Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
tvirus
Novinec
 
Prispevkov: 104
Pridružen: Ne maj 04, 2008 2:26 pm

Nakup avtomobila tujci v Slo

Napisal/-a tvirus Ne feb 12, 2023 7:22 pm

Pozdravljeni, svoj avtomobil bi rad prodal sosedu, kateri je iz BIH ter zaposlen pri nas že več let. Ima bosansko vozniško. Zanima me ali so potrebni kakšni dodatni postopki za prodajo in prepis vozila.

Hvala
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Nakup avtomobila tujci v Slo

Napisal/-a mrtwelvetrees Ne feb 12, 2023 8:31 pm

To ti bodo povedali na vsakem tehničnem pregledu kjer je možen tudi prepis.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
HitriZajcek
Novinec
 
Prispevkov: 156
Pridružen: Ne dec 12, 2021 9:34 pm

Re: Nakup avtomobila tujci v Slo

Napisal/-a HitriZajcek Pe feb 17, 2023 8:27 pm

Naš stari avto je slabo leto nazaj šel možaku s potnim listom iz Srbije. Nisem zasledil da bi mu kaj komplicirali, urejal je vse kar ob prepisu. To je bilo na AMZS, pokličita tja in vprašajta, so zelo prijazni.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2192
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Nakup avtomobila tujci v Slo

Napisal/-a limas Pe feb 17, 2023 10:18 pm

Če ima sosed prijavljeno stalno bivališče v SLO, potem bi moral imeti slovensko vozniško dovoljenje. Sosed je v prekršku.
In s tujim vozniškim ne more registrirati avta s slovenskimi tablicami. Ne mešajte jabolka in hruške.
Če se motim, me popravite.
 
RUNAČ
Novinec
 
Prispevkov: 229
Pridružen: Če jul 09, 2020 4:18 pm

Re: Nakup avtomobila tujci v Slo

Napisal/-a RUNAČ So feb 18, 2023 6:25 pm

Sam sem imel primer, ko je moj avto pred leti kupil gospod iz Srbije, ki je pri nas začasno delal dva meseca in si je pred odhodom domov odločil privoščiti ter uvoziti še en avto. Šli smo na AMZS, je pa res, da je na avto dal lahko edino izvozne tablice, ker ni imel državljanstva Slovenije. Kako je pa v primeru, če bo novi lastnik bival pri nas še nekaj časa, pa bo res najbolje vprašati na registraciji vozil.

Aja, še to. Izvoznih tablic ne izdajajo na vseh tehničnih pregledih, ampak samo na nekaterih večjih.

http://www.ciinca-kamnik.si/izvozne-registrske-tablice/
"Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš."

Karl Heinrich Waggerl
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 58 gostov