Stran 1 od 1
Podaljšana garancija?
Objavljeno: Ne jan 09, 2005 7:20 pm
Napisal/-a pele
V petek sem v Dnevniku prebral, da nekatere avtomobilske tovarne ponujajo dodatno garancijo (za plačilo).Meni se zdi to totalno zgrešeno.Dobiš občutek , da tovarne ne zaupajo lastnim avtomobilom.V članku so omenjeni Renault,Ford Citroen, Hynday.. .Po mojem mnenju kvalitetnem avtomobilu zadostuje "normalna" garancija.Kaj drugi mislite o tem?
Objavljeno: Ne jan 09, 2005 7:29 pm
Napisal/-a INFINITI
Ni stvar v temu da nebi zaupali lastnim avtomobilom, če bi vedel vsako dodatno leto garancije tovarne veliko stane in večina daje minimum garancije 2 leti v EU, kolikor je zakonsko predvideno. Japonci recimo dajejo 3 leta garancije, se pravi da po statistikah najkvalitetnejši avtomobili bi morali biti nezaupanja vredni? -NE!
Logika je preprosta - dodatno leto garancije se nudi za lanske letnike, kot dodatna vzpodbuda potencialnim kupcem za nakup vozila. Vseeno lepše spiš če imaš več garancije mar ne? Poleg tega je še tukaj dodatni zaslužek za servise, ker garancija velja če je avto servisiran na pooblaščenemu servisu z predvidenimi rezervnimi deli, torej bodo ti ljudje še leto dlje servisirali avtomobile in zapravljali denar tam kjer morajo - na pooblaščenih servisih - razumel?
Ah ja pa piše se HYUNDAI in ne hynday

Objavljeno: Ne jan 09, 2005 7:42 pm
Napisal/-a accent lover
V harvynormanu mors doblacat 15 kosov za 1 lewt dalso garancijo za komp kok stane pr avtu
Objavljeno: Ne jan 09, 2005 7:55 pm
Napisal/-a lublancan
pri hyundaju je bil 1 let garancije gratiss če si u sredo 10h rezerviru/kupu auto
ponavad je pr autih dodatna garancija v kšnih akcijah
razlika med računalnikom in autom:
če se računalnik pokvar, se stroški krijejo iz garancije, obveznega servisiranja vsake tolk časa ni, nove komponente se vgradijo brezplačno (določene firme)
če se auto pokvar, grejo stroški iz garancije, auto mora bit servisiran na pooblaščenem servisu z originalnimi rezervnimi deli (kar seveda stane vsaj 2x več kot normalno), auta ni dovoljeno predelovati - če ne odpadejo garancije na določene sklope auta, novi deli se morajo ugradit na pooblaščenem servisu, kar spet stane
point garancije je, da plačaš čim več za servisiranje
te pa res reši večjih stroškou u primeru tovarniških napak ipd
Objavljeno: Ne jan 09, 2005 8:01 pm
Napisal/-a pele
pri japoncih ne poznajo doplačila za podaljšano garancijo in to je bistvena razlika.japonci očitno zaupajo svojim avtomobilom.
Objavljeno: Ne jan 09, 2005 8:11 pm
Napisal/-a jakaracman
lublancan je napisal/-a:če se auto pokvar, grejo stroški iz garancije, auto mora bit servisiran na pooblaščenem servisu z originalnimi rezervnimi deli
Tole pa ne drži več ...
Objavljeno: Ne jan 09, 2005 8:28 pm
Napisal/-a INFINITI
pele je napisal/-a:pri japoncih ne poznajo doplačila za podaljšano garancijo in to je bistvena razlika.japonci očitno zaupajo svojim avtomobilom.
Koliko let imaš ti?