Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
pstuh
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Pe feb 10, 2023 8:23 am

Nakup rabljenega avtomobila

Napisal/-a pstuh Po feb 13, 2023 6:52 am

Pozdravljeni,
namen imam kupiti rabljen avto za nekje 20.000€ vendar nekako nevem kaj bi izbral. Glede na to, da s punco veliko hodiva po hribih in podobno to pomeni tudi vožnjo po makedamu, zato se sam nekoliko nagiban proti kakšni Octaviji Scout ali pa morda Passat Alltrack. Zdaj nevem, ali je res smiselno kupovati 4x4 in te alltrack variante ker pridejo precej dražje od naprimer navadnega passata.
Zanima me vaše mnenje ter morda še kakšen predlog.
 
boštjan_01
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 708
Pridružen: To avg 31, 2021 7:20 am

Re: Nakup rabljenega avtomobila

Napisal/-a boštjan_01 Po feb 13, 2023 8:34 am

Reče se da greš v hribe. Ne po hribih.
Kako si do sedaj hodil v hribe? Kakšne težave si imel?
 
Uporabniški avatar
radar
Uporabnik
 
Prispevkov: 916
Pridružen: Po maj 09, 2005 9:44 am

Re: Nakup rabljenega avtomobila

Napisal/-a radar Po feb 13, 2023 8:41 am

Pozdravljen.

Za vožnjo po normalnih makadamskih cestah so ustrezni čisto navadni avti, ne rabiš 4x4.
Če se voziš bolj v ekstremne variante, tudi pozimi oziroma v slabih voznih pogojih, potem pa je to nekaj drugega.

lp
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1155
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Nakup rabljenega avtomobila

Napisal/-a danci1973 Po feb 13, 2023 9:49 am

Če je smiselno ali ne, je precej subjektivno in to lahko veš samo ti glede na tvoje potrebe ali želje. Scout / Alltrac imata poleg pogona tudi prednost nekoliko večje oddaljenosti od tal, kar včasih prav pride.

Jaz še nisem imel avta brez pogona na vse 4 in, če bo le možno, bo tako tudi ostalo.
 
pstuh
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Pe feb 10, 2023 8:23 am

Re: Nakup rabljenega avtomobila

Napisal/-a pstuh Po feb 13, 2023 10:58 am

boštjan_01 je napisal/-a:Reče se da greš v hribe. Ne po hribih.
Kako si do sedaj hodil v hribe? Kakšne težave si imel?


Nisem imel težav, vendar ker bi zamenjal avtomobil, bi rad kupil nekaj kar za kar mi nebo kasneje žal. Vem, da bi lahko z navadnim passatom imel težave zaradi višine avtomobila.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4340
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Nakup rabljenega avtomobila

Napisal/-a Firediver Po feb 13, 2023 11:33 am

Pri 4x4 pogonu je potrebno ločiti med potrebnostjo in cenovno dostopnostjo.
Nekateri imajo štirikolesni pogon ker ga res potrebujejo, drugi pa samo zato, ker si ga lahko privoščijo. Pa fensi se sliši, recimo, quattro pri Audiju.

Za "blago" neurejene poti je vsak avto dober, samo da nima preveč previsa in ima malce višji "ground clearance". Če so poti bolj grobo neurejene ti džip ne uide. Ne nov, ampak kaj starejšega, da ti ni škoda.

Če pa imaš zraven bolj ali manj neurejenih poti še veliko avto/cestne vožnje pa ostane samo še kakšen SUV. Pač kompromis med cesto in terenom, ki nikjer ne briljira.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
boštjan_01
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 708
Pridružen: To avg 31, 2021 7:20 am

Re: Nakup rabljenega avtomobila

Napisal/-a boštjan_01 Po feb 13, 2023 12:52 pm

Pri navadnem passatu 4motion in alltrack je razlika 3 jurje in 3cm. Če vzameš brez 4x4, je razlika še večja.
Sam se boš moral odločiti ali si pripravljen plačati več, ali boš izbiral takšne hribe, kjer prideš z vsakim avtom.
Tudi z SUV segmentom brez 4x4 se da marsikje pripeljat (če ni blata ali snega).
Jaz imam 4x4 že ogromno let, tudi naslednji bo. Pri meni je bolj nuja kot za sprostitev ali kaj drugega.
 
Ruska_Luc
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 55
Pridružen: Če feb 04, 2021 8:38 pm

Re: Nakup rabljenega avtomobila

Napisal/-a Ruska_Luc Po feb 13, 2023 5:34 pm

Do sedaj me je običajen avto (Peugeot 508) še do vsake koče pripeljal v poletnem vremenu. Nisem še naletel na situacijo, kjer bi potreboval višji avto. Še največ skrbi sem imel na cesti do koče na planini razor, kjer so bili precej veliki, globoki in široki "žlebovi" za odvajanje vode - kolegova serija 5 e39 je malo z ritjo praskala (se pa ne spomnem, če je bila kaj znižana).
 
HitriZajcek
Novinec
 
Prispevkov: 156
Pridružen: Ne dec 12, 2021 9:34 pm

Re: Nakup rabljenega avtomobila

Napisal/-a HitriZajcek Pe feb 17, 2023 8:22 pm

Meni se zdi da si se lotil na napačnem koncu - nisi napisal kaj želiš od avta (prostornost, manjše mere, odmaknjenost od tal, hitro pospeševanje, nizko porabo, specifično obliko ... kaj?). Najprej se odloči glede tega, da zožiš izbor znamk/modelov, potem pa glej kaj se dobi za predvideni budget. Za (dobrih) 20 tisočakov lahko dobiš tudi kak nov avto ...
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Kristjan123 in 17 gostov