Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
avion
Novinec
 
Prispevkov: 137
Pridružen: Po mar 15, 2010 8:33 pm

Menjava Škode Superb (BMW 5, Audi A6, MB E)

Napisal/-a avion To sep 06, 2022 1:31 pm

Pozdravljeni,
Kot že naslov teme pove: imam Škodo Superb combi zadnje generacije, DSG 190 konjev s Style opremo. Z avtom sem sicer full zadovoljen, ampak bi ga po 3 letih zamenjal.
Malo razmišljam v smer omenjene trojice. Izogibam se 4 kolesnemu pogonu, ker ga ne potrebujem. GLedam 2.0 mašine, se pravi tam okoli 190 konjev.
Sicer se tega prej nisem zavedal, ampak vidim, da ima Škoda kar veliko opreme: Apple Carplay, Panorama, v celoti elektrificirane sedeže, radarski tempomat, prepoznavanje znakov. Plus se mi zdi tudi dejstvo, da ni potrebno dodajati AdBlue-a.
Ali ima kdo izkušnjo s katerim izmed treh?
Za katerega (če sploh katerega) bi se odločili?
lp,
 
boštjan_01
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 694
Pridružen: To avg 31, 2021 7:20 am

Re: Menjava Škode Superb (BMW 5, Audi A6, MB E)

Napisal/-a boštjan_01 To sep 06, 2022 2:03 pm

Pri teh teh ni velike razlike kaj se tiče vožnje in uporabnosti avta in njegove opreme. Bolj odloča katera znamka ti odgovarja in cena.
Mogoče še pogledaš passata.
 
Kohec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: So jun 13, 2009 2:03 pm

Re: Menjava Škode Superb (BMW 5, Audi A6, MB E)

Napisal/-a Kohec To sep 06, 2022 2:41 pm

(boštjan_01) Avtor teme gleda premium znamke, razred višje. Avto v rangu passata ima že sedaj!
 
avion
Novinec
 
Prispevkov: 137
Pridružen: Po mar 15, 2010 8:33 pm

Re: Menjava Škode Superb (BMW 5, Audi A6, MB E)

Napisal/-a avion To sep 06, 2022 4:04 pm

Na znamke, so bolj kot ne požvižgam. O menjavi razmišljam predvsem z vidika, da bi dobil nekaj več avta, da npr. če se peljem do Munchna in nazaj, da stopim iz avta bolj spočit, da med vožnjo bolj uživam. Morda še najbolj vprašanje v smislu ali bo dejansko kej razlike na tem področju? Kar se samih perfomans tiče skoraj dvomim...s svojimi 190 konji je že Superb kar hiter sploh glede na to, da je verjetno še cca 200 kg lažji od vseh treh.
Pa vendar....materiali naj bi bili pri tej trojici boljši....izoliranost kabine tudi....koliko se to v praksi pozna? Kaj pa pokvarljivost?
S Superbo nisem imel nobenih izvenrednih težav.
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1371
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Menjava Škode Superb (BMW 5, Audi A6, MB E)

Napisal/-a thunderbolt To sep 06, 2022 5:43 pm

Jaz bi pogledal za aktualno generacijo a6, je pa to potem, ce pogledas kaj rabljenega, 37 jurjev s solidno opremo.
 
Uporabniški avatar
soso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1457
Pridružen: Če sep 18, 2003 9:37 pm
Kraj: maribor

Re: Menjava Škode Superb (BMW 5, Audi A6, MB E)

Napisal/-a soso To sep 06, 2022 6:57 pm

Glede na rang vozila, ki je stopnicko visje je zagotovo pricakovat tudi boljse udobje, kot v Skodi. Pa vendar bi se najprej sam preprical in vsakega zapeljal en krog, da ves ali sploh nudijo to, kar isces. Bi pa v tvoj izbor dodal tudi kaksnega Volvota 90.
AH NI NAM LAHKO!
 
Uporabniški avatar
4vale6
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 568
Pridružen: So apr 28, 2007 3:56 pm
Kraj: Notranjska

Re: Menjava Škode Superb (BMW 5, Audi A6, MB E)

Napisal/-a 4vale6 To sep 06, 2022 8:38 pm

Dvomim da ti bo tistih recimo 20% večje udobje odtehtalo premium cene vzdrževanja takega vozila. Superb res ponuja veliko za svojo ceno. Če že, potem kupiš avto z motorjem ki paše v tak rang - 3.0 6 valjnik...
 
boštjan_01
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 694
Pridružen: To avg 31, 2021 7:20 am

Re: Menjava Škode Superb (BMW 5, Audi A6, MB E)

Napisal/-a boštjan_01 To sep 06, 2022 10:20 pm

Sam se peljem precej dlje, Munchen je komaj na polovici. Moji avti so prava j***a proti Superbu in nimam pretiranih problemov z utrujenostjo. Kjub temu, da imam težave z hrptenico in hodim na masaže. Če bi imel redne vožnje, bi seveda razmišljal o čem boljšem.
Kot sem rekel, med temi tremi ni pretirane razlike. Na koncu se vsak sam odloči koliko je pripravljen plačat za stopničko več udobja.
Pri takšnih relacijah je izredno pomemben položaj sedenja. Če imaš sedeš skoraj povsem ležeče in voziš z levo iztegnjeno roko (šminkerski položaj), ti ne bo pomagal niti BMW 7, A8, MB S.
 
avion
Novinec
 
Prispevkov: 137
Pridružen: Po mar 15, 2010 8:33 pm

Re: Menjava Škode Superb (BMW 5, Audi A6, MB E)

Napisal/-a avion Sr sep 07, 2022 9:45 am

soso je napisal/-a:Glede na rang vozila, ki je stopnicko visje je zagotovo pricakovat tudi boljse udobje, kot v Skodi. Pa vendar bi se najprej sam preprical in vsakega zapeljal en krog, da ves ali sploh nudijo to, kar isces. Bi pa v tvoj izbor dodal tudi kaksnega Volvota 90.

Volvo V90 mi je oblikovno najboljo všeč, vendar pa sem se pogovarjal s parimi uporabniki in so potarnali nad kakovostjo.
Jaz v prvi vrsti želim, predvsem zanesljiv avtomobil. Zaradi tega, sem Volva izločil iz ožjega izbora.
 
Uporabniški avatar
soso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1457
Pridružen: Če sep 18, 2003 9:37 pm
Kraj: maribor

Re: Menjava Škode Superb (BMW 5, Audi A6, MB E)

Napisal/-a soso Sr sep 07, 2022 7:19 pm

Lahko kaj vec napises? S kaksnimi tezavami se srecujejo ti ljudje s katerimi si govoril? Ze nekaj casa me vlece proti S90, sicer je trenutno zaradi dogajanja na trgu nakup prestavljen, ampak vsaka info. je dobrodosla, da bo tudi odlocitev lazja, ko bo prisel ta cas.
AH NI NAM LAHKO!
 
Uporabniški avatar
jack86
Uporabnik
 
Prispevkov: 1265
Pridružen: Ne feb 24, 2008 8:01 pm
Kraj: Dolenjska

Re: Menjava Škode Superb (BMW 5, Audi A6, MB E)

Napisal/-a jack86 Če sep 08, 2022 7:49 am

avion je napisal/-a:
soso je napisal/-a:Glede na rang vozila, ki je stopnicko visje je zagotovo pricakovat tudi boljse udobje, kot v Skodi. Pa vendar bi se najprej sam preprical in vsakega zapeljal en krog, da ves ali sploh nudijo to, kar isces. Bi pa v tvoj izbor dodal tudi kaksnega Volvota 90.

Volvo V90 mi je oblikovno najboljo všeč, vendar pa sem se pogovarjal s parimi uporabniki in so potarnali nad kakovostjo.
Jaz v prvi vrsti želim, predvsem zanesljiv avtomobil. Zaradi tega, sem Volva izločil iz ožjega izbora.



Kaj pa je s kakovostjo pri V90? Jaz sem ga ravno zaradi tega vzel :D
Avto kupujem enkrat na 10 let in za tako obdobje je bil od veliko serviserjev ravno volvo predlagan.
Še moj serviser je šel iz 530d na V90...

Je pa res, da ni tako jebacski kot nemc... :)
 
Uporabniški avatar
pistON
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 95
Pridružen: Po avg 27, 2007 8:35 am

Re: Menjava Škode Superb (BMW 5, Audi A6, MB E)

Napisal/-a pistON Če sep 08, 2022 9:17 am

avion je napisal/-a:... Plus se mi zdi tudi dejstvo, da ni potrebno dodajati AdBlue-a.
...

Torej letnik 2019, 2.0 TDI in nima adbluja? Od kdaj naprej pa imajo adblue, če kdo ve mogoče?

V bistvu tudi sam iščem najnovejši možni dizel karavan, da je brez adbluja in pa nad 150PS.
You just better start sniffin' your own
rank subjugation jack 'cause it's just you
against your tattered libido, the bank and
the mortician, forever man and it wouldn't
be luck if you could get out of life alive.
 
chad
Novinec
 
Prispevkov: 230
Pridružen: So jun 27, 2015 2:22 pm

Re: Menjava Škode Superb (BMW 5, Audi A6, MB E)

Napisal/-a chad Če sep 08, 2022 9:25 am

Jaz imam bmw petko, dobro opremljeno, vse živo od radarskega tempomata, obveznih memory sedežev, do samodejnega parkiranja. Priporočam komfortne sedeže. Panorama je zame na avtomobilih prej minus kot plus. Z okvarami nimam nobenih težav, redni servisi pri pravem bmw servisu, kjer vejo kaj delajo in to je to. Drugače pa so težave, ker vsak mehanik v resnici ne ve kaj dela (čeprav pravi, da zna).

Še pomemben nasvet. Če hočeš čutiti res pravi preskok in kakšen ta razred mora biti, potem vzemi šestvaljnika, če ne bo pač avto višjega razreda, ne bo pa pravega luksuz pedigreja. To boš zares užival v vožnji, boš sproščen in čudil se boš, zakaj večina tako živčno vozi, se zaganja in divja - zato ker imajo živčne avtomobile, v vožnji ne uživajo in hočejo čimprej iz avta. Tega tukaj ni. Stroški takšnega motorja v resnici niso kaj dosti višji, porabo boš imel pa med sedem in osem litri, mešani cikel, z normalno razgibano vožnjo, brez da gledaš na porabo; relacija avtocesta pa lahko tudi manj.
 
Uporabniški avatar
jack86
Uporabnik
 
Prispevkov: 1265
Pridružen: Ne feb 24, 2008 8:01 pm
Kraj: Dolenjska

Re: Menjava Škode Superb (BMW 5, Audi A6, MB E)

Napisal/-a jack86 Če sep 08, 2022 10:30 am

chad je napisal/-a:
Še pomemben nasvet. Če hočeš čutiti res pravi preskok in kakšen ta razred mora biti, potem vzemi šestvaljnika, če ne bo pač avto višjega razreda, ne bo pa pravega luksuz pedigreja. To boš zares užival v vožnji, boš sproščen in čudil se boš, zakaj večina tako živčno vozi, se zaganja in divja - zato ker imajo živčne avtomobile, v vožnji ne uživajo in hočejo čimprej iz avta. Tega tukaj ni. Stroški takšnega motorja v resnici niso kaj dosti višji, porabo boš imel pa med sedem in osem litri, mešani cikel, z normalno razgibano vožnjo, brez da gledaš na porabo; relacija avtocesta pa lahko tudi manj.



Potem je večina bmw in audi driverjev na naših cestah z 1.0 3cyl ?
:D
 
chad
Novinec
 
Prispevkov: 230
Pridružen: So jun 27, 2015 2:22 pm

Re: Menjava Škode Superb (BMW 5, Audi A6, MB E)

Napisal/-a chad Če sep 08, 2022 2:07 pm

jack86 je napisal/-a:
chad je napisal/-a:Potem je večina bmw in audi driverjev na naših cestah z 1.0 3cyl ?
:D


Neumen komentar..
 
Uporabniški avatar
4vale6
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 568
Pridružen: So apr 28, 2007 3:56 pm
Kraj: Notranjska

Re: Menjava Škode Superb (BMW 5, Audi A6, MB E)

Napisal/-a 4vale6 Če sep 08, 2022 4:00 pm

chad je napisal/-a:...
Še pomemben nasvet. Če hočeš čutiti res pravi preskok in kakšen ta razred mora biti, potem vzemi šestvaljnika, če ne bo pač avto višjega razreda, ne bo pa pravega luksuz pedigreja. To boš zares užival v vožnji, boš sproščen in čudil se boš, zakaj večina tako živčno vozi, se zaganja in divja - zato ker imajo živčne avtomobile, v vožnji ne uživajo in hočejo čimprej iz avta. Tega tukaj ni. Stroški takšnega motorja v resnici niso kaj dosti višji, porabo boš imel pa med sedem in osem litri, mešani cikel, z normalno razgibano vožnjo, brez da gledaš na porabo; relacija avtocesta pa lahko tudi manj.


Evo tole je @chad lepo napisal. Tudi motor doprinese k udobju, to je tisti pravi čar tega razreda - mora biti cel paket!
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Menjava Škode Superb (BMW 5, Audi A6, MB E)

Napisal/-a Firediver Pe sep 09, 2022 7:02 am

Mislim, da ste malo obstali v prejšnjem času, ko se je (napram dandanes) razsipalo too much.

Manjši motorji so nova realnost. Sprejmi ali pa še naprej živi v preteklosti. Oldtimer z ogromnim motorjem utegne biti rešitev, pa obvezno abonma na tankšteli, da se vsaj točke za popust seštevajo.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
kseb
Novinec
 
Prispevkov: 396
Pridružen: Sr sep 11, 2013 2:24 pm

Re: Menjava Škode Superb (BMW 5, Audi A6, MB E)

Napisal/-a kseb Pe sep 09, 2022 12:19 pm

Pa saj imajo E-ji, 5-ke in podobni tudi hibride. Izbire je polno. Pomanjkanja moči tam ne bo.
 
kseb
Novinec
 
Prispevkov: 396
Pridružen: Sr sep 11, 2013 2:24 pm

Re: Menjava Škode Superb (BMW 5, Audi A6, MB E)

Napisal/-a kseb Pe sep 09, 2022 12:28 pm

Od opreme je bilo pa tole, kar ima Superb od avtorja pred 4-5 leti ok, danes so v premijskem razredu čisto drugi bombončki.
Seznam opreme, ki da vozilu dušo in nekaj več, lahko stane še kakšnega Superba poleg. Žal.
Če so denarci, zakaj pa ne. Enkrat se živi.
 
kseb
Novinec
 
Prispevkov: 396
Pridružen: Sr sep 11, 2013 2:24 pm

Re: Menjava Škode Superb (BMW 5, Audi A6, MB E)

Napisal/-a kseb Pe sep 09, 2022 12:47 pm

V izbor bi dodal še kakšno Teslo (glede na prihajajočo krizo energentov in recesijo) in je vožnja s kakšno sončno elektrarno na strehi zastonj.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 44 gostov