Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
mihakavcic
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 50
Pridružen: Če feb 05, 2004 11:10 pm

307 break, mondeo karavan, vw (golf, passat) karavan?

Napisal/-a mihakavcic Ne maj 01, 2005 2:33 pm

Zdravo.
Zanima me katerega od teh treh karavanov priporočate?
Ali se splača kupiti nov avtomobil ali naj raje kupim 2-3 leta starejšega?
Naj kupim dizel ali bencinarja?

Pogoj je avtomatska klimatska in dokaj veliko opreme.

Ali imate kake izskušnje s temi avtomobili. Kako dragi so servisi, popravila, okvare (pri katerem modelu je to najcenejše)?

Hvala in lep pozdrav.
 
Uporabniški avatar
GOX
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To dec 21, 2004 10:11 pm
Kraj: LJUBLJANA

Napisal/-a GOX Ne maj 01, 2005 2:45 pm

Jst bi raj kupu 2-3 leta star avto in to dizla, kerga pa je pa čist stvar okusa.

Doma mamo mondeota z 230 k km pa nobenih težav
 
Uporabniški avatar
D.J.
Uporabnik
 
Prispevkov: 1166
Pridružen: So nov 09, 2002 10:21 pm
Kraj: LJ

Napisal/-a D.J. Ne maj 01, 2005 2:53 pm

Jest sem tud za rabljenga 2-3 leta... Kaj in s čim pa po želji, jest bi vzel Mazdo 6, če pa novejšega pa accorda :)
Izognite se nerazumnim kaznim za prehitro vožnjo - www.radardetektor.si
 
mihakavcic
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 50
Pridružen: Če feb 05, 2004 11:10 pm

Napisal/-a mihakavcic Ne maj 01, 2005 3:55 pm

Rabljenega bi za okoli 3.000.000... Kaj mi priporočate od karavanov s čim več opreme. Zanima me ali se splača vzet dizla ali ne?
 
maniaxxx
 

Napisal/-a maniaxxx Ne maj 01, 2005 4:19 pm

sam so že mal bedne te tema kaj naj uzamem pa kaj naj uzamem....uzam tist kar si lahk privoščiš, kar ti je ušeč al pa enostavno kar imajo sosedi :D , če so ti cool dizli uzam dizla če ne pa bencinarja...ne vem kolk različnih firm pa modelov je tak da neki boš že našel. js zbiram tkole če ti bo kaj pomagalo.

1. korak kolk mam dnarja?
2. korak kaj mi je ušeč za ta dnar?
3. korak greš mal sprobat favorite
4. korak iz najožjega izbora še enkrat pogledaš prve 3 korake.

kar se tiče pa rabljenega al pa novega ..sam veš kolk maš dnarja pa prednosti in slabosti novega oz. rabljenega...ajde pa brez zamere
 
Uporabniški avatar
pilgrim
Uporabnik
 
Prispevkov: 1017
Pridružen: Ne dec 05, 2004 6:57 pm

Napisal/-a pilgrim Ne maj 01, 2005 4:53 pm

miha, naj ti odgovorim na vprašanje: dizel ali bencinc :?: :

v sobotni prilogi dela "na kolesih" od 26. marca do včeraj so objavljali serijo člankov primerjav dizlov proti bencincem (26.3. - nižji razred; 2.4. - nižji srednji razred; 9.4. - srednji razred; 16.4. - višji in prestižni; 23.4. - enoprostorci in 30.4. - krave :oops: sooori - SUVi in terenci)
ker se cene dizlov dokaj razlikujejo od bencincev in ker se cene teh goriv kar drastično spreminjajo - dobro premisli pred nakupom :!:

v hitri pregled ti dodajam preglednice (za par avtomobilov, za katere se zanimaš), kaj se splača glede dizla-bencinca iz zgoraj omenjenih člankov:

Slika
Slika
Slika


pa še kratek komentar delovega novinarja glede enega od modelov, za katerega se zanimaš:
Volkswagen passat (lani prodanih 453 avtomobilov): nekoč tržno najuspešnejši avtomobil v tem razredu je lani prilezel le do sredine prodajne lestvice. Dosedanji passat se je tržno izpel in prepustil prostor nasledniku, ki bo ime Volkswagen zagotovo vrnil v prvo trojico. Kakor kaže naša primerjava, je tudi zdaj v prednosti bencinski motor. Šibkejšega z neposrednim vbrizgom (1.6 FSI) smo primerjali z obema dizloma in ugotovili, da se stroškovno manjši dizel splača že po treh letih, saj je razlika v začetni ceni minimalna. Drugače je pri večjem dizlu, saj ta pogori v dvoboju z obema bencinskima motorjema. Delno bi ga lahko priporočali le tistim, ki se vozijo več in se ozirajo še za 2,0-litrskim bencinskim motorjem FSI, saj je pri tem vzdrževanje precej dražje in se že po 15.000 kilometrih stroški uporabe skoraj izenačijo. Vseeno pri passatu velja 2:1 za bencinske motorje.


pa dobro kupi :) :!: ti želim
lp pilgrim
 
Uporabniški avatar
pilgrim
Uporabnik
 
Prispevkov: 1017
Pridružen: Ne dec 05, 2004 6:57 pm

Napisal/-a pilgrim Ne maj 01, 2005 4:57 pm

maniaxxx je napisal/-a:sam so že mal bedne te tema kaj naj uzamem pa kaj naj uzamem....ajde pa brez zamere

niso tok bedne, maniaxxx, dandanes je ponudbe tolikkkkkko, da smo zmedeni, zato vsak pogovor in nasveti pridejo prav.
Jaz sam sem kupil avto v celoti na podlagi vaših nasvetov in _ ni mi žal!
...
pa - ajde brez zamere ;)
lp pilgrim
 
maniaxxx
 

Napisal/-a maniaxxx Ne maj 01, 2005 5:02 pm

sej vem da niso tok bedne sam mal me je razkurl :oops: , vem da je v poplavi plehovja fajn slišat kako mnenje...sam vsake bedarije pa tud ni treba spraševat a ne? pa vem da si avto kupil prek nasvetov sam ga sigurno ne bi če ti že tako ne bi bil ušeč a ne? :?: .....pa nism mislu glih tolk hudo kot sm napis..kaj veš..mogoče bom čez pol leta jaz napisal temo z naslovom " kake barve avto naj kupim?" :lol: ....lep dan pa prijetno vožnjo s forijem ti želim pilgrim :lol:
 
Uporabniški avatar
samson33
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 30
Pridružen: Sr avg 18, 2004 9:04 am
Kraj: savinjska

diesel ali bencinc

Napisal/-a samson33 Ne maj 01, 2005 8:57 pm

Jst sem vsekakor za diesla, kdo od novinarjev je delal anketo po moje nima pojma avtih in financah :bere . Par primerov
1. Karavani so težji avti in več navora vsekakor pride prav
2. Ti izračuni ne upoštevajo koliko bo tržna vrednost avta po treh ali petih letih
3. Bencinc bo iz leta v leto več pil :pivo
4. Razlika med dieslom in bencinom je v evropi cca 10 centov 24 sit (ne pa naša vlada) :evil:
5. Če imaš do službe pet kilometrov kup bencinca če pa imaš 25 kilometrov kup dizla če pa nekje vmes se pa sam odloč.

To je moje skromno mnenje.
Modras
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 111 gostov