Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
tomaz03
Novinec
 
Prispevkov: 105
Pridružen: Ne sep 12, 2004 11:32 am

Fiat punto

Napisal/-a tomaz03 Ne dec 05, 2004 7:19 pm

Mene pa zanima, kko je kaj s temi avtomobili?
imam namrec eno ponudbo:
letnik 1995
71k km
model je pa 55S

cena pa se giblje okrog 450k SIT

ce ima kdo tak letnik tega avtomobila al pa da ima kaksne izkusnje z njimi? kaj so v dobrem stanju? pa tko? si hitro kaj kvari?
 
Uporabniški avatar
lublancan
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2785
Pridružen: To maj 04, 2004 4:53 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a lublancan Ne dec 05, 2004 7:37 pm

auto je uredu, kvar se ne, redni servisi, pa še te so pocen
podpis
 
Uporabniški avatar
RedBull™
Moderator foruma
 
Prispevkov: 4313
Pridružen: So maj 08, 2004 8:47 am

Napisal/-a RedBull™ Ne dec 05, 2004 7:52 pm

torej cena je primerna,malce probaj še zbit,če bo šlo...

avto je fajn za vozit,ima pa par napakic: tesnilo glave okol 90 k ali že prej spusti,ter zadnje roke dobijo luft v pušah,tko da če avto gledaš od zadaj,stoji kot ena stara ženska "krevlasto"

to je pa tud use...saj pravim se splača
Ko grobar s ceste me bo pobral,vedite da redbull smrti se ni bal.
 
Uporabniški avatar
ahiM
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 799
Pridružen: Po avg 16, 2004 4:51 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a ahiM Ne dec 05, 2004 8:45 pm

Jest mam Puntota 75 SX, l. 95 in sm kr zadovoln. Prevozenih mam 158.000 in zaenkrat nimam vecjih problemov.
Na 5.000 prevozenih km mi sicer spije blizu enega litrcka olja, vendar to dosti zavisi, na kakšnih obratih teče motor :twisted: ...
Poraba se giblje od 7-10 l/100 km, spet odvisno, kolk ga teraš in za kakšno vožnjo gre (mestna ali relacija).
Včasih pri kakšnem virtuoznem parkiranju zaškripajo roke, ampak zaenkrat ni zaskrbljujoče.
Avto se dobr obnese (zaenkrat, trk, trk), rezervni deli so poceni, registracija tud ni tak strosek itd.
Načeloma naj bi bil torej dober nakup, kar pa ni vedno pravilo - vedno dobro poglej, kaj kupujes.

Cena se mi ne zdi pretirana, glede na majhno stevilo prevozenih kilometrov. Iz tega sklepam, da je avto dobro ohranjen (ce to drzi, pa seveda ne vem). Torej: ce je avto vreden svojega denarja, 450.000 ni nujno previsoka cena.
Vendar pa model S nima skoraj nobene dodatne opreme - SX ima naprimer električni pomik prednjih stekel, pa še kaksna malenkost se najde...
Poleg tega je odvisno, ali gre za 3- ali 5-vratni model - 5-vratni so načeloma dražji. Res pa je tudi, da obstaja verjetnost, da so bili kilometri prevrteni, servisna knjizica "naknadno" narejena, avto ze karamboliran in podobno. O tem se moras prepricati sam - pogovori se z lastnikom, ce ga po moznosi dobro poznas, toliko bolje...

Najbolje, da si dobro ogledaš avtomobil z vseh zornih kotov in perspektiv ter se po možnosti odpelješ kakšn krog, sprobaš volan, bremze, amortizerje, poslušaš, kaj se pri vožnji dogaja z avtomobilom itd...
SlikaSlika
 
tomaz03
Novinec
 
Prispevkov: 105
Pridružen: Ne sep 12, 2004 11:32 am

Napisal/-a tomaz03 Po dec 06, 2004 3:50 pm

hvala za vse informacije!

ja avto je 5vratni!

kar se pa opreme tiče pa sploh ni tak problem, ker ne iscem avta k kasno hudo dodatno opremo - men je vazn to da je dobro ohranjen, pa da je v voznem stanju ;)

ja kako je pa s tem, glede opreme, kaj se da to dodatn pol kaj vgradit? tut v ta model S al je to mission impossible?

lep pozdrav,
 
Primoz_86
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 684
Pridružen: So nov 20, 2004 4:58 pm

Napisal/-a Primoz_86 Po dec 06, 2004 3:52 pm

Lahko ti rečem da je to res dober avto. Starši so imeli 55S letnik 94. Zamenjati je bilo treba zadnje roke (okol 130.000km), amortizerje(ravno tako na 130k), ležaje od alternatorja preventivno na nekje 140.000. Eni pravijo, da začne puščat tesnilo. Pri tem o katerem govorim do 156.000km ni bilo problema. Olja je pil pod 1dl/1000 ko je imel nekje 150.000km. Okvare motorja ni bilo nobene, nikoli ni nikogar pustil na cesti. Poraba: fotr pravi da je bila pod 6L/100km. Res pa je, da je bil avto vožen večinoma na relacije. Rjavel ni nikjer, čeprav se je skozi luknjice videl pleh, saj so vsi deli pocinkani. Eno leto pred tem ko smo ga prodali, se je en zabil vanj in je bila potrebna menjava blatnika in havbe. Od takrat je zelo rjavel na teh delih, tako da preveri. Če rjavi, je bil zaleten.

Sicer pa kilometri ne povedo ravno dosti o ohranjenosti motorja. Lahko je motor s 150.000km bolje ohranjen od enga s 70.000, posebno če je bil avto rabljen za po mestu, kjer še ne doseže delovne temperature pa je že ugasnjen.

Glede na ceno se splača. Fotr ga je prodal s temi kilometri za 400.000 3 mesece nazaj
 
Primoz_86
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 684
Pridružen: So nov 20, 2004 4:58 pm

Napisal/-a Primoz_86 Po dec 06, 2004 3:56 pm

Glede opreme:

Odvisno kaj bi rad. Ko sem ga vozil jaz nisem pogrešal ničesar. Tudi klime ne, čeprav sem vozil poleti. Pač odpreš sovoznikovo okno in je. Servota skoraj da ne rabiš. Ko vrtiš volan se pač malo premikaš nazaj ali naprej. Radio si lahko montiraš brez problema. Sicer pa več opreme, večja možnost okvar. Avto gre tudi drugače dobro, saj ima razmeroma majhno težo - 900kg. Sicer pa ni ravno za na avtocesto, saj ima na 130km/h precejšne obrate. 160km/h pa gre po števcu - je testiral frend na svojem puntotu. Jaz nisem probal, ker se je zdelo škoda motorja.
 
Uporabniški avatar
Asterix
Uporabnik
 
Prispevkov: 1385
Pridružen: To nov 26, 2002 10:11 am

Napisal/-a Asterix Po dec 06, 2004 4:05 pm

super škatlica.
potegne nikamor, dihtunga na glavi, amortizerji, notri polno čričkov, brez servota se nagvihtaš zraven, sprednja šipa se rosi konstantno, majhna poraba (6.5-7l) pa še bi lahko našteval.
Saj pravim, dobra škatlica.
:twisted:
Kadim Lord, vozim Ford, v Avstriji mešam mord.
 
Primoz_86
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 684
Pridružen: So nov 20, 2004 4:58 pm

Napisal/-a Primoz_86 Po dec 06, 2004 4:32 pm

Mislim da se pri vsakem avtu menja amortizerje na takih kilometrih, čričkov ni bilo, volan se lepo vrti. Če stojiš na mestu in imaš valjarje gor, se ne čudim da se težko vrti. punto 55 je šel dosti boljše kot polo 65, ali pa C3 60
 
Uporabniški avatar
Gricko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1919
Pridružen: Sr jun 02, 2004 7:49 pm
Kraj: ljubljana AR156SW

Napisal/-a Gricko Po dec 06, 2004 4:36 pm

lenivec je napisal/-a:
Asterix je napisal/-a:potegne nikamor

čakaj malo, kateri avto z 55 konji pa dobro vleče? hm... mogoče tak ko ma 200 kil majn
Asterix je napisal/-a:notri polno čričkov

aja? kateri avto letnik 95 za 400 jurjev je brez čiričkov? pa čist tak btw sploh ni čričkov
Asterix je napisal/-a:brez servota se nagvihtaš zraven

seveda leta 94 so meli vsi avti v tej klasi servo, pa btw na corsi 1.0 je dosti težje obračat volan
Asterix je napisal/-a: sprednja šipa se rosi konstantno

če maš celo mastno in vsrano ja.
čudno da jaz nimam nikolo problemov z rošenjem, pa če je pol avto, sprednja šipa nikoli zarošena. sam treba jo je spucat pa ventilator na šipo usmerit pa skos na ena....


uglavnem punto je čisto vredu avto, pač dihtunga in pa zadnje puše to pač pričakuješ da bo treba menjat ampak praktično ni noben strošek
mene je prišlo ko je dihtunga spusta: brušenje glave, dihtunga, vsi jermeni, španerji, vodna pumpa, olje pa antifriz 46 jurjev


:P ti si se pa razbur u a??? :P :P
drgač se pa kar strinjam s tabo!!!
Potegne zelo solidno za svojih 55 KM, vsaj tja do 60 km/h je dost štarten, ni pa dirkalnik, sej ma samo 55KM!!!
Amortizerji- ja odvisno kje in kako voziš!!Če si se ti (asterix) vozu po nivi in 50 km/h, pol nč čudnega da so spustil :twisted:

končna je pa tudi prevelika za naše zakone (okol 160 kmh) in nove kazni!!
deli so dokaj pocen, pa še trst je zraven!!!

no moje mnenje, raje fiat kot ford(čeprav ga eni hvaljo) :twisted:
 
Uporabniški avatar
Asterix
Uporabnik
 
Prispevkov: 1385
Pridružen: To nov 26, 2002 10:11 am

Napisal/-a Asterix Po dec 06, 2004 4:49 pm

pa alo, hec je bil to...
punca ga ima, enakega, pa je dala porkamadona 800 000 sit za 98 letnik pa 80 k km prevoženih...
oba jermena in sponar sem kupo pri olefu, 8 k komplet.
tak da ni glih preveč drago vzdrževanje, samo vsak avto ma neko svojo napako, se mi zdi...tu je pač dihtunga, ki tudi malo olja spušča na desni sprednji strani
p.s. kje jo dobit na brzino?
Kadim Lord, vozim Ford, v Avstriji mešam mord.
 
Uporabniški avatar
Asterix
Uporabnik
 
Prispevkov: 1385
Pridružen: To nov 26, 2002 10:11 am

Napisal/-a Asterix Po dec 06, 2004 4:51 pm

aja, gricko, malo ga serjes ti... :P
Kadim Lord, vozim Ford, v Avstriji mešam mord.
 
tomaz03
Novinec
 
Prispevkov: 105
Pridružen: Ne sep 12, 2004 11:32 am

Napisal/-a tomaz03 Po dec 06, 2004 4:59 pm

hja recimo, se bi dal naknadno potle vgradit v model S elektricni pomik stekel? mau me zanima no...
 
Uporabniški avatar
Gricko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1919
Pridružen: Sr jun 02, 2004 7:49 pm
Kraj: ljubljana AR156SW

Napisal/-a Gricko Po dec 06, 2004 5:00 pm

Asterix je napisal/-a:aja, gricko, malo ga serjes ti... :P

JP :P mal ga je treba!! :P
Sej baje da je že VESELI DECEMBER!! :twisted:

no se pa strinjam da dihtnga na glavi je včasih problem.
Moja punca ga ma tud namreč in je šla dihtnga pr 80 k km, pa so ji na original servisu menjal za 35k sit delo + materjal!
Ja pa alternator je tud crknu
pa.... ok mal heca, drugih blemov ni bol!!!

Za ta denar je vredu avto, ni pa luksuz!!
Čeprov, jst ga nebi mel, pač raje malo hitreje vozim, original (155 gume) pa pač ne delajo čudežev, no vglavnem ni glih za noret čez ovinke, za normalno vožnjo pa je vredi!!
lp
 
Uporabniški avatar
Asterix
Uporabnik
 
Prispevkov: 1385
Pridružen: To nov 26, 2002 10:11 am

Napisal/-a Asterix Po dec 06, 2004 5:04 pm

cuj ti, da nimama ki iste punce, jebemti :lol: :P :lol:
Kadim Lord, vozim Ford, v Avstriji mešam mord.
 
Uporabniški avatar
Nejko87
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1848
Pridružen: Ne maj 02, 2004 9:42 pm
Kraj: Loka

Napisal/-a Nejko87 Po dec 06, 2004 5:25 pm

lenivec je napisal/-a:
Asterix je napisal/-a:potegne nikamor

čakaj malo, kateri avto z 55 konji pa dobro vleče? hm... mogoče tak ko ma 200 kil majn
Asterix je napisal/-a:notri polno čričkov

aja? kateri avto letnik 95 za 400 jurjev je brez čiričkov?

ax
s zastopm d štorkla prnese otroka... sam d pajk odnese avto... tega pa nam nkol zastopu....
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 49 gostov