Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Wabash
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Pe jan 27, 2023 11:22 pm

Nakup rabljenega avtomobila do 5000€

Napisal/-a Wabash So mar 25, 2023 10:41 pm

Zdravo!

Ponovno potrebujem mnenje vas znalcev, ker je moje poznavanje avtomobilov zares na dnu.

Iščem avto do 5000€. Pogoji so, da je bencinar ter da ima klimo in da je vzdrževanje (registracija, zavarovanje, servis) čim cenejše. Velikost ali znamka ne igrata vloge. Avto se potrebuje za prevoz na kratke relacije cca 10 km v eno smer.
Zanima me kaj je bolje - starejši avto z manj km, ali novejši z več km? So kakšne znamke/modeli avtomobilov, ki so posebej znani po vzdržljivosti tudi pri več prevoženih km ali je vse odvisno od lastnika, kako je z njim ravnal?
Na kaj je potrebno biti pozoren pri nakupu rabljenega avtomobila? Kakšni so sploh koraki? Najprej izbira parih vozil? In po kontaktu in dogovoru za ogled vozila? Katere stvari je potrebno preizkusiti na testni vožnji? Kakšna vprašanja se postavi prodajalcu, da čim več izveš o vozilu?

Hvala vnaprej za vaše predloge in nasvete!

LP
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Nakup rabljenega avtomobila do 5000€

Napisal/-a mrtwelvetrees Ne mar 26, 2023 10:05 am

Jaz bi na tvojem mestu gledal avtomobile brez turbine (bencinarje).
Bencinar, brez verige bi jaz gledal (čeprav pravijo da je veriga bolje, da se ne strga, se pa pri določenih modelih raztegne in postane glasna, velik strošek)
Recimo ti so dobri motorji: Renault: 1.2 16V, 1.4 16V, 1.6 16V

Ne moreš napisat da ti je vseeno kakšen avto je, ker to ni res. Moraš imeti neki okus. Da boš zadovoljen.

Jaz bi gledal avto.net, pod 100.000 km, in glej vsak dan, 2x na dan. Če pride kaj pametnega moraš takoj pot pod noge, ker avto takoj gre!
Tako sem jaz dobil enega enega ata avto z zelo malo kilometri.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Kohec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: So jun 13, 2009 2:03 pm

Re: Nakup rabljenega avtomobila do 5000€

Napisal/-a Kohec Ne mar 26, 2023 10:50 am

Prav gotovo imaš prijatelje, sorodnike, znance, skratka kogar koli, ki se bolj spozna na avtomobile kot ti. Naj ti oni pomagajo pri osnovni izbiri. Pa tudi na ogled avtomobila vzemi nekoga s seboj. Lahko pa se dogovoriš s prodajalcem, da pred nakupom pelješ avto na pregled k mehaniku. Če se s tem ne bo strinjal, potem je to že prvi znak, da nekaj skriva. V takšnem primeru greš enostavno vstran.
Sicer imaš veliko izbiro avtomobilov za takšen budžet. Tako na daljavo je zelo priporočati nek avto. Vsakdo ima svoje poglede, nekaterim je všeč ena znamka, drugi bo zagovarjal drugo, itd.
Vsekakor pa išči avto, ki ima znano zgodovino, lastništvo in servisiranje.
 
Kohec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: So jun 13, 2009 2:03 pm

Re: Nakup rabljenega avtomobila do 5000€

Napisal/-a Kohec Ne mar 26, 2023 11:00 am

Mogoče kaj takšnega.
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... ult%20Clio
Cene rabljenih manjših avtomobilov so pa šle nenormalno gor.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Nakup rabljenega avtomobila do 5000€

Napisal/-a mrtwelvetrees Ne mar 26, 2023 5:10 pm

Ja cene so šle gor.

Ta Clio pa, če ti je pomemben "look" pa oprema, pa gume, ne moč motorja, pa da ima samo 3 vrata,...
Se pa prodaja že kar nekaj časa, ker ima večjo ceno.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Kohec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: So jun 13, 2009 2:03 pm

Re: Nakup rabljenega avtomobila do 5000€

Napisal/-a Kohec Po mar 27, 2023 10:52 am

Če gledam cene in delam primerjave, so cene nenormalno podivjale. Za primer, doma imamo drugi avto za mestne potrebe v lasti 9 let, pa smo kupili rabljenega. V vseh teh letih lastništva je avto zgubil na ceni manj kot tri tisočake.
Cliota, ki sem ga prilepil, pa sem dal samo za primerjavo - kaj bi bilo mogoče uporabno. Podobnih avtomobilov je naprodaj ogromno.
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 830
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Nakup rabljenega avtomobila do 5000€

Napisal/-a Kristjan123 Po mar 27, 2023 11:51 am

Kohec je napisal/-a:Mogoče kaj takšnega.
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... ult%20Clio
Cene rabljenih manjših avtomobilov so pa šle nenormalno gor.

Vse res sam več kot 5k eur za 11 let star clio po tem modelu sta bila še dva novejša. S tem motorjem je nepremičnina za povrh ima pa še 3 vrata...
 
nasamorpheus
Novinec
 
Prispevkov: 274
Pridružen: Sr nov 04, 2020 2:36 pm

Re: Nakup rabljenega avtomobila do 5000€

Napisal/-a nasamorpheus Po mar 27, 2023 2:19 pm

Za 5k ne dobiš dobrega avta, žal .. dej jurja al dva več pa kupi Hyundai i30, letnik 2013 2014 2015, zelo zanesljiv udoben stroj, raketa proti tistim jajcem od Renaulta.. Pa verjemi, to je en najbolj zanesljivih avtov sploh na svet, tu pa cel kup fanatikov od Renaulta. Če že Clio edino 1.5 dci je vreden nakupa
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Nakup rabljenega avtomobila do 5000€

Napisal/-a mrtwelvetrees Po mar 27, 2023 3:39 pm

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... at%20Ibiza

če še malo spusti ceno, je to ok avto.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: esem, Google Adsense [Bot] in 28 gostov