Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
leon_dobnik
Novinec
 
Prispevkov: 120
Pridružen: So apr 02, 2016 5:44 pm

Re: Nakup Renaulta...

Napisal/-a leon_dobnik So feb 25, 2023 9:43 am

thunderbolt je napisal/-a:Doma sta bila megane IV in golf 7, pa je megan z izjemo prostora na zadnjih sedezih bil v vseh segmentih ekvivalenten golfu oziroma nad golfom.

Renault ima samo en fail, v primerjavi z nekaterimi proizvajalci: avtomobili so tako skupaj sestavljeni, da misliš, da je bil razbit (npr. vpetje sprednjih vrat na obeh straneh pri Meganih, Talismanih, etc). Da je pa VW neka svetlobna leta pred Renaultom, je pa bolj ali manj upanje značkarjev. Pač časi Golfa JDL in Golfa II, ki gre še ne drva če jih zmelješ so minili. Pač pri meni razlike 8.000 € razlike do prvega nemca (razlika v ceni + preplačilo financiranja) ni opravičilo nakupa nemca, oprema in motor pa tu tu.
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 830
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Nakup Renaulta...

Napisal/-a Kristjan123 So feb 25, 2023 1:16 pm

mevden je napisal/-a:
Kristjan123 je napisal/-a:
mevden je napisal/-a:Seveda izdelava ni na nivoju dražjih konkurentov. Če misliš da je megan cenejši 5k eur za isto kvaliteto golfa se pošteno motiš. Vsak tisočak dražji avto se točno ve zakaj je dražji. Pred par leti smo v službi kupili megane, to zadnjo serijo....sori,ampak to je plastika povsod. Notri, zunaj...prva havba,blatniki, vrata...to je vse bila plastika iz zunanje strani! Ko sem ga pelu 160kmh, prva havba kar plapolala. Kasnejšim letnikom mislim, da so pol menjali havbo za kovinsko.

Še pri seatu ki ga imam..leon 2017. Prve luči so plastične, pri golfu je steklo. Pa ti vidi..

Kar se tiče vw grupe in lastnih izkušenj.

1. Audi
2. Vw
3. Skoda
4. Seat.

Seat ima lepsi design od skod, so pa skode po mojem mnenju za kakšno stopničko bolj kvalitetno narejene. Seveda je tudi cena višja.

Vse je pozicionirano v nulo na trgu. Kok plačaš tok dobiš.

Majstr kje ti spiš, da te ne ukradejo?


Aj dobr, mogoče glih ni iz plastika, ampak pri 160km/h je tok plapolala da sm mislil da jo bo odneslo. Kakorkoli že, verjetno je jasno zakaj je Renault cenejši od VW.


Bulgatti, Ferrari, Koenigsegg, Rimac, Pagani, noben nima kovinske haube in steklenih luči pa so vsi kar konkretno dražji pa ne da je zdaj renault zaradi tega boljši,slabši od Nemcev. Tvoj kriterij "havba in blatniki iz pleha, luči iz stekla" ni ravno merodajen za primerjavo kvalitete. Kaj točno pridobiš z kovinskimi blatniki in haubo? Možnost rje in večjo težo? Trdnosti avta ne določajo havba in blatniki smo leta 2023 ne v 80-ih prejšnjega stoletja mojster tudi katrca je imela ne sam kovinske blatnike in haubo tudi odbijač je bil kovinski. Po tvoji logiki dojemanja bi morala bit najkvalitetnejša in najdražja pa ni ravno tako a ne?
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 830
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Nakup Renaulta...

Napisal/-a Kristjan123 So feb 25, 2023 1:26 pm

leon_dobnik je napisal/-a:
thunderbolt je napisal/-a:Doma sta bila megane IV in golf 7, pa je megan z izjemo prostora na zadnjih sedezih bil v vseh segmentih ekvivalenten golfu oziroma nad golfom.

Renault ima samo en fail, v primerjavi z nekaterimi proizvajalci: avtomobili so tako skupaj sestavljeni, da misliš, da je bil razbit (npr. vpetje sprednjih vrat na obeh straneh pri Meganih, Talismanih, etc). Da je pa VW neka svetlobna leta pred Renaultom, je pa bolj ali manj upanje značkarjev. Pač časi Golfa JDL in Golfa II, ki gre še ne drva če jih zmelješ so minili. Pač pri meni razlike 8.000 € razlike do prvega nemca (razlika v ceni + preplačilo financiranja) ni opravičilo nakupa nemca, oprema in motor pa tu tu.

To "prileganje delov karoserije" je vsaj po mojih opazanjih zelo različno govorimo seveda za nove avte iz salona. Tako recimo najbolj perfektno sem občutil na Toyoti pa nimam nekega merodajnega podatka pač natančnost rež med karoserijskimi deli občutek pri zapiranju vrat.
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 830
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Nakup Renaulta...

Napisal/-a Kristjan123 So feb 25, 2023 1:40 pm

Kristjan123 je napisal/-a:
mevden je napisal/-a:
Kristjan123 je napisal/-a:
mevden je napisal/-a:Seveda izdelava ni na nivoju dražjih konkurentov. Če misliš da je megan cenejši 5k eur za isto kvaliteto golfa se pošteno motiš. Vsak tisočak dražji avto se točno ve zakaj je dražji. Pred par leti smo v službi kupili megane, to zadnjo serijo....sori,ampak to je plastika povsod. Notri, zunaj...prva havba,blatniki, vrata...to je vse bila plastika iz zunanje strani! Ko sem ga pelu 160kmh, prva havba kar plapolala. Kasnejšim letnikom mislim, da so pol menjali havbo za kovinsko.

Še pri seatu ki ga imam..leon 2017. Prve luči so plastične, pri golfu je steklo. Pa ti vidi..

Kar se tiče vw grupe in lastnih izkušenj.

1. Audi
2. Vw
3. Skoda
4. Seat.

Seat ima lepsi design od skod, so pa skode po mojem mnenju za kakšno stopničko bolj kvalitetno narejene. Seveda je tudi cena višja.

Vse je pozicionirano v nulo na trgu. Kok plačaš tok dobiš.

Majstr kje ti spiš, da te ne ukradejo?


Aj dobr, mogoče glih ni iz plastika, ampak pri 160km/h je tok plapolala da sm mislil da jo bo odneslo. Kakorkoli že, verjetno je jasno zakaj je Renault cenejši od VW.


Bulgatti, Ferrari, Koenigsegg, Rimac, Pagani, noben nima kovinske haube in steklenih luči pa so vsi kar konkretno dražji pa ne da je zdaj renault zaradi tega boljši,slabši od Nemcev. Tvoj kriterij "havba in blatniki iz pleha, luči iz stekla" ni ravno merodajen za primerjavo kvalitete. Kaj točno pridobiš z kovinskimi blatniki in haubo? Možnost rje in večjo težo? Trdnosti avta ne določajo havba in blatniki smo leta 2023 ne v 80-ih prejšnjega stoletja mojster tudi katrca je imela ne sam kovinske blatnike in haubo tudi odbijač je bil kovinski. Po tvoji logiki dojemanja bi morala bit najkvalitetnejša in najdražja pa ni ravno tako a ne?


Bi imel pogovor z lastnikom Bugatti La Voiture Noire.

Majstr lep avto kolk kej stane?
19 mio eur.
Havba je kovinska itak?
Ne karbonska vlakna
Vsaj blatniki pa so?
Ne tudi karbonska vlakna cel je iz karbonskih vlaken..
Ja pol so te pa nategnili jst sm dal 20k za avto pa je vse kovinsko.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Nakup Renaulta...

Napisal/-a void So feb 25, 2023 3:42 pm

Strinjam se, plastični blatniki so super. Sploh ker nimajo absolutno nobenega vpliva na varnost, je veliko bolje da so plastični iz obvious razlogov.

Kaj se pa tiče rež, so res ble kr nekej tam 2015, 16, 17 pri meganih, scenicih, talismanih itd. Sedaj so veliko bolje. Že na mojem 2019 meganu so primerljive z nekim golfom. Kaj so delali od začetka teh modelov ne vem, očitno je da geometrija karoserije ni štimala, ker te reže se teško odpravijo z nastavitvijo, zvijanjem vrat in pantov... Ni šans da jih nastaviš v nulo.
 
vammat
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 59
Pridružen: Ne jun 09, 2013 2:37 pm

Re: Nakup Renaulta...

Napisal/-a vammat So feb 25, 2023 4:55 pm

In spet večni fight med koncernom Vw in drugimi znamkami...
Konkretnih je bilo samo par odgovorov...
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: Nakup Renaulta...

Napisal/-a Renault VG So feb 25, 2023 5:53 pm

Overall, jaz bi gledal nekaj z bencinarjem. Novejši dizli imajo AdBlue in ta je problematičen pri čisto vseh proizvajalcih. Kakšen Megane ali Scenic z 1.3 Tce se mi zdi kar solidina izbira kar se varnosti nakupa tiče. Ne bo pa kar se same zanesljivosti nič na ravni te Lagune, ki jo imaš. Naša se še vedno vozi pri novem latniku z menjanjem potrošnega materiala, avto ki jo je zamenjal je pa že povzročil par problemov.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Nakup Renaulta...

Napisal/-a mrtwelvetrees So feb 25, 2023 7:21 pm

Kaj pa čmo ? Primorani bomo kupovati te plastične avtomobile ki so vse manj zanesljivi. Se bo treba sprijazniti s tem ?
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Nakup Renaulta...

Napisal/-a void So feb 25, 2023 10:35 pm

Glih zato pa zagovarjam nakup čim novejšega avtomobila, ki je še zmeraj v jamstvu. Da si vsaj pokrit če motor shodi, al pa takšna druga taka vitalna stvar. Drugega itak jamstvo ne pokriva.
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Nakup Renaulta...

Napisal/-a emozul Ne feb 26, 2023 10:28 am

Zal se tudi veliko ljudi odloča za nakup vw grupe, ker imajo na razpolago vsaj malo bolj živahne motorje. Daleč od tega, da bi bil fan te grupe, ampak večina, vsaj za podoben denar nima kaj bolj živahnega ponuditi. Tako, da sem spet pristal pri 2.0 tdi.
 
vammat
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 59
Pridružen: Ne jun 09, 2013 2:37 pm

Re: Nakup Renaulta...

Napisal/-a vammat Ne feb 26, 2023 1:07 pm

Renault VG je napisal/-a:Overall, jaz bi gledal nekaj z bencinarjem. Novejši dizli imajo AdBlue in ta je problematičen pri čisto vseh proizvajalcih. Kakšen Megane ali Scenic z 1.3 Tce se mi zdi kar solidina izbira kar se varnosti nakupa tiče. Ne bo pa kar se same zanesljivosti nič na ravni te Lagune, ki jo imaš. Naša se še vedno vozi pri novem latniku z menjanjem potrošnega materiala, avto ki jo je zamenjal je pa že povzročil par problemov.


Zakaj je ta adblue tako problematičen?
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Nakup Renaulta...

Napisal/-a void Ne feb 26, 2023 1:08 pm

Mislim da se je VW odloču da ne bo razvijau več novih motorjev, niti hibridov nekj nimajo. Tako da bojo 1.5 ts in 2.0 tdi teral dokler se da, pol pa samo elektrika. Če je to prava odločitev, bomo pa videli.
 
vammat
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 59
Pridružen: Ne jun 09, 2013 2:37 pm

Re: Nakup Renaulta...

Napisal/-a vammat Ne feb 26, 2023 1:11 pm

void je napisal/-a:Glih zato pa zagovarjam nakup čim novejšega avtomobila, ki je še zmeraj v jamstvu. Da si vsaj pokrit če motor shodi, al pa takšna druga taka vitalna stvar. Drugo itak jamstvo ne pokriva.


Večinoma imajo ti letniki vsaj 1 leto jamstva, zdaj kaj je vse krito v tem jamstvu je pa druga stvar...
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1373
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Nakup Renaulta...

Napisal/-a thunderbolt Ne feb 26, 2023 1:31 pm

Ce je govora o Renault jamstvu je bolj tako tako-alinej toliko, da se izgubis v njih. Meni so potem pri Realu prisli nasproti z nekim skladom za zadovoljstvo strank, kjer so mi pokrili vecino stroska (sel je nek senzor pri bencinskemu ekvivalentu dpf-ja). Sicer sem pa potem ze z naslednjim rednim servisom vse vrnil v sklad, ker so mi samo olje za 1.3 zaracunali 210€ :cry:
 
benben
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: Ne jan 14, 2018 9:09 pm

Re: Nakup Renaulta...

Napisal/-a benben Ne feb 26, 2023 4:42 pm

Renault Megane 4, bencin ali dizel?
Delal bom cca 15.000km na leto
So res 1.2 tce zelo problematicni motorji
Katere motorje gledati pri dizlih.
Nekaj sem gledal 90, 110 in dci 115 kateri je najbolj vzdrzljiv?
 
leon_dobnik
Novinec
 
Prispevkov: 120
Pridružen: So apr 02, 2016 5:44 pm

Re: Nakup Renaulta...

Napisal/-a leon_dobnik Ne feb 26, 2023 6:18 pm

Megane 4 bencinar, samo 1.33 TCE, ničesar drugega, 1.2 TCE so katastrofa.

Megane 4 dizel, pa 110 konjski (1.5 DCI) ali pa 1.7 DCI s 150 konji. 90 konjski je premalo, 115 konjski je pa BlueDci, to pa nočeš met.

15.000 km je načeloma malo km, tako da malo pod mejo, kaj se bolj splača vzet. Če se večinoma voziš kratke relacije, bo bencinar boljši, če imaš pa dolge potem je dizel boljši + upoštevaj še kako voziš. 1.33 TCE je varčen pri bolj nežni nogi in do 120 po AC, nato pa poraba strmo raste - saj dizlu tudi, vendar pa so razlike pri 130+ ali tiščanju očitne. 1.33 TCE spravit na 11 litrov ni dosežek, dizla spravit na 8+ pa je :)
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Nakup Renaulta...

Napisal/-a void Ne feb 26, 2023 6:53 pm

Iz prve roke lahko povem po 4 letih lastništva da poraba nad 7.5L pri 1.33 140 meganu je že kr dosežek. To ga moraš vozit kot službeni avto :lol: Mislim da tudi nekaj drugih lahko potrdi tukaj. Jaz imam po BC porabo 6.3L, realno nekje 6.5L po izračunu. Če ga teraš 180 po avtocesti bo seveda poraba visoka, ampak ne verjamem da bo kaj dost nad 8L.

Kaj pa manjka 1.5 bluedciju? Pač ima adblue, če bo kaj narobe s sistemom izven garancije ga pač onesposobiš. Znotraj jamstva je itak krito.
Sam osebno ne bi niti gledau po 1.5 dci, ker je proti 1.33 140 nepremičnina. Cena dizla tudi doda svoje, tako da nima smisla.
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1373
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Nakup Renaulta...

Napisal/-a thunderbolt Ne feb 26, 2023 8:19 pm

Moje povprecje po BC-ju za 4k km mesane voznje je bilo nazadnje 6.0. Preracunano na roke je bilo to cca. 6.4. Pri zelo dinamicni voznji, npr. LJ cez Crnivec v Savinjsko in nazaj je povprecje bo bc 7.5. Na ac pa tako kot je void napisal. Imel sem 1.3 115KM pa je sel zelo dobro, se 1.5 dci skrije.
Za 15k km nimas sploh kaj tuhtat in vzames bencinerja.
 
benben
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: Ne jan 14, 2018 9:09 pm

Re: Nakup Renaulta...

Napisal/-a benben Ne feb 26, 2023 9:39 pm

Kak motor je potem ta avto.
Ni mi najbolj jasno kako se gleda kateri je 1.2 in kateri 1.3 motor

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=18075758&display=Renault%20Megane

Ali pa ta

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=17950366&display=Renault%20Megane
 
Uporabniški avatar
IcEm4n
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6395
Pridružen: Če jun 22, 2006 11:17 am

Re: Nakup Renaulta...

Napisal/-a IcEm4n Ne feb 26, 2023 10:43 pm

En je zastareli atmosferc (1.6SCe), en pa problematičen 1.2TCe. Jaz osebno ne bi izbral ne enega, ne drugega.

Če že iščeš nekaj bolj ziher, potem 1.3TCe (1332ccm; 115KM in 140KM pri Meganu, pri drugih tudi 160KM) od bencinarjev, kar je za 15k km letno povsem primerno. Pri dizlu pa 1.5Dci 110KM, pa mogoče še 1.6Dci 130KM.
Slika
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 54 gostov