Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
s_mande
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 740
Pridružen: Sr nov 24, 2004 11:17 am
Kraj: Koroska

Napisal/-a s_mande Po apr 04, 2005 9:38 am

Iz prakse ti zelo tezko povem,sicer je pa vecinoma stvar taksna:
Ponavadi toca potolce streho avtomobila,pokrov motorja in prtljaznik(ostali deli kot so vrata,blatniki...bok-v vecini primerov toca ne poskuduje sicer je pa res cisto odvisno od same toce in drugih dejavnikov npr.ce se je avto vozilo ko je sla toca se na avtu skoraj enkrat bolj pozna :!: )

Ce je bil avto lepo pripravljen in lepo polakiran jaz tukaj ne vidim problema.Mislim da z taksnim avtomobilov ki je dozivel malo toce nebi smel biti problem.Ce je le avto-motor drugace v redu.
Poglej malo pod pokorovom motorja,vezno plocevino...ce ni vidnih nekih znakov bi avto mogoce bil dober nakup.ce bo le cena prava. ;)

P.S.: Pa se to sem skoraj pozabil,vcasih toca tako potolce avto da jamic ni mozno odpraviti z vakumom in je pac potrebno jamice-mesta kjer je poskodovano kolikor se da izravnati in prebrusiti,kitati...brusiti do zeljene oblike-linije.Je kar veliko dela okoli tega.

Srecen nakup zelim in lep dan se naprej.
 
Uporabniški avatar
Mrcina
Uporabnik
 
Prispevkov: 831
Pridružen: To jun 29, 2004 10:55 am
Kraj: Kočevje

Napisal/-a Mrcina Po apr 04, 2005 10:09 am

Ja, jst sem tudi že gledal avto sesut od toče, samo tist še ni bil popravljen... Če je avto lepo popravljen in sledov ni videt, potem nekega problema na vidim, edino to, da zna začet rjavet, če je bilo kaj pofušanega pri popravilu...

Sedaj nisem čisto razumel, na kaki polici si videl vdolbine? A na notranji polici nad prtljažnikom? Ker če so bila razbita stekla zna bit jeba, ker potem računaj, da je notranjost konkretno namočilo (ponavadi gre dež zraven toče :D). To pa ponavadi ni dobro za armaturko, blago itd....

Če pa je sesuta havba (spredaj ali zadaj) razmisli če se ne splača zamenjat cele havbe. Če gre za fiata (kar sklepam po tem, da si nekaj omenjal nakup maree) bi jo najbrž poceni dobil na kakem odpadu v I.

Ponavadi je tako, da pri popravilu menjajo havbe, mogoče blatnike, ostalo klepajo. Klepanje tega je jeba, jaz sem našega domačega majstra kleparja vprašal, ker sem mislil, da bi mi lahko avto poceni poklepal, pa je rekel, da se ne splača. Popraviš eno, drugo tretjo luknjo, pri četrti se ti začne že vse skupaj gubat, tako da je rekel, da bi porabil ogromno časa, pa ne jamči učinka.... Dobro, vakum je druga stvar, s tem nimam izkušenj...

To je to na hitro... Seveda obstaja še varianta, da zbiješ ceno in se voziš brez popravila, seveda če te take stvari ne motijo...

LP Mrcina
Pod pokrovom pa (že) 86 hrčkov...
dihtunga.press
 
Uporabniški avatar
blue
Novinec
 
Prispevkov: 108
Pridružen: Pe jun 06, 2003 10:11 pm
Kraj: Cjele

Napisal/-a blue Po apr 04, 2005 5:18 pm

:D lenivec je med drugim napisal:aja pa še ena fora, ga vprašam kok mi za puntota ponudi pa reče 350ksit (1.2sx letnik 96 super ohranjen) pa se nasmejim pa mu rečem ja za 600-650 pa ga bote pa naprej prodajali. pol se pa začudi ah ne, ki ste to vidli, saj se ne prodajajo za taki dnar. pa mu pokažem enega 30m stran, tisti tam je 650 pa že začne nekaj mutit

Ocitno si ti mislil, da avtohise zivijo od donacij dobrih ljudi...
Sicer pa tak punto ni niti pod razno vreden 650k sit- eno je ceniti avto, eno pa je prodati ga!
 
Uporabniški avatar
dejan84
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2918
Pridružen: Po feb 23, 2004 11:08 pm
Kraj: Cesta moj duma

Napisal/-a dejan84 Po apr 04, 2005 5:43 pm

To so donacije naivnih ljudi, čeprav če menjaš staro za novo v avtohiši, se pa včasih da za lepo ceno zmenit.
Zakaj vozniki hond v dežju vozijo tako hitro? Ker bežijo pred rjo :D
 
Uporabniški avatar
blue
Novinec
 
Prispevkov: 108
Pridružen: Pe jun 06, 2003 10:11 pm
Kraj: Cjele

Napisal/-a blue Po apr 04, 2005 5:44 pm

Lenivec, sj cool... sam ce nisi iz tega "foha" je brezveze da ti kej razlagam-pa brez zamere! ;) btw, ce si ze bil v Slov.Bistrici, bi se lohk pa se do mene oglasil... :D
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 89 gostov