Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 830
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Nakup Renaulta...

Napisal/-a Kristjan123 Če feb 23, 2023 3:11 pm

boštjan_01 je napisal/-a:Imam izkušnje z 2,0 tdi
Prodal sem ga z 430 000km, sam sem naredil 150 000km. Intervalni servisi daljši od predpisanih. Razen rednih servisov sem menjal grelne svečke, vse zavore, zadaj vzmeti in kolesni ležaji (zaradi prikolice), nikoli dolil niti kapljice olja. Po znani zgodovini se ni nič posebnega delalo na avtu, tudi mehanik ni nič opazil.
Sedaj imam spet enak motor, novejše generacije. Rabljen z 250 000km, na začetku narejen veliki servis. Naredil sem 12 000km, olja ne manjka niti za milimeter. Na 17 000km imam namen menjat samo filter, na 25-30 000km pa še olje.
Po dolgih letih sem srečal sošolca. Imel je 2,0 tdi in naredil 700 000km. Imel je prometno in mu je bilo zelo žal za avto.

Ti motorji so zelo pogosti in je normalno, da se kakšen najde z okvaro. Na splošno so znani da se naredi 300-400 000km brez nekih čudežev. Za razliko od nekaterih, ko že pri 100 000km svetijo vse možne lučke.


Po dolgih letih sem srečal sošolca. Imel je 2,0 tdi in naredil 700 000km. Imel je prometno in mu je bilo zelo žal za avto.

Legenda pravi, da so šele takrat odkrili, da avto sploh nima ročke za dvig haube :lol: :lol: :lol:
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1635
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: Nakup Renaulta...

Napisal/-a Cefizelj Če feb 23, 2023 3:42 pm

Prašanje.... kaj pa če obdržiš Laguno? :) maš kakšne težave z njo? Vem da se človek avta naveliča, jaz bi tudi menjal in se spogledujem vedno s to mislijo ampak bolj zaradi naveličanja - potem pa se ozrem kaj dobiš in za kakšen dnar in kakšna loterija je z motorji - pa se odločim da jo bom zvozil do konca :)

Kar se tiče VW debate - povsod maš vernike, sam že od začetka vozim Renaulte, z nobenim nisem imel težav, vsi so bili kupljeni rabljeni ampak slovenski s poznano zgodovino. Z vseh strani pluvajo Renaulte in hvalijo VW - očitno sem rojen pod srečno zvezdo :D
Se pa te debate vlečejo odkar sem se priključil temu forumu leta 2009 in se nič ni spremenilo :)
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Nakup Renaulta...

Napisal/-a void Če feb 23, 2023 5:04 pm

Mislim roko na srce, vsak avto lahko naredi 500, 600, 700k. Če ima pa smisla tak avto vozit iz stroškovnega smisla, je pa druga plat zgodbe.
Avto je star 10+ let, ima 300k, vredn je nekaj tisočakov, temeljita obnova mašine pa košta 2500e recimo. Zame osebno nima smisla vlagat, razn če je to nek poseben/redek avto. Bo pa s časoma glede na razmere vse več generalk mašin in avtov z 500k. Pač kakor so v enem članku rekli "kubanski scenarij".
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Nakup Renaulta...

Napisal/-a mrtwelvetrees Če feb 23, 2023 5:59 pm

In tisti ki si bodo privoščili, si bodo kupili še kakšen avto na rezervo, ker bodo ukinili prodajo novih bencinarjev in dizlov.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
boštjan_01
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 708
Pridružen: To avg 31, 2021 7:20 am

Re: Nakup Renaulta...

Napisal/-a boštjan_01 Če feb 23, 2023 6:54 pm

Kristjan123 je napisal/-a: Po dolgih letih sem srečal sošolca. Imel je 2,0 tdi in naredil 700 000km. Imel je prometno in mu je bilo zelo žal za avto.

Legenda pravi, da so šele takrat odkrili, da avto sploh nima ročke za dvig haube :lol: :lol: :lol:

Zdaj če ste nekateri sanjači in delate selekcije po ne vem čem.
Nisem napisal, da ni nič menjal na avtu. Popravljalo/menjavalo se je drobovje, konkretnih (dragih) posegov v motor ni bilo, nikoli ni bil več dni brez avta zaradi mehanika.
Nikoli ni obstal na cesti, avta mu je bilo žal. Kaj je tu čudnega.

Koliko je uvoženih avtov z magičnimi 150 000km in se vozijo po Slovenskih cestah.
Nekateri imate posebna očala in vsakodnevno vidite ob cestah stati na desetine avtov, slučajno samo Nemški. Pa pri mehaničnih delavnicah so kilometrske kolone "Nemcev" :D

V času elektrifikacije se bo vedno bolj vlagalo v stare avte. Razvoj dizlov se je popolnoma ukinil. To bodo zlata vredni avti.
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 830
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Nakup Renaulta...

Napisal/-a Kristjan123 Če feb 23, 2023 8:25 pm

Tisto z ročko je bila šala :) Poglej ni slabih in dobrih motorjev na "nacionalni osnovi" za tiste, ki so jim stvari jasne. Bolj nas rabi skrbet skrbi, kam gre avtoindustrija v prihodnosti...
 
vammat
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 59
Pridružen: Ne jun 09, 2013 2:37 pm

Re: Nakup Renaulta...

Napisal/-a vammat Če feb 23, 2023 9:05 pm

Cefizelj je napisal/-a:Prašanje.... kaj pa če obdržiš Laguno? :) maš kakšne težave z njo? Vem da se človek avta naveliča, jaz bi tudi menjal in se spogledujem vedno s to mislijo ampak bolj zaradi naveličanja - potem pa se ozrem kaj dobiš in za kakšen dnar in kakšna loterija je z motorji - pa se odločim da jo bom zvozil do konca :)

Kar se tiče VW debate - povsod maš vernike, sam že od začetka vozim Renaulte, z nobenim nisem imel težav, vsi so bili kupljeni rabljeni ampak slovenski s poznano zgodovino. Z vseh strani pluvajo Renaulte in hvalijo VW - očitno sem rojen pod srečno zvezdo :D
Se pa te debate vlečejo odkar sem se priključil temu forumu leta 2009 in se nič ni spremenilo :)


Ja rade volje bi jo obdržal ampak je že mal začela rja nagajat ( avto je bil karamboliran), moral bi zamenjat prednjo levo luč, ker ne sveti ok, na volanskem drogu je mal lufta, poškodovana je od toče,desna ključavnica dela ne dela... vsega po malem.
Glede mašine bi jo pa obdržal, sam kaj ko je dosti drugega za popravit...
 
boštjan_01
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 708
Pridružen: To avg 31, 2021 7:20 am

Re: Nakup Renaulta...

Napisal/-a boštjan_01 Pe feb 24, 2023 9:02 am

void je napisal/-a:Mislim roko na srce, vsak avto lahko naredi 500, 600, 700k. Če ima pa smisla tak avto vozit iz stroškovnega smisla, je pa druga plat zgodbe.
Avto je star 10+ let, ima 300k, vredn je nekaj tisočakov, temeljita obnova mašine pa košta 2500e recimo. Zame osebno nima smisla vlagat, razn če je to nek poseben/redek avto. Bo pa s časoma glede na razmere vse več generalk mašin in avtov z 500k. Pač kakor so v enem članku rekli "kubanski scenarij".

Odvisno kako gledaš, 2500€ za motor in še nekaj za podvozje. Za 3000€ imaš obnovljen kompleten avto, če ni podvržen rjavenju. Z njim se brezskrbno voziš vsaj 5 let (povprečni Slovenec).
Pri novem avtu zgubiš 3000€ v pol leta, še prej. Če kupiš rabljenega, imaš mačka v žaklju.

Pišem o tistem kar imam sam izkušnje in zgobe drugih ki jih poznam in verjamem. Vem tudi za 2 Toyota terenca, oba sta pogosto vlekla prikolico. Brez nekih resnih okvar preko 500 000km.
O Renaultu ne morem nekaj pisat, če nimam izkušenj.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4341
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Nakup Renaulta...

Napisal/-a Firediver Pe feb 24, 2023 10:41 am

Ni za pričakovati, da bo še tako trpežen motor dosegel, recimo, pol milijona km, če se z avtom naredi samo 15-20 tisoč na leto.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
whitee
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 795
Pridružen: Pe nov 22, 2013 8:25 pm
Kraj: Kozje

Re: Nakup Renaulta...

Napisal/-a whitee Pe feb 24, 2023 4:06 pm

Kaj pa drugače vzdrževanje Renaulta? Poznam, ko so pri 40kkm na novi generaciji Twinga že menjavali roke, potem vedno več vidim Meganov aktualne generacije, ki jim sprednje led luči pešajo, se pravi ali sploh ne sveti več ali pa je že take rumenkaste svetlobe. Nočem govorit proti Reanultu, ampak vseeno mislim, da z kvaliteto vgrajenih delov malo zaostajajo za konkurenco. Nenazadnje so tudi cenejši za nakup, oz. so bili nekoč, nekdaj.
 
mevden
Uporabnik
 
Prispevkov: 1272
Pridružen: So okt 18, 2003 6:19 pm
Kraj: Ljubljana-Fužine

Re: Nakup Renaulta...

Napisal/-a mevden Pe feb 24, 2023 4:43 pm

Seveda izdelava ni na nivoju dražjih konkurentov. Če misliš da je megan cenejši 5k eur za isto kvaliteto golfa se pošteno motiš. Vsak tisočak dražji avto se točno ve zakaj je dražji. Pred par leti smo v službi kupili megane, to zadnjo serijo....sori,ampak to je plastika povsod. Notri, zunaj...prva havba,blatniki, vrata...to je vse bila plastika iz zunanje strani! Ko sem ga pelu 160kmh, prva havba kar plapolala. Kasnejšim letnikom mislim, da so pol menjali havbo za kovinsko.

Še pri seatu ki ga imam..leon 2017. Prve luči so plastične, pri golfu je steklo. Pa ti vidi..

Kar se tiče vw grupe in lastnih izkušenj.

1. Audi
2. Vw
3. Skoda
4. Seat.

Seat ima lepsi design od skod, so pa skode po mojem mnenju za kakšno stopničko bolj kvalitetno narejene. Seveda je tudi cena višja.

Vse je pozicionirano v nulo na trgu. Kok plačaš tok dobiš.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Nakup Renaulta...

Napisal/-a mrtwelvetrees Pe feb 24, 2023 5:36 pm

Ja samo, če ti vzameš primer:
za 10.000 eur rabljen avto

Boš pri Renoju dobil veliko manj kilometrov in novejši letnik, kot pri VW (isti tip avta)
In posledično bodo višji stroški popravila pri VW prej.

To je samo primer in nimam NIČ proti VW.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Nakup Renaulta...

Napisal/-a void Pe feb 24, 2023 6:19 pm

mevden je napisal/-a:Seveda izdelava ni na nivoju dražjih konkurentov. Če misliš da je megan cenejši 5k eur za isto kvaliteto golfa se pošteno motiš. Vsak tisočak dražji avto se točno ve zakaj je dražji. Pred par leti smo v službi kupili megane, to zadnjo serijo....sori,ampak to je plastika povsod. Notri, zunaj...prva havba,blatniki, vrata...to je vse bila plastika iz zunanje strani! Ko sem ga pelu 160kmh, prva havba kar plapolala. Kasnejšim letnikom mislim, da so pol menjali havbo za kovinsko.

Še pri seatu ki ga imam..leon 2017. Prve luči so plastične, pri golfu je steklo. Pa ti vidi..

Kar se tiče vw grupe in lastnih izkušenj.

1. Audi
2. Vw
3. Skoda
4. Seat.

Seat ima lepsi design od skod, so pa skode po mojem mnenju za kakšno stopničko bolj kvalitetno narejene. Seveda je tudi cena višja.

Vse je pozicionirano v nulo na trgu. Kok plačaš tok dobiš.


Ja seveda, hauba je bla plastična, pol so jo zamenjali za kovinsko. To bo to :lol:
Prosim če noben ne jemlje tega tipa resno, ker se zgleda zajebava.
 
vammat
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 59
Pridružen: Ne jun 09, 2013 2:37 pm

Re: Nakup Renaulta...

Napisal/-a vammat Pe feb 24, 2023 6:35 pm

No sem naletel še na en zanimiv avto. Hyundai i40 karavan 1.7 crdi 140 KM, zelo podoben po velikosti in moči motorja kot laguna...
Kako je kaj s to mašino? Po kvaliteti vem, da je Hyundai ok, sam me zanimajo izkušnje uporabnikov za to mašino...
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 830
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Nakup Renaulta...

Napisal/-a Kristjan123 Pe feb 24, 2023 6:51 pm

mevden je napisal/-a:Seveda izdelava ni na nivoju dražjih konkurentov. Če misliš da je megan cenejši 5k eur za isto kvaliteto golfa se pošteno motiš. Vsak tisočak dražji avto se točno ve zakaj je dražji. Pred par leti smo v službi kupili megane, to zadnjo serijo....sori,ampak to je plastika povsod. Notri, zunaj...prva havba,blatniki, vrata...to je vse bila plastika iz zunanje strani! Ko sem ga pelu 160kmh, prva havba kar plapolala. Kasnejšim letnikom mislim, da so pol menjali havbo za kovinsko.

Še pri seatu ki ga imam..leon 2017. Prve luči so plastične, pri golfu je steklo. Pa ti vidi..

Kar se tiče vw grupe in lastnih izkušenj.

1. Audi
2. Vw
3. Skoda
4. Seat.

Seat ima lepsi design od skod, so pa skode po mojem mnenju za kakšno stopničko bolj kvalitetno narejene. Seveda je tudi cena višja.

Vse je pozicionirano v nulo na trgu. Kok plačaš tok dobiš.

Majstr kje ti spiš, da te ne ukradejo?
 
Uporabniški avatar
Matey_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1477
Pridružen: So avg 08, 2009 9:20 pm
Kraj: Postojna

Re: Nakup Renaulta...

Napisal/-a Matey_ Pe feb 24, 2023 9:17 pm

thunderbolt je napisal/-a:Jaz bi za tak denar gledal tudi kaj takega. Se dobijo FL v tovarniskih garancijah, z dobro opremo. Jo ima kolega, zelo zadovoljen-sicer on ima 1.4 turbo, ki je pa bolj pozresen kot 1.2. V primerjavi z meganom je edino malo bolj glasna. Ce delas povprecnih 20k km na leto, potem bencin.
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... el%20Astra


Imamo Astro s tem motorjem doma.
Čeprav se avto kar zgane, vseeno deluje motor malo zaspan oz. nima veselja do vrtenja. Sploh, ko je mrzel rad pocuka pri nizkih hitrostih, drugače pa smo do zdaj prevozili cca 12.000km in brez težav, porava cca 6.5 l/100km, na relacije tudi okoli 5.
Menjalnik je na dolgo preračunan, tako da 6. brzine na regionalki skoraj ne rabiš, na AC pri 130 km/h ima cca 2500 obratov/min.
Volanski mehanizem je električen (kot večina novih) in zelo hiter, tako da se ga je treba malo navadit ampak nič strašnega.

Konec koncev zelo soliden avto, ki je tih na avtocesti, lepo izoliran, dovolj zmogljiv sploh, če se motor zavrti nad 3000 obratov, poraba solidna.

LP
Matej
Getting so drunk, the paramedics find blood in your alcohol stream. :D

''... the last time I had this much fun, some furniture got broken ...'' by J. Clarkson
 
vammat
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 59
Pridružen: Ne jun 09, 2013 2:37 pm

Re: Nakup Renaulta...

Napisal/-a vammat Pe feb 24, 2023 9:53 pm

Hvala na odgovoru. Še vedno sem malo skeptičen proti Oplu. Ne vem zakaj, enostavno mi nekako ne vsede. Mogoče se varam... Rabil bi dobre argumente za nakup Opla. Tudi ne vem če je kak dober serviser za Ople v Dolenjski regiji... Kolk pa ma garancijo Opel?
 
mevden
Uporabnik
 
Prispevkov: 1272
Pridružen: So okt 18, 2003 6:19 pm
Kraj: Ljubljana-Fužine

Re: Nakup Renaulta...

Napisal/-a mevden Pe feb 24, 2023 10:06 pm

Kristjan123 je napisal/-a:
mevden je napisal/-a:Seveda izdelava ni na nivoju dražjih konkurentov. Če misliš da je megan cenejši 5k eur za isto kvaliteto golfa se pošteno motiš. Vsak tisočak dražji avto se točno ve zakaj je dražji. Pred par leti smo v službi kupili megane, to zadnjo serijo....sori,ampak to je plastika povsod. Notri, zunaj...prva havba,blatniki, vrata...to je vse bila plastika iz zunanje strani! Ko sem ga pelu 160kmh, prva havba kar plapolala. Kasnejšim letnikom mislim, da so pol menjali havbo za kovinsko.

Še pri seatu ki ga imam..leon 2017. Prve luči so plastične, pri golfu je steklo. Pa ti vidi..

Kar se tiče vw grupe in lastnih izkušenj.

1. Audi
2. Vw
3. Skoda
4. Seat.

Seat ima lepsi design od skod, so pa skode po mojem mnenju za kakšno stopničko bolj kvalitetno narejene. Seveda je tudi cena višja.

Vse je pozicionirano v nulo na trgu. Kok plačaš tok dobiš.

Majstr kje ti spiš, da te ne ukradejo?


Aj dobr, mogoče glih ni iz plastika, ampak pri 160km/h je tok plapolala da sm mislil da jo bo odneslo. Kakorkoli že, verjetno je jasno zakaj je Renault cenejši od VW.
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1372
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Nakup Renaulta...

Napisal/-a thunderbolt Pe feb 24, 2023 10:19 pm

Doma sta bila megane IV in golf 7, pa je megan z izjemo prostora na zadnjih sedezih bil v vseh segmentih ekvivalenten golfu oziroma nad golfom.

Ce pa mislis, da danes cena odraza kvaliteto, se pa posteno motis. Vsem je v interesu najvecji mozen drek zapakirat v cim drazjo embalazo (kar VAG grupi se precej dobro uspeva).
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Nakup Renaulta...

Napisal/-a void Pe feb 24, 2023 11:34 pm

Mislim jaz vozim vse možne avte od strank itd. Vsak ma neke svoje fore, neumnosti in prednosti.
Govorit da je pa danes en v istem razredu drnč, drugi pa oh in sploh je smešno. Ker če bi biu res tak drnč, bi znamka že zdavnaj propadla. Trg je neizprosen.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 91 gostov