Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
tomaz03
Novinec
 
Prispevkov: 105
Pridružen: Ne sep 12, 2004 11:32 am

Fiat Uno 1.0 fire

Napisal/-a tomaz03 To nov 16, 2004 9:08 pm

Zanima me če je vredno sploh kupit Una?

ltisti k ste ga imel, oz. ga še imate, kakšne izkušnje mate z njim?

hvala za odgovore....

p.s. pa tko gledam za letnik 94 oz. 95
 
Uporabniški avatar
pugi405
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1970
Pridružen: Pe okt 11, 2002 4:01 pm

Re: Fiat Uno 1.0 fire

Napisal/-a pugi405 Sr nov 17, 2004 11:18 pm

tomaz03 je napisal/-a:Zanima me če je vredno sploh kupit Una?

ltisti k ste ga imel, oz. ga še imate, kakšne izkušnje mate z njim?

hvala za odgovore....

p.s. pa tko gledam za letnik 94 oz. 95

Ima ga kolega. Ne dela lepo z njim :P ampak avto je hvaležen in malo porabi. Všeč mi je živahen motor, ki se rad zavrti in pa kar dosti prostora v kabini. Za kaj več pa počakaj druge odgovore.... aja.. pa še to: edin problem ki ga ma je rjast pleh
LP ;)
 
Uporabniški avatar
Misak
Uporabnik
 
Prispevkov: 809
Pridružen: To mar 09, 2004 9:13 pm
Kraj: Grosuplje

Napisal/-a Misak Sr nov 17, 2004 11:56 pm

Hm.. ce ze gledas unota ne kupuj fire masine... Vzemi raje starejsi avto in se staro 1,0 i.e. masino. Takega imam jaz - super avto, delam z njim grdo :oops: :oops: :oops:, res grdo ampak me se ni pustu na cedilu. Star 12 let in 150.000 km, brez kakrsnegakoli problema. Prosotoren je dovolj da grejo trije za en teden na morje in majo vse sabo, 5 se jih notr vozi (relativno) komot (vsaj spredi je zakon :P :twisted: ), avto je poceni (vzdrzevanje, tankanje...) in preprost (montiranje radia, naknadne osvetlitve notranjosti...). Armatura pregledna in plastika ne daje tako groznega obcutka cenenosti kot v kaksnem cliotu ali ax primerljivega letnika (92-94). Poskocen... no ja... kok pa je 45 konjev lahko poskocnih? :D S tapravo mero gasa in praznim avtomobilom bos marsikoga presentu :twisted: :twisted: :twisted: . Moje mnenje - ta avto te zna zelo pozitivno presenetiti :!:

LP :hi
Da bi zmanjšali število prometnih nesreč na naših cestah,
bi morali moškim prepovedati točiti alkohol.
In ženskam bencin!
 
Uporabniški avatar
Slide
Moderator foruma
 
Prispevkov: 4349
Pridružen: Po maj 03, 2004 10:55 am

Napisal/-a Slide Če nov 18, 2004 11:26 am

Kontaktiraj Stratusa_...on ga je mel...

Lepe "enke", lepo gore bi jz reku :lol:
Bo že stratus razložu ;)
Understeer is when the driver is scared, oversteer is when the passengers are scared
 
Uporabniški avatar
HORSE
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1899
Pridružen: Sr sep 25, 2002 6:24 pm
Kraj: Promised Land

Napisal/-a HORSE Če nov 18, 2004 11:40 am

Misak je napisal/-a:ce ze gledas unota ne kupuj fire masine...

Zakaj ne? :?
Slika
 
Uporabniški avatar
lublancan
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2785
Pridružen: To maj 04, 2004 4:53 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a lublancan Če nov 18, 2004 12:18 pm

fire so čist uredu mašine, fire pomen da jih sestavljajo roboti
vsekakor pa kup italjanski uno, ker po letu mislm da 94 so jih začel delat na poljskem, to je biu z oznako moj uno, ki ni pocinkan in rjavi
podpis
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3582
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Napisal/-a ban Če nov 18, 2004 12:25 pm

A niso unote en cajt tud v crveni zastavi delal?
 
Uporabniški avatar
HORSE
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1899
Pridružen: Sr sep 25, 2002 6:24 pm
Kraj: Promised Land

Napisal/-a HORSE Če nov 18, 2004 2:25 pm

lublancan je napisal/-a:fire so čist uredu mašine, fire pomen da jih sestavljajo roboti


Pojnt fire motorjev je ta, da majo določenih par "tolerantnostnih" razredov, in potem mečejo skupaj dele s katerimi izničijo "šlamparijo".

Če je cilinder namesto fi 50,0mm ratal fi 50.3mm, potem bat z fi 50.0mm ne bo deloval tako kot bi moral, tako da potem med vsemi bati poiščejo tistega, ki ima odstopanje 0.3mm in ju dajo skupaj. Sej to je zlo površen primer, samo nekako na tak način to gre. Zato je za fire motor tudi težko dobit rezervne dele...
Slika
 
Uporabniški avatar
AXioN
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Ne okt 26, 2003 10:29 pm
Kraj: Ko si bogu za hrbtom, se uro voznje.

Napisal/-a AXioN To nov 23, 2004 9:29 pm

Hehe.. Mam glih tega k te tko zanima 1.0fire, brez ajnsprica in brez katalizatorja! sam tko bom reku avto je trpezen res najbl, deli so smesno poceni(prednji diski+ploscice+delo=10.500sit), edino priporocam pri nakupu da se kupi garaziranega in s cim manj rje, ceprav je rja pri fiatih ze skorj serijska... Gor sm omenu da nimam katalizatorja, problem? kje pa, sm mu na tehničnmu mn plinov kot pa sosolc pr puntotu letnik 97(moj je let.93)pa mam 140k prevozenih, sosolc pa pol manj, mam 4prestave, pa avto stegne(po stevcu seveda, da ne bo odvecnih pripomb) 160+km/h, pa sj ubistvu ne rabs 5prestav..
Sj ga pohodm, ne recem, ampak ga zlo merkam drugac, in zanjga sam najboljse(redno opran, poliran, v masin full sintetic oil itd..) poraba:)) ja dobr po mestu glih ne spara, sam na dolge relacije pa 4-5litrov(portoroz-radovljica za 2000sit 98oktanskega bencina, jesenice-ljubljana+mal voznje po btc-ju-jesenice 1500).
Edino kar pa res najbl pazm pr avtu je pa to da se z mrzlim sploh ne vozm-mam se rocn zauh, ko ga zjutrj przgem pocakam 5minut, da zauh pocas zaprem in prvih 10minut voznje skrajno penzionistične..
Uglavnem avto zgleda kot gajbca in večina voznikov dela z njim kot z gajbco, notranjost ni posebej lepo okrasena, mogoce se bo mal cudn slisal, ampak ce mas ti avto rad, te bo mu tud on..
 
Uporabniški avatar
vincent
Novinec
 
Prispevkov: 293
Pridružen: Po nov 29, 2004 2:25 pm

Napisal/-a vincent To nov 30, 2004 10:32 am

jaz furam 1.4 TD, l. 93, 193.000 km; pa dela kot urca

spomladi ga bom pa prodajal za kakih 150 jurjev :)

načeloma pa motorji delajo v redu (ne glede na to ali je bencinc ali dizel) le rade crknejo kake sitnice, ki pa jih dobiš zanekaj jurjev pa je spet vse kot mora biti

kar se rjavenja tiče - moj se za svoja leta drži kar v redu, seveda pa se tudi počasi vrača v prvotno obliko - razkrajanje železa
 
Primoz_86
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 684
Pridružen: So nov 20, 2004 4:58 pm

Napisal/-a Primoz_86 Če dec 09, 2004 2:05 pm

Koliko približno kuri 1.0 fire na 100km na relaciji?
 
Uporabniški avatar
AXioN
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Ne okt 26, 2003 10:29 pm
Kraj: Ko si bogu za hrbtom, se uro voznje.

Napisal/-a AXioN Sr dec 15, 2004 12:43 pm

Na dolge relacije kur okol 4.5-5l/100km

lp
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: ban, Google Adsense [Bot] in 99 gostov