Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
gtrx
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 27
Pridružen: Ne feb 04, 2018 1:57 pm

Hyundai i30 / Kia Ceed 2018

Napisal/-a gtrx To nov 29, 2022 6:16 pm

Pozdravljeni !

Si kdo mogoče lasti Hyundai i30 2018 letnik ? imate kakšne težave z motorji ( predvsem bencinarji navadni al pa s turbino).

Isto vprašanje velja tudi za vse ki imate Kia ceed 2018 navzgor ?

Za vsak nasvet in pomoč se vnaprej zahvaljujem !

lp
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4158
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Hyundai i30 / Kia Ceed 2018

Napisal/-a xxl To nov 29, 2022 11:46 pm

Družinski prijatelji so imeli i30 1.0 120 KM do 70 000 km 5 let. Zdaj ga vozi sin. Vse špila kot mora. Poraba zmerna, med 6 in 7, gre tudi pod 5 po regionalki, na ac cca 6.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
gtrx
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 27
Pridružen: Ne feb 04, 2018 1:57 pm

Re: Hyundai i30 / Kia Ceed 2018

Napisal/-a gtrx Sr nov 30, 2022 7:35 pm

Mnenja ?

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... 0Ceed%20SW

Osebno se mi zdi sumljivo malo kilometrov za 2019 letnik ?
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4158
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Hyundai i30 / Kia Ceed 2018

Napisal/-a xxl Če dec 01, 2022 10:33 am

Če bi avto imel zbite kilometre, ne vem zakaj bi jih zbili na tako sumljivo malo? ;)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
mardy
Novinec
 
Prispevkov: 437
Pridružen: Če avg 11, 2011 9:38 am

Re: Hyundai i30 / Kia Ceed 2018

Napisal/-a mardy Če dec 01, 2022 3:58 pm

Nisem vedel da ima bmw 3 kii-in logotip, zadnji del. :)

Če ti bo kaj v pomoč, kolega si je lastil prejšnji model Ceeda, bencinar 1.4, motor brez vsakršnega problema, bolj je bila vprašljiva notranjost (odstopanje plastike na armaturi, slaba kvaliteta materialov, črički, rja na vratih prtljažnika, ....) po 7. letih jo je prodal kot zadovoljen. Sorodniki si lastijo Hyundai i30 enak bencinar, motor b.p. kot rečeno, ostalo šepa. Aktualnega Ceeda, kot ga gledaš ti, bencinarja, ima sodelavec, pol letu dveh je zadovoljen, nima pripomb.

Nekaj še, nevem kako je z tem novim modelom, osebno so mi prejšnji modeli KIA/Hyundai bili preveč trdi, na cilj sem prišel utrujen. Samo moj zorni kot opazovanja....

Lp!
 
gtrx
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 27
Pridružen: Ne feb 04, 2018 1:57 pm

Re: Hyundai i30 / Kia Ceed 2018

Napisal/-a gtrx So dec 03, 2022 1:19 pm

potrebujem vaše mnenje ...

Pri Kia Ceed zgoraj omenjena z 7000km je po pregledu na pooblaščeni kia centru bilo ugotovljeno sledeče...

Kot je prodajalec že sam omenil na začetku zadnja vrat bila barvana ( potrjeno tudi z merilcom laka )

Vendar podrobno ugotovljeno na pregledu tudi, da so barvana sovoznikova vrata ( po mnenju mehankarja ) zaradi ujemanja barve z zadnjimi vrati. Popravljen spodnji rob praga, ter barvana hauba

Autodna tudi prikaže odškodninski zahtevek v preteklosti ( avstrija ) v vrednosti 15.000 €

Kilometri, sprednji diski, motor, spodaj pod avtom je ugotovljeno da vse original kot je primerno za 7000km vožen avto.

Motor na pregledu bp, vse štima original. Elektronka tudi ok. Priklop na računalnik prikaže obvestilo da je bil sprožen stranski senzor za trk.

Po menju mehanikov na kia centru, vozilo ni imelo prometne nesreče, ampak naj bi bočno zletelo iz ceste ... zato bilo popravljeno desna oboje vrata, spodnji prag in hauba ( zakaj ona ne vem ), saj je motor v privotnem stanju.


ali je na zgoraj pisano smiselno avto kupiti ali se ga izogniti ?

oz. vidim da že prodan avto :lol: me en prehitel


Lp,
 
kseb
Novinec
 
Prispevkov: 396
Pridružen: Sr sep 11, 2013 2:24 pm

Re: Hyundai i30 / Kia Ceed 2018

Napisal/-a kseb So dec 03, 2022 1:38 pm

Avto sicer prodan, ampak tudi če ne bi bil, ga ne bi kupil.
Z avtom sem imel podobno nesrečo cca. dve desetletji nazaj. Avto popravili, bil na ravnalni mizi, baje vse ok, vendar....
Po nekaj mesecih so se pokazale posledice nesreče (rahlo povečani razmaki, nekateri robovi na stebričkih so kazali znake deformacije...), ker je bil avto prenapet v eno smer.
Nikoli ni znano, kako je propravilo uspelo.
 
gtrx
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 27
Pridružen: Ne feb 04, 2018 1:57 pm

Re: Hyundai i30 / Kia Ceed 2018

Napisal/-a gtrx So dec 03, 2022 3:06 pm

mene je avto mikal samo zaradi km... dejansko je to čisto novo vozilo, notr kot iz tovarne tudi zunaj brez prask in vsega... za to bi bil pripravljen tud vzet dejstvo da bil popravljen ( do neke mere seveda )

Mehaniki na pregledu tudi rekli, da razen popravljene desne strani ( pleh ) ni drugih pomanjkljivosti...

Prejšnji lastnik je bila firma ki avto dajala v poslovne najeme .. zato ob poškodbi avto takoj zamenjali

zato pa sem kolebal toliko časa a bi al ne bi kupil... ampak vidm da me ne prehitel haha :lol:
 
Uporabniški avatar
Blinder
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3784
Pridružen: Pe avg 08, 2003 9:40 pm
Kraj: Obala

Re: Hyundai i30 / Kia Ceed 2018

Napisal/-a Blinder So dec 03, 2022 4:56 pm

Ne se sekirat, mogoce da tisti avto sploh ni mogel it ravno
Sem fant redkih besed. Govori vec moja desna noga.
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1907
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Hyundai i30 / Kia Ceed 2018

Napisal/-a nejc1 So dec 03, 2022 8:56 pm

Za cca 20k€ še vedno lahko vzameš novega Ceeda ali i30. Sicer ne bo avtomatik in bo imel nekaj manj opreme, ampak govorimo o popolnoma novem vozilu proti 3 leta starem, ki je bil popravljan. Pri meni bi bila v takem primeru odločitev zelo lahka..
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4158
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Hyundai i30 / Kia Ceed 2018

Napisal/-a xxl So dec 03, 2022 9:12 pm

To vzemi in basta. Največ avta za ta denar. Ena redkih znamk s ceno iz 2018, je pa res, da počasi potrebuje novo generacijo. Ima vse potrebno, če hočeš več, plačaš več, pa bo še zmeraj eden najugodnejših.
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... ndai%20i30
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
gtrx
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 27
Pridružen: Ne feb 04, 2018 1:57 pm

Re: Hyundai i30 / Kia Ceed 2018

Napisal/-a gtrx So dec 03, 2022 10:00 pm

Zdej gledam tega :

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... 30%20Wagon

Gledam starejse avte za to, da imajo za ceno okol 20.000€ vsaj nekaj opreme

Recimo ta i30 ima skorajda ni da ni opreme...
 
zidnidvojnik
Novinec
 
Prispevkov: 129
Pridružen: Če sep 27, 2012 1:46 pm

Re: Hyundai i30 / Kia Ceed 2018

Napisal/-a zidnidvojnik Ne dec 04, 2022 7:59 am

Ker je ravno tema o Hyundaih me zanima ce ima kdo izkusnje z novim I20?

Po slikah zgleda obetaven, nisem pa se uspel do salona. Vsaj kolikor sem gledal je eden najcenejsih nakupov v razredu (clio, corsa, fiesta, micra, polo, ibiza).
 
boštjan_01
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 684
Pridružen: To avg 31, 2021 7:20 am

Re: Hyundai i30 / Kia Ceed 2018

Napisal/-a boštjan_01 Ne dec 04, 2022 1:00 pm

kseb je napisal/-a:Avto sicer prodan, ampak tudi če ne bi bil, ga ne bi kupil.
Z avtom sem imel podobno nesrečo cca. dve desetletji nazaj. Avto popravili, bil na ravnalni mizi, baje vse ok, vendar....
Po nekaj mesecih so se pokazale posledice nesreče (rahlo povečani razmaki, nekateri robovi na stebričkih so kazali znake deformacije...), ker je bil avto prenapet v eno smer.
Nikoli ni znano, kako je propravilo uspelo.

Znanec se je pred davnimi leti z Clio II skotal v grabo. Od zavarovalnice je dobil izplačilo totalka. Dal ga je popravit in se je z njim vozil še več let, nobenih problemov z vožnjo, nobene rje ali kakršnih koli znakov.
Odvisno kakšni majstri ti šarijo po avtu. Mene takšne zadeve ne bi odvrnile od nakupa, seveda z dodatnim popustom.
Drugače lahko primeru težav po nekaj mesecih še vedno uveljavljaš stvarno napako.
 
gtrx
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 27
Pridružen: Ne feb 04, 2018 1:57 pm

Re: Hyundai i30 / Kia Ceed 2018

Napisal/-a gtrx Ne dec 04, 2022 2:15 pm

edit mod
Predhodni post se NE citira



Sem podobnega mnenja... ce bi uspel izboriti kak popust bi ga sigurno kupil, no seveda me je en že prehitel

Sploh pa pod dejstvom da ima realnih 7000km, motor nedotaknjen prav tako podvozje avtomobila...
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2351
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Hyundai i30 / Kia Ceed 2018

Napisal/-a DePalmo To dec 06, 2022 9:54 am

gtrx je napisal/-a: .. zato ob poškodbi avto takoj zamenjali ...

To ti lahko vse pove. Imajo več izkušenj z avti kot ti in imajo dober razlog da to naredijo, pa čeprav je avto "nov" in "popravljen". Očitno jim je v preteklosti pokazalo da lahko tak avto povzroča probleme in nepotrebne stroške, zato so se ga znebili. Drugače, kaj se bi hotel znebiti skoraj novega avta?
 
gtrx
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 27
Pridružen: Ne feb 04, 2018 1:57 pm

Re: Hyundai i30 / Kia Ceed 2018

Napisal/-a gtrx To dec 06, 2022 9:03 pm

Se ne strinjam...

Povem iz prve roke ( nasa firma ) , imeli sluzben avto, ki bil udelezen v nesreci... Firma ni cakala na tega da pride iz popravila ( tam bil cca. 2 mesca ) ampak so vzel novega, tega pa po popravilu prodali ( kajti potrebe po njem ni bilo vec)

In tudi v tej firmi ocitno blo isto
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: Hyundai i30 / Kia Ceed 2018

Napisal/-a svetilnik Če dec 08, 2022 4:54 am

zidnidvojnik je napisal/-a:Ker je ravno tema o Hyundaih me zanima ce ima kdo izkusnje z novim I20?

Po slikah zgleda obetaven, nisem pa se uspel do salona. Vsaj kolikor sem gledal je eden najcenejsih nakupov v razredu (clio, corsa, fiesta, micra, polo, ibiza).


Jaz si ga lastim, i20 N Line, MHEV, 120 KM. Zaenkrat odličen. Od vseh naštetih nekje najboljša zadeva, je pa res, da je moj malce lepši odzunaj in znotraj od običajnega zaradi N Line opreme. Tudi zvočniki so Bose.
 
zidnidvojnik
Novinec
 
Prispevkov: 129
Pridružen: Če sep 27, 2012 1:46 pm

Re: Hyundai i30 / Kia Ceed 2018

Napisal/-a zidnidvojnik Če dec 08, 2022 8:02 pm

Uf to mas pa prav raketo. Ja n line je zakon za videt ,samo kaj ko je vse z eee povezano. Tvoj je stal krepko preko 20.000€, jaz toliko ne dam. Iscem za drugi avto, tako da bo 1.2 s klasicnim motorjem in neko srednjo opremo kar ok.

Kaksna je pa kaj voznja? Cricki? Tisina v kabini? V salonu namrec nimajo testnega in povsod kjer klicem ga ni za dobit na test.
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: Hyundai i30 / Kia Ceed 2018

Napisal/-a svetilnik Pe dec 09, 2022 4:50 am

Črička nobenega, je pa slaba stran tega avta trda, grda plastika povsod. Avto gre lepo, ima polno adas varnostno opremo, multimedia in števci so top, kabina je velika kot so jo imeli nedolgo nazaj avtomobili golf klase, lega na cesti pa odlična, saj je enakovreden fiesti katero sem imel prej(športno podvozje). Naj bi bil najboljši nakup med majhnimi avtomobili, toda kot praviš, cene so šle med oblake....
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 21 gostov