Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
gorgo
Novinec
 
Prispevkov: 317
Pridružen: To okt 12, 2004 8:52 pm
Kraj: Maribor

MGF-MX5-Spider??

Napisal/-a gorgo Pe feb 11, 2005 2:03 pm

Stvar je sledeca. Cez kaksen mesec se bom resno spustil v nakup od enega od nastetih avtomobilov..Letnik tam okoli 00 pa visje. Zanima me vase mnenje, no da vam povem se moje: najlepsi od teh mi je absolutno mgf, je pa baje najvecji ku***, potem mx5 dobiva same pohvale, samo mi ni tak lep kot ostala dva.. Alfa pa je tud lepa, samo o kakovosti Spidera pa nimam pojma...
ce mate kake izkusnje s temi avti... ;)
 
iKst
Uporabnik
 
Prispevkov: 1047
Pridružen: To apr 23, 2002 2:33 pm

Napisal/-a iKst Pe feb 11, 2005 2:11 pm

MX5 se sigurno najboljš pelje od teh 3. Poleg tega je verjetno precej cenejša za vzdrževanje kot ostala. Ni zastonj najboljši roadster.

MGF more bit tudi zanimiv za vozit, ampak baje ima resne probleme s kvaliteto. Ful se kvarijo, deli so precej dragi pa tudi sama izdelava ni ravno na nivoju.

Alfe pa nebom komentiral. FWD v roadsterju :roll:
 
Uporabniški avatar
Bidba
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 54
Pridružen: Če okt 21, 2004 10:55 am
Kraj: mb

Napisal/-a Bidba Pe feb 11, 2005 2:29 pm

Evo ene zelo kulske mazde pa še rihtat je ne rabiš.

http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?id=266368
 
Uporabniški avatar
gorgo
Novinec
 
Prispevkov: 317
Pridružen: To okt 12, 2004 8:52 pm
Kraj: Maribor

Napisal/-a gorgo Pe feb 11, 2005 2:43 pm

fak ej po pravici ce ti povem.. Niti malo mi ni lepa....
 
Uporabniški avatar
Bidba
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 54
Pridružen: Če okt 21, 2004 10:55 am
Kraj: mb

Napisal/-a Bidba Pe feb 11, 2005 2:48 pm

pol pa tale model ker tastar je grd k p****ca. :D


http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?id=127039
 
Uporabniški avatar
RR
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 647
Pridružen: To mar 09, 2004 8:52 am

Napisal/-a RR Pe feb 11, 2005 2:59 pm

Brez dvoma: MAZDA

Al si pa kup Alfo ali MG ::::)))) pa tišč, če upaš :twisted:
 
Uporabniški avatar
f4676
Novinec
 
Prispevkov: 181
Pridružen: Ne maj 30, 2004 10:39 am

Napisal/-a f4676 Pe feb 11, 2005 8:18 pm

Z nobenim izmed teh treh nimam tistih pravih izkušenj. Vozim pa roadsterja (Fiat Barchetta) in nimam nobenih pripomb glede italijanske tehnike. No antena mi ga malo j**e.
Vozil sem že Spiderco tako na poizkusni vožnji in nisem imel nobenih pripomb razen mehanizma za zapiranje strehe - rabiš kar nekaj moči, da ga zapreš. Drugače pa se avto super pelje.
Za MG-F lahko rečem samo to, da mi z zadnje strani izgleda super drugega pa ne vem

Mazda MX 5- zadnji pogon kar nekateri tako zelo povdarjajo. Samo zdaj je pa čisto od tebe odvisno kakšen voznik si. Če si dober voznik ga boš znal izkoristiti in ti bo stvar všeč - so pa redki tisti, ki ga znajo povsem izkoristiti. Če pa nisi ravno super voznik pa ti ga raje odsvetujem. Kar se notranjosti tiče je pa MX 5 za moje pojme zastarela.

Moj glas gre Alfi

P.S. Ker kupuješ roadsterja. Vedi da veter v laseh spremeni človeka v odvisneža.
Takih oslov kot je RR pa raje ne upoštevaj. Ti je vse jasno ko vidiš njegov avatar.
Slika
 
Uporabniški avatar
gorgo
Novinec
 
Prispevkov: 317
Pridružen: To okt 12, 2004 8:52 pm
Kraj: Maribor

Napisal/-a gorgo Pe feb 11, 2005 8:23 pm

f4676 je napisal/-a:Z nobenim izmed teh treh nimam tistih pravih izkušenj. Vozim pa roadsterja (Fiat Barchetta) in nimam nobenih pripomb glede italijanske tehnike. No antena mi ga malo j**e.
Vozil sem že Spiderco tako na poizkusni vožnji in nisem imel nobenih pripomb razen mehanizma za zapiranje strehe - rabiš kar nekaj moči, da ga zapreš. Drugače pa se avto super pelje.
Za MG-F lahko rečem samo to, da mi z zadnje strani izgleda super drugega pa ne vem

Mazda MX 5- zadnji pogon kar nekateri tako zelo povdarjajo. Samo zdaj je pa čisto od tebe odvisno kakšen voznik si. Če si dober voznik ga boš znal izkoristiti in ti bo stvar všeč - so pa redki tisti, ki ga znajo povsem izkoristiti. Če pa nisi ravno super voznik pa ti ga raje odsvetujem. Kar se notranjosti tiče je pa MX 5 za moje pojme zastarela.

Moj glas gre Alfi

P.S. Ker kupuješ roadsterja. Vedi da veter v laseh spremeni človeka v odvisneža.
Takih oslov kot je RR pa raje ne upoštevaj. Ti je vse jasno ko vidiš njegov avatar.


tnx, dobro si napisal... ma glede mx5 mi je vseeno ce ma zadi pogon, ker ne mislim z avtom nekaj dirkat.. hmmm , nevem . še kakšna mnenja??
 
Uporabniški avatar
andrej777
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2102
Pridružen: Če okt 16, 2003 9:16 pm
Kraj: Telče (Sevnica)

Napisal/-a andrej777 Pe feb 11, 2005 8:48 pm

Devem zakaj bi mogu bit glih super voznik da maš lahko zadn pogon. Navadš se ga dost hitr in se lahko normalno z njemu vozš čist super in pol ko si navalen z isto lahkoto kot prvi pogon. Za neumnosti zganjat pa take stvari je pa res treba mal obvladat.
It's not the speed that kills, it's the sudden stop that hirts !!
 
Uporabniški avatar
McLaren
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3284
Pridružen: To jul 29, 2003 1:19 pm
Kraj: Cela EU

Napisal/-a McLaren Pe feb 11, 2005 8:52 pm

Mazda.
O MG-jih sem veliko slišal glede kakovosti in zanesljivosti (šlamparija).
 
Uporabniški avatar
f4676
Novinec
 
Prispevkov: 181
Pridružen: Ne maj 30, 2004 10:39 am

Napisal/-a f4676 Pe feb 11, 2005 9:19 pm

Mislil sem za norčije zganjat. V normalni vožnji se ga pa seveda navadiš. Samo če ne misliš z njim norčije zganjat izgubi tisto prednost, ki jo ima pred ostalima dvema. Tudi moj ima pogon spredaj. Za moje mišljenje roadster ni namenjen podiranju hitrostnih rekordov. Jaz ga imam bolj za užitek.

Sem pozabil prej napisat. Z prtljago v teh avtih je bolj pizdarija. Vse kar rabiš je zobna ščetka in pa kreditna kartica ;)
Slika
 
Uporabniški avatar
gorgo
Novinec
 
Prispevkov: 317
Pridružen: To okt 12, 2004 8:52 pm
Kraj: Maribor

Napisal/-a gorgo So feb 12, 2005 11:14 am

f4676 je napisal/-a:Mislil sem za norčije zganjat. V normalni vožnji se ga pa seveda navadiš. Samo če ne misliš z njim norčije zganjat izgubi tisto prednost, ki jo ima pred ostalima dvema. Tudi moj ima pogon spredaj. Za moje mišljenje roadster ni namenjen podiranju hitrostnih rekordov. Jaz ga imam bolj za užitek.

Sem pozabil prej napisat. Z prtljago v teh avtih je bolj pizdarija. Vse kar rabiš je zobna ščetka in pa kreditna kartica ;)


ščetko mam, kreditne pa ne rabim ker nič ni gor.. :-P
 
Uporabniški avatar
f4676
Novinec
 
Prispevkov: 181
Pridružen: Ne maj 30, 2004 10:39 am

Napisal/-a f4676 So feb 12, 2005 1:57 pm

Če malo pogledaš je z servisi za Rover v Slo bolj ali manj pizdarija. Jaz bi zaradi tega Mg-f izločil. Za ostala dva ali vse tri je pa najbolje, da pogledaš avto.net si vzameš čas in greš enih par avtov pogledat, peljat in boš videl kakšen občutek boš dobil. Potem se boš zagotovo lažje odločil katerega hočeš v garažo.
Slika
 
KREMENKO
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 723
Pridružen: Po okt 04, 2004 6:29 pm
Kraj: GLIH T´M

Napisal/-a KREMENKO So feb 12, 2005 2:02 pm

Če se da se pelji oz probi vse tri. Boš tko najbolj vedu.
 
Andy
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2122
Pridružen: Pe nov 29, 2002 7:41 pm
Kraj: sLOVEnija

Napisal/-a Andy So feb 12, 2005 2:22 pm

najlepši mi je zagotovo MG 8)
 
Uporabniški avatar
kljukec
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3380
Pridružen: To jan 04, 2005 10:50 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a kljukec So feb 12, 2005 2:58 pm

jst ne morem sedet v nobenem od teh avtomobilovf- vse mi je premejhn
če pa to pr teb ni ovira bi pa vzel mazdico
 
Uporabniški avatar
Bel-Tirid
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1547
Pridružen: Po feb 09, 2004 7:52 pm
Kraj: Bled

Napisal/-a Bel-Tirid So feb 12, 2005 7:54 pm

Aja pa vedi da bos crknu od vročine poleti, ko se bos vozil. Jest sm vzev od sestre megana cc in sm su par furat okol Bleda in potem v radovljico Ko sm su v puba sm imu 30cm x 30cm flek na majci ki se je vlekel do riti. Men je blo tko vroče vozt, da sm popizdiv. Res je blo takrt okol 35 stopinj, samo ko je sonce je cc kurbarija. najboljse je kokr sestra prav, poleti ob 7h ko se naredijo oblaki proti večeru ta vožnja je pa res super.
Ko je tisti super vetr pa topu zrk in direkt fura v Bohinj. Nevem ali je idiotsko ali ni, ampak jest zmerej k furam cabrioleta stojim v avtu 8)
Slika Slika
 
Uporabniški avatar
Doc_
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1783
Pridružen: Po maj 31, 2004 12:46 pm
Kraj: Nekje na Primorskem

Napisal/-a Doc_ So feb 12, 2005 8:43 pm

Andy je napisal/-a:najlepši mi je zagotovo MG 8)

ITAK ;)
 
Uporabniški avatar
gorgo
Novinec
 
Prispevkov: 317
Pridružen: To okt 12, 2004 8:52 pm
Kraj: Maribor

Napisal/-a gorgo So feb 12, 2005 8:47 pm

Doc206 je napisal/-a:
Andy je napisal/-a:najlepši mi je zagotovo MG 8)

ITAK ;)


hjaa ce pa je BAJE za kura*... Men je tud najlepsi! Pol pa alfa, najmanj pa mazda, pa vsi hvalijo mazde kak so lepe in dobre...
 
Uporabniški avatar
f4676
Novinec
 
Prispevkov: 181
Pridružen: Ne maj 30, 2004 10:39 am

Napisal/-a f4676 So feb 12, 2005 11:15 pm

Če nočeš, da ti bo vroče odstraniš protivetrno mrežo pa je kul. Men ni blo nikoli vroče. Drugače pa čeprav se mogoče čudno sliši. Klima je v roadsterju skoraj obvezna, še posebej, če se veliko voziš po mestu. Tam se pa rado zagreje v notranjosti sploh če je le ta črna
Slika
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 93 gostov