Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
leon_dobnik
Novinec
 
Prispevkov: 120
Pridružen: So apr 02, 2016 5:44 pm

Re: 2019 Passat Alltrack 190HP avtomatik

Napisal/-a leon_dobnik Če feb 09, 2023 12:04 pm

Sem zahec pogledal cene novih pasatov na avto.net: variant pride med 39 in 42.000 €, alltrack pa čez 50.000 €. Glede na opremo, se zdi 28.000 € cena zmerna (glede na ceno novega). V praksi pa je cena za enega pasata 50.000 € itak absurd. A da naročiš pa rabljeno vozilo iz Nemčije, oz ga greš iskat pa odpade (izbira bo zagotovo večja, kot iskanje relativno dragega modela za to našu vukojebino)
 
Uporabniški avatar
radar
Uporabnik
 
Prispevkov: 916
Pridružen: Po maj 09, 2005 9:44 am

Re: 2019 Passat Alltrack 190HP avtomatik

Napisal/-a radar Pe feb 10, 2023 11:35 am

Tako, kot je predhodnik napisal.
Sam bi še Evropi malo pogledal po avtih. Ni samo slo trg. Izbira je večja, cena pa je tako tako. Dobro ohranjen avto, z malo kilometri tudi severno od nas drži ceno.
Poglej malo na mobile in, če najdeš kaj ustreznega kontaktiraj prodajalca. Pa nič se ne boj, ne grizejo.

off: ali kdo kaj več ve o porabi olja pri teh motorjih? Katere serije motorjev so najbolj podvržene temu?

pl
 
Uporabniški avatar
radar
Uporabnik
 
Prispevkov: 916
Pridružen: Po maj 09, 2005 9:44 am

Re: 2019 Passat Alltrack 190HP avtomatik

Napisal/-a radar Pe feb 10, 2023 11:42 am

thunderbolt je napisal/-a:Ne morem govorit za alltrac in CC varianto, ampak samo za navadno. Se mi pa zdi, da je CC se malo visji od alltracka. Dve leti nazaj je sel od hise B8 passat, sedaj je slabe pol leta doma v60. Prostora je, kot pravim, malenkost manj. So pa materiali na visji ravni, zvocna zatesnjenost avta, sistemi in infotainment so bolj nastudirani in boljsi. Pac cel avto je bolj dovrsen. Menjalnik je klasicni avtomat, ki dela lepo, ceprav tudi v passatu ni slab, v bistvu ne vem, kje je problem pri dvosklopcnem. V obeh primerih, ce gre kaj narobe, so stroski visoki. Servisiranje volvota pa je tudi ok in nic kaj drazje, Zupan je super serviser, ki ima Volvote v malem prstu.


Tudi mene počasi vleče volvo, samo je še dilema CC ali XC. Moram malo testirati, da bom potem videl kako pa kaj.
Kakšni so plusi oziroma minusi, ki jih ti občutiš kot voznik/ lastnik v60 napram pasatu?
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1373
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: 2019 Passat Alltrack 190HP avtomatik

Napisal/-a thunderbolt Pe feb 10, 2023 1:00 pm

Sem ze zgoraj napisal primerjavo. Sam ne vidim nekih minusov, za nekoga bi bil to lahko prostor, ampak se meni ne zdi tako slabo, sploh v primerjavi z A4, ki je obcutno manjsa. Pri passatu je senzor za dez boljsi. Razlika je v odzivnosti pogonskega sklopa: passat je bolj zivcen, pri volvu je vse bolj umirjeno in nastavljeno za "kruzanje". To je res avto, ki je narejen za umirjeno voznjo, ceprav v ovinku je bolje zbalansiran kot passat. Pri passatu sem imel stalno obutek, da je tezek v riti, tega obcutka tu nimam. Smerna stabilnost na avtocesti je boljsa, res je nenaporen za vozit. V snegu je bolj suveren kot passat-ti da vcasih ze kar malo varljiv obcutek vsemogocnosti, kljub pogonu na 2. Posebej vsec mi je sensus (info-sistem). Sem rabil nekaj casa, da sem ga pogruntal, pa mi je sel tudi na zivce, ker stvari nisem nasel, ampak zdaj mi je pa top. Preko telefona je povezan s spletom, stalno updejta mape, instaliral sem googlovo aplikacijo za iskanje, ki najde vse in to potem direktno prenese v navigacijo. Potrebe po android autu dejansko ni. Kljub vsem sistemom, ki jih ima vgrajene, je izjemno kultiviran: nic ne tezi, piski nic ne motijo, itak se da pa vse skonfigurirat v piko. Fotrova mazda cx-30 je npr. res tecna, kar se tega tice. Avto sicer vecinoma vozi zena na relacijo in pove, da je v celoti bolj suveren na cesti kot passat.
 
Uporabniški avatar
radar
Uporabnik
 
Prispevkov: 916
Pridružen: Po maj 09, 2005 9:44 am

Re: 2019 Passat Alltrack 190HP avtomatik

Napisal/-a radar So feb 11, 2023 10:51 am

Hvala za info. Zelo dobrodošlo. :vrum

lp
 
mevden
Uporabnik
 
Prispevkov: 1273
Pridružen: So okt 18, 2003 6:19 pm
Kraj: Ljubljana-Fužine

Re: 2019 Passat Alltrack 190HP avtomatik

Napisal/-a mevden Ne feb 12, 2023 4:58 am

Malo tudi glej dostopnost servisov in rez.delov. odvisno kje živis v slo.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot], meganer in 41 gostov