Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
tomaz03
Novinec
 
Prispevkov: 105
Pridružen: Ne sep 12, 2004 11:32 am

Citroen Ax

Napisal/-a tomaz03 Če dec 09, 2004 9:10 pm

zanima me kšno mnenje mate o AXu?

se splača kupt, ker je relativno poceni, tko letnk 96-97 (cca 80k km) napram drugim avtomobilom...

lp
 
mevden
Uporabnik
 
Prispevkov: 1272
Pridružen: So okt 18, 2003 6:19 pm
Kraj: Ljubljana-Fužine

Napisal/-a mevden Če dec 09, 2004 9:25 pm

jah,zdej odvisn ker motor misls. ta avto ni glih za dolge relacije, za po mestu cist dost. kar se pa tice stroskov vzdrzevanja so pa res minimalni. za mejhn zep glih prov :D
 
CitroBooster
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 32
Pridružen: To nov 23, 2004 10:21 pm
Kraj: zasavje

Napisal/-a CitroBooster Če dec 09, 2004 9:28 pm

pozdravljen!

Iz prv roke ti lahko povem, da sem imel sam ax-a. to je bil ax 11 tre, trivratni model, letnik 88. (prvi ax.i v slo) Avto sam je v notranjosti precej prostoren (glede na velikost avvta) in udoben. vsaj jaz nisem občutil bistvenega pomanjkanja. letnik 96 in 97 si imeli že vbrizg goriva, tko da, kar se tiče mašine ne bi smel biti problem. Mi nismo imeli praktično nikoli problemov z njim. enkrat se je pojavila tovarniška napaka, mislim da na tesnilu motorja, tko da je zasvetila lučka za vodo. avto so potem na servisu hitro in poceni zrihtali. ampak to so bile še prejšnje mašine brez i-ja. Avto je pa zelo poskočen, ker ima le nekiliko več kot 600 kg in 60 km. menjlaniki so vzdržljivi, le nenatančni so. poraba je smešna. preprosto majhna. Meni je "hacal od 4 do 6 litorv na 100km. Skratka, žal mi je , da sem ga takrat prodal po tako nizki ceni. Aja, pa še to. zelo dober je za v klanec vozit po snegu. samo vzvratno morš it. pelje kamor češ. ;) ker je lahek. veliko sreče pri nakupu.

Citrobooster
two legs drive...najboljša varnost in stabilnost (učinki alkohola se ne upoštevajo). Zdej pa res grem ;)
 
Vuso
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 677
Pridružen: Po maj 10, 2004 10:55 pm
Kraj: Lj

Napisal/-a Vuso Če dec 09, 2004 11:57 pm

Poglej mal na search, ker se mi zdi da je blo o tem avtku že kr neki napisanga.

lp pa brez zamere
 
tomaz03
Novinec
 
Prispevkov: 105
Pridružen: Ne sep 12, 2004 11:32 am

Napisal/-a tomaz03 Ne dec 12, 2004 9:49 am

mene pa zanima, če ima Citroen AX, letnik 1993 verzija Allure se rocno nastavitev "zauga" (dovod zraka - nism sure ce je to to) al je ze avtomaticno in ni vec tega v teh Axih?

lp
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 28 gostov