Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2355
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Menjava dizla za turbo bencinarja

Napisal/-a DePalmo To mar 01, 2022 8:14 am

S punco se že nekaj časa odločava o menjavi avta in še nisva dokončno dorekla ali ja ali ne. Osebno se nagibam da ja ker ko sva kupila dizla se je z njim na dan delalo nekje 60km (30 v eno smer) in za vikende nekje 200km, sedaj se pa dela med 10 in 12 v eno smer, za vikend pa občasno 100km in to ni primerno za dizla, sploh pa dolgoročno. Da ne omenjam da dizel rabi čas da se segreje in ni ravno primeren za zimo, živimo pa v hribovitem svetu torej se še mrzlega rahlo tišči v hrib. Tišči do nekje 2500 obratov in ne do rdečih.

Želje so, ampak sem se omejil na izbiro na avto.netu in kar se nama dopade in izbor je:
1. Peugeot 308 1.6 THP: https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... geot%20308 - kolikor vem THP niso ravno zanesljive mašine. 1.2 sem vozil in odpade, je prešvoh, 1.6 se pa spomnim še iz slavnih časov 207 in 307 kjer je bila prava polomija. Je pa 308 še vedno želja.

2. Ford Focus 1.6 EcoBoost: https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... rd%20Focus - kolikor vem so EcoBoost motorji kar zanesljivi, je to res? Je še kaj drugega na tem avtu za pazit?

3. Ford Focus 2.0 ST2: https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... rd%20Focus - osebno se najbolj nagibam k temu ker ima dovolj konjev v rezervi da se ga ne bom navadil ravno prvi teden, poleg tega je pa še karavan da mi ga ne bo potrebno spet menjat čez dve leti ko bova imela naraščaj.

4. uvoz iz tujine ampak kolikor sem gledal, so cene primerljive z našimi, samo večja je izbira.

Kar sem gledal ostalo bolj ali manj vse odpade. Ali je grd zunaj ali notri ali pa je enostavno predrag. Sam si želim Focusa novejši dizajn kot je zgoraj, ampak nisva pripravljena odšteti toliko denarja zanj. Idealna želja bi pa bila 4x4 in okoli oz. nad 180 konjev, hatchback ali karavan, kar so pa uglavnem samo Audiji. Ti pa itak odpadejo.

Če bi lahko kdo pokomentiral zgornja vozila, bi bil zelo vesel.

p.s.: Če bi koga zanimala Kia Ceed 1.6 CRDi 11/2017 črn zunaj in znotraj, LX Champion oprema in ima doma kaj zanimivega, sem zainteresiran tudi za menjavo. Avto še ni na avto.netu.
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: Menjava dizla za turbo bencinarja

Napisal/-a VW T4 To mar 01, 2022 9:46 am

Ne razumem zakaj hočeš menjat avto iz omenjenih razlogov... imaš avto, ki si kupil novega, in zdaj bi ga menjal za nekaj let starejšega (10 let stare zadeve za 10.000e?), zato ker se ti ne zdi smiselno imet dizla za 20km na dan? A imaš kakšne posebne stroške zaradi tega. Res ne razumem no...
In v hrib boš tiščal tudi mrzlega bencinarja... Sicer pa nevem, a mislite da so avti iz papirja narejeni, daš gas toliko kot je treba za normalno vožnjo, tiščanje pomeni na meji rdečega polja (česar se pa res ne dela z mrzlim avtom).
Moje mnenje, imaš v redu avto, nima smisla menjat za starejša rabljena j***a, zato ker si zdaj prišel na neko idejo, da se ne splača imet dizla... Drugo bi blo, če bi se pač naveliču avta in si zaželel nekaj novejšega....
No ja, je pa tvoj denar, boš že naredil z njim kar ti paše ;)
Lahko ti pa jst prodam megana karavan, letnik 2019 1.33tce 140km, zunaj gtline 8)
 
Uporabniški avatar
ule
Uporabnik
 
Prispevkov: 972
Pridružen: Sr avg 28, 2002 4:56 am
Kraj: Babno Polje

Re: Menjava dizla za turbo bencinarja

Napisal/-a ule To mar 01, 2022 10:09 am

Sam imam pravtako dizla (1.6TDi) in delam 30km dnevno, ker takrat ko sem kupoval, nisem dobil ustreznega bencinarja. Da bi ga šel sedaj menjavat zaradi malo prevoženih kilometrov dnevno, mi niti na misel ne pride (čeprav pogrešam prejšnji avto z 1.8T motorjem :D ) Trenutni avto ima vsaj ele. grelec noter, tako da se tudi pozimi, pri vožnji navzdol vsaj potniški prostor dokaj normalno ogreje. Je pa res, da se pri dizlu motor v zimskem času, sploh pri vožnji navzdol ogreva katastrofalno počasi.
 
Uporabniški avatar
Blinder
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3788
Pridružen: Pe avg 08, 2003 9:40 pm
Kraj: Obala

Re: Menjava dizla za turbo bencinarja

Napisal/-a Blinder To mar 01, 2022 11:09 am

Pri voznji navzdol se motor hladi.
Sem fant redkih besed. Govori vec moja desna noga.
 
nasamorpheus
Novinec
 
Prispevkov: 274
Pridružen: Sr nov 04, 2020 2:36 pm

Re: Menjava dizla za turbo bencinarja

Napisal/-a nasamorpheus To mar 01, 2022 11:14 am

Se pravi rad bi menjal svoj šparovček za potratnega 9 let starega focusa od drugega lastnika z neznano zgodovino in pregovorno "zanesljivim" ecoboost iz leta 2012.. Ne dvomim, da boš dobil kar nekaj nasvetov od "strokovnjakov" tule gor. Ampak glede na otroka v prihodu mislim, da res ne rabiš karavana z 180 do 250 konji in porabo 10l. Tudi ta bo mrzel do doline, kjer bo nato žrl 10 L. Pri prihodnjih cenah bencina bi jaz raje višek denarja namenil otroku. Drugače pa redki ki ustreza tvojim željam, bencin 4x4 karavan in normalna cena je na avto net tale https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... 20Insignia Gršega notri od Focusa itak težko najdeš. V glavnem čudno si si kriterije postavil..
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2355
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Menjava dizla za turbo bencinarja

Napisal/-a DePalmo To mar 01, 2022 12:06 pm

Glavni razlog menjave so kratke relacije. Vem da avto ni ravno iz putra, vem pa da mu škodijo kratke relacije, sploh ker je dizel. Opcija bi bila daljši izlet vsaj enkrat na mesec, da se primerno prepuca, ampak sklepam da dolgoročno vseeno ni zdravo za mašino.

Drugi razlog menjave je da bi imel nekaj močnejšega ker telih 130 konjev je zelo lenih. In to željo imam že zelo dolgo, ampak sva se nazadnje odločila racionalno ter vzela nov in šparoven avto.

Je pa še tretja opcija o kateri tudi tuhtam: čipiranje in avto obdrživa ker je le nov in veva kaj imava.

Po pravici povedano še sam nevem točno kaj bi, ker če bi, ne bi spraševal. Želje so eno, resničnost nekaj drugega.

Torej glede na komentar o ecoboost motorjih, se jih je pametno izogibat? Insignija je dober predlog, ampak imam slabo mnenje o oplih, pa čeprav nisem še nobenega imel.
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 830
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Menjava dizla za turbo bencinarja

Napisal/-a Kristjan123 To mar 01, 2022 12:47 pm

Kot si že sam ugotovil, edini razlog za zeljo po menjavi tiči v drugem odstavku ;) vse ostalo je samo opravičevanje tega. Ecoboost motorji? Ne vem novo sigurno Rabljene sem jih videl par ki se prodajajo z ne tako visoko kilometrino po narejeni generalki. Tako, da moje mnenje, da rabljeni niso ravno brezskrbi -sigurna izbira. Verjetno dosti odvisno od uporabe pravega olja in pravočasne menjave. To je moje mnenje lahko, da se tudi motim...
 
Uporabniški avatar
Blinder
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3788
Pridružen: Pe avg 08, 2003 9:40 pm
Kraj: Obala

Re: Menjava dizla za turbo bencinarja

Napisal/-a Blinder To mar 01, 2022 1:49 pm

DePalmo je napisal/-a:Drugi razlog menjave je da bi imel nekaj močnejšega ker telih 130 konjev je zelo lenih.


To je tisti 1.6 crdi z 128 km in samo 265 nm navora
Sem fant redkih besed. Govori vec moja desna noga.
 
Mazda2
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: To sep 02, 2014 5:11 pm

Re: Menjava dizla za turbo bencinarja

Napisal/-a Mazda2 To mar 01, 2022 7:58 pm

Nevem ali si kaj gledal za Hondo Civic 1.5, nevem niti ali ti je všeč in ali bi ti bil predrag. Ima pa 132 kw, oz. 184 konj. Navora sicer nima nevem koliko, 240 nm, se pa avto kar zgane, ko se ga malo bolj odločno pohodi. Ob zmerni vožnji tudi poraba ni prav velika, trenutno imam 5.3, 10 kilometrska relacija v eno smer, imam pa avto zunaj, tako, da je mašina ob zagonu res hladna.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2355
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Menjava dizla za turbo bencinarja

Napisal/-a DePalmo To mar 01, 2022 11:15 pm

Ok, bodimo pošteni. Največja želja je močnejši avto, ostalo so dodatni razlogi za menjavo. Ker željo imam že dolgo a je nisem uresničil, sedaj ko so še dodatni razlogi bi pa jo. Če bom šel v menjavo, razni 150 konjski (ali manj) bencinarji odpadejo.

Fino, pa sem izgubil interes za Forde. Vem da 100% zanesljivega motorja ni, ampak nebi pa kupoval avta za 10k+ eurov kjer je rizik da gre motor v franže malce prevelik.

Nove Honde se mi ne dopadejo toliko, imajo zelo vesoljski videz in bi rabil čas da se jo navadim. Nebi pa imel avta ki se ga moram navaditi na videz oz. mi je grd.

1.6 CRDi katerega imam jaz je tretja generacija in ima 136 konjev in 280 navora.

Torej bom očitno še malo tipal trg. Hvala za komentarje.
 
Harygolt
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 26
Pridružen: Če jan 20, 2022 3:35 pm

Re: Menjava dizla za turbo bencinarja

Napisal/-a Harygolt Sr mar 02, 2022 4:16 pm

Kaj pa megane 3 grandtour? Poskočni 165 konjski 2.0 dci - GT, 140k km (lastnik zadnjih 60k km oz. slaba 3 leta), 18 colke, navigacija, gretje sedežev, lane assist... Razlika med kakšnim 1.5/1.6 dci je precejšnja (vsaj po feelingu).

Res da je dizel, ampak če te zanima več piši v ZS.
 
mito3000
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: To feb 24, 2015 11:35 am

Re: Menjava dizla za turbo bencinarja

Napisal/-a mito3000 Sr mar 02, 2022 5:11 pm

Bil sem lastnik Forda Focusa z 1.6 ecoobost motorjem. Krasen motor dokler dela. Dvakrat spustil hladilno (na srečo na parkingu), pri 190.000 počil blok. Pa ni ravno osamljen primer.
 
pleomax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 598
Pridružen: Po jul 07, 2014 3:46 pm

Re: Menjava dizla za turbo bencinarja

Napisal/-a pleomax Če mar 03, 2022 9:53 pm

Ne razumem kako ti je 1.2 thp prešvoh, kia 1.6 crdi pa ne. Tukaj prilagam link s podatki o pospeševanju v različnih prestavah. https://zeperfs.com/en/duel7669-5327.htm
 
Uporabniški avatar
whitee
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 795
Pridružen: Pe nov 22, 2013 8:25 pm
Kraj: Kozje

Re: Menjava dizla za turbo bencinarja

Napisal/-a whitee Pe mar 04, 2022 5:20 pm

Mislim da tudi tale Zepfers ni čisto relevanten. Za moj avto piše 9,6 sekund do 100, realnost je pa nekje 9, ali še kaj manj.
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1372
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Menjava dizla za turbo bencinarja

Napisal/-a thunderbolt Pe mar 04, 2022 6:35 pm

V sluzbi sem nekajkrat peljal novega c4 z 1,2 thp. Sem bil preprican, dokler prometne nisem pogledal, da je kaksna 100 konjska varianta. Ni mi jasno, kako da na testih toliko hvalijo ta motor glede zivahnosti.
 
pleomax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 598
Pridružen: Po jul 07, 2014 3:46 pm

Re: Menjava dizla za turbo bencinarja

Napisal/-a pleomax Pe mar 04, 2022 6:53 pm

Obstaja več verzij 100,110, 130 in 155. če pa je tako slabo šel, pa je očitno nekaj narobe...
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Menjava dizla za turbo bencinarja

Napisal/-a emozul Pe mar 04, 2022 7:56 pm

Saj nikoli ni bilo veliko 155 konjev.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2355
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Menjava dizla za turbo bencinarja

Napisal/-a DePalmo So mar 05, 2022 10:31 am

pleomax je napisal/-a:Ne razumem kako ti je 1.2 thp prešvoh, kia 1.6 crdi pa ne. Tukaj prilagam link s podatki o pospeševanju v različnih prestavah. https://zeperfs.com/en/duel7669-5327.htm

Očitno si slabo prebral, kot nekateri drugi ki mi ponujajo dizla medtem ko omenjam da bi dizla menjal za bencinarja :roll:

Če smo pošteni, 1.2 THP se lepo premakne za 1.2 mlinček in je živahen. Ampak ker gre skoraj primerljivo s tem kar že imam, mi pač ni v interesu menjavati za isto konjenico, raje bi imel kaj močnejšega. Vendar sem se malo ohladil in bom kar ostal na trenutnem avtu, vsaj dokler se trg ne umiri ali pa ko bo dejanska potreba po večjem vozu. Nekako sem vajen da avto pač dela (do sedaj me še niti eden ni pustil na cesti) in če bi bil sam bi reskiral, z družino se pa pač ne bom igral da kje ostanemo na cesti.
 
mavrica
Novinec
 
Prispevkov: 394
Pridružen: Ne nov 13, 2011 3:36 pm

Re: Menjava dizla za turbo bencinarja

Napisal/-a mavrica To mar 08, 2022 4:43 pm

Moj glas za Ford Focus 2.0 ST2, pa čimveč obrate v rdečem območju. Uživat je potrebno ko si mlad.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: D12J12, Google Adsense [Bot] in 84 gostov