Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
Asterix
Uporabnik
 
Prispevkov: 1385
Pridružen: To nov 26, 2002 10:11 am

Prodaja avta

Napisal/-a Asterix Pe nov 25, 2022 7:42 pm

Pozdrav,

sem dam, ker je najbolj obiskan forum :)

Prodajal sem 12 let starega Audija A3 DSG 1.6 TDI z dobro uporabno opremo (adapt. bixenon z avtom. dolge/kratke, samozatemn. ogledala, gretje sedežev itd..). Prevoženih ca. 126 k km.
Torej napisal sem v oglas, da bi sam dal prebarvati prednji odbijač in pokrov motorja zaradi pikic (in ker sem s tamočnim Karcherom dvignil lak...) in da bodo sklopke za zamenjat, napisal sem, da za oboje spustim ceno.

Dal sem oglas brez cene v petek zvečer. V soboto zjutraj sem imel kakih 50 klicev in smsov (od tega en slovenski). Oglas sem kar zbrisal.

Me zanima, kako se lotiti prodaje starega avta, da ne izgubiš živcev? Za ceno tudi ne vem, koliko bi moral dobiti.

Hvala

BTW, jutri imam 20 let foruma :P
Kadim Lord, vozim Ford, v Avstriji mešam mord.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Prodaja avta

Napisal/-a limas Pe nov 25, 2022 8:48 pm

Moral boš nastaviti ceno.
Tam nekje 7200 ojrof.
V oglasu navedeš, da naj kličejo samo resni. Na SMS ne odgovarjaš.
Resen kupec bo želel ogled še isti dan. Še prej ga opozori, da nimaš časa za radovedneže.
V vsakem primeru je prodaja rabljenega avta stresen dogodek, posebej takrat, ko pridejo cele delegacije "Brazilcev"..
 
Uporabniški avatar
soso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1457
Pridružen: Če sep 18, 2003 9:37 pm
Kraj: maribor

Re: Prodaja avta

Napisal/-a soso Pe nov 25, 2022 9:00 pm

Nikoli oglasa brez cene, razen, ce se rad " pogovarjas" . To klicejo dilerji, kupili bi krepko pod ceno. Pozanimaj se koliko bi imel stroskov z barvanjem in menjavo, potem pa nastavi ceno. V glavi pa tisto najnizjo za katero si ga pripravljen dat.
AH NI NAM LAHKO!
 
Uporabniški avatar
Asterix
Uporabnik
 
Prispevkov: 1385
Pridružen: To nov 26, 2002 10:11 am

Re: Prodaja avta

Napisal/-a Asterix Pe nov 25, 2022 9:12 pm

Hvala obema,

Ma ja, stroskov z barvanjem kakih 300-400 (ni treba dol jemat), sklopke kakih 1500.
Kadim Lord, vozim Ford, v Avstriji mešam mord.
 
boštjan_01
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 694
Pridružen: To avg 31, 2021 7:20 am

Re: Prodaja avta

Napisal/-a boštjan_01 Pe nov 25, 2022 9:48 pm

Čestitke za forum :pivo
Avto je star, za Slovence je nezanimiv. Kilometrov imaš malo, vsak avtomatsko pomisli na zbijanje. Če boš nekaj popravljal in barval avto, bo vsak rekel, da nekaj skrivaš, imaš same probleme z kupci. Je kakšen je, prestar za šminkerska popravila.

Sam sem prodajal še malce starejši avto. To kličejo samo "južni" in še to po 23 uri.
V oglas sem vse napisal kaj je vredu, kaj ni. Izogibaj se skrivanju napak. Ceno sem dal najnižjo med podobnimi oglasi, zraven napisal da je zadnja cena brez pogajanja. Napisal sem tudi da me ne sprašujte o avtu nič, ker že v oglasu vse piše, na SMS sploh ne odgovarjam.
Če me je kdo kaj spraševal o avtu, sem samo odgovoril "hvala lepa, nasvidenje". Prodal sem ga v 3 dneh, kratka testna vožnja (1,5km), brez zbijanja cene, šel je v južne kraje. Zelo preprosto, brez živciranja.

Če nekdo da oglas brez cene in napiše "kličite samo resni". To je skregano z zdravo logiko.
Zadnjič spremenil boštjan_01, dne Pe nov 25, 2022 10:03 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
Asterix
Uporabnik
 
Prispevkov: 1385
Pridružen: To nov 26, 2002 10:11 am

Re: Prodaja avta

Napisal/-a Asterix Pe nov 25, 2022 9:52 pm

Hvala, kul, ta je dobra, ne sprasujte me nic :D
Bom tako poskusil..
Kadim Lord, vozim Ford, v Avstriji mešam mord.
 
Uporabniški avatar
berlonso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1125
Pridružen: Po nov 05, 2007 9:18 pm

Re: Prodaja avta

Napisal/-a berlonso So nov 26, 2022 7:50 am

Glede cene se ne strinjam, vsekakor pa jo napiši, lahko tudi obkljukaš, da je zadnja. Če imaš normalnega sogovornika, je čas spustiti ob ogledu. Če avto nima rje in poveš vse kar veš da je za popraviti, ne postavi nizke cene, ker drugače bodo res sami švercerji. V zadnjih 5 letih je naneslo, da smo v familiji prodali 4 avte, vsi so bili starejši in z malo kilometri. Redno servisirani, brez rje, povsod sem napisal celo litanijo v opis in cena je bila med dražjimi. Imel sem vedno samo 1-3 klice v roku 3 tednov, vedno je prvi iz probe tudi kupil avto (razen pri 206, tisti je bil butnjen in katastrofalno popravljen ter začel rijat-tam je bila cena nižja a še vseeno previsoka za šverc, tam je kupil 2. iz ogleda).
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Prodaja avta

Napisal/-a limas So nov 26, 2022 10:02 am

Resen kupec se po telefonu ne dogovarja za ceno. Tako ločiš neresne in preprodajalce od resnih kupcev. Resen kupec želi avto videti.
Prodal sem kar nekaj avtov in nikoli tistemu, ki je po telefonu odpiral temo o ceni.
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 827
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Prodaja avta

Napisal/-a Kristjan123 So nov 26, 2022 10:36 am

Tisti ki resno kupuje avto ga zanima dejanska zgodovina servisiranja. Na ogledu si do konca sestavi sliko kaj ima pred sabo, če mu kaj ne štima ne bo kupil. Vsaj jaz kupujem tako in do sedaj se nisem zafrknil. Zmeraj prodajam naceloma ok avte z znano zgodovino od prvega dne dalje in ce je kaj manjsega ne skrivam . Taki, ki bi kupili avto po telefonu samo če bi bila cena malo nižja je po mojih izkusnjah boljše bit nesramno direkten kot prenasat te "mutibariče " pri ogledu. Najboljši so tisti z avtom je vse narobe ampak vseeno bi ga kupil zdaj pa povej zadnjo ceno.... takim zmeraj rečem če je vse narobe zakaj bi ga kupil? Jaz ga ne bi... potem pa tišina in užaljenost ma dej vozi u 3pm blefer... sem se malo razp....l sam to so se sveža čustva prodaje pol leta nazaj ;)
 
Uporabniški avatar
Asterix
Uporabnik
 
Prispevkov: 1385
Pridružen: To nov 26, 2002 10:11 am

Re: Prodaja avta

Napisal/-a Asterix Sr dec 07, 2022 11:57 am

Torej s prodajo avta ne bo nic, ker kaze da pije olje in hl. tekocino (nisem ga niti dal se na net).

Aprila sem servisiral (vse 4 filtre + olje - to naredim vsako leto), pa sem moral dolit skoraj liter, lucke ni bilo, ga malo vozil na AC par dni in spet moral dolit.
Drugi avto ze imam 2 meseca in ta zdaj vecinoma stoji, edino pri testiranju zaradi olja se je vozil..

Mastno nikjer, motor kot nov. Nikoli tezav, poleti na morje, bp, vzgel lepo, laufa lepo, pri 150 lahko volan spustis (ce je ravna cesta, drugace ne :P).

Zakaj bi zacel pit olje in vodo? Aja, zivali so mi nanosile nekaj pod pokrov motorja spodaj in mi je mehanik moral pokrov dol vzet in vse ocistit (spet naredil servis, samo olje in filter).
Kadim Lord, vozim Ford, v Avstriji mešam mord.
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 827
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Prodaja avta

Napisal/-a Kristjan123 Sr dec 07, 2022 2:04 pm

oboje zmankuje olje in hladilna?
 
boštjan_01
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 694
Pridružen: To avg 31, 2021 7:20 am

Re: Prodaja avta

Napisal/-a boštjan_01 Sr dec 07, 2022 2:33 pm

Omenjal si probleme z skoplko, mogoče je tudi vztrajnik. Lako je uničena os in ležaji. V tem primeru je samo vprašanje časa kdaj boš obstal na cesti. Alarmi se nič ne javljajo?
Poraba je, nikjer nič mastno in količine manjkajo. Druge logike ne vidim, kot da gre v izpuh. So kakšni nenavadni dimi? Ali pa ti nekdo krade, nekje se mora videti.
 
Uporabniški avatar
Asterix
Uporabnik
 
Prispevkov: 1385
Pridružen: To nov 26, 2002 10:11 am

Re: Prodaja avta

Napisal/-a Asterix Sr dec 07, 2022 2:58 pm

Menjalnik je DSG, potrebno bo menjati sklopke in vztrajnik (jaz se sicer vozim normalno),

Oboje zmanjka ja, sem pa enkrat videl malo pregost dim od zadaj, pa sem komaj zdaj to povezal, zelo verjetno gre v izpuh (tefloni?).

Mogoce je krivo to, da sem nekaj km proti morju peljal okoli 200 km/h (bilo dokaj prazno...).
V 5 letih brez tezav drugace, pa bi vseeno vsaj motor porihtal, kot pa ga dal za jurja.
Kadim Lord, vozim Ford, v Avstriji mešam mord.
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 827
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Prodaja avta

Napisal/-a Kristjan123 Sr dec 07, 2022 7:44 pm

Naj ti nekdo ki se spozna pogleda in da točno ceno popravila.potem pa se odloči ali boš rihtal ali prodajal ceneje. Dokler se avto ne vidi v živo je bolj šloganje. Se pa zna zgodit da ga bo kdo kupil poceni od tebe in ga brez pomisleka prodajal naprej kot odličnega...
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1588
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: Prodaja avta

Napisal/-a srcnik Sr dec 07, 2022 8:32 pm

Pa si siguren, da ima samo 126k km? Nekam hudo velik zadev za zamenjat za tako malo km?

To verjetno imaš 3 vratnega?
 
Uporabniški avatar
Asterix
Uporabnik
 
Prispevkov: 1385
Pridružen: To nov 26, 2002 10:11 am

Re: Prodaja avta

Napisal/-a Asterix Če dec 08, 2022 8:38 am

edit mod
Predhodni post se NE citira


Nene, sportback. L. 201, Pripeljan 2012. Po mojem je bil ruknjen, ampak serviser (golob) je rekel, da ce je bil, ni bil mocno, ker bi se videlo. AHV je uvozila.
Avto stoji na miru ne glede na hitrost, luci so bil en datum 2010 (zdaj sem eno menjal na kasko ker je pocilo steklo).
Razen navi ima vso opremo, pelje se le0se kot F45 218d.
Kadim Lord, vozim Ford, v Avstriji mešam mord.
 
Uporabniški avatar
a4
Uporabnik
 
Prispevkov: 955
Pridružen: Po feb 16, 2009 8:39 pm

Re: Prodaja avta

Napisal/-a a4 To dec 13, 2022 6:31 pm

jaz sem tudi skušal en 19 let star avtomatik skušal prodat pa sem po enem dnevu obupal ker samo preprodajalci kličejo za 600€ čeprav sem imel ceno 1.500. ga bom pač zgonil do konca in pol ga lahko imajo za 300 €
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Prodaja avta

Napisal/-a limas To dec 13, 2022 6:51 pm

Bežen pogled na Avtonet kaže, da so dilerji prevzeli primat nad prodajo rabljenih vozil.
Zato ima vsak fizični prodajalec že prvi dan 20 klicev.
Cene rabljenih so 30-40% prenapihnjene.
Problem je slaba likvidnost prebivalstva zaradi inflacije (dejanska stopnja cca 20+%).
Kako bo v prihodnjih mesecih? Ne vem. V DE gredo cene počasi navzdol. Marsikdo se zaradi draginje odpoveduje lastništvu avta.
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1588
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: Prodaja avta

Napisal/-a srcnik Sr dec 14, 2022 11:25 pm

Asterix je napisal/-a:edit mod
Predhodni post se NE citira


Nene, sportback. L. 201, Pripeljan 2012. Po mojem je bil ruknjen, ampak serviser (golob) je rekel, da ce je bil, ni bil mocno, ker bi se videlo. AHV je uvozila.
Avto stoji na miru ne glede na hitrost, luci so bil en datum 2010 (zdaj sem eno menjal na kasko ker je pocilo steklo).
Razen navi ima vso opremo, pelje se le0se kot F45 218d.


Si prepričan, da ima realne kilometre? Ker tole se sliši bolj kot že parkrat prevrten avto, glede na nemško poreklo, uvoz avtohiše, ki ne obstaja več, pa cela "jeba" okvar...?
 
Uporabniški avatar
Asterix
Uporabnik
 
Prispevkov: 1385
Pridružen: To nov 26, 2002 10:11 am

Re: Prodaja avta

Napisal/-a Asterix Če dec 15, 2022 7:04 am

Hja, ne vem res. Avto se v glavnem pelje lepse od slovenskega na selnaru servisiranega F45 218d s 126 k km in avt.menjalnikom.
Totalno mirna voznja, nic varjeno spodaj, prvi vijaki.

Edino, ce je bil totalka in na Audiju porihtan, to pa smo preverjali povsod, kjer je bilo mogoce.

Anyway, razmisljam o obnovi motorja, na stajerskem, da bi si nekdo vzel cas in odprl motor in pogledal stanje. Mudi se mi ne, ker imam drug avto.
Ce kdo ve za koga, se priporocam.
Kadim Lord, vozim Ford, v Avstriji mešam mord.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 36 gostov