zamenjal največ 3 Toyote, zadnjo pa mogoče celo tam pustil, ker več ne bi vozil, oziroma bodo na cesti itak samo še avtonomna vozila. Hipotetično pišem. ;)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
JG2
Novinec
 
Prispevkov: 214
Pridružen: Po avg 01, 2011 8:58 pm

Re: Nov avto do cca 20k?

Napisal/-a JG2 Če feb 03, 2022 7:34 pm

Samo gledam cenik za toyoto Yaris cross pride sport 20k, sol pa 19k eur (pa sigurno se da kakšnih 500-1000 eur dobit še popusta, vsaj za barvo in pripravo vozila gre vedno) če pa plačaš 6k v štartu pa 7,2k obrokov in na koncu še 9k prideš na 22k eur, jest vem da raje plačam takoj v štartu pa je mir. Sam sem lansko leto kupoval novega Volva pa je bilo isto na lizing kar ene 2-3k dražje na koncu, pa stroški odobritve, pa stroški morebitnega predčasnega poplačila pa zavarovanje, sem samo rekel čao, dajte mi trr pa nakažem vse takoj pa je/bil mir.
 
pissdrunx
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 55
Pridružen: Pe dec 26, 2008 12:04 pm

Re: Nov avto do cca 20k?

Napisal/-a pissdrunx Če feb 03, 2022 7:41 pm

Verjamem, ampak nimam 20k :)
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 29 gostov