Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
ToniTic
Novinec
 
Prispevkov: 344
Pridružen: So maj 25, 2002 8:28 am
Kraj: Maribor

Homologacija

Napisal/-a ToniTic Sr jun 05, 2002 7:34 pm

Moja mama je pred enim tednom kupla nov avto VW na katerega je čakala dva meseca in ji niso dali zraven homologacije, češ da je še niso dobili. Avto je vozila 2 dni, zdaj pa je že 5 dni v garaži ona pa se vozi s sposojenim, ker novega brez homologacije ni možno registrirat. Kaj pravite na tole?
 
G-4S
 

Re: Homologacija

Napisal/-a G-4S Če jun 06, 2002 2:56 pm

Na zahtevo uporabnika smo prispevek izbrisali.
 
alesh
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 35
Pridružen: Sr maj 29, 2002 8:59 am

Re: Homologacija

Napisal/-a alesh Če jun 06, 2002 3:32 pm

Katero podjetje?

Tvoja mama je naredila napako, ko je avto prevzela (pa ne da bi pamet trosu).
 
ToniTic
Novinec
 
Prispevkov: 344
Pridružen: So maj 25, 2002 8:28 am
Kraj: Maribor

Re: Homologacija

Napisal/-a ToniTic Če jun 06, 2002 8:29 pm

Danes sem se malo "pozanimal okrog" in sodelavec, ki je prej prodajal avte mi je povedal, da trgovec, ki proda avto ne dobi homologacije samo v primeru, če nima "poravnanih računov" (dolgov). Kot da se na nek način nategujejo med sabo, stranka pa bo že počakala "do jutri". Svinjarija!
 
vladek
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 706
Pridružen: Če feb 14, 2002 10:20 am

Re: Homologacija

Napisal/-a vladek Pe jun 07, 2002 5:43 am

homologacije po vsej verjetnosti ni dobila zato, ker je bil avto ali testen ali pa salonski ... ce gre za kakega novega pola oz kaj podobnega je cisto mozno. Takrat ima homologacijo vedno uvoznik in ne prodajalec, ker si s tem garantira da ga prodajalec ne bi prodal prej (vecinoma imajo dolocene roke koliko casa mora avto stati v salonu oz je testen ...) Malo povprasaj direktno pri uvozniku ce oni vejo, samo povej jim stevilko sasije in jim omeni da ti prodajalec ni dal homo. kartoncka ..
Slika
 
Uporabniški avatar
donCapeli
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 92
Pridružen: Pe jan 03, 2003 11:40 am
Kraj: obala

Re: Homologacija

Napisal/-a donCapeli Pe jan 03, 2003 12:54 pm

avtomobil se nikoli ne odpremi iz carinske cone brez potrdila za registracijo(to je tisto cemur ti reces homologacija), ki ga more potrdit carina. ce dealer tega papirja nima, potem ima to generalni uvoznik. ce pa le-ta ne da papirja trgovcu je to zaradi ze zgoraj navedenih razlogov(neplacani racuni, testna vozila, itd)
Ko pogledaš v ogledalce, vidiš mene, ki za tabo vozim 8)
Slika
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 46 gostov