Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
ninjeti
Uporabnik
 
Prispevkov: 808
Pridružen: So maj 10, 2008 4:15 pm

2019 Passat Alltrack 190HP avtomatik

Napisal/-a ninjeti To feb 07, 2023 4:54 pm

Pozdravljeni,

Interesiram se v nakup Passat Alltrack 190HP avtomatik, in sicer konkretno letnike okrog 2019-2020.

Zakaj iščem tak model vozila?
- Za naslednjih 7-10 let bi rad enega ICE-ja, preden nas prisilijo vse na EV.
- Rabim prostoren avto s kljuko (za kolesa) in avto ki je malo dvignjen od tal, ker mam aktiven življenski stil.
- SUV variante mi niso niti malo všeč, pa še vsi imajo predimenzionirane gume (še ena nepotrebna draga stvar na dolgi rok).
- Pomembnejša zadeva mi je tudi pozicijska memory mesta na sedežu, saj sva s partnerico precej različnih višin in je ročno prestavljanje zica absolutni no-go. Ta pogoj sicer žal precej zoža moj izbor.
- Ta model mi je vizualno všeč

Sem bil na eni testni vožnji tega modela, kjer je avto videt ok, zadeva se pelje vredu, kakih čudnih zvokov ni bilo zaznati. Konkretni model je imel prevoženih cca 100kkm. Rahlo so tresle zavore, ampak bi to pripisal temu, da že kar nekaj časa stoji pri dilerju - tole bi seveda še preveril na dodatni testni vožnji s svojim mehanikom. Je pa bila ena težava z tempomatom (nedelujoč tempomat z napako/klicajem) - tole diler zatrjuje, da bodo zagotovo uredili preden avto gre ven.

Me pa zanima par zadev - sploh glede na to, da bi to bil moj prvi VW:
- kako se vam zdi cena vozila okrog 29k€? Glede na težko dobavljivost novih vozil (sem preveril na več mestih, in je skoraj absolutno vse za čakat in naročilo samo na zahtevo - nič več ni nekih zalog) se mi zdi, da bom ali zelo drago plačal za novo vozilo ali pa malo manj drago za rabljeno. Da bi avto rabil takoj sicer ne, ampak težko je napovedat kam bodo cene sploh šle, rad bi pa menjal v roku dobrega leta dni. Hkrati me skrbijo vedno višje cene ICE avtomobilov, da potem zgledajo EV bolj privlačni. Sicer se o ceni še pogovarjamo, ampak če mi ponudba ne bo všeč bom pač rekel prodajalcu "NE HVALA".
- kako je z zanesljivostjo za ta motorni sklop v kombinaciji z avtomatskim menjalnikom?
- kakšne znane hibe za te letnike passat alltrackov?
- na kaj paziti pri tem modelu/letniku/motorju?
- je pri alltracku vzdrževanje kaj ekstra dražje kot pri navadnem passatu? Trenutno vozim mondeo karavan, predvideval bi, da je vzdrževanje cenovno tam-tam.
- kaj si mislite o jamstvu Porsche? sam ga bom vzel, ker dandanes več nikomur ne zaupam na besedo in raje malo lažje spim za tistih par stotakov.

Servisi so glede na besede prodajalca na 15kkm baje za cca 300€. Servis DSGja na 60kkm baje za cca 300-400. Cene držijo?

Se priporočam za kakršnekoli informacije in izkušnje. Glede na to, da skoraj desetletje že vozim en avto in se nisem spuščal v nakupe vmes seveda lahko v mene zabrišete še kak nasvet pri kupovanju.

Peace :D

LP
 
mevden
Uporabnik
 
Prispevkov: 1272
Pridružen: So okt 18, 2003 6:19 pm
Kraj: Ljubljana-Fužine

Re: 2019 Passat Alltrack 190HP avtomatik

Napisal/-a mevden To feb 07, 2023 6:19 pm

Avto je ok. Klicaj ob tempomatu se sme prižgati samo ko pada sneg. To ga zmede in izpiše klicaj, pomeni da poleg tempomata ne bo delovalo zaviranje v sili. Imel tega passata skoraj 5 let, in klicaj je res bi samo takrat ko pada sneg. V primerjavi z Mondeom zadnje generacije, ford je difinitivno bolj narejen za avtoceste,tudi dosti tišji je not. Je pa vse drugo na strani passata..zanesljivost,poraba, materiali v kabini, prostornost, itd. Je pa 29k eur kar drago, to bi moglo biti vsaj 5k eur nizja cena. Je to uvoz, kdo ga je uvozil, pooblascen trgovec?

Pred manj letom smo narocili novega arteona rline,150 dizel dsg in kar nekaj dodatne opreme pa je bil malo pod 40k eur. Pa je avto nov, rabljen passat za 29k eur? Hm...narocen je bil marca, oktobra smo ga ze dobili....mislim,da se cakalne dobe umirjajo in ni vec cakalmih dob vec kot 8 mesecev?
 
Uporabniški avatar
berlonso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1129
Pridružen: Po nov 05, 2007 9:18 pm

Re: 2019 Passat Alltrack 190HP avtomatik

Napisal/-a berlonso To feb 07, 2023 8:36 pm

Imam navadnega Passata, 2.0TDI z DSG l 2020 od novega, gre proti 100.000km.
Pri meni so tudi zavore nekoliko glasne in malenkost tresejo pri močnem zaviranju - prvi avto, pri katerem se mi je kaj takega zgodilo.
Poglej tudi pobiranje gum - prednje gume mi je notranji rob zlizalo po 25.000km do žic, naredili optiko na pooblaščencu, kjer je bilo vse v "zelenih" številkah ampak vseeno od takrat te težave ni več - enako težavo je imel znanec, ki je Passata nabavil v 2020. Škripanje zadaj pozimi ob vožnji čez ležeče policaje - namažejo in eno leto mir (žal ne ponudijo trajne rešitve). DSG v tem modelu je brez menjave olja, kar se mi zdi čudno (mogoče ima 190km motor drugo varianto?). Občasno se pri sukanju volana sliši kakšen pok, na pooblaščencu mi tega ni uspelo pokazati.
Potem je bila še težava, ko je na avtocesti zasvetila luč, da alternator ne polni - odprlo je šipko za kontrolo olja in zbljuvalo olje skozi to odprtino ven. Baje osamljen primer, objasnila/razloga nisem dobil. Menjali alternator, "zvapali" motorni prostor in veselo naprej.
Znancu so na servisu rekli, da naj bi 2020 letniki imeli tudi problem, da se SOS lučka prižge (je na stropu), naj bi pa bila drama za to popravit (baje morajo sneti stropni panel). Pri meni tega še ni bilo.
Ostalo zaenkrat BP, udobje precej pred dinamiko, čričkov ni.
Vizualno je Alltrack lepši od "civilne" verzije. Če te še kaj zanima vprašaj, je pa res da pri tebi gre za komplet drugo mehaniko.
 
Uporabniški avatar
ninjeti
Uporabnik
 
Prispevkov: 808
Pridružen: So maj 10, 2008 4:15 pm

Re: 2019 Passat Alltrack 190HP avtomatik

Napisal/-a ninjeti To feb 07, 2023 9:18 pm

mevden je napisal/-a:Avto je ok. Klicaj ob tempomatu se sme prižgati samo ko pada sneg. To ga zmede in izpiše klicaj, pomeni da poleg tempomata ne bo delovalo zaviranje v sili. Imel tega passata skoraj 5 let, in klicaj je res bi samo takrat ko pada sneg. V primerjavi z Mondeom zadnje generacije, ford je difinitivno bolj narejen za avtoceste,tudi dosti tišji je not. Je pa vse drugo na strani passata..zanesljivost,poraba, materiali v kabini, prostornost, itd. Je pa 29k eur kar drago, to bi moglo biti vsaj 5k eur nizja cena. Je to uvoz, kdo ga je uvozil, pooblascen trgovec?

Pred manj letom smo narocili novega arteona rline,150 dizel dsg in kar nekaj dodatne opreme pa je bil malo pod 40k eur. Pa je avto nov, rabljen passat za 29k eur? Hm...narocen je bil marca, oktobra smo ga ze dobili....mislim,da se cakalne dobe umirjajo in ni vec cakalmih dob vec kot 8 mesecev?

Ok, mogoče je potem bilo na testni vožnji zaradi zimskih razmer - ampak še vseeno bom zahteval, da preverijo, če se odločim za nakup.

Ja, cene so nore zadnje mesece, za sploh Alltrack variante. Pravzaprav hočejo za njega 33k, kar se mi zdi absurd za dobra 3 leta star avto. Ne vemo pa če bodo šle še gor ali ne - če zaradi cen ne bodo prodali dovolj novih... potem bo prišlo do primankljaja rabljenih. Prav žal mi je, da že 2 leti nazaj nisem šel v nakup, ko sem cincal med "novim rabljenim" al pa "trenutnega še vozim kake 2-3 leta". In spet smo na točki al kupit al "čakat padec cen", potem pa bo spet prišla kaka podražitev...

Vglavnem, če bodo želeli nad 29k me več ne vidijo. No, bi rekel, da je tudi povezano s količino opreme - vse od webasta, 4motion, original kljuke, nek boljši audio sistem itd, ter tudi to da je 190 konjski z dsg, pa še Alltrack paket. 150HP so cenejši, ampak Alltracki povečini so 190.

Drugače gre za Porsche Slovenija, verjetno tudi zato višja cena. Bom še en obisk naredil v Ljubljani v prihodnjem tednu, da vidim kaj bodo ponovno rekli za čakalne dobe.
Zadnjič spremenil ninjeti, dne To feb 07, 2023 9:25 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
ninjeti
Uporabnik
 
Prispevkov: 808
Pridružen: So maj 10, 2008 4:15 pm

Re: 2019 Passat Alltrack 190HP avtomatik

Napisal/-a ninjeti To feb 07, 2023 9:24 pm

berlonso je napisal/-a:Imam navadnega Passata, 2.0TDI z DSG l 2020 od novega, gre proti 100.000km.
Pri meni so tudi zavore nekoliko glasne in malenkost tresejo pri močnem zaviranju - prvi avto, pri katerem se mi je kaj takega zgodilo.
Poglej tudi pobiranje gum - prednje gume mi je notranji rob zlizalo po 25.000km do žic, naredili optiko na pooblaščencu, kjer je bilo vse v "zelenih" številkah ampak vseeno od takrat te težave ni več - enako težavo je imel znanec, ki je Passata nabavil v 2020. Škripanje zadaj pozimi ob vožnji čez ležeče policaje - namažejo in eno leto mir (žal ne ponudijo trajne rešitve). DSG v tem modelu je brez menjave olja, kar se mi zdi čudno (mogoče ima 190km motor drugo varianto?). Občasno se pri sukanju volana sliši kakšen pok, na pooblaščencu mi tega ni uspelo pokazati.
Potem je bila še težava, ko je na avtocesti zasvetila luč, da alternator ne polni - odprlo je šipko za kontrolo olja in zbljuvalo olje skozi to odprtino ven. Baje osamljen primer, objasnila/razloga nisem dobil. Menjali alternator, "zvapali" motorni prostor in veselo naprej.
Znancu so na servisu rekli, da naj bi 2020 letniki imeli tudi problem, da se SOS lučka prižge (je na stropu), naj bi pa bila drama za to popravit (baje morajo sneti stropni panel). Pri meni tega še ni bilo.
Ostalo zaenkrat BP, udobje precej pred dinamiko, čričkov ni.
Vizualno je Alltrack lepši od "civilne" verzije. Če te še kaj zanima vprašaj, je pa res da pri tebi gre za komplet drugo mehaniko.

Oh hvala za vse tele informacije! Kar se tiče DSG: sam ne vem, ampak prodajalec pravi, da je DSG servis na 60kkm. Edino menjava olja mi pade na pamet, drugo ne vem kaj majo za "servisirat". Bom še povprašal.
Kar se tiče pokanja volana ali škripanja podvozna na testni vožnji nisem zaznal. Sem pa roko na srce pričakoval, da bo menjalnik bolj "živ". Pri "D" načinu se mi je zdel malo len/počasen, ampak v "S" načinu je bilo bolje.
Pravzaprav, ko si vse te težave opisal sem še toliko bolj prepričan, da je jamstvo zelo dobro vzet. To niso več poceni heci in če je na tako dragem avtu kaj narobe pač naj popravijo.
 
gusti85
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 541
Pridružen: Sr nov 18, 2009 2:56 pm
Kraj: Kotlje - Koroška

Re: 2019 Passat Alltrack 190HP avtomatik

Napisal/-a gusti85 To feb 07, 2023 11:05 pm

mevden je napisal/-a:Avto je ok. Klicaj ob tempomatu se sme prižgati samo ko pada sneg. To ga zmede in izpiše klicaj, pomeni da poleg tempomata ne bo delovalo zaviranje v sili. Imel tega passata skoraj 5 let, in klicaj je res bi samo takrat ko pada sneg. V primerjavi z Mondeom zadnje generacije, ford je difinitivno bolj narejen za avtoceste,tudi dosti tišji je not. Je pa vse drugo na strani passata..zanesljivost,poraba, materiali v kabini, prostornost, itd. Je pa 29k eur kar drago, to bi moglo biti vsaj 5k eur nizja cena. Je to uvoz, kdo ga je uvozil, pooblascen trgovec?

Pred manj letom smo narocili novega arteona rline,150 dizel dsg in kar nekaj dodatne opreme pa je bil malo pod 40k eur. Pa je avto nov, rabljen passat za 29k eur? Hm...narocen je bil marca, oktobra smo ga ze dobili....mislim,da se cakalne dobe umirjajo in ni vec cakalmih dob vec kot 8 mesecev?


Probaj naročit enakega arteona zdaj ... 50k ti ne uide.
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: 2019 Passat Alltrack 190HP avtomatik

Napisal/-a emozul Sr feb 08, 2023 8:57 am

Na tujem portalu sem preveril, da imajo zelo veliko porabo olja. Ampak je pisalo za 2.0, 200 KM. Po moje bi bilo bolje vzeti 150 KM. Bilo je govora, da porabi 1l na 5t k ilometrov.
 
Uporabniški avatar
ninjeti
Uporabnik
 
Prispevkov: 808
Pridružen: So maj 10, 2008 4:15 pm

Re: 2019 Passat Alltrack 190HP avtomatik

Napisal/-a ninjeti Sr feb 08, 2023 11:53 am

Veliko porabo olja bi naj imeli modeli do letnika 2016, naprej so to uredili. Potrjeno z več virov. Bi pa naj bila to težava tudi na 150KM - je več mojih prijateljev to potrdilo za lastna vozila.
Zadnjič spremenil ninjeti, dne Sr feb 08, 2023 11:55 am, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
ninjeti
Uporabnik
 
Prispevkov: 808
Pridružen: So maj 10, 2008 4:15 pm

Re: 2019 Passat Alltrack 190HP avtomatik

Napisal/-a ninjeti Sr feb 08, 2023 11:55 am

gusti85 je napisal/-a:
mevden je napisal/-a:Avto je ok. Klicaj ob tempomatu se sme prižgati samo ko pada sneg. To ga zmede in izpiše klicaj, pomeni da poleg tempomata ne bo delovalo zaviranje v sili. Imel tega passata skoraj 5 let, in klicaj je res bi samo takrat ko pada sneg. V primerjavi z Mondeom zadnje generacije, ford je difinitivno bolj narejen za avtoceste,tudi dosti tišji je not. Je pa vse drugo na strani passata..zanesljivost,poraba, materiali v kabini, prostornost, itd. Je pa 29k eur kar drago, to bi moglo biti vsaj 5k eur nizja cena. Je to uvoz, kdo ga je uvozil, pooblascen trgovec?

Pred manj letom smo narocili novega arteona rline,150 dizel dsg in kar nekaj dodatne opreme pa je bil malo pod 40k eur. Pa je avto nov, rabljen passat za 29k eur? Hm...narocen je bil marca, oktobra smo ga ze dobili....mislim,da se cakalne dobe umirjajo in ni vec cakalmih dob vec kot 8 mesecev?


Probaj naročit enakega arteona zdaj ... 50k ti ne uide.

Ja, točno to. Cene so precej višje kot kakih 12 mesecev nazaj.
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: 2019 Passat Alltrack 190HP avtomatik

Napisal/-a emozul Sr feb 08, 2023 12:10 pm

ninjeti je napisal/-a:Veliko porabo olja bi naj imeli modeli do letnika 2016, naprej so to uredili. Potrjeno z več virov. Bi pa naj bila to težava tudi na 150KM - je več mojih prijateljev to potrdilo za lastna vozila.


Ni res, govorim za 200 KM, ki pa prišel kasneje ven.
 
Uporabniški avatar
ninjeti
Uporabnik
 
Prispevkov: 808
Pridružen: So maj 10, 2008 4:15 pm

Re: 2019 Passat Alltrack 190HP avtomatik

Napisal/-a ninjeti Sr feb 08, 2023 12:16 pm

A niso ti 200KM modeli trenutno v prodaji? 2022+ letniki?
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: 2019 Passat Alltrack 190HP avtomatik

Napisal/-a void Sr feb 08, 2023 5:06 pm

No ja, dokaj visoka poraba pri vseh 2.0 TDI je kr pogostoa še posebej letniki tam 2017+. Tam liter na 5-7k.
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1372
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: 2019 Passat Alltrack 190HP avtomatik

Napisal/-a thunderbolt Sr feb 08, 2023 6:18 pm

Moj je bil 05/2017 pa je zacel piti olje pri 150k km. Ne vem koliko olja, ampak servisni interval je bil na 15k, pa se je lucka prizgala pri 13k.

Kaj pa kak volvo V60 crosscountry? Malenkost manjsi od passata, ampak nadgradnja na vseh podrocjih.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: 2019 Passat Alltrack 190HP avtomatik

Napisal/-a void Sr feb 08, 2023 6:23 pm

Starejši letniki 2.0 TDI zelo redko pijejo olje, novejši pa znajo že od novega piti olje. Zakaj je temu tako ne vem. Pač tolerance plešejo.
Pač popolnega avtomobila in motorja ni. Vsi majo svoje probleme.
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2183
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: 2019 Passat Alltrack 190HP avtomatik

Napisal/-a RedBaron Sr feb 08, 2023 6:29 pm

Če se da, se izogni menjalniku z dvojno sklopko!!
Drago vzdrževanje in še dražja popravila!!
 
Uporabniški avatar
ninjeti
Uporabnik
 
Prispevkov: 808
Pridružen: So maj 10, 2008 4:15 pm

Re: 2019 Passat Alltrack 190HP avtomatik

Napisal/-a ninjeti Sr feb 08, 2023 6:53 pm

Sori za vpršaanje, ker res ne vem, ampak - imajo Alltracki teh letnikov 190HP DSG dvojno sklopko?

thunderbolt je napisal/-a:Moj je bil 05/2017 pa je zacel piti olje pri 150k km. Ne vem koliko olja, ampak servisni interval je bil na 15k, pa se je lucka prizgala pri 13k.

Kaj pa kak volvo V60 crosscountry? Malenkost manjsi od passata, ampak nadgradnja na vseh podrocjih.

Sem jih po pravici tudi gledal, ampak nisem še imel priložnosti nobenega preizkusiti. Lahko kaj več poveš o tem, kak je v primerjavi s Passat Alltrackom? Kaj vse so po tvojem mnenju nadgradnje v primerjavi s Passatom?
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2183
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: 2019 Passat Alltrack 190HP avtomatik

Napisal/-a RedBaron Sr feb 08, 2023 7:35 pm

Vsak DSG ima dvojno sklopko.

Razlika je v tem, ali so sklopke suhe ali v olju. Motorji z manjšim navorom (ponavadi pod 250 Nm ) je suha, kar je nad pa v olju.
 
Uporabniški avatar
berlonso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1129
Pridružen: Po nov 05, 2007 9:18 pm

Re: 2019 Passat Alltrack 190HP avtomatik

Napisal/-a berlonso Sr feb 08, 2023 7:37 pm

Kako to da sedaj ni več menjave olja pri DSG-ju? Govorim za 2.0 150km. Je kakšno doživljenjsko olje v menjalniku?
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1372
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: 2019 Passat Alltrack 190HP avtomatik

Napisal/-a thunderbolt Sr feb 08, 2023 7:42 pm

Ne morem govorit za alltrac in CC varianto, ampak samo za navadno. Se mi pa zdi, da je CC se malo visji od alltracka. Dve leti nazaj je sel od hise B8 passat, sedaj je slabe pol leta doma v60. Prostora je, kot pravim, malenkost manj. So pa materiali na visji ravni, zvocna zatesnjenost avta, sistemi in infotainment so bolj nastudirani in boljsi. Pac cel avto je bolj dovrsen. Menjalnik je klasicni avtomat, ki dela lepo, ceprav tudi v passatu ni slab, v bistvu ne vem, kje je problem pri dvosklopcnem. V obeh primerih, ce gre kaj narobe, so stroski visoki. Servisiranje volvota pa je tudi ok in nic kaj drazje, Zupan je super serviser, ki ima Volvote v malem prstu.
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2183
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: 2019 Passat Alltrack 190HP avtomatik

Napisal/-a RedBaron Sr feb 08, 2023 8:27 pm

Mislim, da menjava olja še vedno je (če so sklopke v oljni kopeli), le da so podaljšali interval, na 120 kkm se mi zdi.

Ja v primeru okvare je strošek visok, tako pri "DSG" kot pri klasičnem avtomatiku. Razlika je v tem, da so menjalniki z dvojno sklopko precej kompleksni, imajo veliko gibljivih delov, senzorjev, aktuatorjev... kar ni najboljša osnova za dolgo brezskrbno delovanje... Tu je klasika, s pretvornikom navora, v prednosti. Seveda je najbolj "ziher" še vedno ročni menjalnik. sicer je dvomasni vztrajnik tudi problem, vendar je cena menjave 2-3× nižja od popravila avtomatika. In tudi enostavnejša.

Ampak danes (žal) skoraj ne moreš več dobiti malo močnejšega avta, po možnosti 4×4, z ročnim menjalnikom, tako niti nimaš izbire... hočeš-nočeš moraš vzeti avtomatika :(
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Blinder, luko, zundapp in 25 gostov